משט לעזה - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משט לעזה

אור כהן

Recommended Posts

אני אביא דווקא זווית אחרת.

מדובר פה ב-EPIC FAIL של מספן מודיעין של חיל הים. אפי, כי מצד אחד שייטת 13 כבודה נרמס ומצד שני כל העולם נגדנו.

פשוט ביזיון שלא ידעו והכינו את 13 לקראת כלי קרים.כל כך הרבה לוחמי שייטת נפצעו בספינות שכולם ידעו עליהן ועוד במשך הרבה זמן. אני משווה את זה לספינת הטילים במלחמת לבנון ששטה לה בכיף באמצע שדה קרב וחטפה טיל. שם לא גילו שלחיזבאללה היו טילי קורנט נגד טנקים וטילי ים נגד ספינות ופה מישהו פיספס ולא הצליח לשתול על הספינה משתפ"ים שלנו שהיו מדווחים בדיוק מה עומד מולנו. פשוט כישלון מודיעיני.

מה היית בצבא תגיד לי? ג'ובניק TIER 12? מאיפה יש לך את הכבוד להטיף לשייטת 13 על הפעולה שלהם, שהייתה ללא ספק טובה מאוד - ועם הרבה פחות נפגעים ממה שכמעט כל יחידה אחרת בעולם הייתה גורמת? איך אתה יודע למה הם באו ערוכים ולמה הם לא באו ערוכים? אני מבטיח לך שהם ידעו שהם הולכים להתמודד מול כלי קרים, ואני בטוח שבתרגול שלהם הם עשו סימולציות של קרב גם מול כלי חמים - אבל בעדיפות הראשונה שלהם היה למזער נזקים, משני הצדדים.

אני אישית חושב שהחיילים של שייטת 13 פעלו בשכל, ולצערי הרב נפצעו כמה לוחמים - אבל אני חושב שעצם העובדה שהם לא תקפו ראשונים היא חיונית מאוד במערך ההסברה שלנו. מה שכן, אני לא בטוח שהיה שווה לבזבז בשביל זה עשרה חיילים. אבל בטח ש"כבודה של שייטת 13" לא נרמס, ובטח שאי-אפשר להשוות את המקרה לפגיעה של טיל בסטי"ל במלחמת לבנון השנייה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 626
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

העולם מתנהג בעצם כדרכו מזה שנים

אם המדינות לא יגנו את , ויצדדו, מה שכמובן אמור להיעשות, המוסלמים ה"רגישים" יתרעמו וכמובן יפגינו

ומי כמונו יודע מה הם יכולים לעשות, כמה הם עלולים להחריב, וכל מדינה בעצם שומרת על התחת שלה

כבר נאמר שאנחנו המדינה הקטנה ביותר עם המטען הגדול ביותר, אף מדינה לא סוחבת על גבה כמו שאנחנו סוחבים

כל המשט היה פרובוקטיבי מעיקרו, אם המטרה הייתה להעביר סיוע הומניטרי, כמו שכל הדוברים טענו

כל הכתבות בחו"ל מדברות אודות הקומנדו שתקף aid to gaza

אם כן, הוצע, למארגני המשט, להעביר את הסיוע דרך נמל אשדוד, תחת סריקה ישראלית + תחת צפייתם של הפעילים עצמם, יענו לתת להם להידחף לנו לעניינים

לא יכולנו להציע יותר

אם המטרה שלהם הייתה "לשבור את המצור", פשוט שזה לא יקרה, לא בא לנו על חיזבלה like מטר מכל המדינה

בקיצור הכל פרובוקטיבי, ניתן לראות בבירור חיילים מותקפים, שאינם עושים דבר! הייתי בהלם, אני הייתי חוטף קריזה ופשוט שובר לאנשים שם את הצורה, ואם הייתי חש

בסכנה גם יורה, מה שקרה

חיילים נכנסו למצב בו חייהם בסכנה, וטוב שירו

מה שמצער הוא שחבל שצה"ל לא צילם הכל, ובמידה והוא צילם, אני מקווה שהצילומים יעברו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיפור האמיתי http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3896733,00.html

החיילים הותקפו באכזריות, חייל אחד נזרק מגובה 10 מטר לסיפון התחתון, החיילים ירדו חמושים ברובי צבע. אמרתי לכם הומאניות זו הסיבה לפצועים הרבים. היו צריכים לפתוח באש בדקה הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישראלית.

לא נכון, הכל התרחש במים בינלאומיים - למרות שלמיטב הבנתי זה לא משנה שום דבר, וזה לא מוריד מהליגיטימיות החוקית של ישראל לפעול צבאית בשטח זה.

עריכה: טוב, מגרמניה כבר לא נשמע יותר בימים הקרובים - יש להם נושאים קצת יותר בוערים על סדר היום: http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaNewsFlash/0,2297,L-3896779_184,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו פה שלא נראה להם מה שאמרתי מניחים משום מה שהייתי מש"ק ממטרות ושאני איזה שמאלני ? עבדתי עם קצינים של היחידות האלה ואני לא מדבר סתם.

כשצריך להגיד מילים קשות אני אומר מילים קשות. היה פה כישלון מוחלט של מודיעין חיל הים ומי שלא מבין, כנראה לא מבין שהכל מתחיל ממודיעין. הלוחמים זה סתם בשר התותחים וקצין מודיעין במד"ן/13 שלא יודע מה עומד לפניו ונותן הערכת מצב מוטעית למפקד יחידה X, גורם לאסון ומה שהיה פה זה אסון. צריך להתיחס לזה כטעות חמורה ולהפיק לקחים שאני מקווה שיופקו.

העיקר שעכשיו שכולם מסכימים שהיו מחדלים: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3896641,00.html

כואב לי הלב שלוחמי שייטת מגיעים למצב שחוטפים מהם נשק

כואב לי הלב שזורקים לוחם שייטת 10 מטר מהסיפון העליון לתחתון והוא שוכב ללא הכרה עם פגיעת ראש קשה.

כואב לי הלב שלוחמי שייטת נורים מאקדחים שלהם עצמם שנחטפו מהם

כואב לי הלב שכולם צריכים לקרוא איך לוחמי שייטת נאלצו לברוח בקפיצה מהסיפון אל המים

כואב לי הלב שבחיפוש מאוחר יותר שערכו על המרמרה מצאו לוחמי השייטת מצבורים של קר, אלות, מוטות ברזל, סכינים ומקלעי אבנים שבהם התחמשו המתפרעים.

את הנ"ל היה צריך לצפות מראש ובמקרה הזה המודיעין כשל נחרצות. עכשיו מלקקים את הפצעים בזירה הישראלית והבינלאומית.

ואני בכלל לא מדבר על ההסברה העלובה שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם אלכס. EPIC FAIL. לשלוח חיילים עם רובי צבע זו פשוט בדיחה. היו צריכים להתכונן לתסריט הגרוע ביותר. במקום התכוננו להתנגדות קלילה. זו התוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...