מעוניין לקבל קצת מידע על רשתות וכל מה שמסביב - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לקבל קצת מידע על רשתות וכל מה שמסביב

termister2000

Recommended Posts

אני כרגע חייל שמשרת ביחידה שבה יש שימוש נרחב בנושא . ראוי לציין שלא מדובר ברשתות פשוטות כמו של חיבור כמה בתים אחד לשני... מדובר על חדרי תקשורת , שרתים וכו'.. אשמח לקבל כל מידע אפשרי על בעיברית.

תודה רבה אנשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברית = :nono:

לא קיים כמעט חומר, הכל אנגלית... מזכיר לי את הימים שהתחלתי ללמוד בבית ספר CCNA, החומר לא היה קשה אבל המורה שיגע אותי עד שעפתי משם (זה חוק טבע, מורי מחשבים הם חולי נפש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית ממליץ לך לשקול Juniper, אם אתה לא יודע מה זה אז לא נורא.

כנראה אופציה יותר טובה ללמוד מכאלו (סיסקו) שדואגים לבזבז יומיים רק ללמד VLSM

תבדוק את הלינק הבא:

תפתח באקספלורר:

https://learningportal.juniper.net/juniper/user_fasttrack_home.aspx

תיגש בצד ימין ל junos security track

אתה תראה שם לינק:

Take the Networking Fundamentals eLearning course

תעבור על ה networking fundamentals בדף שיפתח, זה קורס אינטראקטיבי.

אחרי זה תבין למה אני ממליץ ללמוד Juniper

תהנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוריאל, בנוגע לשיטת לימוד ה-subnetting ונגזרות של CIDR ו-VLSM יש לי משהו אחד לומר,

מי שמבין לעומק ומדקלם subnetting רק ירוויח בעתיד.

ואגב,

לבזבז יומיים כדי ללמד classfull subnetting זה רק יתרון, לא חיסרון.

אגב,

ג'וניפר מעולים, אין ספק.. רק מה? השוק מלא בסיסקו ולא נראה שישתנה מתישהו (כן, סיסקו טובים מכולם..לטעמי) ,

BTW - שמעת על הפרוייקט של סיסקו וmicrosoft באפריקה?

אם לא, תקרא קצת בנט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה צריך ללמוד SUBNETTING בערך יומיים?

זו לא שאלה של בזבוז אלא כנראה חוסר מוכנות\ידע בסיס לצורך הבנה של הנושא.

זה שהעולם מלא בג'וקים הופך אותם ליותר טובים?לא.

טוב נו בכל זאת יש מרחק בין ג'וקים לסיסקו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוריאל, בנוגע לשיטת לימוד ה-subnetting ונגזרות של CIDR ו-VLSM יש לי משהו אחד לומר,

מי שמבין לעומק ומדקלם subnetting רק ירוויח בעתיד.

ואגב,

לבזבז יומיים כדי ללמד classfull subnetting זה רק יתרון, לא חיסרון.

אגב,

ג'וניפר מעולים, אין ספק.. רק מה? השוק מלא בסיסקו ולא נראה שישתנה מתישהו (כן, סיסקו טובים מכולם..לטעמי) ,

BTW - שמעת על הפרוייקט של סיסקו וmicrosoft באפריקה?

אם לא, תקרא קצת בנט..

1. הסיבה שלכל ספק שמכבד את עצמו יש ג'וניפר היכן שהוא, מעיד על העובדה הפשוטה: רמת הביצועים של ג'וניפר חזקה מזו של סיסקו, בעיקר בגלל ה ASIC וכל העיבוד הפיזי של ה PFE. אני אישית מוצא זאת גם פלטפורמה הרבה יותר נוחה לעבוד עליה (למשל junoscript)

2. התכוונת ל Classless ולא ל classful אני מאמין... ? CIDR \ supernetting וכו'.....

לדעתי, זמן הלימוד הוא אישי לכל אחד, אך אחרי שעברתי על הרבה חומר לימוד של סיסקו, מצאתי שהם מתעכבים על דברים ללא צורך מקצועי, לא רק על IP וסאבנטינג אלא גם על פרוטוקולים וכו מבזבזים זמן.

אני אישית אחרי שטעמתי מסיסקו ומג'וניפר, אני בוחר ללמוד לתעודות של ג'וניפר. שוב, עניין של טעם (מה זה משנה בכלל?)

3. דרך אגב, זה שהשוק מוצף בסיסקו, מוצף גם בבעלי תעודות של סיסקו.

מי שנמשך להמוניות מוטב לו עם סיסקו, מי שנמשך לאיכות, מוטב לו גם ג'וניפר.

בסופו של דבר, זה אמצעי פרנסה + ועניין.

אז מה יותר טוב? פינלנדיה או ויברובה? נבידיה או ATI? ... מה שעושה אותך שמח :jump:

אני תמיד שמח ללמוד מכמה שיותר עולמות. או JUNOS אין הרבה הבדל, צריך לעשות את העבודה...

יש לי גם ראוטר סיסקו 1760 בבית אבל זה הופך להיות doorstop. :-)

יום טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שנכון, שורה תחתונה , תלמד חומר שאילו אתה מתחבר.

אגב,

מכיר את ה-eigrp ? של סיסקו (פטנט) , אולי הפרוטוקול ניתוב הטוב ביותר שקיים..

BTW לגביי הספקיות, same for cisco , יש ספקית בלי ציוד סיסקו? מה זה אומר?

:]

אגב, 1760 היא גירסה לא רעה , גם בתור מעצור לדלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שנכון, שורה תחתונה , תלמד חומר שאילו אתה מתחבר.

אגב,

מכיר את ה-eigrp ? של סיסקו (פטנט) , אולי הפרוטוקול ניתוב הטוב ביותר שקיים..

BTW לגביי הספקיות, same for cisco , יש ספקית בלי ציוד סיסקו? מה זה אומר?

:]

אגב, 1760 היא גירסה לא רעה , גם בתור מעצור לדלת.

אני בטוח שלכל אחד פלוסים ומינוסים כמו כל דבר. אם זה הופך לויכוח סיסקו vs ג'וניפר אני לא מעוניין ליטול חלק.

למזלי לג'וניפר אני לא צריך ללמוד על eigrp. והנה אתה מחזק את מה שאמרתי על איך סיסקו מבזבזים לך את הזמן בלימודים. אם אתה בא לזרוק מושגים או לנסות להדהים עם סיסקו, אני בטוח שיכולת למצוא משהו יותר גאוני שהם עשו מאשר ההמצאה של ה eigrp.

ללמוד סיסקו אתה צריך לבזבז זמן וללמוד על פרוטוקול eigrp שאתה גם ככה לא תעשה בו שימוש בעולם האמיתי.

זה הפרוטוקול hybrid של סיסקו שהם מנסים לכנות אותו סוג של לינק סטייט אבל הוא הוא מתנהג כמו Distance Vector Protocol.

גם ככה אף ISP רציני לא משתמש ב EIGRP מפני שזה מגביל אותך לעבוד רק עם ציוד של סיסקו. לכן זה אולי פרוטוקול הניתוב שהכי פחות מעניין בפרקטיקה.

לא יודע על מה אתה מבסס את הרעיון שזה הפרוטוקול ניתוב הכי טוב שקיים...

סכ"ה שאל הבחור לגבי חומר בעברית, או לגבי חומר לימוד ורשתות בכלל. אז חשבתי שיהיה נכון לספר לו על ג'וניפר בתור אופציה כי אני מצאתי שללמוד את הבסיס איתם זה הרבה יותר "פתח לי את העיניים" על הנושא מאשר כל החומר שיש לי של סיסקו.

אני לא אהיה יותר שמח או עצוב אם אחד יבחר כך או כך. זה לא ממש מעניין אותי. אבל אני שמח להציע את מה שאני מכיר.

תגיד, אתה בלימודים ל CCNA או CCNP כרגע?

אתה מוזמן לרכוש את מעצור הדלת 1760, רק שאני גר בהולנד....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמכיר לעומק את פרוטוקולי הניתוב אכן יודע שEIGRP הוא הפרוטוקול בעל convergence time הכי נמוך מכולם, הכי פחות מעמיס על הנתב (מבחינת הפרוטוקולים המתקדמים..לא rip) מבחינת עיבוד וזיכרון והכי קל מבחינת הגדרות.

נוריאל אם אתה לא יודע זאת כנראה שמעולם לא עשית אימפלמנטציה אמיתית לospf eigrp או is-is.

תתפלא אבל יש כמה וכמה חברות (כמו אמדוקס לדוגמא) שאכן מפעילות eigrp בלעדית על נתבים שלהם. אם יש לך רק נתבים של סיסקו זו אכן האפשרות העדיפה.

ספקי השרות היום בארץ(וזה בעיקר בארץ..לא כך המצב בשאר העולם)התחילו לעבוד עם ג'וניפר רק בגלל התימחור האגרסיבי שהם נותנים למוצרים שלהם.

אמנם ברמה ההתחלתית המחירים די זהים אבל ג'וניפר בשביל לסגור איתך עסקה יורידו את המחיר לתחתונים.

ואם כבר אתה מדבר על ספקי השרות, רוב ספקי השרות בbackbone שלהם עובדים בis-is ולא בospf מהסיבות הברורות (אם אתה לא יודע אשמח להסביר למה :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמכיר לעומק את פרוטוקולי הניתוב אכן יודע שEIGRP הוא הפרוטוקול בעל convergence time הכי נמוך מכולם, הכי פחות מעמיס על הנתב (מבחינת הפרוטוקולים המתקדמים..לא rip) מבחינת עיבוד וזיכרון והכי קל מבחינת הגדרות.

נוריאל אם אתה לא יודע זאת כנראה שמעולם לא עשית אימפלמנטציה אמיתית לospf eigrp או is-is.

תתפלא אבל יש כמה וכמה חברות (כמו אמדוקס לדוגמא) שאכן מפעילות eigrp בלעדית על נתבים שלהם. אם יש לך רק נתבים של סיסקו זו אכן האפשרות העדיפה.

ספקי השרות היום בארץ(וזה בעיקר בארץ..לא כך המצב בשאר העולם)התחילו לעבוד עם ג'וניפר רק בגלל התימחור האגרסיבי שהם נותנים למוצרים שלהם.

אמנם ברמה ההתחלתית המחירים די זהים אבל ג'וניפר בשביל לסגור איתך עסקה יורידו את המחיר לתחתונים.

ואם כבר אתה מדבר על ספקי השרות, רוב ספקי השרות בbackbone שלהם עובדים בis-is ולא בospf מהסיבות הברורות (אם אתה לא יודע אשמח להסביר למה :) )

היי,

תודה על המידע.

אני יודע ש ISP מפעילים ISIS ולא OSPF ב BACKBONE... המדריך שלי חוזר על זה בערך 10 פעמים ביום ... :-)

כמו שרשמתי, וכמו שאמרת, מי שכבר משתמש ב eigrp מוגבל לעבוד רק עם ציוד של סיסקו... זו הסיבה שהרבה עוזבים את eigrp לטובת ospf, בכדי להיות מסוגלים לצאת מהעולם היקר של סיסקו.

ראוטרים של גו'ניפר הם מוצר מעולה, ואם המחיר שלהם אטרקטיבי, זה רק דבר טוב. יש להם את ה PFE שמאיץ את כל ה packet forwarding בשימוש של ASIC מתאים לכל סוג של IF שתבחר לשים.

אני לא יודע אם יצא לך לעבוד עם Junos, זה הרבה יותר נוח לעומת ה של סיסקו.

כל ציפצוף קטן שמתעדכן בסיסקו אתה צריך לשבור את הראש לעדכן את כל הראוטרים. JUNOS הרבה יותר ידידותית למשתמש, מה גם שיש בה יכולות ל SCRIPTING והרבה מאוד כוח קונפיגורציה שאני אישית לא ראיתי ב .

זו גם הסיבה שג'וניפר משקיעה הרבה מאוד עכשיו על Junos as Second Language ועל הקורס to JUNOS שמקל על אנשים את המעבר לפלטפורמה החדשה. אני ישבתי בשני קורסים אונליין בחודש האחרון, אחד ל AT&T והשני ל NSN, שניהם משלמים הון בכדי שהעובדים שלהם יעברו הדרכות ל junos. הם קנו ציוד של ג'וניפר במליונים ולא נותנים לאף אחד לגעת בלי לעבוד הדרכה.

לי נראה, שיש כאן עתיד מבטיח למי שבוחר ללמוד להתמקצע על juniper. יש מספיק בעלי תעודות של סיסקו לעומת הביקוש.

ולהזכיר שהשרשור לגבי רעיונות היכן ומה ללמוד, ולכן הצעתי בתור רעיון שרצוי לבדוק את Juniper אחרי הכל סיסקו זה לא הכל.

http://ohnet.ofokngo.org/profiles/blogs/juniper-vs-cisco

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שלכל אחד פלוסים ומינוסים כמו כל דבר. אם זה הופך לויכוח סיסקו vs ג'וניפר אני לא מעוניין ליטול חלק.

למזלי לג'וניפר אני לא צריך ללמוד על eigrp. והנה אתה מחזק את מה שאמרתי על איך סיסקו מבזבזים לך את הזמן בלימודים. אם אתה בא לזרוק מושגים או לנסות להדהים עם סיסקו, אני בטוח שיכולת למצוא משהו יותר גאוני שהם עשו מאשר ההמצאה של ה eigrp.

ללמוד סיסקו אתה צריך לבזבז זמן וללמוד על פרוטוקול eigrp שאתה גם ככה לא תעשה בו שימוש בעולם האמיתי.

זה הפרוטוקול hybrid של סיסקו שהם מנסים לכנות אותו סוג של לינק סטייט אבל הוא הוא מתנהג כמו Distance Vector Protocol.

גם ככה אף ISP רציני לא משתמש ב EIGRP מפני שזה מגביל אותך לעבוד רק עם ציוד של סיסקו. לכן זה אולי פרוטוקול הניתוב שהכי פחות מעניין בפרקטיקה.

לא יודע על מה אתה מבסס את הרעיון שזה הפרוטוקול ניתוב הכי טוב שקיים...

סכ"ה שאל הבחור לגבי חומר בעברית, או לגבי חומר לימוד ורשתות בכלל. אז חשבתי שיהיה נכון לספר לו על ג'וניפר בתור אופציה כי אני מצאתי שללמוד את הבסיס איתם זה הרבה יותר "פתח לי את העיניים" על הנושא מאשר כל החומר שיש לי של סיסקו.

אני לא אהיה יותר שמח או עצוב אם אחד יבחר כך או כך. זה לא ממש מעניין אותי. אבל אני שמח להציע את מה שאני מכיר.

תגיד, אתה בלימודים ל CCNA או CCNP כרגע?

אתה מוזמן לרכוש את מעצור הדלת 1760, רק שאני גר בהולנד....

מחזק את קודמיי, הפרוטוקול הזה מדהים ולא עמיס על המעבד כמו ospf , רק שהוא מוגבל ל-224 קפיצות (נאמר לי שזה השתנה ל-256, יש אימות לזה?).

בכ'א הם דיי ענו לך על הכל,

אני בלימודיי CCNA בקרוב מסיים ואז נעשה הפסקה ונחשוב מה לומדים הלאה :]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...