מבקשת עזרתכם בנושא התקנת WIN 98 על מחשב דו ליבתי (לשם שידרוג) - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקשת עזרתכם בנושא התקנת WIN 98 על מחשב דו ליבתי (לשם שידרוג)

ssib

Recommended Posts

tamir6066, קיבלת אזהרה על תוכן לא חוקי.

מדובר באזהרה הראשונה שלך כאשר בשלישית תורחק/תושתק מהפורום.

מה לא חוקי?אין שום דבר לא חוקי בהתקנת גירסאת ניסיון של ויסטה\7.ובגלל זה גם כתבתי שלא בטוח שיעבוד כי יכול להיות שברישיון של השידרוג כתוב שצריך מלא ולא גרסאת מוגבלת ל-30 יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי ויסטה מארגון המורים ועכשיו הזמנתי גם את 7.

מהניסיון שלי עם הויסטה, אין בעיה להתקין את המערכת על דיסק נקי, לא צריך להתקין מערכת קודמת לפני זה.

מה שכן, במהלך ההתקנה המחשב מבקש להכניס דיסק של מערכת הפעלה קודמת, רק כחלק מרשיון השדרוג כדי לוודא שיש לך מערכת הפעלה חוקית קודמת שאפשר לשדרג ממנה.

אני מניחה שהשדרוג לחלונות 7 של ארגון המורים יעבוד באותו עיקרון כמו שהויסטה שלהם עבדה.

הוצאת לי את האותיות מהמקלדת... אין שום בעיה לשדרג על מחשב נקי ורק יש צורך להכניס דיסק של גרסה מלאה של מערכת הפעלה

קודמת. אם לדוגמא תנסי לשדרג עם דיסק של גרסת עדכון של ויסטה ההתקנה תזהה זאת ותבקש דיסק רגיל. לא כל הגרסאות שהמורים קיבלו

היו מוגדרות כגרסת עדכון כך שיש אפשרות שזה יעבוד. מבחינת חוקיות - יש צורך ברשיון (ולא בהתקנה) של מערכת

מלאה (ולא שדרוג קודם) כלשהיא. מבחינתך מספיק שיהיה לך רשיון של WIN95 בבית וזה מספיק לתנאי הרישיון. הסיריאל הקובע יהיה זה

שקיבלת עם ה7 ולא עם הסיריאל הקודם שהיה (או לא) על המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לשדרג מ XP ישר ל-7,את חייבת ויסטה בשביל לשדרג ל-7.

תודה על הלינק,אכן מחיר זול מאוד כמו כל המבצעים שלהם.

תמיר, דווקא לפי מה שקראתי בכל הכתבות ניתן לשדרג מXP ל- 7. אמנם לפי הנאמר c לא ניתן לעשות זאת בצורת "שידרוג מחליף" אלא רק בצורת "התקנה נקיה" כלומר יש לגבות את המיידע קודם השדרוג, אבל בהחלט ניתן לבצע את השדרוג בלי מעבר דרך ויסטה.

אני מצטטת מהכתבה בדמרקר

"האם ניתן לשדרג מ-XP ישירות לחלונות 7?

בהחלט. ולא, אין צורך לעבור דרך ויסטה.

תמיד יש איזשהו מלכוד. מה המלכוד הפעם?

שלא כמו אנשים שמריצים ויסטה, לא תוכלו לעשות מה שנקרא "שדרוג מחליף" מ-XP לחלונות 7. ככל הנראה מיקרוסופט לא רוצה לספוג שוב את מטר התלונות מצד משתמשי XP לאחר שניסו בשעתו לשדרג לויסטה. רמזים ברוח זו שחררה החברה בחודש אפריל בבלוג של חלונות 7: "הבנו כבר מתחילתו של הפרויקט הזה ששדרוג מחליף מ-XP לחלונות 7 לא יהיה חוויה שתספק את התוצאות הטובות ביותר. יש פשוט יותר מדי שינויים באופן בו המחשב מוגדר, ותמיכה לאחור בכל כך הרבה שינויים לא תוכל לספק איכות טובה כמו התקנה נקייה".

תהייה הסיבה אשר תהייה, תצטרכו לעשות מה שנקרא "התקנה נקייה" של חלונות 7, מה שאומר שתצטרכו לאחר מכן לשחזר מידע אותו גיביתם, ליצור מחדש את כל ההגדרות, ולהתקין שוב את כל התוכנות. (למעשה, האפשרות "התקנה נקייה" לא מופיעה במסך ההתקנה של חלונות 7. תצטרכו לבחור בהתקנה מותאמת אישית - Custom)."

וזה הלינק: http://it.themarker.com/tmit/Article/7353

[br]פורסם בתאריך: 24.11.2009 בשעה 21:50:29

תקראי בקישור: הזה

קראתי בריפרוף ונראה שאפשר להתקין את גרסאת השדרוג בלי שום בעיה.

תודה על תגובתך RJ1, וכמובן על הקישור שהבאת.

התחלתי לקרא, מאוד מעניין. בדרך להמשיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוצאת לי את האותיות מהמקלדת... אין שום בעיה לשדרג על מחשב נקי ורק יש צורך להכניס דיסק של גרסה מלאה של מערכת הפעלה

קודמת. אם לדוגמא תנסי לשדרג עם דיסק של גרסת עדכון של ויסטה ההתקנה תזהה זאת ותבקש דיסק רגיל. לא כל הגרסאות שהמורים קיבלו

היו מוגדרות כגרסת עדכון כך שיש אפשרות שזה יעבוד. מבחינת חוקיות - יש צורך ברשיון (ולא בהתקנה) של מערכת

מלאה (ולא שדרוג קודם) כלשהיא. מבחינתך מספיק שיהיה לך רשיון של WIN95 בבית וזה מספיק לתנאי הרישיון. הסיריאל הקובע יהיה זה

שקיבלת עם ה7 ולא עם הסיריאל הקודם שהיה (או לא) על המחשב.

Splashy ו- ag43

ראשית תודה לכל אחד מכם על תגובתו.

ברשותכם אגיב לכל אחד מכם בנפרד אבל אשמח אם תתיחסו גם לתגובתי לאחר (או לאחרים בכלל)

Splashy,

כתבת שבמהלך ההתקנה המערכת ביקשה ממך דיסק של מערכת הפעלה קודמת כחלק מתנאי הרשיון. אני מניחה שכשאר התקנת את הויסטה הכנסת דיסק מלא של ולא דיסק של 98 או 2000 (אשר ממנו שידרגת דרך המבצע של המורים ל- XP). יתרה מזאת, כתבת שהתבקשת להכניס דיסק. אני מניחה שגם ביקשו ממך להקליד סיריאל כדי לוודא שהעותק אכן חוקי - אשמח אם תתקן אותי היה ואני טועה, ותסביר עוד קצת לגבי אותם דיסקים ורשיונות המגיעים במבצע של המורים.

זאת ועוד, אני מניחה שכעת כאשר תתקין את ה- 7 היה ויבקשו ממך דיסק של מערכת הפעלה תכניס את אותו הדיסק שהכנסת פעם שעברה ולא את דיסק השידרוג של ויסטה, ובכך בעצם אם קודם בצעת שידרוג נניח מגרסה קודמת ל- תעשה זאת שוב (וזה בעצם הדבר שחשבתי לעשות).

אגב, Splashy אודה לך אם כאשר תקבל ותתקין את גירסת השדרוג של המורים תכנס לת'רד הזה ותספר איך היא נראית ומה היא מבקשת ממך.

ag43

אתה אומר שמבחינת חוקיות יש צורך ברשיון ולא בהתקנה ומספיק שיהיה לי בבית סיריאל של 95 (חבל באמת שלא שמרתי, גם את ה- 98 השני שלי זרקתי וחבל מאוד על כך). אבל לפי מה שאני מבינה, החוקיות לכשעצמה רלוונטית בפועל במיוחד היה ומישהו יכנס אלי הביתה ויבדוק, או לחילופין אתקשר למרכז התמיכה של מיקרוסופט והם ידרשו את הסיריאלים.

בטווח היותר קצר, נראה לי שהעניין בפועל הוא מעבר לרק אם התוכנה שלי ברשיון חוקי, אלא גם אם בנוסף לחוקיות היא ניתנת להפעלה והפעלה מלאה וחסרת בעיות. ואפילו אם יש סיכוי שאקבל גרסה מלאה ויש סיכוי שאקבל דרסת עדכון, איני יודעת מה אקבל ולכן אני מנסה להתכונן לגרוע מכל ואני תוהה היה ואקבל גרסת עדכון, ונניח אכן אתבקש להכניס דיסק של גרסה קודמת כמו ש- Splashy תיאר שהתבקש (ואני מתארת שגם התבקש להקליד סיריאל) האם אותה גרסה של 98 תספק לעניין (כמו שבאופן תאורטי היא אמורה במקרה של מורה תאורטי שהחל מ- 98 רק קנה גרסאות שדרוג) או שתזרוק אותי החוצה או ללכת לחפש פתרונות אחרים.

[br]פורסם בתאריך: 24.11.2009 בשעה 22:38:39

לא, ומעלה.

bezangeloo,

אתה אומר שלתנאי הרשיון יש צורך ב- ומעלה. לאור זה, ובמיוחד לאור תגובתו של Splashy שסיפר שבשידרוג הקודם דרך "המבצע של המורים" הוא נדרש להכניס דיסק של קודמת (מערכת ולא שידרוג) אתה עדיין חושב שאוכל לבצע במקרה זה התקנה נקייה של השידרוג ל- 7?

היה ואתה חושב שכן, ובמידה ואכן אדרש להכניס דיסק כזה, תוכל לומר לי מה עלי לעשות במקרה זה או כיצד להמנע משלב (בעל פוטנציאל בעייתיות) זה?

ושוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, XP ומעלה.

אתה מדבר על תהליך העדכון עצמו, אני מדבר מבחינה חוקית - 100% שאפשר עם כל גירסה שהיא של . אני כותב את זה בכזו

החלטיות כי רחוקת משפחה שלי היא אחראית מצד משרד החינוך על ההסכמים האלו והיא עדכנה אותי בכל שלב(מאז שהתחילו עם המבצע

הזה בתקופת הXP וצפונה).

לSSIB - עד היום המקסימום שגרסאות השדרוג עשו היה לבקש דיסק של מערכת הפעלה מלאה קודמת, לא יותר מזה. היהו גרסאות שאפילו

לא בקשו כלל או שקיבלו גרסאות עדכון קודמות. במקומך לא הייתי דואג ומזמין את הדיסק מהמורים, לבעיות טכניות בהתקנה אפשר לדאוג

אח"כ. כל עוד מבחינה חוקית את מכוסה (שוב רשיון כלשהו של קודם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על תהליך העדכון עצמו, אני מדבר מבחינה חוקית - 100% שאפשר עם כל גירסה שהיא של WINDOWS. אני כותב את זה בכזו

החלטיות כי רחוקת משפחה שלי היא אחראית מצד משרד החינוך על ההסכמים האלו והיא עדכנה אותי בכל שלב(מאז שהתחילו עם המבצע

הזה בתקופת הXP וצפונה).

לSSIB - עד היום המקסימום שגרסאות השדרוג עשו היה לבקש דיסק של מערכת הפעלה מלאה קודמת, לא יותר מזה. היהו גרסאות שאפילו

לא בקשו כלל או שקיבלו גרסאות עדכון קודמות. במקומך לא הייתי דואג ומזמין את הדיסק מהמורים, לבעיות טכניות בהתקנה אפשר לדאוג

אח"כ. כל עוד מבחינה חוקית את מכוסה (שוב רשיון כלשהו של WINDOWS קודם).

ראשית, לשניכם ag43 ו- Ivan, תודה על התשובות.

לצערי עקב בעיות שונות נבצר ממני להכנס ולהביט בהן בימים האחרונים ולכן אני עונה עליהן כעת. מקווה שזה בסדר הן מכיוון חוקי האתר והן מכיוונכם, וזה בסדר שאמשיך את הדיון ואשאל.

ag43,

אני שמחה שיצא לי "לדבר" עם מישהו שמכיר את הנושא מקרוב.

אכן, אחד החששות שלי היא שכמו שכבר נכתב בדיון אתבקש להכניס מערכת הפעלה קודמת ואז ה- 98 לא תספיק לעניין ועקב המקרה המיוחד של דיסק השידרוג של המורים שעושה רושם כעת שאינו דיסק שידרוג רגיל (מבקש הכנסת דיסק קודם דבר שלא שמעתי עליו במקרים אחרים) אתקל בבעיות. ובתור אחד שמכיר מקרוב אני שואלת אותך, במקרה כזה מה יהיה עלי לעשות?

דבר נוסף, הבנתי שכעת הם משווקים רק את הגרסה העברית של ה- 32 ובאזור ינואר הם ימכרו דיסק נוסף (וכאן אני כבר לא בטוחה אם הבנתי נכון) באנגלית שגם תומך ב- 64. לא בטוחה אם הבנתי, כעת דיסק מערכת ההפעלה שהם משווקים אינו multi length ורק הדיסק בינואר יהיה כזה או שה- 64 יהיה דיסק נוסף ובעצם זו תהה ערכה של שני דיסקים. תכלס כעת אני שוקלת לעבור ל- 64 ועל פניו לפחות אם אהיה בדואל בוט זה גם אמור לפתור את בעיית התאימות של חלק מהתוכנות.

[br]פורסם בתאריך: 2.12.2009 בשעה 18:37:36

כמו אמרתי - לא צריך כלום.

כמו ביקשת, הנה מאמר מגורו ידועה של מחשבים.

http://www.winsupersite.com/win7/clean_install_upgrade_media.asp

Ivan,

עברתי על המאמר המעניין שצרפת (ושוב תודה הן עליו, הן שחשפת אותי לאתר ההוא) ולא נראה לי שראיתי משהו על דרישה להכנסת דיסק קודם דבר שנכתב בת'רד שנדרש ועשוי להתרש במקרה של השידרוג דרך המורים.

אני תוהה איך יהיה עלי לפתור בעיה זו היה ואתקל בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוצאת לי את האותיות מהמקלדת...

הרגת אותי :lol:

לעניין: אני זוכר אז כאשר שידרגתי את גרסאת 98 הייתי צריך להכניס דיסק של 95. כנראה זה אותו דבר עם 7.

על פי ההיגיון, אלה ששידרגו מ-95 (לצורך העניין) עד 7 (לקוחות טובים לצורך העניין) רכשו בכל פעם ערכת שדרוג. עכשיו הם רוצים לשדרג את הויסטה ל-7. אם הם יעשו התקנה נקייה והם יידרשו להכניס עותק של ויסטה, הרי שהם יכניסו את דיסק השדרוג. זה מה שאת צריכה לעשות באופן חוקי. אם יש לך תקני שדרוג לויסטה (אמרת בזול) ואז להתקין נקי, ולהשתמש בדיסק שדרוג ל-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי האתר שאיוון הביא לא תהיה דרישה של דיסק מערכת התקנה קודמת כך שבעיה זו נפתרה. גם במקרה הקלוש שבגרסה הזו ידרשו דיסק

עליך רק להשיג דיסק כזה לשם ההתקנה (היות וכבר יש לך 98 ברישיון מלא את זכאית לשדרוג כמו שהזכרתי למעלה).

בקשר לשפות - גירסת הULTIMATE תומכת (חוקית!) בהוספת כל שפה שהיא כך שאת יכולה מבחינתך לקנות דיסק בתימנית ואח"כ להתקין

עליו ערכת שפה עברית (או אנגלית).

בקשר לגירסת 64 ביט - אני אישית גם מחכה לגירסה הזו, למרות שמניסיון העבר מפתח של 32 ביט (ULTIMATE) עובד גם על 64 ביט

(שוב, חוקית) כך שעקרונית ניתן להזמין כבר עכשיו גירסת 32 ביט, להוריד גירסת 64 ביט ולהשתמש בה ללא חשש. בשביל הסיכוי הקלוש ששינו

משהו בגירסה הזו אני מחכה ולא מזמין כבר עכשיו (זה והעובדה שבקצב הזה, גירסאות 64 ביט יהיו זמינות לפני שמזמיני 32 ביט יקבלו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרגת אותי :lol:

לעניין: אני זוכר אז כאשר שידרגתי את גרסאת 98 הייתי צריך להכניס דיסק של 95. כנראה זה אותו דבר עם 7.

על פי ההיגיון, אלה ששידרגו מ-95 (לצורך העניין) עד 7 (לקוחות טובים לצורך העניין) רכשו בכל פעם ערכת שדרוג. עכשיו הם רוצים לשדרג את הויסטה ל-7. אם הם יעשו התקנה נקייה והם יידרשו להכניס עותק של ויסטה, הרי שהם יכניסו את דיסק השדרוג. זה מה שאת צריכה לעשות באופן חוקי. אם יש לך תקני שדרוג לויסטה (אמרת בזול) ואז להתקין נקי, ולהשתמש בדיסק שדרוג ל-.

תודה על התגובה, גיל

(וגם אותי הוא הצחיק)

תכננתי לקנות את גרסת השדרוג ל- . גם בגלל שהיא זולה יותר, אבל במיוחד בגלל שלא ממש רציתי להכניס את הרעות החולות של למערכת. למען האמת איני יודעת אם הדבר אפשרי גם בגלל שלא ברור לי אם ניתן לעשות דאבל בוט לשתי מערכות הפעלה זהות וגם היות ונראה שאם כבר הם דורשים להכניס גרסה מלאה ולא גרסת שידרוג כך שאני בספק אם גם היה ואדרש להכניס דיסק, גירסת השדרוג תעזור לי בעניין הזה.

אגב, לא ממש הבנתי מתשובתך מאיזה גרסה לאיזו גרסה שדרגת כאשר התבקת להכניס דיסק של 95. על פניו אני מעריכה שאתה מתכוון מ- 98 ל- XPׂ אבל אשמח אם תסביר.[br]פורסם בתאריך: 3.12.2009 בשעה 02:12:26

לפי האתר שאיוון הביא לא תהיה דרישה של דיסק מערכת התקנה קודמת כך שבעיה זו נפתרה. גם במקרה הקלוש שבגרסה הזו ידרשו דיסק

עליך רק להשיג דיסק כזה לשם ההתקנה (היות וכבר יש לך 98 ברישיון מלא את זכאית לשדרוג כמו שהזכרתי למעלה).

בקשר לשפות - גירסת הULTIMATE תומכת (חוקית!) בהוספת כל שפה שהיא כך שאת יכולה מבחינתך לקנות דיסק בתימנית ואח"כ להתקין

עליו ערכת שפה עברית (או אנגלית).

בקשר לגירסת 64 ביט - אני אישית גם מחכה לגירסה הזו, למרות שמניסיון העבר מפתח של 32 ביט (ULTIMATE) עובד גם על 64 ביט

(שוב, חוקית) כך שעקרונית ניתן להזמין כבר עכשיו גירסת 32 ביט, להוריד גירסת 64 ביט ולהשתמש בה ללא חשש. בשביל הסיכוי הקלוש ששינו

משהו בגירסה הזו אני מחכה ולא מזמין כבר עכשיו (זה והעובדה שבקצב הזה, גירסאות 64 ביט יהיו זמינות לפני שמזמיני 32 ביט יקבלו).

ag43 - שמחה שאתה ממשיך לענות לי :)

אז אתה אומר שהעניין עם הכנסת דיסק ישן הוא דבר חדוע בגרסאות שידרוג ולא איזו המצאה שהם עשו לטובת גרסאות המשווקות בצורת מיוחדת - למשל המורים? מה שכן, אם אתה מחכה לגרסה של ה- 64 עושה רושם שאחכה יחד איתך. אם זה בסדר מצדך, אשמח אם תוכל לעדכן אותי בנושא (וכן בנושא ההתקנה) ברגע שתקנה ותקבל אותה. כך גם לגבי האם מדובר על גרסה שהיא הן 32 הן 64 (כמו שהבנתי שלפחות חלק ממהדורות האולטימייט) או רק 64.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדרשתי בזמנו להכניס את הדיסק של ווינדווס 95 כאשר ביצעתי התקנה נקייה של ערכת שדרוג של ווינדווס 98, כלומר התקנתי ווינדווס 98.

אם אין צורך היום להכניס דיסק ווינדווס קודם, הרי שאין בעייה להתקין 7 ובלבד שיש לך רישיון לווינדווס הvista...

אפשר בהחלט להתקין כמה מערכות הפעלה שתרצי, גם מאותו סוג, כל עוד הם על מחיצות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית גיל,

כאשר אני קוראת את תשובתך קודם, הרי אתה ברור מאוד, כנראה הסיבה שלא הבנתי היתה השעה (ואכן אחרי זה הלכתי לישון).

כעת לא ממש הבנתי מדוע צריך רשיון לויסטה. הרי כתוב בכל המקומות שניתן לבצע שדרוג מ (בצורה של התקנה נקייה.) כלומר אין צורך ברשיון לויסטה. מקסימום ברישון ל- . אולם היות ואני רוצה לעבוד בדואל בוט, חששתי שגם היה ואזדקק לכך, לא אוכל להסתמך על הרשיון שיש לי ל- ולכן שקלתי לקנות מהמורים רשיון לשדרוג שלו (כאשר אני מסתמכת על הרשיון ל- 98 בתור הבסיס).

מה שכן, טוב לדעת שניתן להתקין כמה מערכות גם זהות כל עוד הן על מחיצות שונות (ויש לי כבר מחיצות מוכנות לצורך העניין).

אפרופו דואל בוט, כאשר חיפשתי כיצד לעשות זאת, יצא לי לראות בכמה מקומות שכדאי להתקין לם כך תוכנה נוספת שתקל או תנהל על המלאכה ובמקומות אחרים לא ממש. היה גם מקום שטען שכדי לעשות דואל בוט עלי תחילה להתקין את המערכת היות מתקדמת ורק אחר את השניה. בקיצור, קצת הסתבכתי בעניין.

תוכל אולי להסביר לי קצת בעניין או לתת לי לינק רציני אמין וטוב (עדיף בעברית) שיסביר לי את העניין אחת ולתמיד באופן ברור טוב וסופי?

ושוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...