נערי האוצר קובעים: תוספת שכר של 4 שקל לשעה לע& - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נערי האוצר קובעים: תוספת שכר של 4 שקל לשעה לע&

vic07

Recommended Posts

אז נכון, קשה ללמד כלכלה הדיוט גמור כמוני... אבל זה עדיין יהיה קל אלפי מונים מלהסביר לכלכלן דגול כמוך מה מרגיש מי שנמצא מלמטה. מוסר, אפילו זה הבסיסי ביותר, קשה מאוד להסברה למי שדוחה אותו מכל וכל בהסברים מלומדים.

המוסר שאני מכיר אומר שאסור לגנוב או לשדוד. אפילו אם הדבר מתבצע בעקיפין באמצעות הממשלה

עריכה: למי שמתעניין, הרצאה על המיתוסים של שוק העבודה:

http://www.youtube.com/watch?v=AR2q0RUzQlY&feature=player_embedded#

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבל שוב' date=' אם תעלה את שכר המינימום, רמת החיים של אלו שישארו מועסקים תעלה, אבל אלו שיפוטרו בגלל שהעסקתם כבר לא משתלמת ירדו ברמת החיים! חושב שהיום המצב שלהם גרוע, כשהם מקבלים שכר מינימום? תחשוב מה יקרה כשההכנסה היחידה שלהם תהיה הבטחת הכנסה.

[/quote']

אני לא חושב שלהעלות את שכר המינימום יהיה פתרון, זהו לדעתי פתרון של "יש מאין"(לא ניתן להמציא כסף משום מקום או להדפיסו סתם כך).

לדעתי צריכה להיות רפורמה מהותית הרבה יותר, שדווקא מעודדת תחרות בשוק אפילו במידה ויש צורך בהקלות מס על חברות שרוצות לפתוח את סניפיהן בארץ

או אפילו לחזר אחרי חברות שיגיעו לכאן.

:goodposting:, כמו תמיד.

רק לחזק - ותשובה ל-Lev0 ולכל השאר שחושבים שלדרוש בעלות על בית ולא להיות משועבד לבנק בחובות זאת דרישה סבירה:

נגיד שדירת 4 חדרים ממוצעת בארץ עולה 1,000,000 ש"ח (בארץ..לא רק בגוש דן). נגיד שלזוג הצעיר הממוצע שקונה את הדירה הממוצעת יש 200,00 ש"ח, והוא צריך לקחת משכנתא ממוצעת של 800,000 ש"ח. נגיד שהריבית לאורך זמן הממוצעת למשכנתאות היא 5.5%, צמודה למדד. נגיד שהמדד הממוצע הוא 2.5% לשנה, כלומר ריבית של 7.5%. נגיד שלוקחים את המשכנתא ל-25 שנה. מכאן שההחזר החודשי במקרה הזה יהיה 4,677 ש"ח. עכשיו - גם אם לזוג הצעיר יש יכולת לשלם את המשכנתא, שאר ההוצאות ולא להיות במינוס - עדיין הוא יהיה בהכרח(!) משועבד לבנק ל-25 שנים הקרובות. אלא אם הוא יעבור לגור בשכירות (ואז הדרישה שלכם של "בעלות על דירה" נופלת). מכאן שהדרישה שלכם לחלוטין לא סבירה. לא סביר לדרוש שלבנאדם ממוצע תהיה דרישה משלו והוא לא יהיה משועבד לבנק. אלא אם הוא כבר סיים לשלם על המשכנתא, ואז אנחנו מדברים בדרך כלל על אנשים שהם מעל גיל 50.

אז כאן מתחילה הבעיה, מבחינתך להיות משועבד בחובות לבנק זה טבעי לגמרי כי אתה חלק מהמערכת

ומבחינתך זה נוח ומרופד.

אני לא חלק מהמערכת, אני מסתכל מבחוץ וכל שאני רואה זה ריקבון.

אירגוני ענק שאמורים לשרת אותי, ואני גם לא מרוויח מינימום, אני עובד כמנהל ,

יש לי שכר לא רע ורכב. ובכל זאת, אני עצמי זה לא הדבר היחיד שחשוב לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, רק שההגדרה של "לגמור את החודש בצורה מכובדת" היא מאוד סובייקטיבית. מספיק לראות פעם אחת פרק של "משפחה חורגת" כדי להבין את מקור הבעיה.

מי שמרוויח מינימום יכול לגמור את החודש, אבל הוא צריך להתאים את אורח החיים שלו. "לגמור את החודש" לא כולל לדעתי בילויים במסעדות ובתי קפה, מהיר, רב ערוצית, שניים-שלושה פלאפונים במשפחה וכו'. אז מי שכן נהנה מהדברים האלו, ולא נשאר לו כסף אחרי זה מספיק כסף כדי לקנות אוטו - שלא יגיד שהוא לא גומר את החודש.

קיים הבדל עצום בין אידיוטים שלא יודעים להשתמש נכון בכסף ובין עובדים בשכר מינימום שחיים במינימום האפשרי ועדיין מתקשים לסגור את החודש. במדינה מתוקנת עובד בשכר מינימום עדיין מסוגל ליהנות מהחיים במידה מסויימת. בארץ במקרה הטוב חיים כמו כורה פחם באנגליה בתחילת המהפכה התעשייתית. חדש?! בחלום אולי. אותו עובד בשכר מינימום מחוייב להחזיק גרוטאה מתפרקת כדי להתקיים. איזה אלטרנטיבה יש? תחבורה ציבורית לא מתפקדת, על קטנוע מסכן משלמים ביטוח כמו על משאית 15 טון, מנועי דיזל וגז נקברו עמוק באדמה כי חלילה תחזיק ותשלם פחות על כל ק"מ. בילויים במסעדות ובתי קפה? שלוש פלאפונים? איפה אתה חי בכלל?

אני מסכים איתך שאפשר לסגור את החודש אם חיים בהתאם להכנסה. זאת אומרת לחיות בשכונה הכי מסריחה, לעבוד מהבוקר עד הערב, לא לצאת לשום מקום, לא לטייל בשום במקום. רק לישון ולעבוד. בדרך הזאת איכשהו אפשר לסגור את החודש. אבל עם כל הכבוד ככה נראים החיים של פועלים שחורים במרכז אמריקה, לא במדינה מערבית מפותחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתם, אתה או ההורים שלך, באופן אישי? מתי הם (ההורים) גרו לאחרונה בדירה שכורה?

אז נכון, קשה ללמד כלכלה הדיוט גמור כמוני... אבל זה עדיין יהיה קל אלפי מונים מלהסביר לכלכלן דגול כמוך מה מרגיש מי שנמצא מלמטה. מוסר, אפילו זה הבסיסי ביותר, קשה מאוד להסברה למי שדוחה אותו מכל וכל בהסברים מלומדים.

ההורים שלי לא חיו בדירה שכורה, אבל מה זה רלוונטי? אתה שופט אותי על בסיס זה שההורים שלי החליטו לקנות דירה כשהם היו זוג צעיר?

בלי קשר - אני גרתי בפריפריה (כרמיאל). אני מכיר הרבה מאוד משפחות שמרוויחות מינימום. שני ההורים שלי ביחד מרוויחים 6 נטו (רק אבא שלי עובד). אני עכשיו גר בדירה שכורה בת"א, קצין בחובה בצבא, מקבל סיוע כלכלי של 680 ש"ח כך שבחודש אני מרוויח 1,500 ש"ח (משכורת קצין 820 ש"ח). אני מוציא בחודש - כולל שכר דירה, אוכל, טלוויזיה, כבלים, חשמל ועוד - כ-1,800 ש"ח. את ההפרש אני מממן מחסכונות קטנים (מאוד) שיש לי, מתקופה שעבדתי שלמדתי לתואר. אני חי לא רע האמת. אז אני בהחלט לא נמצא, ומעולם לא נמצאתי, אפילו בחציון העליון במדינה מבחינה כלכלית. בסדר?

המוסר שלך נורא נחמד. אופטימי משהו. האמת? המוסר שלי בדיוק אותו הדבר. מצידי, שלכולם תהיה דירה משלהם, מכונית משלהם, בלי מינוס בבנק, כבלים (או יס), , מחשב חדש כל 3-4 שנים, טיסה לחו"ל פעם בשנתיים.. בכיף. בנינו? גם סטנלי פישר, יובל שטייניץ ובנימין נתניהו היו חותמים על זה! למה לא? תאמין לי, לא כואב לביבי שלכולם תהיה דירה משלהם, מכונית ופלזמה. לא כואב לו שיהיה 0% אבטלה. לא כואב לו שלא יהיו אנשים שירוויחו פחות מ-5,000 נטו בחודש. אלא מה, פה לא זה לא סרט של וולט . פה זה המציאות.

זה לא אישי - אבל אין לי שום אתגר בלהתווכח איתך. אתה לא גורם לי לחשוב בתשובות שלך. לא כי אני סגור, אטום, קר, חסר לב או מה שתרצה לחשוב. פשוט אין לך את הכלים לחשוב או להבין דברים מורכבים בתחום הכלכלה. אפילו בלי קשר ללימודים. באמת שלא היה אכפת לי לחתום על זה שכל אחד במדינה ירוויח 10,000 לפחות בחודש, אבל אני מבין את ההשלכות. אז נכון, אתה לא מציע להדפיס כסף ולחלק לכל אחד מיליון שקל, אבל ההצעות האחרות שלך - בדומה להצעת הדפסת הכסף - לא לוקחות בחשבון את ההשפעות השליליות של מהלכים אלו. אני לא אומר שהשיטה מושלמת, ואני לא אומר שהכלכלה מושלמת. אני רק אומר שהעצות שלך נאיביות, ולא סתם שר האוצר וראש הממשלה לא משיימים אותם ולא יישימו אותם.

אולי אני יהיר - לא יודע - אבל זה בגלל שאני יכול לחתום על מה שאני אומר באחריות. כי אני מבין בתחום. ושוב - זה לא דיון על פוליטיקה. מבחינתי זה דיון מקצועי. לכל דבר ועניין. ואתה לא מקצועי. לא באשמתך. מה לעשות. [br]פורסם בתאריך: 17.03.2010 בשעה 19:35:01

אז כאן מתחילה הבעיה, מבחינתך להיות משועבד בחובות לבנק זה טבעי לגמרי כי אתה חלק מהמערכת

ומבחינתך זה נוח ומרופד.

אני לא חלק מהמערכת, אני מסתכל מבחוץ וכל שאני רואה זה ריקבון.

אירגוני ענק שאמורים לשרת אותי, ואני גם לא מרוויח מינימום, אני עובד כמנהל רשת,

יש לי שכר לא רע ורכב. ובכל זאת, אני עצמי זה לא הדבר היחיד שחשוב לי.

אני לא "חלק מהמערכת", ומבחינתי זה לא "נוח ומרופד".

אם אתה רואה רק "ריקבון" - אז בוא, תן הצעה אחרת.

לא אמרתי שהמצב בארץ מושלם - ואולי אתה יותר מאמין בשיטה האירופאית (ובייחוד הסקנדיבית) מאשר האמריקאית. לגיטימי. אבל מה אתה מצפה כשזוג צעיר מבקש לקנות נכס במיליון ש"ח? באיזה עולם הוא יכול לעשות את זה מבלי להיות בחובות? איזה פתרון אחר יש? שהמדינה תיתן לו בית בחינם? בסדר, אבל מישהו צריך למממן את זה - לשלם לפועלי הבניין, לשלם לאדריכלים, מהנדסים, קבלנים וכד'. והמדינה זה אתה, ההכנסות של המדינה באות ממיסים. רוצה בית בחינם? תעלה את מס ההכנסה ל-60%. יש לך פתרון אחר? אני ומדינת נשמח לשמוע. באמת. כל שיפור במצב הכלכלי עבור המדינה וכלל האזרחים - הרי הוא מבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GUY, אתך סיימתי להתווכח. גם אני עשוי להיות יהיר לפעמים (בתחומים בהם אני מבין יותר מהצד שכנגד), אבל יש גבול לכל דבר שאתה עברת מזמן - הבאת את היהירות לדרגת אמנות ממש. אתה דילגת על אותו חלק בדיון שבו ציטטתי את OECD שמאשימה את בפערים קיצוניים למדי בהשוואה לממוצע האירופאי ומתייחס לזה כהזיות שווא שאני בדיתי מליבי, ובוחר להתמקד בחוסר הבנתי בכלכלה (ומרבה להדגיש את זה שאתה גאון בתחום), בד"כ במקום לסתור עניינית את אותו חלק מטענותי שאתה לא יכול לסתור.

נכון, אני לא מבין בכלכלה. סביר למדי גם שה"עצות" שלי אינן ישימות כמו שהן... אבל כדי לטעון שהמצב הקיים כיום בישראל הוא המצב האידאלי ביותר האפשרי, צריך אולי הרבה ידע שדחפו לך בפקולטה לכלכלה (אגב, איך זה מסתדר עם זה שאתה קצין בסדיר? פתחו עתודה לכלכלה ולא ידעתי?), אבל אפס שכל.

נ.ב.

אולי בגלל שהמצב הכלכלי פה כל כך מצויין, כל כך הרבה אנשים יורדים מהארץ ומעט מאוד חוזרים (ולרוב מי שחוזר עושה זאת מטעמים שונים לחלוטין). היות ועושה רושם שממילא עוד מעט אפשר יהיה להשאיר את הארץ לחרדים, למשיחיים למינהם, לערבים ולשמאל הקיצוני שממהר להתחבק איתם ולאנשים כמוך, שמגינים בחרוף נפש על זכותו של המעמד השולט להתעשר עוד ועוד על גבם של האזרחים הפשוטים - אני אצטרף אליהם (בחו"ל) בהזדמנות הראשונה שתהיה לי אחרי שאסיים את התואר, וממש לא לארה"ב שבה המצב בערך כמו כאן מהבחינה הכלכלית-חברתית אם לא גרוע יותר.

חבל לי על הארץ הזו, אבל לא בכל מחיר. אם אכן אינך מגיע ממשפחה מבוססת ואחרי שתשתחרר תמצא עבודה כשכיר במגזר הפרטי, כל מה שנותר לי לאחל לך הוא "עבדות נעימה"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא "חלק מהמערכת", ומבחינתי זה לא "נוח ומרופד".

אם אתה רואה רק "ריקבון" - אז בוא, תן הצעה אחרת.

לא אמרתי שהמצב בארץ מושלם - ואולי אתה יותר מאמין בשיטה האירופאית (ובייחוד הסקנדיבית) מאשר האמריקאית. לגיטימי. אבל מה אתה מצפה כשזוג צעיר מבקש לקנות נכס במיליון ש"ח? באיזה עולם הוא יכול לעשות את זה מבלי להיות בחובות? איזה פתרון אחר יש? שהמדינה תיתן לו בית בחינם? בסדר, אבל מישהו צריך למממן את זה - לשלם לפועלי הבניין, לשלם לאדריכלים, מהנדסים, קבלנים וכד'. והמדינה זה אתה, ההכנסות של המדינה באות ממיסים. רוצה בית בחינם? תעלה את מס ההכנסה ל-60%. יש לך פתרון אחר? אני ומדינת נשמח לשמוע. באמת. כל שיפור במצב הכלכלי עבור המדינה וכלל האזרחים - הרי הוא מבורך.

אז אתה מודה שיש כאן בעיה?

אם אתה אומר שאני אמור לתת לך פתרון, אתה בעצם מודה כי המצב הוא ללא ספק בעייתי.

קודם כל, מחירי הנדל"ן המטורפים זה דיון אחר.

אבל כמו שציינתי קודם, פתרון לא רע יהיה לפתוח את השוק בהרבה תחומים שהיום סוררים

בהם שחיתות ומונופוליזם, למשל, יבאוני הרכב ומחירוני הרכב.

יש אגב, גם דברים שנעשים היום, למשל הפיתוח של האיזור שבו אני גר - פרדס חנה, אור עקיבא ובינימינה,

הפכו למקומות יחסית אטרקטיביים, בנו פה מחלפים חדשים ות"א היום קרובה מתמיד.

אבל כמובן, שהתחבורה הציבורית מהווה בעיה, בעיקר אם אתה עובד בסביבה של ת"א ולא לאורך המסילה.

מאיפה נעשה רפורמות בתחבורה בארץ תשאל? יש מאיפה, יש תקציבים ויש הכל,

הבעיה היא השחיתות ששוררת במוסדות הכבדים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההורים שלי לא חיו בדירה שכורה, אבל מה זה רלוונטי? אתה שופט אותי על בסיס זה שההורים שלי החליטו לקנות דירה כשהם היו זוג צעיר?

בלי קשר - אני גרתי בפריפריה (כרמיאל). אני מכיר הרבה מאוד משפחות שמרוויחות מינימום. שני ההורים שלי ביחד מרוויחים 6 נטו (רק אבא שלי עובד). אני עכשיו גר בדירה שכורה בת"א, קצין בחובה בצבא, מקבל סיוע כלכלי של 680 ש"ח כך שבחודש אני מרוויח 1,500 ש"ח (משכורת קצין 820 ש"ח). אני מוציא בחודש - כולל שכר דירה, אוכל, , כבלים, חשמל ועוד - כ-1,800 ש"ח. את ההפרש אני מממן מחסכונות קטנים (מאוד) שיש לי, מתקופה שעבדתי שלמדתי לתואר. אני חי לא רע האמת. אז אני בהחלט לא נמצא, ומעולם לא נמצאתי, אפילו בחציון העליון במדינה מבחינה כלכלית. בסדר?

אנא גלה לנו את הסוד, כיצד אתה מחזיק דירה שכורה בתל אביב יחד עם חשמל, מים, אוכל וכבלים ב-1800 ש"ח. אלא אם אתה חי בדירת חדר בגודל 10 מ"ר, אוכל אך ורק בצבא ומשנורר כבלים מהשכנים, אני לא מצליח להבין כיצד הגעת לסכום הזה.

בנימה אחרת - רוב הדיון אתה משוויץ בכך שיש לך ידע בכלכלה (ואין פלא בהתחשב בכך שיש לך תואר בכלכלה ואתה עוסק במקצוע שלך בצה"ל) אך אין לך שום ידע בסוציולוציה או פסיכולוגיה ואינך יכול לבחון דברים מנקודת מבט שאינה כלכלית נטו. עקב כך, אינך מסוגל להבין שרוב האנשים אכן מסיימים את החודש אך חלקם חי בצורה כל כך מחורבנת שלפעמים הם צריכים עזרה של פסיכולוג, פסיכיאטר או עובד סוציאלי ופשוט אין להם כסף לממן את זה (למרות שמדי פעם קופת החולים מסכימה לממן זאת אם הם ישלמו תוספת כסף). ונחש מה? הם מעבירים את זה הלאה לילדים שלהם ונתקלתי בכל כך הרבה ילדים עם צלקות נפשיות אדירות וזאת בעיקר בגלל איכות חיים נמוכה (סביבת מגורים רעה, בית ספר מחורבן, בילויים מאוד בסיסיים וכו').

אני לא יודע האם הפתרון הוא להעלות את שכר המינימום, להגדיל את קצבת הבטחת ההכנסה או משהו אחר כי אני מתמחה בסוציולוגיה ולא בכלכלה. אני כן יודע שיש הרבה כסף בקופת המדינה שהולך לחרדים ולמתנחלים ללא הגיון כלכלי אלא רק בגלל שחיתות פוליטית. אם המדינה מחליטה שיש לה כסף לממן סלילת כביש, הקמת תשתית והקמת תשתית מים למאחז בלתי חוקי שגרים בו 20 אנשים בקושי, אז היא יכולה להקצות את המיליונים הללו כדי לפתור, ולו במעט, את הבעיה החברתית-כלכלית שיש במדינת ולצמצם את הפער החברתי בישראל שהוא בין הגבוהים במדינות המערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע למה נדבקת דווקא לזה מהדוגמאות שלי אבל אתן לך דוגמא מהחיים - ילד אתיופי (נולד בארץ, המשפחה שלו עלתה מאתיופיה ללא כלום) שההורים שלו לא יכולים להרשות לעצמם לתת לו כמה עשרות שקלים לצאת ביום שישי, הבילוי שלו הוא לשבת על הגדרות בשכונה שלו בלילה ולשתות אלכוהול זול עם החברים שלו (שהם מאותו מצב סוציו-אקונומי). מהו לדעתך הסיכוי שהילד הזה ייצא מהמעגל הרע שבו הוא נמצא? לדעתי, קלוש ביותר.

נ.ב. ראוי לציין שאין לי שום דבר אישי נגד Guy King או כלכלנים אחרים אך הייתי רוצה לראות אותם חושבים קצת על הצד החברתי בתזה הכלכלית שלהם. מערכת הרווחה במדינת היא בקריסה טוטלית - אין מספיק עובדים סוציאליים, אין מספיק קציני נוער חוקרים, אין מספיק פסיכולוגים שמתמחים בטיפול בנוער. המדינה לא מעודדת אף אחד ללמוד את המקצועות הנ"ל וכנראה שמעדיפה לטמון את הראש בחול מאשר להתמודד עם הפצצה המתקתקת הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה נדבקתי? כי זה דבילי ומבחינתי לשבת על הברזלים ולשתות אלכוהול זהו לא בילוי בסיסי,

זוהי התנהגות נפשעת.

גם אבא ללא אמצעים, יכול בשישי בערב להעיף לילד שלו סתירה ולשלוח אותו עם ספר לחדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אין מספיק תרופות בסל התרופות כדי לטפל בכל החולים, ואין מספיק מורים טובים במערכת החינוך ואין מספיק מקום בכיתות באוניברסיטאות ואין מספיק מערכות "מעיל רוח"כדי למגן את כל הטנקים בצה"ל ... ואין מספיק כבישים שיאפשרו לישראלים שגרים בשטחים להגיע ממקום למקום בבטחה.

אז למה שאם המדינה תחליט לחסוך 20 מיליון שקל על בניה במאחזים, שהיא תשקיע את זה דווקא בעובדים סוציאליים? זה שזה נושא קרוב ללבך זה נחמד, אבל בסדר העדיפויות הלאומי הוא נמצא די נמוך ברשימה.

וזו בדיוק הבעיה של 90% מהמשתתפים בדיון הזה (למעט Guy King ואיסתרא) - אתם פשוט לא מסתכלים על התמונה הגדולה, ומתכחשים לקיומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שלא רואה את התמונה הגדולה, או איזושהי זה דווקא אתה.

אתה פשוט חושב שזה הגיוני שההון ייתרכז בחלק העליון כי אתה חי בסרט

שיום אחד אתה עצמך תגיע לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיני, למה אתה מתעקש לדבר על חלוקת המשאבים בידי המדינה ורשויותיה השונות, בעוד שהדיון הוא בעיקר על חלוקת ההכנסה והפערים בכל האוכלוסיה, כלומר בעיקר המגזר הפרטי? שוב תסמונת ה"תסלחו לי רגע בזמן שאני מחליף את הטענה שמולי במשהו שיותר קל לי לתקוף, גם אם זה בכלל לא מה שנאמר במקור"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה נדבקתי? כי זה דבילי ומבחינתי לשבת על הברזלים ולשתות אלכוהול זהו לא בילוי בסיסי,

זוהי התנהגות נפשעת.

גם אבא ללא אמצעים, יכול בשישי בערב להעיף לילד שלו סתירה ולשלוח אותו עם ספר לחדר.

זה דבילי מבחינתך אך טריוויאלי מבחינת אותו ילד. ואם לאבא שלו היה כסף לקנות ספר, הוא היה נותן לילד את הכסף הזה.

MiniMizer - העובדה שסדר העדיפויות הלאומי מתאים למשנתך האידיאולוגית אינה מצדיקה זאת ואף קיימים נתונים שיכולים להצדיק השקעה בשיפור מערכת הרווחה. איני טוען שהמדינה צריכה לשפוך מיליארדי שקלים לתוך מערכת הרווחה אך העברה של עשרות מיליוני שקלים מתקציב אחר היא ריאלית לחלוטין (לדוגמא, מימון משפחה של אברך על 6 ילדיו ב-10,000 ש"ח לחודש או לחץ מסיבי על מס הכנסה שבתורו ילחץ על עברייני מס, ראה מקרה קובי פרץ) וגם תחסוך למדינה כספים רבים בעתיד (שזה הרי מה שאתה, גיא ואיסתרא מעוניינים בו).

דוגמא רלוונטית - אסיר עולה למדינת ישראל כ-100,000 ש"ח בשנה כאשר הוא נמצא בכלא, מבלי לקחת את הנזק הישיר שהוא גרם במידה והוא פגע בבני אדם או רכוש. ניכר שלפי טענתך, חסכון באסירים עתידיים נמצא בסולם עדיפות נמוך מבחינת מדינת ישראל אך מצד שני אתה טוען דה פקטו שהאוצר מנסה לחסוך כספים רבים למדינת ישראל ומנהל בצורה משכילה את כספי משלם המיסים. קצת בעייתי, לא?

%95_h_hd_2L3CqEJGtN3OtC38nBcXqRMm0.html'>

http://www.takdin.co.il/searchgl/%D7%A1%D7%9C%20%D7%90%D7%91%D7%A8%D7%9A%2017%20%D7%90%D7%9C%D7%A3%20%D7%A9%D7%A7%D7%9C%20%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%98%D7

%95_h_hd_2L3CqEJGtN3OtC38nBcXqRMm0.html

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000004836

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...