באילו רכיבים להשתמש? (נגדים וקבלים) - עמוד 4 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באילו רכיבים להשתמש? (נגדים וקבלים)

TiGeRGuY

Recommended Posts

חבר'ה הכל מתוכנן כבר בחרתי את כל הרכיבים (הספציפיים מה שאני הולך להזמין), אבל אני חוזר רגע לנושא של ה RSN CSN, לפי המשוואה אם אני בוחר נגד RSN יותר נמוך אני מקבל fc יותר גבוה הרבה מעבר לתדרי השמע.

אז מה הקטע למה בחרו דווקא ערך של 2.7ohm? אפשר לשים נגד הרבה יותר קטן.

פספסתי משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה HPF, כל התדרים הגבוהים (החל מתדר הברך) עוברים דרכו ולא אל הרמקול שלך (אז מבחינת המוצא שלך שהוא הרמקול, יש שם למעשה LPF, זה גם נקרא decoupling capacitor, ששולך תדרים גבוהים לאדמה, בדיוק הפוך מ-coupling capacitor או לחילופין ac coupled שהוא מכניסים קבל בדרך לרמקול בכדי לא להעביר תדרים נמוכים (בעיקר DC), זה היה נפוץ מאוד במגברי class A). זה טוב כי ככה אתה מקבל הגבר נמוך יותר עם העלייה בתדר (זה אמור להיות מעל תדר השמיעה), זה עוזר לשמור על היציבות של המגבר. אם לא תשים את זה, תקבל היסט מופע גדול יחסית במוצא, שיהיה תלוי גם בהגבר ובעומס שתחבר (שהוא אף פעם לא התנגדותי טהור), וזה יהפוך פידבק שלילי לפידבק חיובי, בקיצור, תשים את זה שם. התדר ברך יוצא הרבה יותר גבוה מתחום השמע, זה לא צריך להדאיג אותך בכלל.

קוטב (pole) זה מונח ממתמטיקה (של מספרים מרוכבים) והנדסת חשמל. משמעותו היא שהמכנה של התמרת S (לפלס) של פונקציות התמסורת מתאפס באותה נקודה. במילים אחרות. זה נותן לך מידע על הפאזה והאמפליטודה פונקציה התמסורת (תגובת המעגל לתדר). זה ככה על רבע רגל, אבל בשביל מישהו שמבחינתו זה תחביב בלבד זה הסבר מספק :)

אגב, באנלוגיה דומה, יש גם מה שנקרא אפס (zero) שבו המונה מתאפס, ומשמעותו בדיוק ההיפך מקוטב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את המעגל (ובעיקר השבב) הזה, אך אני מניח שזה פשוט כי זה מה שהתאים בכדי שהמערכת תישאר יציבה. אם תבחר נגד קטן יותר, זה ידרוש קבל גדול יותר בשביל לקבל אותו תדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

שוב שלום! בחודשיים האחרונים הפרוייקט התעכב בגלל חוסר בזמן פנוי ובגלל שלא מצאתי קונקטורים מתאימים (שלבסוף נמצאו).

את מיקום הרכיבים על הלוח (במחשב כן?) סיימתי לאחר מחשבה רבה, ממש התחשבתי בהכל.

כרגע אני עובד על החיבור בין הרכיבים על הלוח.

אז חקרתי קצת על עניין האדמה והמסקנה שלי היא שאני צריך להפריד את האדמה של הסיגנל והאדמה שלאחר ההגברה + האדמה של הספק כוח, פשוט ליצור שני ground star נפרדים ולחבר בינהם עם עקבה דקה.

אז השאלה שלי הפעם היא אם המעגל של ה RSN CSN מסנן את התדרים הלא רצויים וזורק אותם לאדמה שאחרי ההגברה או לאדמה של הסיגנל?

הייתה לי תמונה שמראה את זה והיא נעלמה לי :\

ה RSN CSN אמורים לדעתי למנוע תהליך כזה בערך : המגבר קולט הפרעה בתדר גבוה (יותר ממה שאנחנו שומעים) מגביר ומוציא אותה לרמקול. בקיבול או בהשראה היא עוברת לכניסה שלו והוא מגביר אותה שוב וכן הלאה. אם כך הרכיבים האלה נותנים להפרעות מסלול קצר לאדמה כדיי להוציא אותם מהמעגל. בעיקרון המעגל אמור לעבוד בלי 2 אלה (מאיפה כבר הוא יקח הפרעה כזאת בתור התחלה בתנאים נורמליים) אבל הבעיה יכולה להופיע בצורה אקראית

תודה וערב טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...