למה אף אחד כמעט לא משתמש בלינוקס? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אף אחד כמעט לא משתמש בלינוקס?

eliil1

Recommended Posts

לא מבין במערכת הפעלה הזאת בכלל.... אבל לפי מה שקראתי , היא נראית מערכת הפעלה מאוד טובה(תלוי בהפצה ,כה?) אז למה יש אפילו פחות משתמשי לינוקס מאשר וכמובן WINDOWS?

מה החיסרון שלה ? (חוץ ממשחקים)

פשוט חשבתי לעבור ללינוקס, אז אני רוצה לדעת אם אני לא עושה טעות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טעות אתה לא עושה. זאת מערכת הפעלה בסך הכל. כתלות בציפיות ובשימושים שלך היא יכול להתאים לך מאוד ויכולה לא להתאים כלל.

אם אתה מתכוון לעבור לשימושי ביתי רגיל (גלישה באינטרנט, האזנה למוסיקה, צפיה בסרטים, כתיבת מסמכים וכו') היא תתאים לך מאוד.

אם אתה גיימר היא לא תתאים לך בכלל. אם אתה משתמש במחשב לצרכי עבודה (ואני מניח שלא) אז היא יכולה להתאים לך כתלות בכלים איתם אתה עובד.

לשאלתך, Windows נפוצה בגלל מהלך שיווקי מבריק של Microsoft בעידן בו שוק המחשבים לא היה מפותח כמו היום, מהלך שבדיעבד קידם אותה בשוק העסקי ובעקבותיו גם בשוק הביתי, חלקו בגלל חוסר במתחרים. מאז שביססה את עצמה במערכת ההפעלה המון תוכנות (כולל מחשקים) נכתבו עבורה. חלק מהעניין היא חבילת האופיס שבמשך שנים רבות הייתה חבילת הפרודוקטיביות הדי יחידה בשוק (לא מדויק, אבל בגדול זה נכון), חבילה שבגללה אנשים ובעיקר עסקים. יש כאלה שיגידו שבגלל Office אנשים קנו Windows (כדי שיוכלו להפעיל את Office) ולא להיפך. כך שבשני העשורים האחרונים (עוד מימי ה-Dos) דורות של אנשים התחנכו על שימוש במוצרים של Microsoft, אותם הם מכירים ומעולם לא חיפשו תחליף. רוב הילדים דבר ראשון מכירים משחקי מחשב ודרכם נחשפים לעולם של Windows כשהם גדלים הם כבר רכשו ידע מסוים בשימוש במערכת ההפעלה ורובם, כמו רוב האנשים בעצם, לא מעוניינים ולא יטרחו ללמוד סביבת עבודה מעט שונה. אם אתה גיימר המערכת לא מתאימה לך. כנראה שגם בעבודה תעדיף סביבת Windows כי זה מוכר. אם הכרת ונחשפת למחשבים בכלל בעבודה במשרד בו אתה עובד, כנראה שהשתמשת במערכת Windows. כשתקנה מחשב הביתה תעדיף Windows כי עד שהתרגלת ולמדת להשתמש בזה (ואני כמובן מתכוון לאנשים שכל חשיפתם למחשב לראשונה הייתה דרך העבודה) אתה רוצה גם בבית את אותם כלים.

MAC זה סיפור קצת שונה. אבל בגדול השוק של המערכת תמיד היה מצומצם, אולי קצת גדל בשנים האחרונות בגלל המכונה השיווקית. אגב, MacOS מבוססת על UNIX.

Linux מערכת הפעלה קוד פתוח מעולם לא נהנתה מיחסי ציבור, ואם להיות הוגנים גם דרשה באופן מסורתי קצת יותר הבנה מ-Windows. יצאה למערכת סטיגמה של מערכת רק "למביני עניין" שמלווה אותה עד היום. אבל לדעתי זה כמובן לא מדויק בכלל. אני לא חושב שזה מה שהרתיע אנשים, השינוי או הצורך להתמודד עם משהו קצת חדש הרתיע אותם ויותר קל לפלוט איזה שטות מה ששמעת במקום אחר שזה מסובך וכו' וכו' מאשר באמת לנסות. לא נתקלתי באנשים שבאמת ניסו ואמרו שהפסיקו להשתמש כי זה מסובך מדי. זה קשקוש כי גם ב-Windows יש קשיים ותקלות שלא נפתרות בלחיצת כפתור פשוטה ולא כל אחד יכול לפתור לבד וצריך לפעמים הדרכה שלב אחר שלב כדי לאתר ולפתור את הבעיה. והפורום הזה ורבים אחרים כמותו בעולם הם עדות לכך. אפשר לראות כבר שינוי קטן במגמה בעקבות UBUNTU ומערכת יחסי הציבור שלה. בסופו של דבר נתח שוק זה גם עניין של שיווק.

אגב, אתה מדבר על נתח השוק הביתי בעיקר. בתחום השרתים UNIX לדעתי נמצאת במצב בדיוק הפוך.

אם אתה מתכוון ברצינות לעבוד ל- רק כדי להרגיש אותה אני ממליץ לך להשתמש קודם ב-LiveCD. דע לך שעולם ה- ו-Unix בכלל הוא עולם מורכב (ויפה). כמובן שאין צורך בשליטה מלאה ב-Unix כדי ליהנות משימושים ביתיים, אבל האפשרות ללמוד ולהתעניין תמיד קיימת.

עריכה: Qttp הקדים אותי. אני מסכים עם מה שאמר, אבל זה לא אומר שכלום לא פועל או משהו כזה.

המשך עריכה: עוד נקודה. אני לא מבין למה מרבית המשתמשים הבייתים שלא משחקים על המחשב נדבקים ל-Windows. חלק מהעניין הוא שאת Windows קל לגנוב. אם היו צריכים לשלם מחיר מלא כל שנתיים וחצי- שלוש ואולי אפילו חמש-שש (אם פוסחים על איזו גרסה) על מערכת הפעלה חדשה, הרבה מאוד היו עוברים ל- רק משיקול כלכלי (עוד מהלך של שכאילו נלחמים בפיראטיות אבל בעצם הפיראטויות הביתית עוזרת להם לא מעט בתחום העסקי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר.

מוזר אבל, חשבתי שלא צריך כבר להתעסק בכל מיני דברים כדי שיעבדו בגלל ההפצות השונות שקיימות, שלפי מה שהבנתי UBUNTU היא כזאת שהיא נוחה למתחילים והיא כאילו מערכת "מוכנה" ,האם אני טועה?

בלינוקס עובדות כל התוכנות כמו SKYPE,OPERA, וכל הדברים הקטנים והחיוניים האלה?

יש צורך בהתקנת אנטי-וירוס בלינוקס?

לגבי משחקים ,בשביל זה אני יכול להתקין מחיצת וינדוס ,שתיהיה אך ורק עבור משחקים. למרות שאני כבר לא הרבה משחק... אולי בכמה משחקים שיצאו עוד מעט שחיכיתי להם הרבה זמן..אבל בכללי גם עוד מעט צבא אז משחקים כבר יעלמו, ויכול להיות גם המשך לימודים אז חשבתי לעבור למשהו יותר נוח(אני מתאר לעצמי אם להתרגל ללינוקס הוא יכול להיות יותר נוח מוינדוס,לא כך? לפי כמה כתבות ותמונות שמצאתי נראת מערכת הפעלה נוחה , אולי רק נראית..)

אז השימושים העיקריים אצלי ישארו מוזיקה,סרטים(מקווה שאין בעיה להריץ HD בלינוקס...) , גלישה, ,אולי פוטושופ... האם כל אלו אפשריים?

נוסף למחשב הנייח, בקרוב אני מתכנן לקנות נייד ,והמעבד די חלש (SU9400/SU3500 , לא החלטתי עדיין איזה גרסה אני אצטרך) , האם המעבדים האלו יהיו איטיים מדי עבור לינוקס?

לסיום, איזה תיהיה הכי ידידותית עבור משתמש מתחיל כמוני ? הרי אפילו לאובונטו יש כמה גרסאות נכון?

**אגב, מה זה אומר קוד פתוח? אני יכול לתכנת את המערכת הפעלה? ז"א הלינוקס זה כמו שפת תכנות כמו C ,אסמבלי, וכו'...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה סדר ונענה לך פרה פרה

אובונטו, כמערכת הפעלה אשר שינתה כיוון מהותי בתכלית ובמטרה שלה, כיום, מצויידת בהמון כלים, out of box, אשר מתוכנתים ספציפית למערכת הזאת

אשר באו להקל על המשתמש, לעיתים אף יותר מוינדוס, על אף שוינדוס מצמצמים את הפערים האלו במהירות, ונכון להיום, הוינדוס אפדייט עושה את העבודה לא רע

מה שאני מתכוון, אובונטו ספציפית כבר יודעת להתקין דריברים 3rd party לבד, מה שחוסך המון עבודה בהפצות לינוקס אחרות, שכאמור אינן עונות לצרכי המשתמש ה"לא מבין"

שנית, כן, תוכנות כמו סקייפ, אופרה... יש בלינוקס, ותתפלא אפילו כnative כלומר הקוד מקור שלהן מהודר ללינוקס במיוחד.

כל השימושים שציינת אפשריים בר קיימא, מזה המון שנים בלינוקס, וברמה לא פחותה מוינדוס, אבל תמיד תקח בחשבון, עקב חוסר המסחריות

וחוסר הציבוריות של לינוקס, שמלכתחילה אין לה גוף מממן, שידפיס כתובות שלה בחוצי חוצות, המון פיצ'רים ותוכנות אינן כלולות בלינוקס

וישנן רק תחליפים, שלפעמים לא עונים לצרכים במידת הרצוי.

לדוגמא photoshop, הוויכוח הוא ישן נושן, אך יש הטוענים ש gimp , התחליף של פוטושופ בלינוקס, אינו מגיע לחצי הרמה של הפוטושופ.

וישנן עוד שלל דוגמאות, אבל גם כאן זה מתקזז עם השנים לטובת לינוקס.

המעבדים שציינת לא איטיים עבור לינוקס, ויתרונותיה של לינוקס, הcustomization שניתן לעשות בה, כל בחירת ה manager

כל בחירת ה desktop manager, בין אם זה gnome או kde או למחשבים חלשים יותר בלי להתפשר על יופי enlightment

עניין הביצועים בלינוקס נתון לבחירת המשתמש, שבוחר לו האם הוא מעדיף יופי , פיצרים, על פני ביצועים.

יסקלו אותי אנשים, אבל אני אמליץ לך על וינדוס דוקא, לינוקס עלולה ליהיות כאב ראש, במיוחד כשמדובר במשתמש המתחיל.

אתה תמצא את עצמך הרבה פעמים מצטער על כך שאתה בלינוקס, ויש תוכנה שאתה ממש אבל ממש חייב להשתמש בה באותו רגע, ולwine אין את האפשרות להריץ אותה.

לינוקס נכון להיום, וכמה שאנשים ינסו לטעון אחרת, לא מתאימה לכל אחד, אלא אם כן הוא מוכן להקריב לא מעט.

ניתן להתקין אקס פי בנפרד, אך זו טירדה לא קטנה כל פעם לעשות ריסט על מנת להפעיל תוכנה ספציפית.

שיהיה בהצלחה, אם כבר תנסה את לינוקס, מומלץ שזאת תיהיה .

בקשר לקוד פתוח, העניין בכל הקוד פתוח, בכללי ולאו דוקא בלינוקס, הוא שהקוד מקור, ממנו בנויה המערכת, וכל המשתמע מכך, חשופים לכל החפץ בהם.

התוצאות הן תוצאות שאי אפשר לפרוש ככה סתם בפורום על יד אחת, לטובה ולרעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה הכי פשוטה לשאלה שלך, היא פשוט עוד שאלה:

בשביל מה?

מה אתה כל כך סובל בווינדוס שאתה צריך לשנות ע"י מעבר ללינוקס?

חוץ מלהתרברב מול אנשים "יש לי לינוקס איזה מבין אני"...

אנשים לא עוברים כי אין להם שום סיבה לעבור, טוב להם עם , הם רגילים, הכל עובד טוב ויפה.

אז נשארים עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דווקא

השתמשתי בוינדוס 98 (כשכבר היה קיים XP) והייתי סבבה איתו. והוא לא היה עושה לי בעיות (גם לא את אלה שאומרים שוינדוס עושה הרבה)

התקנתי מתוך סקרנות בלבד

אחריי שבוע הוינדוס עף מהמחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה KDE GNOME וכל אלה?

ונראה לי אתה צודק, אם זה המצב אולי באמת עדיף להישאר עם וינדוס , אחרת זה יהיה כאב ראש שלם בשבילי

KDE ו Gnome הם מעטפות גרפיות תריץ חיפוש בגוגל ותראה מה ההבדלים ביניהם...

כמובן יש מעטפות פחות כבדות (KDE למשל ידועה ככבדה יחסית) כמו Fluxbox , XFCE ו Openbox שאני אישית אוהב בגלל שאפשר לשחק איתה הרבה והיא קלילה מאוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יכולים בבקשה לתת דוגמאות למה ניתן לעשות עם קוד פתוח ? (חוץ מפריצות, שמעתי שהאקרים משתמשים בלינוקס לא יודע אם זה נכון ..)

ודברים כמו C , CPP ,JAVA וכו'... יעבדו בלינוקס?

ולפי מה שהבנתי על מחשב כמו שלי , גם חבילה "כבדה" כמו KDE אמורה לרוץ יותר מהר מאשר וינדוס נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יכולים בבקשה לתת דוגמאות למה ניתן לעשות עם קוד פתוח ? (חוץ מפריצות, שמעתי שהאקרים משתמשים בלינוקס לא יודע אם זה נכון ..)

ודברים כמו C , CPP ,JAVA וכו'... יעבדו בלינוקס?

ולפי מה שהבנתי על מחשב כמו שלי , גם חבילה "כבדה" כמו KDE אמורה לרוץ יותר מהר מאשר וינדוס נכון?

אני לא יודע איזה מחשב יש לך, או איזה וינדוס יש לך, אבל kde היא סביבת עבודה כבדה מאוד יחסית

בכל אופן, אני לא יודע מאיפה הגעת להנחות כל כך שגויות, אין כל קשר בין פריצות לקוד פתוח

לפחות לא במתכונת שאתה חושב עליה

מה ניתן לעשות עם קוד פתוח? אין לי מושג למה התכוונת בשאלה הזאת

"דברים כמו ..... יעבדו בלינוקס"? אני לא שמעתי על תוכנה שקוראים לה cpp או java

אם אתה מתכוון ל"האם ניתן להדר קוד במערכות הפעלה מבוססות קרנל של לינוקס" התשובה היא כמובן כן.

לא זכורה לי מערכת הפעלה בעידן הנוכחי שנכתבה ב asm

java הינה שפת cross platform אז לשאול לגביה זה בכלל שטות

בנוגע ל cpp ו c ישנם לא מעט מהדרים ללינוקס לשפות הללו, הקרנל של עד כמה שידוע לי, בנוי רובו ככולו ב c

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלי מופיע אצלי בחתימה (ובמפרט)

KDE ירוץ טוב?

מה הדרישות חומרה בכלל לKDE ?

וכן,JAVA ו CPP התכוונתי שפות תכנות...לא תוכנות..

וקוד פתוח לפי מה שהבנתי נותן לך גישה להגדיר או לשנות בהתאם להעדפות שלך את המערכת ,כי לינוקס היא רק והשאר אתה מגדיר בעצמך...נכון עד לפה? או שיש טעות?

אז אילו דברים בדיוק אפשר לתכנת/לשנות/להגדיר בעצמך (קוד פתוח) ?

עוד שאלה, מה זה דביאן? הפצה נוספת של לינוקס? האם היא קשה יותר למתחיל לעומת אובונטו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלך (כפי שמופיע בחתימה) יריץ KDE וכל סביבה גראפית אחרת ללא שום בעיה. גם מחשבים הרבה פחות חזקים ממנו יריצו הכל בלי שום בעיה.

אני אישית לא אוהב את KDE, אבל אתה צריך להבין משהו מאוד בסיסי בעניין. KDE, GNOME, XFCE וכו' הם רק הסביבות הגראפיות (כמו סייר הקבצים של חלונות) בפשטות הם אחראים על החזות של הממשק הגראפי. גם הם הורדת את UBUNTU שבאה כברירת מחדל עם GNOME (או את KUBUBTU שבאה עם KDE, או XUBUNTU שבאה עם XFCE - מלבד הסביבה הגראפית ההפצות זהות לחלוטין) אתה יכול לשנות בשלב מאוחר יותר את הסביבה הגראפית מבלי להתקין מחדש את המערכת.

Debian היא סוג של הפצה, UBUNTU (ועוד הפצות רבות) מבוססות על DEBIAN, היא לא מסובכת אבל היתרון הגדול של UBUNTU למתחילים היא הקהילה הגדולה שם ניתן למצוא עזרה ופתרון להמון בעיות (הפורומים באתר של UBUNTU).

קוד פתוח - הכוונה לכך שאם אתה רוצה אתה יכול להוריד את קוד המקור של התוכנה (במקרה הזה מערכת ההפעלה) ולבצע בו שינויים כרצונך ואז להדר ממנו מערכת הפעלה שתכלול את השינויים שלך. זה בניגוד לתוכנות קנייניות בהן הקוד ברשות המפתחים. זה לא אומר שברגע שהורדת הפצה מסוימת תוכל לתכנת אותה כרצונך. אין פה שום קשר להאקרים.

Linux היא מערכת הפעלה ואתה צריך להבין שאתה תקבל מערכת הפעלה שלא שונה בהרבה מבחינתה השימוש היום יומי ממה שאתה רגיל.

כמו שהמלצתי תוריד LiveCD ותשחק עם זה קצת. ככה תוכל להבין הרבה יותר, וגם תוכל להבין איזה תוכנות קיימות לצרכים שלך (לא כל תוכנה שקיימת ב-Windows קיימת גם בגרסה ל-, אבל בדרך כלל יש תחליפים שעושים את העבודה לא פחות טוב).

ובקשר למה שאמר RLM. זאת דעתו, אבל לדעתי היא ממש סתמית. לא עוברים ל- כדי להתלהב מזה שיש לך . זאת פשוט מערכת הפעלה של א נופלת בכלום ואף עולה על Windows בתחומים מסוימים. זה שאנשים רגילים ל-Windows זה נכון וזאת חלק מהסיבה שנתח השוק של עדיין קטן. כי למשתמש הביתי הממוצע (שאינו גיימר) Linux מציעה בדיוק מה שמציעה רק בלי לשלם מחיר מופקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוד פתוח - הכוונה לכך שאם אתה רוצה אתה יכול להוריד את קוד המקור של התוכנה (במקרה הזה מערכת ההפעלה) ולבצע בו שינויים כרצונך ואז להדר ממנו מערכת הפעלה שתכלול את השינויים שלך. זה בניגוד לתוכנות קנייניות בהן הקוד ברשות המפתחים.

אז אני אוכל לגרום לתוכנות כמו לעבוד בלינוקס? ז"א לתכנת איכשהו את קוד המקור ? (אם יש לי ידע בשפת התכנות הדרושה, נגיד C )

או שעדיין לא הבנתי את הרעיון..? :-\

ועוד דבר, איך UNIX ? זה הפצה ללינוקס ?או שזאת שונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...