המחשב דוחה מערכות הפעלה; או: RPC error - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב דוחה מערכות הפעלה; או: RPC error

Ewingum

Recommended Posts

(שימו לב, חלק א' מדבר על 2003 אבל איך שזה נראה זה אותה בעיה גם בXP ככה שלא צריך ידע לגבי 2003 בדיון זה)

אז ככה הכל התחיל בזה שפירמטתי את המחשב בשביל להתקין את 2003 כדי לבחון אותו (מי שמסתובב בפורום תכנות יודע שאני מתעסק עם asp.net אז זה היה במסגרת זה). במהלך ההתקנה הוא נתן לי שגיאה לגבי איזשהו רכיב com+ אבל התעלמתי מזה (גם עקב חוסר ידיעה של מה הוא רצה ממני וגם כי הכל נראה חלק ;D ). עכשיו, אחרי שזה נכנס לדסקטופ ועברה איזה דקה זה נתן לי את השגיאה הבאה (אשר הולכת להופיע פה הרבה):

Bla bla bla (באמת משהו לא חשוב "כמו כל הדברים שלא שמרת יאבדו")

This system is shutting down. this shutdown was

initiated by NT AUTHORITY/System

(פה בא איזה קו של הפרדה)

Windows must shutdown because the Remote Procedure Call (RPC) was terminated unexpectedly.

ואז ההודעה נשארת יחד עם קאונטר שסופר דקה אחת למטה כשבסופו המחשב עושה ריסטרט.

בזמן ההודעה (דבר שחוזר לאחר מכן גם בXP) כל מיני דברים שניסיתי להפעיל בלוח הבקרה, מServices מסויימים עד ניסיון להגדיר חיבורי רשת נכשלו. לא מצאתי את רגלי וידי מעבר לזה בסיפור ויצאתי לי עם מטרה לפרמט ולהתקין מחדש את XP.

דיסק ההתקנה שברשותי של XP מכיל בתוכו כבר את SP1.

בהתקנה פירמטתי את הפרטישן המיועד לNTFS, וההתקנה הלכה חלק. XP מותקן.

אחרי שהדסקטופ עולה, אחרי כמה זמן (לא קבוע, נע בין דקה לכמה דקות) מופיעה שוב הודעת השגיאה:

Bla bla bla (באמת משהו לא חשוב "כמו כל הדברים שלא שמרת יאבדו")

This system is shutting down. this shutdown was

initiated by NT AUTHORITY/System

(פה בא איזה קו של הפרדה)

Windows must shutdown because the Remote Procedure Call (RPC) was terminated unexpectedly.

עשיתי בrun את הפקודה: shutdown -a , אשר מבטלת כיבוי וההודעה אכן נעלמה, אך מניסיון לעבוד עם הServices ראיתי שלא ניתן לעבוד איתם במצב זה. כמו כן, בניסיונות מאוחרים יותר התקנתי גם את החייגן של הכבלים כדי לגלוש באינטרנט ואחרי הודעת השגיאה לא ניתן לגלוש.

בכלל, ניתן אז לתמצת את זה בשני תופעות, אחת שכאשר אני מתחבר לאינטרנט או מנסה לבצע פעולות מסויימות כגון הגדרת דברים בלוח הבקרה אז ההודעה ממהרת להופיע (זה לא נראה אולי בכתוב הנ"ל אבל שמתי לב לזה. אולי זה מקריות אבל לא נראה לי), והשנייה היא שאחרי ההודעה הנ"ל מערכת ההפעלה נהיית נכה ביותר, לא עובדים חלקים ממנה ובכלל זה האינטרנט.

לא הצלחתי לסדר בעיה זו. בניסיון להתקין ME באיזה חלק זה נתן איזשהי הודעת שגיאה. (בשתי התקנות)

ניסיתי להתקין כאשר לא מחובר אל המחשב כלום חוץ מהתקנים בסיסיים ושוב הכל חוזר על עצמו.

עכשיו הצלחתי להתקין את ME, (הפעם עבר בלי בעיות) וממנו אני כותב את ההודעה.

טכנאי שאני מכיר אמר לי שהבעיית RPC מוכרת מהבלאסטר, אבל המחשב רק עבר פירמוט ללא התקנת תוכנות נוספות אז לא נראה לי שזו הבעיה.

מה לעשות? אם למישהו רעיון/הסבר למה קרה או לתופעות או למה לכל הרוחות זה הRPC הזה בדיוק/הערות אשמח :-\

האם יכול להיות שזו בעית חומרה? בלוח אם או משהו?

אשמח לבדוק זאת, אם מישהו מכיר תוכנה שבעזרתה אוכל לבדוק את תקינות ההתקנים הבסיסיים (לוח אם, זיכרון וכו', למרות שאני חושד בלוח אם).

המערכת שלי היא:

Athlon PALOMINO 1700+

256Mb DDRSDRAM 2700

Geforce 256

Gigabyte 7VTX-H (מבוסס על הKT266a)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב אז לתוכנה הזאתי התכוונתי.

http://www.memtest86.com

ובקשר למחשב של החבר, הוא עבד עם WIN98 (יש לציין שהמחשב עשה לא מעט בעיות), ופתאום ביום בהיר אחד ההרדיסק הלך כפות.

אז הוא קנה הרדיסק חדש, והמחשב לא דחה יותר את WIN .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעודד :P

תודה!

ממה שאני קורא באינטרנט בפורומים מגוגל זה מופיע לכאלה עם SP1 ומתוקן ע"י הפיקס הבא:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=2354406C-C5B6-44AC-9532-3DE40F69C074&displaylang=en

למרות שאני לא מבין למה זה קורה לי אחרי התקנה נקיה (למרות שבפורומים זה קרה לעוד אנשים) כשזה לא קרה לי אף פעם >:( :-[ :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני מציע לך לעשות חיפוש לתולעת המחלה הזאת בשביל לבדוק שהיא באמת לא קיימת במחשב.

תוריד מפה את הכלי חיפוש לתולעת הזאת

http://securityresponse.symantec.com/avcenter/FixBlast.exe

תוכנת לבדיקת זיכרון תוכל למצוא פה http://www.memtest86.com.

ואם יש שגיאה בהתקנת 2003 תשיג התקנה אחרת.

לי יש את ה2003. עבדתי איתה והיא באמת מעולה אבל לצערי היא לא תומכת במיני דיסקים.

אבל לי לא הייתה שום בעיה בהתקנה.

אז נסה להשיג את ההתקנה מחדש של הWindows 2003.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טכנאי שאני מכיר אמר לי שהבעיית RPC מוכרת מהבלאסטר, אבל המחשב רק עבר פירמוט ללא התקנת תוכנות נוספות אז לא נראה לי שזו הבעיה.

הוא צודק. יש לך את הבלאסטר, או את אחד הוואריאנטים שלו. נתק את כבל הרשת, תתקין את Win2k3 ואז תראה שהבעיה לא מופיעה יותר. נמשיך משם.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני מציע לך לעשות חיפוש לתולעת המחלה הזאת בשביל לבדוק שהיא באמת לא קיימת במחשב.

תוריד מפה את הכלי חיפוש לתולעת הזאת

http://securityresponse.symantec.com/avcenter/FixBlast.exe

תוכנת לבדיקת זיכרון תוכל למצוא פה http://www.memtest86.com.

ואם יש שגיאה בהתקנת 2003 תשיג התקנה אחרת.

לי יש את ה2003. עבדתי איתה והיא באמת מעולה אבל לצערי היא לא תומכת במיני דיסקים.

אבל לי לא הייתה שום בעיה בהתקנה.

אז נסה להשיג את ההתקנה מחדש של הWindows 2003.

עשיתי את הבדיקה הזו עקב המלצת החבר טכנאי, אך היא לא מצאה שום דבר (שים לב שבעצם היא בדקה כרגע את הפרטישן שיש עליו ME ועוד פרטישן אחר שיש עליו BACKUPים למיניהם, לא פרטישן עם . אני אנסה עוד מעט, אחרי שנצבור פה מספיק מידע עקב חשש שאח"כ לא יהיה לי איך לדבר איתכם ;) )

אוליי תנסה להתקין ללא SP1.

אין לי דיסק ללא SP1 :-\ הקללה שבקדמה

הוא צודק. יש לך את הבלאסטר, או את אחד הוואריאנטים שלו. נתק את כבל הרשת, תתקין את Win2k3 ואז תראה שהבעיה לא מופיעה יותר. נמשיך משם.

Prog.

[off topic]

פרוג! שנים! :)

(אולי תבוא למפגש, רווק עסוק שכמותך)

[/off topic]

אני אנסה... הורדתי גם את הפאטצ' הזה לאיכספי:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=2354406C-C5B6-44AC-9532-3DE40F69C074&displaylang=en

עריכה:

בקשר לתקינות ההרדיסק, באתר של יצרן הדיסק הקשיח בד"כ יש תוכנות דיגאנוסטיקה (אבחנה)

שבודקות את תקינות הדיסק.

תודה על הרעיון! :D בתהליכים ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, תבטל את הסרביס של RPC.

דבר שני, חפש את הקבצים של הבלאסט על המחשב, חפש תהליכים פעילים ב-Task Manager, תעיף כל מה שנראה לך חשוד.

(רק בשביל שתדע מה להעיף, אם המחשב ישר אחרי פירמוט, לא צריך להיות שום תהליך פעיל ע"י היוזר שלך חוץ מ-explorer.exe. כל תהליך אחר שהיוזר שלך מריץ, סגור.)

אח"כ תתקין את כל הפאטצ'ים למיניהם והעידכונים שמסדרים את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ThePorscher, מכיוון שהמערכת כבר לא מותקנת לו על המחשב (לאחר הפורמט...), נראה לי שהגיוני יותר להתעסק בפעולות מניעה לפני שהוא מתקין אותה מחדש. במקרה הזה, פעולת המניעה הפשוטה והאפקטיבית ביותר היא לנתק את כבל הרשת לפני ההתקנה. לאחר שהמערכת עובדת (ולאחר שיש לה גיבוי ב-Ghost), הוא יצטרך להריץ את העדכון המתאים ולהגדיר חייגן עם פיירוול. זה הכל.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה: איך בדיוק אני מקבל פה את הבלסטר? זה לא תולעת EMAIL "פשוטה" שאני אמור לקבל ככה כדי להדבק? (סורי על הבורות, פשוט ההתקנה האחרונה הנורמלית שלי של הייתה מתוחזקת פיקס ולא נתקלתי איתה בשום בעיות אז לא היה אכפת לגבי זה ;D )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ThePorscher, מכיוון שהמערכת כבר לא מותקנת לו על המחשב (לאחר הפורמט...), נראה לי שהגיוני יותר להתעסק בפעולות מניעה לפני שהוא מתקין אותה מחדש. במקרה הזה, פעולת המניעה הפשוטה והאפקטיבית ביותר היא לנתק את כבל הרשת לפני ההתקנה. לאחר שהמערכת עובדת (ולאחר שיש לה גיבוי ב-Ghost), הוא יצטרך להריץ את העדכון המתאים ולהגדיר חייגן עם פיירוול. זה הכל.

Prog.

^^^

אמת.

אבל, שני משפטים שלו גורמים לי לכוון אותו לריפוי המחשב הנגוע במחלה, ולא למניעת הידבקות המחשב במחלה.

המשפט הראשון:

ניסיתי להתקין כאשר לא מחובר אל המחשב כלום חוץ מהתקנים בסיסיים ושוב הכל חוזר על עצמו.

אם "התקנים בסיסיים" אצלו זה לא כולל אינטרנט, אז הקובץ היה צריך להגיע ממקור אחר. או שהקובץ עצמו כבר קיים לו על המחשב, או שהוא איכשהו השתחל לדיסק התקנה של הווינדוס שלו (אם הדיסק לא נוצר בדרכים 100%, הבנתם למה אני מתכוון...)

והמשפט השני הוא:

עשיתי את הבדיקה הזו עקב המלצת החבר טכנאי, אך היא לא מצאה שום דבר (שים לב שבעצם היא בדקה כרגע את הפרטישן שיש עליו ME ועוד פרטישן אחר שיש עליו BACKUPים למיניהם, לא פרטישן עם . אני אנסה עוד מעט, אחרי שנצבור פה מספיק מידע עקב חשש שאח"כ לא יהיה לי איך לדבר איתכם

העובדה שיש לו כמה פרטישנים גורמת לי לחשוב שלא כולם פורמטו, ולכן הקובץ יכול להיות קיים על אחת המחיצות האחרות כבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה: איך בדיוק אני מקבל פה את הבלסטר? זה לא תולעת EMAIL "פשוטה" שאני אמור לקבל ככה כדי להדבק? (סורי על הבורות, פשוט ההתקנה האחרונה הנורמלית שלי של ווינדוס הייתה מתוחזקת פיקס ולא נתקלתי איתה בשום בעיות אז לא היה אכפת לגבי זה ;D )

GOD!

באמת חיית במאדים בחודשיים האחרונים!

גם בלי להתעניין העניין הזה כוסה בכל אמצעי תקשורת אפשרי!

הקובץ msblast.exe משתמש בפורט 135 שהווינדוס משאיר פתוח. כשהקובץ נמצא על מחשב כלשהו, הוא שולח את עצמו על הפורט הזה לכל אייפי שיש למחשב קשר אליו.

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=4;action=display;threadid=44621

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...