מחשב חדש שקופא ללא אפשרות שליטה - עמוד 4 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש שקופא ללא אפשרות שליטה

bariko

Recommended Posts

בסדר, פעלתי לפי ההדרכה.

רק לא הבנתי מה משמעות הפעולה הראשונה. מה זה נותן שהופכים מאוטומאטי ל"לא זמין"?

כעת נמתין ונראה .

במידה והבעיה תתרחש שוב, כנראה שלא יהיה מנוס מלטפל בדרייברים, על פי ההוראות שרשמת קודם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמו שאתה בטח יודע, בכל פעם שאתה מפעיל תוכנה מסוימת היא נטענת לזכרון, פועלת ברקע עד שאתה סוגר אותה ובמהלך פעולתה מאפשרת לך לבצע פעולות שונות.

למערכת ההפעלה יש תהליכים, שהם למעשה יישומים בודדים המאפשרים פונקציות שונות, שעולים ביחד איתה ורצים ברקע באופן שקוף למשתמש (כלומר הוא לא צריך להפעיל או להתעסק איתם). הפונקציות האלה מאפשרות את הפעילות התקינה של מערכת ההפעלה על תכונותיה השונות, חלקן פונקציות ליבה (אבטחה, רישוי ניהול חומרה ועוד) וחלקן פונקציות "פחות חשובות". לדוגמה, כדי שתוכל להדפיס התהליך שאחראי על ההדפסה צריך לעבוד ברקע, כדי שתוכל לשמוע קול התהליך שאחראי על ניהול השמע צריך לעבוד ברקע וכו' (אני מניח שהבנת את העקרון).

מעבר לתהליכים "המובנים" לעיתים התקנת מנהל התקן או תוכנה מוסיפים תהליך נוסף לרשימה שפועל ברקע ובמקרים מסוימים מיותר או אף גורם לבעיות (בגלל שהוא לא בנוי נכון, מתנגש עם משהו אחר או מכל סיבה אחרת). ההגדרה אוטומאטי אומרת שהתהליך עולה ומופעל אוטומאטית עם מערכת ההפעלה, ידני אומר שהוא מופעל רק כשיש בו צורך או כשיישום מסוים רוצה להשתמש בו ולא זמין משמעותו שהתהליך לא יופעל עם מערכת ההפעלה וגם לא אם קיים יישום שמבקש להפעילו.

בכך שהפכת את שני השירותים הללו ללא זמינים למעשה מנעת את עלייתם ביחד עם מערכת ההפעלה והם כרגע כבויים (וזאת הייתה המטרה פה, לכבות אותם). השירות הזה של הוא שירות לא חיוני שכבר שמעתי ואף נתקלתי פעם אחת בבעיות להן הוא היה אחראי. לא חושב שהוא ה"אשם" פה אבל אם כבר התעסקת בזה אז עדיף לכבות גם אותו. השירות השני הוא זה שאחראי לממשק ה-AERO וכעת כיבית אותו לגמרי ואם אתה שם לב הממשק של מערכת ההפעלה קצת השתנה (אין שקיפות, אין אנימציות מזעור/הגדלה ונוספות).

עכשיו נותר לחכות ולראות אם התופעה חוזרת על עצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד תודה רבה על ההסבר המאלף :xyxthumbs:

ניכר עליך שיש לך הבנה רבה במחשבים. סתם סקרנות- האם זה תחביב, או שאתה ממש עוסק בכך באופן מקצועי? :)

אמנם זה לא קשור בדיוק לנושא, אבל רציתי לשאול אותך משהו שלא הצלחתי לקבל עליו מענה ברור בפורום של אמצעי .

יש לי בבית מספר כוננים חיצוניים שאתם אני מחבר למחשב ומנתק לפני הצורך.

הרבה פעמים קורה שכאשר אני מבקש לנתק את הכונן באמצעות "הסרה בטוחה", ולמרות שסגרתי את כל התיקיות והתוכנות, עדיין מתקבלת הודעה שהדבר לא ניתן, בגלל שיש עוד יישום או תוכנית שמשתמש בכונן.

כאשר אני מפעיל את מנהל המשימות, ישנם הרבה תהליכים שפועלים, אבל אינני יודע איזה מהם הוא זה שמונע את ניתוק הכונן בצורה בטוחה.

לפעמים הדבר מתרחש כאשרהפעלתי סרט שנמצא על הכונן, ולמרות שסגרתי את הנגן, יכול להיות שעדיין יש תהליך מסויים שממשיך לפעול, אך אינני יודע לאתר אותו.

בקיצור השאלה היא, האם יש דרך פשוטה לדעת בוודאות מהו אותו תהליך שמונע ניתוק בטוח של ההתקן?

שוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעד מה.

אני עוסק במחשבים כתחביב בעיקר, לא ממש עובד ב"תחום". לא יודע אם יש לי הבנה רבה, פשוט ידע שלמדתי וצברתי במשך השנים ולעיתים עוזר.

בקשר לבעיה עם הכונן הקשיח, יש כל מיני אפשרויות לכך, שתי האפשרויות הראשונות שעולות לי בראש הן פונקצית ה"חיפוש" ו"שחזור מערכת" של .

פונקצית החיפוש כל הזמן סורקת את ההתקנים המחוברים ויוצרת אינדקס של הקבצים לצורך חיפוש מהיר. התהליך הזה קצת איטי (ושקוף למשתמש) כך שמאוד יתכן שבזמן שהכונן מחובר מערכת ההפעלה סורקת אותו ברקע ובונה אינדקס של התכולה שלו, מה שגורם לכך שאתה לא מצליח לנתק אותו בבטחה. כנ"ל (פחות או יותר) בנוגע ל"שחזור מערכת". האם אתה משתמש בפונקצית השחזור של לאיתור קבצים? גם אם כן, האם איכפת לך שהחיפוש ייקח קצת יותר זמן או שאתה זקוק לתוצאות מהירות יותר?

עריכה: ועוד בדיקה אחת אם תוכל לעשות אותה כדי לחסוך שאלה נוספת מצדי אחר כך. לצורך הבדיקה חבר כונן חיצוני.

1. לחץ לחיצה ימנית על הסמל "מחשב" בשולחן העבודה ובחר ב"מאפיינים".

2. מהתפריט בצד ימין (אני חושב) בחר ב"מנהל התקנים".

3. במנהל ההתקנים חפש את הרשומה "כונני דיסקים" ופתח אותה (בלחיצה על ה+).

4. אתר את הכונן החיצוני ברשימת הכוננים ולחץ עליו לחיצה כפולה.

5. בחלון שיפתח בחר בלשונית "מדיניות".

6. האם מסומנת שם האפשרות "מטב עבור הסרה מהירה"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:blank

אני חייב לציין שהידע שרכשת כתחביב ,עולה על הידע של חלק מאנשי המחשבים שעוסקים במקצוע לפרנסתם :lol:

לעצם העניין, אני משתמש לפעמים באופציית החיפוש (חפש בתוכניות הקבצים), אבל זה לא לעתים תדירות, אלא לפי צורך.

לשאלתך השנייה, האפשרות הסרה מהירה (ברירת מחדל) אכן מסומנת.

דרך אגב, אמרו לי פעם בפורום ש- DOK וכן דיסקים חיצוניים ללא מתח חשמלי, לא מחייבים הסרה בטוחה. אפשר פשוט לשלוף אותם וזהו.

לא יודע אם זה באמת נכון, אבל מאז אני מקפיד יותר לגבי דיסקים חיצוניים הזקוקים למתח חשמלי. לגבי התקנים כאלה, כאשר מתקבלת אותה הודעה שלא מאפשרת את ההסרה , אני נוהג לכבות את המחשב, או להפעילו מחדש (ואז לנתק את הדיסק לפני שמערכת ההפעלה מספיקה להעלות)

Ivan

לא הבנתי, האם התוכנה הזו שאתה מציע, יכולה לעזור לי לאתר בקלות מהו אותו תהליך שמפריע להסרה בטוחה של ההתקן?

האם התוכנה הזו קלה מאוד לשימוש? אני שואל מפני שאני נוטה להסתבך עם תוכנות מורכבות מדי, שאין עבורם מדריך שמסביר בדיוק את צורת העבודה.

לכן הכדאיות עבורי להשתמש בתוכנה מוטלת בספק, בפרט כאשר מדובר בתוכנה בתשלום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאמרו לך לא נכון. לצורך ההסרה אין קשר אם ההתקן זקוק למתח חיצוני או ניזון ממתח מחיבור ה-USB עצמו.

כל עניין ההסרה בטוחה נועד כדי למנוע את ניתוק ההתקן במהלך פעולות כתיבה/קריאה. ניתוקו במהלך פעולות כאלה עלול לגרום לנזק לטבלאות הקבצים/מערכת קבצים ולאובדן המידע ללא יכולת שחזור עובר המשתמש הממוצע (יש צורך לפנות לחברות המתחמות בכך וזה עולה הרבה כסף וגם הן לא תמיד יצליחו בשחזור מלא). לכן מערכת ההפעלה גם לא נותנת לנתק ברגע שהיא מזהה שמשהו, יישום או תהליך כלשהו, מפנה אליו.

האפשות "הסרה מהירה" אומרת שבעקרון אתה יכול לנתק את ההתקן מבלי ללחוץ קודם על הסרה בטוחה. כאשר נתונים עוברים מהתקן להתקן נוצר זרם נתונים, שלצורך העניין ממש דומה לזרם מים מנקודה אחת לשנייה. בדרך כלל כדי לשמור על רציפות זרם הנתונים מתבצעת פעולת Caching שהיא למעשה אגירה של נתונים לפני כתיבתם להתקן היעד. כך, גם אם יש הפסקה רגעית בתקשורת עם התקן המקור המאגר מאפשר לזרם הנתונים להמשיך ולעבור להתקן היעד. באופן כללי זה משפר את מהירות ואמינות העברת הנתונים. מצד שני, יתכן שגם בסיום הפעולה עדיין מתבצעות פעולות כתיבה/קריאה מהמאגר על ידי יישום כלשהו שלהן המשתמש לא מודע ולכן ניתוק פיסי של ההתקן עלול להוביל לאובדן מידע. ההאפשרות "הסרה מהירה" למעשה מונעת את היווצרות המאגר הזה (ולכאורה קצת פוגעת במהירות ההעבורה) ולכן ברגע שסיימת להעביר נתונים אתה יכול לנתק את ההתקן גם מבלי ללחוץ על "הסרה בטוחה", פשוט לנתק אותו פיסית ולא ייגרם נזק למידע.

אם אנחנו כבר עושים ניסויים אז בוא נעשה עוד אחד. נבטל את התהליך שיוצר אינדקס של הקבצים. עדיין תוכל לחפש קבצים רק שאז פונקצית החיפוש תסרוק את כל ההתקנים בניסיון לאיתור קובץ, מעט איטי יותר, אבל זה לא שתאבד את הפונקציונאליות הזאת. לחילופין תוכל להשתמש בתוכנה הקטנה והמעולה Everything שמבצעת חיפוש לפי שם קובץ בתוך שניות. לאחר שתבטל את תהליך האינדקס תבדוק כמה ימים אם עדיין אתה מקבל את ההודעות האלה שלא ניתן לנתק את ההתקן (כי כאמור ייתכן שגם פונקצית "שחזור המערכת" קשורה לכך).

כדי לעשות זאת:

1. התחל > הפעלה > services.msc

2. אתר את הרשומה "החיפוש של Windows" ולחץ עליה לחיצה כפולה

3. בחלון שנפתח העבר את סוג ההפעלה ל"לא זמין" ומתחת לחץ על הכפתור "עצור (או הפסק)".

4. לחץ אישור כדי לסגור את החלון ושוב אישור כדי לסגור את החלון השירותים הראשי.

נסה לחבר ולנתק כל מיני כוננים בזמנים שונים כדי לבדוק אם זה עזר במשהו, במקרה הכי גרוע אם מאוד חשובה לך פעילות האינדקס אפשר להגדיר (אני חושב) שהמערכת תבצע אינדקס רק לכונן הפנימי ולא לכוננים החיצוניים. אני לא לגמרי בטוח כי אני לא משתמש בה, אבל די הגיוני שאפשר. אם נגיע לזה אני אבדוק יותר לעומק.

התוכנה ש-IVAN ציין, אם יורשה לי לדבר בשם IVAN, יכולה לעזור למצוא איזה מהתהליכים פונה ומשתמש בהתקן. אבל מהתיאור שלך (סגרת את כל החלונות והיישומים) שני החשודים המיידיים עליהם אני חושב הם החיפוש ושחזור המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה ביטלתי את אופציית החיפוש.

בהמשך אנסה לחבר ולנתק כוננים, ונראה עד כמה שיש לכך השפעה.

"שחזור המערכת" זו כבר פונקצייה מאוד חשובה. אינני סבור שאוכל להרשות לעצמי לבטל את הפונקציה, גם אם יתברר בוודאות שזהו הגורם שמפריע להסרה בטוחה של התקנים.

לגבי התוכנה שעליה המליץ IVAN, נו במידה והיא אכן יכולה לעזור למצוא איזה מהתהליכים פונה ומשתמש בהתקן, זה יכול להיות פתרון טוב.

אבל שוב, הכול תלוי בקלות התפעול. אם זו תוכנה מסובכת לשימוש, אין לי שום טעם לרכוש אותה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי התוכנה שעליה המליץ IVAN, נו במידה והיא אכן יכולה לעזור למצוא איזה מהתהליכים פונה ומשתמש בהתקן, זה יכול להיות פתרון טוב.

אבל שוב, הכול תלוי בקלות התפעול. אם זו תוכנה מסובכת לשימוש, אין לי שום טעם לרכוש אותה...

נוחות שימוש זה כמובן יחסי. בעקרון התוכנה אמורה להיות די פשוטה להפעלה. החשוב הוא לדעת איך לנתח את הנתונים. תוכל לקרוא וללמוד עליה יותר באתר היצרן, Process Lasso. מכיוון שהיא לא בטוח תעזור באיתור מקור הבעיה הנחתי שעדיף לנסות קודם בדיקה "פשוטה" יותר. לא יודע אם חייבים לרכוש, יש תקופת ניסיון. לצורך שימוש חד פעמי באיתור מקור הבעיה יכול להיות שזה מספיק (אם כי אני לא כל כך אוהב ל"נצל" ככה תוכנות).

בקשר לשחזור מערכת, הדעות חלוקות בנושא ולדעתי זה מסתכם יותר בהעדפה/השקפה אישית על תחזוקת המערכת. אני באופן אישי לא משתמש בפונקציה הזאת, יש לי אימאג' מעודכן של המחיצה שאני צריך. כך, אם תתרחש תקלה שאני לא אוכל לפתור/אעדיף לא לנסות לפתור בכלל, אשחזר פשוט את האימאג'. אולם, יש גם היגיון בהשארת הפונקציה פעילה. בהנחה ששחזור המערכת גורם ל"תקיעת" הכונן, יש לי רעיון איך אפשר לנסות למנוע זאת מבלי לבטל את שחזור המערכת לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:blank

אני מראש רואה שתוכנה כזו כבדה עליי. איפה אני ואיפה ניתוח נתונים ;D

כעקרון, אני לא אוהב את התוכנות האלה בניסיון. ברוב הפעמים שניתקלתי, התוכנות האלה שהורדתי היו מנוטרלות ממרבית הפיצ'רים שלהם, ולמעשה לא נתנו לי את האפשרות הנאותה להתנסות במוצר כמו שצריך.

Ivan

אוקיי אז רואים את האינפורמציה שהצגת.

השאלה המרכזית היא, האם מאותה אינפורמציה אוכל להסיק בקלות מהו התהליך שמפריע לניתוקו של ההתקן.

ובזה אני כלל לא בטוח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושב שזה יהיה כבד עלייך. בשביל לעזור בניתוח הנתונים אנחנו כאן אתה רק תצטרך לספק אותם. מכיוון שאני לא בטוח לאיזה כיוון רוצה לפנות IVAN אני אתן לו להמשיך בנושא של התוכנה (אני גם מודה שאני לא מכיר אותה כמעט בכלל, ליתר דיוק רק שמעתי עליה ולא התנסיתי בה).

אגב, ניסית כבר לחבר התקנים ולבדוק אם אתה מצליח לנתק אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תוכנה קשור רק לנושא של דיון:

"מחשב חדש שקופא ללא אפשרות שליטה"

מה היא עושה היא לא נותת לשום דבר לתפוס 100 אחוז של מעבד

ואז אפשר לראות אם ומי תופס רוב המעבד שבלי תוכנה הזו מחשב קופא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקש את סליחתכם, בימים האחרונים הקדשתי את כל הזמן הפנוי לשדרוג מערכת הקולנוע ביתית שלי.

כמובן שאעשה את כל הניסיונות, ואדווח לכם.

לגבי התוכנה, במידה ויהיה צורך, לא אהסס לבקש את עזרתכם,

הרבה תודה :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...