מחשב חדש שקופא ללא אפשרות שליטה - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש שקופא ללא אפשרות שליטה

bariko

Recommended Posts

התוצאות אכן מעידות שהזיכרונות תקינים.

בקשר למנהל ההתקן של כרטיס המסך. לחיצה ימנית על הסמל "מחשב" > מנהל התקנים (מהתפריט שמימין).

בחלון שיפתח חפש "מתאמי תצוגה", שם אמור להופיע כרטיס המסך שלך. לחיצה ימנית על שם כרטיס המסך ובחירה ב"מאפיינים" תפתח לך חלון. בחלון בחר בלשונית "מנהל התקן" ושם יופיע כל הפרטים של מנהל ההתקן, כולל הגרסה.

אם אתה כבר שם תבדוק בבקשה גם את התקני האודיו שמותקנים אצלך ואת גרסת מנהל ההתקן שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי תודה.

להלן פרטי מנהל ההתקן של כרטיס המסך:

209r7kh.png

לגבי התקני אודיו, אין לי כרטיס קול בנפרד. אלה השניים שמצויים אצלי בקטגוריה של אודיו:

wck1f6.png

p14q8.png

חג שבועות שמח לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצאה גרסת 10.4 אבל אם אני לא טועה ראיתי משהו בפורום על בעיות בגרסה הזאת או משהו. היה על זה דיון לפני כמה ימים. אין לי זמן לזה עכשיו אבל אחפש מאוחר יותר.

עריכה: הקישור הוא למנהל ההתקן בלבד ללא ה-Catalyst Control Center אם אתה משתמש בו צריך להוריד גרסה אחרת.

בנוגע להתקני האודיו, אם אתה לא מחבר לכרטיס מסך טלוויזיה או כל התקן אחר בחיבור הייתי מוחק את ATI High Definition Audio Device ונשאר רק עם High Definition Audio. כבר נתקלתי בבעיות עם כפילות שכזאת (לא תמיד, גם לא בדרך כלל, אבל קיימים מקרים). לפחות לצורך הבדיקה תסיר אותו ונראה אם זה משנה משהו.

בכל אופן צריך להחליט איך ממשיכים. האם אתה קודם בדיקות מאמץ ו/או מחכה שהתופעה תופיע שוב לפני הסרת מנהל ההתקן. או קודם מסיר אותו ואז בדיקות מאמץ ו/או מחכה כמה ימים לראות אם התופעה חוזרת על עצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מאחר ובינתיים לא נקטתי בשום פעולה שעשויה לפתור את הבעיה (להוציא את השחזור של האימאג' שבדיעבד לא הועיל בכלום), מן הסתם התופעה תמשיך להתרחש.

לכן אינני רואה שום טעם לחכות עד שזה יקרה.

הייתי בוחר קודם כל בטיפול במנהל ההתקן של כרטיס המסך, רק שיש מספר דברים לא ברורים בהקשר לכך.

1. אני בד"כ נוהג להתקין גם את ה- Catalyst Control Center. אז איזה גרסה אני צריך?

2. אם אכן גרסה זו בעייתית, אולי אין טעם להתקין אותה

3. האם לפני התקנת דרייבר עדכני, חייבים להסיר את הקודם, או שהדרייבר החדש "מתלבש" על הקודם ופשוט מחליף אותו?

לגבי התקן האודיו, אני דווקא מחובר מהמחשב למסך ב- HDMI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני לא מוצא את הדיון על הבעיות של גרסה 10.4 אז כנראה שסתם היה נדמה לי.

את הגרסה המלאה כולל ה-CCC תוריד מכאן.

הדעות לגבי התקנת מנהל ההתקן חלוקות, בעקרון אתה יכול להתקין על הקיים, אבל גם לא יגרם שום נזק אם תסיר את הקודם ותתקין את החדש. אולי במקרה הספציפי הזה עדיף להסיר את הקיים > ריסטרט > להתקין את החדש.

אם מחובר לך מסך למחשב בחיבור אז תעזוב את זה בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בכדי לוודא שלא אעשה טעות, product family שבחרתי הוא:

Radeon HD 5xxx Series PCIe

שזה מוביל אותי ללינק הבא:

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=win7/windows-7-64bit

ושם אני אמור להוריד את הראשון מלמעלה:

ATI Catalyst™ 10.4 Suite for 7 (64 bit)

האם זה נכון?

ועוד שאלה אחת,:

האם להסיר את הדרייבר הקודם באמצעות התוכנה Your Uninstaller 2010 או שיש דרך אחרת יעילה יותר?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, לכאורה הסרתי את הגרסה הקודמת באמצעות Your Uninstaller 2010

אבל לאחר שעשיתי ריסטרט, אני עדיין רואה את האייקון האדום של ATI בשורת המשימות למטה.

אז איך מוודאים אם הדרייבר אכן הוסר – ובמידה וזה עדיין לא הוסר, איך לעשות זאת בכדי שהפעם זה יצליח בלי שום ספקות?

דרך אגב, ליד האייקון של ATI יש איקון אדום נוסף של Raid Tray

האם זה משהו שקשור לכרטיס המסך? האם אולי זה מה שעשה לי את הבעיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי האייקון של ATI הוא של ה-CCC. אני מעולם לא השתמשתי ב-CCC אז אני לא יודע אם הוא מותקן כיישום נפרד ממנהל ההתקן עצמו (אני מניח שכן). אולי צריך להסיר את שניהם. תבדוק אם גם ה-CCC מופיע בנפרד ממנהל ההתקן.

בקשר ל-Raid Tray אין לי מושג מה זה, השם מרמז שזאת איזה תוכנית שירות שאחראית על RAID (שוב, ניחוש לפי השם). כנראה קשורה לתוכניות השירות של לוח האם. יש לך בודד אז אתה לא נמצא במצב RAID ואם אכן כך התוכנית שירות הזאת די מיותר. בכלל, מומלץ שתוריד את כל התוכנות שאתה לא רוצה שיעלו עם מערכת ההפעלה. מומלץ שעם עליית מערכת ההפעלה ייטענו רק התוכנות ההכרחיות ולא כל "הזבל" שמוסיף את עצמו אוטומאטית לרשימה.

כדי לראות מה עולה לך עם מערכת ההפעלה:

התחל > הפעלה > שם כתוב msconfig ותלחץ ENTER

בחלון שנפתח תבחר בלשונית "אתחול" ושם תופיע לך רשימה של כל התוכנות שעולות עם מערכת ההפעלה. צריך להוריד את ה-V ליד כל תוכנה שאתה לא רוצה שתעלה עם מערכת ההפעלה. אם אתה רוצה להתייעץ תעלה צילום מסך של החלון, או את שמות התוכנות לגביהן אתה לא בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, הלכתי בראש שלך והתקנתי את הדרייבר החדש על מה שהיה.

מה הלאה?

האם כעת בדיקת המאמץ למחשב?

רק צריך לקחת בחשבון שאני זקוק להדרכה מלאה (צעד אחר צעד ) איך לבצע זאת, כי היה אפשר לראות איך אני מסתבך עם דברים יותר פשוטים :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שנתקלת בה קצת מוזרה אז אני לא לא לגמרי בטוח שבדיקת מאמץ באמת תגלה משהו. בכל מקרה אפשר להמשיך בדרכים הבאות:

1) לבצע בדיקת מאמץ כפי שמוסבר כאן.

2) לאמץ את המחשב על ידי משחק, אם יש לך, או הרצת פעולה יחסית תובענית אחרת (קידוד ווידיאו, רנדור גרפיקה).

3) לחכות עוד כמה ימים עד שהתופעה תופיע או לא תופיע שוב.

בכל מקרה אם היא מופיעה, מתקבל מסך כחול או כל אירוע "קריסתי" אחר חשוב לבדוק במציג האירועים מה קרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה.

נראה לי שמבחן המאמץ הזה קצת "כבד" עליי. בסופו של דבר הוא עוד לגרום אצלי ליותר נזק מאשר תועלת.

בשלב זה אני מעדיף לחכות, אולי העדכון של כרטיס המסך, פתר את הבעיה.

במידה ולא, והבעיה תצוץ שוב, אולי ננסה לעדכן גם את הדרייבר של לוח האם, וזאת בתנאי שקיימת גרסה חדשה יותר ממה שהותקן אצלי בעת הרכבת המחשב במעבדה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לדעת מה לעשות הלאה כי זאת בעיה "חמקנית". אם היא תופיע שוב תבדוק שוב במציג האירועים ונראה אם יש שם מידע חדש.

עדכון מנהל ההתקן של לוח האם (שלא בטוח בכלל שמותקן גם ככה) לדעתי לא יפתור את הבעיה, אבל אפשר לנסות.

בינתיים בוא נחכה ונראה אם היא תופיע. אם יש לך משחק תנסה לשחק בו קצת (שעה שעתיים, אפילו להשאיר אותו רץ ברקע כשאתה לא ליד המחשב. לפי המפרט שלך אני מניח שקנית את המחשב בין היתר למשחקים, אבל אולי אני טועה) או לבצע כל פעולה מאמצת אחרת. בדרך כלל תחת מאמץ הבעיות צצות מהר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...