התחלתי שיעורי נהיגה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחלתי שיעורי נהיגה

Fighter

Recommended Posts

• תגובות 111
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אכן, אבל חלק מהשיעור היום לא עשה בכלל ואני למשל נתתי איתותים לבד והעברתי הילוכים ובקיצור ידעתי יותר טוב

בניגוד למה שחשבתי, בכביש מהיר אני נוסע הכי טוב אבל קצת קשה לי במהירות נמוכה עם ההגה, זאת אומרת שנולדתי עם אינטואיציה נשית ועדיף לי לפרוש למטבח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלילי, תמשיך לנהוג על ידני. קצת קשה, אז מוותרים?

חבל שזה יגביל אותך, אם תקלע לסיטואציה כזו או אחרת שתהיה מוכרח לנהוג על ידני? אוליי תשכור ידני או תקנה ידני, לך תדע.

לדעתי, חבל שסתם תגביל את עצמך.

ללמוד לנהוג על ידני, זה לא משהו בשמיים. תהיה בטוח, שזה לא דבר שהוא נשגב מיכולותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד! ידעתי שאני לא משוגע ושיש עוד אנשים כמוני בעולם שכשקצת קשה אז הם מנסים עוד יותר, עכשיו באמת אני לא מוותר על ידני

דרך אגב המורה כל הזמן מעיר לי שאני עושה חזק מדי או מהר מדי עם ההילוכים ואני מסביר לי שככה הגוף שלי זז טבעי, מה אני כבר יכול לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תעשה לאט יותר וחלש יותר.

הרי לנהוג ברכב זה לא בדיוק משהו טבעי. אבל הגוף האנושי והמוח הם מכונה מדהימה שיכולה ללמוד.

אז בהתחלה יהיה קצת לא טבעי, אבל מתרגלים. אל תדאג.

חשוב לתרגל נכון בהתחלה.

לוקח פי 100 פחות זמן ללמוד תנועה חדשה מאשר לתקן תנועה לא נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הקלאץ', יהיה לך יותר קל אם תסתכל על מד הסל"ד ותדע מתי להעביר הילוך. אם זכרוני אינו מטעני, אחרי הלחיצה על הקלאץ', המחוג יורד טיפה ואז הזמן לשלב להילוך הבא. היה לי בהתחלה את כל ה"גרגורים" האלה עד שהמורה לא הפנה את תשומת ליבי למחוג הסל"ד היית די מדוכא עם נהיגה על ידני. בכלל עברתי טסט על ידני רק בגלל לחץ מהמשפחה "כדי שיהיה"...

לא שכל זה עזר כי עברתי תיאוריה ראשונה וטסט שני ועדיין מעולם לא נהגתי על ידני לאחר מכן. הכבישים הצפופים והמרחקים הקצרים בגוש דן לא מאפשרים ליהנות מזה ובמקום להסתכל על הכביש ולהתרכז, אני כל הזמן צריך להתרכז בלשלב הילוך וגם כשזה נעשה טבעי, לעבור לרכב אוטומט היה כמו לעבור מקורקינט לאופנוע. באמריקה/אירופה הייתי קונה איזה DODGE CHARGER ידני ונהנה מנסיעה על כבישים ארוכים שינצלו את הרכב היטב.

מזה שנה וחצי אני נוהג רק על אוטומט ועם הביצועים של האוטומטיים היום, אין שום סיבה שאקנה ידני לעולם. גם ה-Jaguar XF שאני חומד יהיה אוטומטי ;D

טיפים לנהיגה?

- תמיד תעצור בעצור כפול. אם לפנייך עוצר בעצור ואחרי זה עוצר שוב בצומת עצמה, תנהג כך גם אתה, אל תדלג מעל ה"עצור" האמיתי ואחרי זה מעל ה,עצור" ההגיוני בצומת עצמה כמה מטרים קדימה כי חוק מרפי קובע שתיכנס בך משאית.

- משטרה. שוטר אומר לך לעצור? תעצור. חוק מרפים קובע שאם תברח לו, הוא מאלה שעומדים עם גיבוי בצומת הבאה שתתפוס אותך.

- חגורות בטיחות. תמיד תחגור חגורה ותדאג שכל מי שנוסע איתך יחגור גם כן. חוק מרפי קובע שהחבר האידיוט מאחורייך שלא חגר, יהרוס לך את השמשה בעת תאונה.

- אדים על השמשות. הגעת לרכב בבוקר וכל החלון האחרוי מכוסה ואין לך שם מגב מותקן? תנקה את הרכב עם מגב קטן כדי שתראה תנועה מאחור בעת נסיעה. חוק מרפי אומר שאם לא תקנה, יקפוץ לך חתול על הכביש, לא תהיה מודע לכתם מאחורייך ותעדיף להאט בפתאומיות ולהציל את החתול - ואז תיכנס בך המשאית.

- היגיון - אם רכב אחר עומד לפני מעבר חצייה - תעמוד גם אתה. רוב הסיכויים שמתחיל לעבור אותה הולך רגל ואם תיכנס בו - תיכנס בך משאית!

*סתאם, אתה תלך כלא וייפול לך הסבון.

- מזגן - גם ברכב עם מנוע 1.6, הפעלת מזגן ביום חם יפגע בביצועי המנוע שאתה רגיל אליהם. משמע - הדלקת? צפה להאצות איטיות. כיבית? צפה ל"קבלת טורבו" וחזרת המנוע "להכרה" ככה שלא יקפוץ לך האוטו ותיכנס במשהו. בעליות - כבה מזגן ותסבול כמה שניות, ככה העלייה תיגמר מהר.

- עקיפות - אל תעקוף כשאתה מגיע לסיבוב במיוחד כאשר אתה לא רואה את המשך הכביש. מרפי קובע שאת אותו סיבוב מצד שני עושה משאית.

- משאיות - יש משאיות שנוהגים בהן יצורים בצורה מסוכנת עקב גודל ומגבלות שטח הראייה ולכן כמות השיטות למות ממשאית מרתקת במיוחד.

אה ותן זכות קדימה, בשביל לקבל - צריך לתת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...