קבלו קצת חדשות פייסבוק . - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבלו קצת חדשות פייסבוק .

michaelr

Recommended Posts

לב, זה שאתה סוציומט ומנסה להצדיק את עצמך, לא אומר שרק אתה בסדר וכל שאר העולם (ליטרלי!) דפוק...

אבל אם זה מה שגורם לך להרגשה טובה, תמשיך להאמין בזה :)

אני אומנם סוציומט ומיזנתרופ, אבל אני מתקשה להאמין שכל אדם, חברתי ככל שיהיה, מסוגל להכיר לעמוק 400 בני אדם ולשמור על 400 קשרים בצורה פעילה (מסרים, יציאות, עדכונים, שיחות). בסופו של דבר לכולנו (חוץ ממני) יש מעגל חברים קרובים והשאר סתם אנשים שמכירים (לפעמים ברמה של לדעת את השם) מצבא, לימודים, עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

פייסבוק היא דבר נפלא, היה לי מקושרים לאיזה חודש ומחקתי את עצמי משם, היה לי myspace וגם משם מחקתי את עצמי ופייסבוק היא תוצר נפלא לשמור על קשר עם חברים, עם משפחה להכיר חברים, בנים, בנות..

אולי לא לכולם זה ככה אבל לי יש משפחה בחו"ל, יש לי חברים שבאו להתנדב בקיבוץ שגרתי בו, חברים מהצבא..

וואלה אני שמח שיש לי , אחלה דבר.

הפייסבוק נהפך להיות חלק בלתי נפרד מהרבה מקומות בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lev-27

אתה צודק בכמה מהדברים אבל אתה שוכח משהו אחד

בעזרת אתה יכול למצוא אנשים שאיבדת קשר איתם לפני שנים רבות, אני למשל מצאתי שכנה שלי מגיל 6

וגם מישהו שהיה חבר טוב שלי גם באותו הגיל

והוא גם טוב לאנשים כמו ג'וני שרוצים לדעת מה קורה עם החברים שלהם שנמצאים בחו"ל

הקטע של ה400 חברים והמשחקי הדפוקים האלה זה סתם חרטא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב, אני לא מבין מאיפה החלטת שכל ה400 אנשים שיש לבנאדם חייבים להיות חברים טובים שלו

אישית אני רואה בפייסבוק כלי נהדר, הוא מאפשר לי להשיג כמעט כל בנאדם שנפגשתי בו

חוץ מזה שזה מספק לי את יצר הסקרנות לגבי מה עושים אנשים שהיו איתי בעבר כעת

בנוסף האנשים שאני כן מחשיב חברים יותר טובים ולא יוצא לי לדבר[לפגוש אותם הוא מאפשר לי הרבה מאוד דרכי אינטרקציה איתם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק, אני גם פעם חשבתי למחוק את הפייסבוק אבל אח"כ החלטתי שזה יכול להיות כלי יעיל ונוח.

זה עוזר לי לשמור קשר מסויים, עם כל מיני אנשים מהצבא, משביל וכד'... שאחרת, ככל הנראה שהייתי מנתק איתם את הקשר לגמרי...

לחברים הטובים באמת, אני דואג להתקשר...

lev27, אתה לא חייב להחזיק 400 "חברים" ברשימה... אני למשל, החלטתי שלא לאשר כל אחד ולהוסיף רק אנשים שמעניינים אותי ולהיפך.

יוצא, שיש לי פחות מ- 50 אנשים ברשימה ואני מקבל עדכונים על אנשים שמעניינים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פייסבוק מאפשרים לך לנהל קבוצות חברים ולהתאים את רמת הפרטיות שלך ברמה גבוהה ביותר, כמעט לכל סיטואציה אפשרית.

יש לי קבוצה של חברים מהצבא, חברים מתקופת הבית ספר, חברים ממועדונים וכו', משפחה, וכו'.

אני יכול ליצור אירועים מסויימים ולשלוח הזמנות רק לקבוצה מסויימת (פגישת מחזור מישהו?), אני יכול להוסיף אלבומי שיהיו זמינים רק לקבוצה מסויימת או יותר, או להגביל קבוצות מסויימות מלראות דברים מסויימים. כך למשל הוספתי את האחים הקטנים שלי לחברים שלי, אך הגבלתי אותם כך שהם לא יראו כל שטות שאני כותב שם אלא אם אישרתי את זה ספציפית, יראו רק אלבומים מסויימים ולא את כולם, וכו'.

זה שיש לך "400 חברים ברשימה" לא אומר שאתה חייב להיות בקשר יום יומי עם כולם ואם לא אז אתה שקרן ומסכן חסר חיים שעושה "תחרויות למי יש יותר חברים".. :screwy:

אגב 400 זה ממש לא הרבה, יש לי יותר מזה ואני מבטיח לך שאני מכיר את כולם אישית גם אם לא על בסיס יום יומי מין הסתם (את רוב חברים מהתיכון לא ראיתי, פיזית, כבר כמעט 10 שנים.. אז מה? עדיין נחמד מאוד להתעדכן בחיים שלהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומנם סוציומט ומיזנתרופ, אבל אני מתקשה להאמין שכל אדם, חברתי ככל שיהיה, מסוגל להכיר לעמוק 400 בני אדם ולשמור על 400 קשרים בצורה פעילה (מסרים, יציאות, עדכונים, שיחות). בסופו של דבר לכולנו (חוץ ממני) יש מעגל חברים קרובים והשאר סתם אנשים שמכירים (לפעמים ברמה של לדעת את השם) מצבא, לימודים, עבודה.

פיספסת לגמרי את הרעיון. בשום מקום לא כתוב שאתה צריך להיות חבר הכי טוב של כל אחד מהחברים שלך בפייסבוק.

נכון יש הרבה שסתם מוסיפים אנשים, אבל זה לא אמור שגם אתה צריך לעשות ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שקיים מחקר שמעיד שהמוח האנושי לא מסוגל להתמודד עם יותר מ150 קשרי חברות בו זמנית:

http://reshet.ynet.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/News/Economics/ComputersScienceTechnology/Article,36382.aspx

אבל מזה ועד ללקחת את בכזאת רצינות תהומית עד רמה שמחקת את עצמך משם בהפגנתיות (לא שזה מזיז להם במיוחד כן?)

הדרך ארוכה ..

אם כבר לקחת את העניין ברצינות אז בגלל כל עניין הפרטית והעברת פרטים לצד שלישי שלאחרונה עושה גלים, זה כבר סיפור קצת יותר רציני מ"לא רוצה להשפט ע"פ כמה חברים יש לי ברשימה"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו מגדירים חברים בצורה שונה לחלוטין. אני לא הייתי מגדיר מישהו שלא ראיתי 10 שנים חבר. לעזאזל, לא הייתי מגדיר חבר אדם שלא דיבר איתי חצי שנה ופתאום מתקשר רק כי צריך ממני משהו. אני מאמין שאתה מכיר אותם אישית, אבל אני לא מאמין שהם חברים שלך. (כלומר אנשים שאתה שומר איתם על קשר פעיל, אדם שאתה יכול להתקשר אליו במקרה חירום וכדומה) מספק את יצר המציצנות שיש לכל אחד מאיתנו "מעניין מה הוא לומד, מעניין עם מי היא יוצאת, איפה לעזאזל הוא הכיר אחת כזאת" וזו הסיבה להצלחה האדירה.

אבל 768 חברים? אולי 20 חברים ו-748 אנשים שאמרתי להם "היי" בשלב כלשהו בחיים, מצאתי בפייסבוק וביקשתי שיצרפו אותי. גם אותי מצאו כל מיני אנשים מיסודי ותיכון. אז מה? יופי, צירפתי אותך. מה עכשיו? אומרים היי ושוכחים שהם קיימים. איבדתי קשר עם אותם אנשים מסיבה כלשהי, לא יחזיר אותם לחיי. מקסימום יאפשר לי לרגל אחריהם, אבל זה חולני.

יש לפייסבוק יתרונות ובהחלט נוח לשמור איתו על קשר עם משפחה וחברים, אבל רוב האנשים משתמשים בפייסבוק בדיוק לדברים שציינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין למה זה כל כך מטריד אותך שהמספר ברשימת ה"חברים" יותר גבוה מהחברים האמיתיים במציאות .. זה בסה"כ חברתית באינטרנט, זה לא בהכרח מייצג את המציאות ואת מי שאתה, אנשים ידעו רק מה שתתן להם לדעת. זה רק עוד מדיום ברשת כמו לקרוא חדשות או לשחק שש בש או לגלוש כאן בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך לב היא שאתה חושב שאם הוספת חבר מהתיכון ל"פייסבוק" שלך זה במטרה כלשהיא להחזיר אותו אליך "לחיים", ואם זה לא יקרה אז אין טעם להוסיף אותו לפייסבוק שלך. זה אבסורד וזאת מחשבה מטומטמת לחלוטין.

הייתי לפני שנתיים בתאילנד, הכרתי שם הרבה חברים (או שהם לא חברים שלי לפי ההגדרה שלך שלא דיברתי איתם בטלפון כבר חצי שנה? אגב גם עם סבא וסבתא שלי לא דיברתי בטלפון כבר חצי שנה.. אנחנו לא חברים?) והוספתי אותם לפייסבוק. אח"כ כשהעלאתי תמונות בין היתר גם שלהם - הם יכלו לראות אותן. וכשהם העלו תמונות, בין היתר גם שלי - אני יכלתי לראות אותן.

אבל לפי ההיגיון המעוות שלך, אני פה הוא חולה הנפש כי הוספתי לפייסבוק אנשים שהם לא באמת חברים שלי... ולא אתה, שמוצא את זה חולני משום מה.

אגב אתה יכול להסתיר לחלוטין את רשימת החברים שלך, גם מהחברים עצמם, וכך אף אחד לא ידע לעולם כמה חברים "יש לך" בפייסבוק, אם זה מה שכלכך מטריד את מנוחתך.

אבל לא באמת אכפת לי, כן? ותהיה בטוח שגם לפייסבוק ממש לא אכפת ממך...

אני פשוט מוצא את זה מאוד מגוחך שאתה חושב שאנשים שיש להם הם אנשים עם בעיה נפשית, ואתה היחיד שבסדר. ולא להיפך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להוסיף אנשים שלא שמעת מהם עשר שנים זו לא מחשבה מפגרת לחלוטין? לא שמעת מהם מילה עשר שנים. עשר שנים. לא התקשרת, לא פגשת, לא היה אכפת לך מה קורה איתם. עשר שנים. בסדר גמור. לכולנו היו חברים בתיכון שאיבדו איתם את הקשר. פתאום יש , הכלי החברתי האולטמטיבי, בוא נמצא אותם ונוסיף לרשימת החברים. אוקיי. הוספנו. מה עכשיו? כלום. עשר שנים לא דיברת איתם וגם עכשיו לא מדברים איתם. אבל היי עוד חבר לרשימה. עכשיו יש לי 389 חברים.

הנקודה שלי (משום מה חושב שאני קורא לך חולה נפש) שפייסבוק לא באמת עוזר לנו לשמור על קשרים עם אנשים שאכפת לנו מהם. אנחנו עושים את זה מצויין גם בלי שום חברתית כזו או אחרת וכל הרשתות החברתיות האלה הן לא יותר מתחרות "למי יש יותר גדול" רק שבמקרה הזה מדובר ברשימת חברים פיצוצית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך לב היא שאתה חושב שאם הוספת חבר מהתיכון ל"פייסבוק" שלך זה במטרה כלשהיא להחזיר אותו אליך "לחיים", ואם זה לא יקרה אז אין טעם להוסיף אותו לפייסבוק שלך. זה אבסורד וזאת מחשבה מטומטמת לחלוטין.

הייתי לפני שנתיים בתאילנד, הכרתי שם הרבה חברים (או שהם לא חברים שלי לפי ההגדרה שלך שלא דיברתי איתם בטלפון כבר חצי שנה? אגב גם עם סבא וסבתא שלי לא דיברתי בטלפון כבר חצי שנה.. אנחנו לא חברים?) והוספתי אותם לפייסבוק. אח"כ כשהעלאתי תמונות בין היתר גם שלהם - הם יכלו לראות אותן. וכשהם העלו תמונות, בין היתר גם שלי - אני יכלתי לראות אותן.

אבל לפי ההיגיון המעוות שלך, אני פה הוא חולה הנפש כי הוספתי לפייסבוק אנשים שהם לא באמת חברים שלי... ולא אתה, שמוצא את זה חולני משום מה.

אגב אתה יכול להסתיר לחלוטין את רשימת החברים שלך, גם מהחברים עצמם, וכך אף אחד לא ידע לעולם כמה חברים "יש לך" בפייסבוק, אם זה מה שכלכך מטריד את מנוחתך.

אבל לא באמת אכפת לי, כן? ותהיה בטוח שגם לפייסבוק ממש לא אכפת ממך...

אני פשוט מוצא את זה מאוד מגוחך שאתה חושב שאנשים שיש להם הם אנשים עם בעיה נפשית, ואתה היחיד שבסדר. ולא להיפך...

זה פשוט טירוף לדעתי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...