משט לעזה - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משט לעזה

אור כהן

Recommended Posts

טמטום ישראלי כרגיל, "נצחון טקטי(אחלה שימוש ביכולות של שייטת 13... פשוט גאווה לאומית) וכשלון אסטרטגי".

השתלטות על ספינות ששטו תחת דגל של מדינות עם יחסים דיפלומטיים מלאים עם , כנגד כל חוק בין לאומי(לפי החוק הימי צה"ל כאן נכנס תחת ההגדרה של פיראטים).

לפי החוק הימי היה מותר למפגינים לפתוח עליהם באש חיה ברגע שהם עלו לספינה ללא אישור, במים בין לאומיים הספינה היא שטח ריבוני לכל דבר של המדינה שתחת דגלה היא שטה.

הם היו צריכים לחכות שהמשט הזה יכנס למיים הטריאוטאליים או לפחות למים הבטחוניים של מדינת .

מחזק אותך!!

טוב לדעת שלא כולם פה אטומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 626
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מצליח להבין איך העולם רואה את כל הסיפור הזה כאילו הרגנו סתם ככה אנשים שוחרי שלום!!!

מה החיילים שם היו אמורים לעשות?

- רצתה להעביר את כל הציוד דרך המדינה אחרי בדיקה - לא רצו!

- ביקשנו מהם כמה פעמים לעצור את הספינה - לא רצו!

- וברגע שהחיילים שלנו עולים על הספינה קורעים להם את הצורה עם מוטות, כיסאות וסכינים (אנשים שוחרי שלום כמובן)!

מה הם רוצים שנעשה? נחייך?

החיילים עשו את הדבר היחיד שהם היו יכולים לעשות - להגן על עצמם!

ובסוף יצא שטבחנו באנשים חסרי ישע והעולם המום...

ומילא זה היה סיפורים של חיילים אבל יש ממש שמוכיחים את זה!

פשוט לא להאמין!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם חלק.

א. היו צריכים להמתין לכניסת האוניות לשטח הימי של .

ב. לשלשל חייל חייל לתוך המון זועם זו טעות שלא היו עושים ג'ובניקים בצריפין. צה"ל כמובן דואג לכסות את התחת של אותו קצין. שלא תבינו לא נכון מדובר במחדל חמור מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טמטום ישראלי כרגיל, "נצחון טקטי(אחלה שימוש ביכולות של שייטת 13... פשוט גאווה לאומית) וכשלון אסטרטגי".

צריך להדיח את המפקדים שאישרו השתלטות על ספינות ששטו תחת דגל של מדינות עם יחסים דיפלומטיים מלאים עם , במים בין לאומיים - כנגד כל חוק בין לאומי(לפי החוק הימי צה"ל כאן נכנס תחת ההגדרה של פיראטים), ובראשם את אלי מרום שהיה צריך להוכיח שלחיל הים(כמובן בפיקודו, אחרי כל הסקנדלים) יש עוד תפקיד בבט"ש של מדינת .

לפי החוק הימי היה מותר למפגינים לפתוח עליהם באש חיה ברגע שהם עלו לספינה ללא אישור, במים בין לאומיים הספינה היא שטח ריבוני לכל דבר של המדינה שתחת דגלה היא שטה.

הם היו צריכים לחכות שהמשט הזה יכנס למיים הטריאוטאליים או לפחות למים הבטחוניים של מדינת .

זאת התפסות לקטנות, ברגע שהם הודיעו שהם מתכוונים להפר את הריבונות הישראלית לישראל יש זכות מלאה למנוע זאת מהם מבעוד מועד.

זה לא קשור לעובדה שבכל זאת היו צריכים לחכות ולא היה קורה כלום אם הם היו נכנסים כמה מאות מטרים לתוך המים של ורק אז נעצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

איזה תמימים אתם, בחיי... אעלק פירטיות. להיפך, עצם העובדה שהפעולה בוצעה מחוץ למים הטריטוריאליים של מחזקת את ההרתעה הישראלית.

גם בלי קשר למשט המגוחך הזה, כוחות ישראלים פועלים כל הזמן ברחבי העולם (רק השנה קיבל לוחם סיירת מטכ"ל את עיטור המופת, וכנראה שלא על זה שיש לו עיניים יפות), וככל שיותר פעולות כאלו נחשפות, גם בעקיפין (תקיפת הכור בסוריה, תקיפת שיירת הנשק בסודן ועוד), כך הדבר מחזק את ההרתעה הישראלית.

גם תפיסת הספינה קארין A התבצעה במים בינלאומיים, גם זו הייתה פיראטיות? מאז ומעולם פעלה היכן שהיא נדרשה לפעול, בלי קשר לגבולות מדיניים, וטוב שכך. יש לציין שישראל היא מן הסתם לא המדינה היחידה שנוהגת כך, מים בינלאומיים הם נייטרליים עד שהם מפסיקים להיות.

חוץ מזה, אז מה אם זה פיראטיות? מה אתה מצפה שיקרה עכשיו? שנאט"ו ישלחו צי להלחם בחיל הים? :facepalm:

אני את שלי אמרתי, אני יודע שחצי לא מסכימים איתי, עוד רבע שכן מסכימים יפחדו להגיב בגלל שדעותם יכולה להישמע "שמאלנית", והרבע אחרון פשוט יכתוב משהוא שנוגד את דעתם "השמאלנית" בשביל שלא יצאו "שמאלנים".

הדעה שלך היא לא שמאלנית, היא מטומטמת. היה צורך לעצור את המשט הזה בכל מחיר - להטביע את הספינות זו אופציה גרועה, כי אז היו נהרגים הרבה יותר אנשים. תוכנית הפעולה המקורית הייתה להשתלט במהירות על גשרי הפיקוד של הספינות ולהוביל אותן לנמל אשדוד - זה אמנם לא התנהל כראוי כי חיל הים לא העריך נכון את תמונת המצב, אבל מבחינה עקרונית זו דרך פעולה מאוד "סובלנית". בכל מקרה, משהתפתחו העניינים כפי שהתפתחו, אני רק מצר על מניין הגופות הנמוך בקרב "פעילי השלום".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש משמעות גדולה למושג "מים טריאטוריאליים" כאשר ראשי המשט אמרו בפירוש שכוונתם להכנס למים אלה.

מה כבר היה קורה אם היו מחכים עוד יום ופועלים רק כאשר האוניות נכנסו לשטח הימי של ישראל? חוץ מזה הקצין האידיוט שנתן הוראה לשלשל חייל חייל לתוך המון זועם צריך לנקות שירותים בסופר השכונתי, בטח לא לפקד על יחידה מובחרת. הפכו את השייטת לבדיחה. אני לא אתפלא אם מדינות אחרות יראו את הסרטון לחיילים בשיעור "כיצד לא משתלטים על אונייה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, עשתה טעות בקטע הזה.

אבל צריכה לעמוד על ריבונותה, עזה תחת מצור קרי תחת איום של המשט הזה, מחובתנו לסכל אותו.

העניין ישכח עוד כמה זמן וזה יהווה נזק וגם תועלת לטווח הרחוק, זה מראה לקבוצות טרור ששמחות עכשיו שכל מה שהם לא יעשו זה יפגע בהם, בפן כלשהוא זה גם פוגע בנו אבל בסדר. אין שחור ולבן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כבר היה קורה אם היו מחכים עוד יום ופועלים רק כאשר האוניות נכנסו לשטח הימי של ישראל? חוץ מזה הקצין האידיוט שנתן הוראה לשלשל חייל חייל לתוך המון זועם צריך לנקות שירותים בסופר השכונתי, בטח לא לפקד על יחידה מובחרת. הפכו את השייטת לבדיחה. אני לא אתפלא אם מדינות אחרות יראו את הסרטון לחיילים בשיעור "כיצד לא משתלטים על אונייה".

מחזק לחלוטין, כמה ימים של חסד ואז להתחיל לערוף ראשי קצינים מטומטמים.

בזיון שככה משלשלים חייל חייל, בזיון ששולחים אותם ככה לא מצוידים, ללא נשקים. יחידה מובחרת קיבינימט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעה שלך היא לא שמאלנית, היא מטומטמת.

לא ציפיתי לתגובה אחרת.

מה שגם מעניין שכתבתי פוסט די גדול ומכל הפוסט התייחסת לפרט השולי של "פיראטיות"ף הזכרתי את הפרט הזה בשביל להציג שמה שישראל עשתה נוגד את החוק. אני בטוח שאם יבוא אליך בן אדם הביתה ויקח עמו חפצי ערך, אתה תגדיר אותו כשודד ותקווה שהוא יעצר כי הוא עבר החוק (אין במשפט הזה שום רמיזה על זה שישראל צריכה/לא צריכה להיפשט את זה האו"ם יחליט או מי שמנהל את כל הדברים הללו).

זה מראה לקבוצות טרור ששמחות עכשיו שכל מה שהם לא יעשו זה יפגע בהם, בפן כלשהוא זה גם פוגע בנו אבל בסדר.

באיזה אופן זה פגוע בהם? שורפים דגלי טורקיה? מוסמלים מפחדים לצאת מבתי המלון ולהצהיר שהם מוסמלים? מארגני המשט רוצה להוציא באור רע את והם הצליחו. אני רואה פה רק לבן ושחור, והלבן לא לטובטינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה באמת חושב שצריך לחכות עד שמחבל יגיע לשטח כדי לעצור אותו? כשיושב לו ארכי רוצח בדובאי ועוסק בהעברת אמל"חים

בטונות לשימוש נגד אסור לפגוע בו כי הוא לא בשטחנו? ושם עוד מדובר על שטח של מדינה זרה ולא על שטח ניטרלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שעד כמה שההחלטה על אופן הנחתת הכוחות היתה גרועה טקטית, מבחינה "אסטרטגית" היא היתה פשוט גאונית לדעתי.

תחשבו על זה ככה: הרי מטרת המשט מצד המארגנים הייתה ה"שואו" שישמש לניגוח בהמשך, ולא "סיוע הומניטארי". צה"ל, מצידו, יכול להשתלט על הספינה גם אם ישתמש רק בבובות מין מתנפחות בתור . מה שקרה בהשתלטות הוא שהמארגנים אולי קבלו את השואו שלהם, אבל כשהתמונות מרגעי ההשתלטות (הצילום הישראלי, כמובן, שכן זה בדיוק מה שהערבים לא רצו שיראו) התחילו להגיע לCNN ודומיו, התקבלה תמונה אחרת לחלוטין מזו שהמארגנים ניסוי להעביר, של "פעילי שלום" מסכנים שזוכים ליחס אכזרי מצה"ל.

שום שיטה אחרת, לא ירי על הספינה, לא עצירתה באמצעות פגיעה בהגאים או המדחפים ואף לא ירידה (או עלייה) בנשקים אוטומטיים (אמיתיים) שלופים עם אצבע על ההדק לא היו משיגים את האפקט הזה. זה אולי נשמע מאוד מרושע כלפי החיילים שלנו, אבל זה המשחק שהערבים משחקים נגדינו כבר שלוש עשורים בהצלחה יתרה בתקשורת העולמית, ואולי כדאי ללמוד מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין איך העולם רואה את כל הסיפור הזה כאילו הרגנו סתם ככה אנשים שוחרי שלום!!!

מה החיילים שם היו אמורים לעשות?

- רצתה להעביר את כל הציוד דרך המדינה אחרי בדיקה - לא רצו!

- ביקשנו מהם כמה פעמים לעצור את הספינה - לא רצו!

- וברגע שהחיילים שלנו עולים על הספינה קורעים להם את הצורה עם מוטות, כיסאות וסכינים (אנשים שוחרי שלום כמובן)!

מה הם רוצים שנעשה? נחייך?

החיילים עשו את הדבר היחיד שהם היו יכולים לעשות - להגן על עצמם!

ובסוף יצא שטבחנו באנשים חסרי ישע והעולם המום...

ומילא זה היה סיפורים של חיילים אבל יש ממש שמוכיחים את זה!

פשוט לא להאמין!

"לפי החוק הימי היה מותר למפגינים לפתוח עליהם באש חיה ברגע שהם עלו לספינה ללא אישור, במים בין לאומיים הספינה היא שטח ריבוני לכל דבר של המדינה שתחת דגלה היא שטה."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק לחלוטין, כמה ימים של חסד ואז להתחיל לערוף ראשי קצינים מטומטמים.

בזיון שככה משלשלים חייל חייל, בזיון ששולחים אותם ככה לא מצוידים, ללא נשקים. יחידה מובחרת קיבינימט.

טוב לילד שהגיב בעמוד הקודם כבר ענו ולכן אין לי אלא לחזק את דבריו של MINIMIZER.

עכשיו לעליהום הטיפשי שלך ושל ALEX זה כבר מגוחך. הצבא הוא גוף שהיום אנשים חושבים שצריך להתנהל כמו כוכב נולד,טוב שלא הצעתם להדיח מפקדי צה"ל בSMS.

לצבא,למי ששירת שירות קרבי כלשהו,אין שום יכולת להחליט איך לעשות את הפעולה הזאת. העובדה שחיילי השייטת עבדו שם עם רובי פיינטבול זה לא בגלל שאיזה אלוף החליט זאת,אלא הוראות פוליטיות שדרשו אי שימוש באש חיה. תאמינו לי שכל גנרל שפוי היה מעדיף לתת ללוחמים לעלות עם רובי סער,אבל אז מניין הגופות היו עובר את ה100,לא ה-10. וחוץ מזה כפועל יוצא של מה שאמרתי בהתחלה כולם יודעים להתלהם. אם הפעולה הייתה עוברת חלק כולם היו משבחים את דרך הפעולה הסובלנית הישראלית.

ALEX,הטענה שלך על חוסר מודיעין פשוט מדירה שינה מעיניי. כיצד אדם הגיוני חושב שחיל הים היה מסוגל לגייס מודיעין בספינה מלאה בפעילי שלום? להכניס סוכן זר לשם? להכניס זבוב מצוייד במצלמה? נו באמת,אף אחד לא ציפה שזאת תהיה עוצמת ההתנגדות על הספינה,ואף קצין מודיעין בעולם,כולל זה הטוב ביותר לא היה מביא שום מידע פנימי על מאגרי הנשק המאולתרים הללו.

SHAYX,LEV 27,מכיוון שאתם כנראה מבינים היטב בהשתלטות על ספינות אני לא אתווכח עם קביעתכם המדוייקת. בכל אופן אני רק רוצה לציין שקשה במקצת להשתלט על ספינה עם דפנות גבוהים (כלומר חבלים לא אפשריים) ללא השתלשלות ממסוק. בגלל שהספינה הזאת מאוד צפופה קצת קשה להנחית עליה כוחות. ככה שאני עם כל הידע המינימלי שלי חושב שאתם צריכים לשמור את הברבורים שלכם לעצמכם ולא להתחיל לחלק ציונים.

ברור שהצבא שגה פה שלא שומש אולי חומרים נגד הפגנות,ויכול להיות שהיו כשלים פיקודיים. מפה ועד לדרוש את ראשיהם של כל הצמרת הביטחונית,שעושה ימים כלילות להבטיח את ביטחון ...הדרך ארוכה. תלמדו ממדינות אחרות,קרבות והיתקלויות הן לא צפויות,גם המנהיג הכי טוב חווה רגעים של שפל,וגם היחידות המובחרות ביותר לא נראות מבריקות כל כך ברגעים מסויימים. צריך להבין את זה,לנשוך את השפתיים ולהסיק מסקנות. אתם בעיקר תנשכו שפתיים ותתנו לליקויים להיות מתוקנים בשקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...