למה אף אחד כמעט לא משתמש בלינוקס? - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אף אחד כמעט לא משתמש בלינוקס?

eliil1

Recommended Posts

אתה לא יכול להמיר את לתוכנה של לינוקס כי הקוד של לא פתוח

במקום זאת ללינוקס יש תוכנות משלו (שיש להן לא מעט בעיות ילדות אבל הן עושות את העבודה)

יוניקס הייתה קיימת לפני ולינוקס התחילה את הדרך בתור חיקוי של יוניקס. לא מכילה חלקים מקוריים של יוניקס

מערכת יוניקס המקורית לא קיימת יותר. קיימות כמה מערכות הפעלה חדשות שבנויות מהחלקים המקוריים של יוניקס ואחת מהם היא BSD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לצערי אני חייב להסכים עם matteo, אם אין לך סיבה לעבור ללינוקס אז פשוט אל... אומנם אני עברתי בפעם הראשונה כי רציתי להיות L33T (אל תצחקו הייתי קטן :'( ) וכמה צפוי אחרי כשבוע הוא עף לי מהמחשב.. זה צעצוע לשבוע, כי אם אתה מחפש משהוא יציב וכמו שאומרים out of the box אז לינוקס זה לא אחד כזה (למורת שהוא מאוד השתפר בתחום הזה [ראה , FEDORA]), כיום אני משתמש בלינוקס כי זה פשוט הרבה יותר נוח ופשוט מאשר חלונות בשבילי.

חוץ מזה אני אוהב לשחק עם זה, לקנפג, ללמוד דברים חדשים, אני יכול להגדיר כל אספקט של המערכת החל מאיזה תוכנות ירוצו בעת ההפעלה ועד למראה של המערכת וההתנהגות של של ה DE, מה שחלונות הממ פשוט בילתי אפשרי..

בכל מקרה זה לא סוף העולם, אם אתה באמת רוצה לצאת מהקופסא ולנסות דברים חדש, קח לך live cd של נגיד ותשחק אם זה, תוהב תתקין, ימאס תמחק, לא ביג דיל.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני אוכל לגרום לתוכנות כמו לעבוד בלינוקס? ז"א לתכנת איכשהו את קוד המקור ? (אם יש לי ידע בשפת התכנות הדרושה, נגיד C )

או שעדיין לא הבנתי את הרעיון..? :-\

נראה לי שלא הבנת את הרעיון.

אין שום הבדל בין תוכנה שהיא קוד פתוח לתוכנה שהיא לא קוד פתוח מבחינת צורת הפעולה שלה.

ההבדל היחיד שהוא שכאשר תוכנה היא "קוד פתוח", זה אומר שאתה יכול לגשת לאתר של יצרן התוכנה,

ולהוריד את הקוד של התוכנה לפני הידור. ולכן אתה יכול לשנות אותו ולבנות לעצמך תוכנה "חדשה" מבוססת על הקוד הזה.

זה שאתה יכול להריץ תוכנה על לינקוס, לא אומר שהתוכנה שאתה מריץ היא אוטומטית גם כן קוד פתוח..

אתה יכול לגרום לאופיס לעבוד בלינוקס, אבל הגרסא שתריץ היא כבר גרסא מהודרת (כמו כל תוכנה אחרת שאתה תריץ, אי אפשר להריץ תוכנה לא מהודרת)

ולא יהיה לך באף מקום אפשרות להשיג את הקוד שלה (חוץ מכמובן לפרוץ למשרדי מייקרוסופט ולשדוד אותו).

לינוקס, כמו , כמו כל מ"ה, מריצה תוכנות אחרי שהן כבר מהודרות, ואין אפשרות לראות את הקוד שלהן.

אבל בתוכנות קוד פתוח, אפשר גם להשיג את הקוד הזה בכל מיני מקומות ואותו לערוך.

ד"א, יש תוכנות קוד פתוח גם לווינדוס, זה לא איזשהי המצאה של , הרעיון בלינוקס הוא שכל התוכנות שם הן קוד פתוח,

אבל זה לא נובע מקטע טכני, אלא מאמונה של הקהילה והמפתחים של שיתופיות.

וגם כמובן שהמערכת הפעלה עצמה, לינקוס, היא קוד פתוח וניתן לקחת את הקוד שלה ולשנות אותו איך שאתה רוצה.

(ולכן יש הרבה הפצות של לינקוס, כל אחד משנה דברים, ומשחרר מ"ה קצת שונה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני יכול להתקין , להוריד את הקוד שלו ולהתחיל לשחק איתו נכון?

ומה בדיוק אפשר לעשות, נגיד להמהיר את המערכת הפעלה? לשנות את הUI (מין AERO בויסטה) ?

אגב האם ישנה אפשרות להשיג קוד של וינדוס (לא משנה מה הגרסה, אפילו 95 ) ? כי אפשר אז לנסות לתכנת , או אפילו להעתיק כמה חלקים על-מנת שבמקרים מסויימים המערכת הפעלה תתנהג כמו וינדוס, או למשל ככה שהתוכנה שאתה מוריד ומתקין תחשוב שזאת בעצם וינדוס , ולעבוד רגיל על כמו על וינדוס? או שהגעתי רחוק מדי =S ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב- אתה יכול לשנות (כמעט) הכל כמו שכבר הזכירו. השליטה שלך על הפרטים הקטנים במערכת הרבה יותר גדולה.

אני לא יודע מה הכוונה בלהמהיר את מערכת ההפעלה, אבל אתה יכול לשנות את ממשק המשתמש. יש Compiz לדוגמה, שהוא מנהל חלונות שמאפשר לך להוסיף אפקטים (מיותרים מבחינתי) במזעור והגדלת חלון וכו'. תחפש ב-Youtube ותראה את זה הלכה למעשה.

אי אפשר להשיג את הקוד של Windows וגם אם היה אפשר אתה לא יכול פשוט להעתיק אותו ולשלב אותו לתוך הקוד של . חוץ מזה, אם אתה רוצה שמשהו יעבוד כמו Windows פשוט תשתמש ב-Windows.

אי אפשר להפעיל אופיס בצורה טבעית על כי אופיס כתוב אך ורק עבור Windows (ובגרסאות מסורסות גם עבור Mac - אבל כאמור תוכנת קוד סגור ואין מה לעשות אם זה). למשתמש הביתי הממוצע יש תחליפים לאופיס שהם מעל ומעבר לצרכים (גם של סטונדט טיפוסי). מי שנעול על X תוכנות מסוימות אותן הוא מכיר ושחלקן בטח לא קיימות עבור , והוא לא רוצה "ללמוד" תוכנה חדשה, אז אין לו מה לעבור ל-Linux. זאת בדיוק חלק מהסיבה לשאלתך למה הרבה לא משתמשים ב-Linux - מקובעות של אנשים. מעבר ל-Linux או לצורך העניין לכל סביבת עבודה קצת שונה דורש ממך לפתוח את הראש, ולא להסתכל על הכל מזווית הראייה הנוכחית שלך שלעיתים היא צרה ומוגבלת (האופיינית למשתמשי Windows). צריך ללמוד קצת את Linux בדיוק כמו שבעברך למדת את Windows ואז יש לך המון אפשרויות. מצד שני, למשתמש הביתי הממוצע הפצה כמו , Fedora ואחרות הן יותר ממספיקות. הרוב עובד Out of the box ואתה מקבל מערכת פונקציונאלית שמספיקה לך לשימושיו הרגילים של המשתמש הממוצע. הרי אותו משתמש ממוצע לא ילך ויחפור בנבכי המערכת (בדיוק כמו שלא עושה ב-Windows).

אגב, כשאומרים שאין משחקים ל-Linux הכוונה היא למשחקים "המבוקשים" שיוצאים לקונסולות ול-. יש לא מעט משחקים מאוד נחמדים (FPS, אסטרטגיה) שאפשר להוריד גם ל-Linux (ובהרבה מקרים בחינם). מי שמדי פעם רוצה קצת לשחק יכול למצוא גם ב-Linux את מבוקשו. אבל לגיימרים אין מה לחפש ב-Linux.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגעת רחוק מדיי. כמות הקוד ברוב התוכנות והחלקים של המערכת עצומה - צוותים גדולים של מתכנתים עובדים אל זה המון זמן וזה לא משהוא שריאלית משתמש ביתי יכול לעשות

אבל הצוותים האלה אכן הגיעו לדברים שאמרת

המערכת יכולה להיות מהירה וקלה יותר מוינדוס אם תתקין מערכת מתאימה וגדיר אותה נכון

קיימת wine שמאפשרת להריץ בלינוקס תוכנות ומשחקים של חלונות

קיימים kwin ו compiz שנותנים מערכת דומה ל aero של וכן plasma שהוא דסקטופ חדשני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לינוקס באמת מערכת הפעלה יפה, ולפי מה שראיתי אפשר לעשות איתה דברים מטורפים (מבחינה גרפית) , והאמתי שמפה דווקא נבע הרצון שלי להתחיל ללמוד לינוקס, כאחד שיש לו אפילו גלריה שכזאת http://customize.org/eliil1/gallery

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למשתמש קצה אין שום סיבה ובה להשתמש בלינוקס (ואני משתמש בלינוקס מ1997..).

1. הקרנל (הליבה), מהיר מאוד, באופן קבוע משיג ביצועים טובים יותר מחלונות ומק.

2. הדרייוורים מאוד בעייתיים, חסרים הרבה דריוורים להרבה אביזרי חומרה של משתמש קצה, או שהם עובדים באופן חלקי בלבד.

3. שכבת הקול רעה מאוד, בעייות אי תאימות בין גרסאות שונות, מיקסינג בין ערוצים שונים לא כ"כ עובד, תמיכה ביותר מסטריאו בעייתית ומגושמת, ועוד.

4. שכבת הגראפיקה (X) בעייתית מאוד. מבוססת על פרוטוקול מיושן, הדרייורים בעיתיים, וכל גרסאת מפיץ חומרה (נווידיה, , intel), סובלים מבעיות שונות, כמו למשל, בעיות בתמיכה במספר מסכים, ביצועים ירודים בתלת מימד, או פשט חוסר יציבות.

5. מנשקי המשתמש - DE's כמו למשל גנום וkde, לא מאוד נוחים לשימוש. kde4 חדשני מאוד, אבל (לטעמי!), מסורבל ולא נוח לשימוש, gnome מתנהג ומרגיש כמו גרסאת טרום X של מק (לא בהכרח רע, אבל בהחלט מיושן). קומפיז (המקבילה ל aero ו dwm) הוא צעצוע בעייתי מאוד מבחינת יציבות וצריכת משאבים.

6. הרוב המוחלט של התוכנות ללינוקס פחות טובות מהמקבילות במק ובחלונות (יש כמה יוצאי דופן נקודתיים מאוד, ובד"כ כלל נישתיים מאוד, כמו למשל valgrind).

זה כולל את גרסאות לינוקס לפיירפוקס ואופן אופיס (שהיא, לדעתי, תוכנה גרועה, אבל הטובה ביותר שיש ללינוקס).

יש מחלקות שלמות של תוכנות שפשוט לא קיימות ללינוקס.

7. ההפצות הן סגורות. הן מתעדכנות פעם בחצי שנה (במקרה הטוב), כשבתקופות הביניים מתוקנים באגים של בלבד. באגים שהם לא בעיות מתוקנים במקרה הטוב פעם בחצי שנה, ובכל מקרה אתה תקוע איתם לחצי שנה לפחות.

שים לב! הפצה היא הבסיס שמגיע עם הדיסק, וכל מה שאתה מוריד מהמאגרים (בערך כמו app store של iphone) במשך חצי שנה שלמה!

8. גרסאות לא מסחריות של הפצות (כלומר, לא גרסאות enterprise של suse ו redhat, גרסאת LTS של , או גרסאת stable של debian),

בד"כ סובלות מהמון באגים ופיצ'רים נסיוניים.

זה מחמיר בצורה משמעותית את בעייה מס' 7, כי זה אומר שאתה תקוע עם אותן גרסאות תוכנה ובאגים למשל שנתיים לפחות.

לעומת זאת, אם אתה לא משתמש קצה, קוד פתוח פותח לך כמה אפשרויות שקשה לעשות אותם ברוב העולם הקנייני:

1. עלויות שימוש זולות, בהקשר של רשיון. אם יש לך חוות שרתים, אתה צריך לשלם רק עבור החומרה.

2. אפשרות לשנות את התוכנה (קוד המקור), בהתאם לצרכים הנקודתיים שלך. מאוד נוח ומועיל בסביבות embedded גדולות (לינוקס כבדה ומסובכת מדי בשביל embedded קטן ובינוני.. לדוגמא, רק הקוד מקור של ה scheduler הוא 300kb).

3. אפשרות ללמוד (ולהשתמש), בקטעי קוד ורעיונות של אנשים אחרים, יכול להיות מועיל עבור מסויימות.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

כל הכתוב לעיל הוא בגדר דיעה אישית, שמבוססת על נסיון ארוך טווח בשימוש בלינוקס באופן פרטי ומקצועי. אם יש למישהו עובדות שסותרות את הכתוב לעיל, הוא יותר ממוזמן לכתוב אותן כתגובה. הערות אישיות, או שאינן מבוססות על נתונים ניתנים לאימות, לא יזכו להתייחסות. תודה.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם המון דברים שרשמת, ועוד מעט אני דוקא מסכים

1. הקרנל לא באופן קבוע משיג ביצועים טובים יותר, עם זאת יש לציין , שבדיקת ביצועים היא משימה שכמעט אינה בר קיימא מאחר שיש שוני עצום בין המערכות ודרך תפקודן, עם זאת, ביצועים מסתכמים בהמון אספקטים.

2. אמת.

3. אמת לאמיתה.

4. אמת.

5. שטויות, סביבת העבודה של הקדימו בכמה שנים את אלו שמיקרוסופט פיתחה, יש לך מבחר רחב מאוד בניהם. בנוגע לקומפיז אתה צודק.

6. אמת.

7. שטויות, כל הפצת rolling release כדוגמאת ג'נטו או ארץ' מסתייגת ממה שאתה מציין, אובנטו גם כן, ואם לא, ישנם מאגרים צד שלישי.

8. אמת, אבל מי שבוחר את הגרסאות זה המשמש, ויש הפצות שכמעט ולא ניתן לומר עליהם דבר רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער אבל אני חייב, אין תרד על לינוקס שגזר דינו לא להיסחב למלחמת מערכות הפעלה...

התגובה מיועדת למנחם.

1. מסכים

2. לא יודע מה אתה מגדיר משתמש קצה, אצלי הכל עובד יופי, אין לי אומנם touchpad, מקרן, dual screen ועוד דברים בסגנון שכנראה להרבה משתמשי קצה יש.

3. שוב אני לא בדיוק יודע למה אתה מתכוון, אני זוכר שאכן הייתה בעיה שאתה לא יכול להפעיל קול משתי תוכניות שונות, לא יודע מה הולך עם זה עכשיו.

4. לא מסכים עם הכל, השרת X עצמו דיי יציב, לגבי תלת מימד אין לי מה לומר לך, אני עם ה NVIDIA שלי לא סובל הרבה. אני גם לא רואה איפה בדיוק התלת מימד בא לידי ביטוי.. משחקים אף אחד לא יריץ במילא, וקומפיז זה סתם לשחק למחוק, ככה ש...

5. זה כבר על פי טעם וריח. אני מעדיף בחירה בין kde, gnome, xfce, dwm, openbox, fluxbox, enligthment וכו מאשר לבחור בין explorer והממ explorer :\

6. לא חסר לי כלום ותופתע לדעת ה FF בלינקוס עובד הצלי הרבה יותר מהר מ FF בחלונות, זו הייתה הסיבה שהשתמשתי ב בחלונות.

7. מה אתה אומר? ניסית משהוא חוץ מUBUNTU ו DEBIAN? מתעדכנות פעם בחצי שנה? עכשיו אני מעדכן את המערכת ובין העידכון יש יש pythone 2.6.3-1 שעל פי שוחרר לפני 21 שעות, openoffice3.1.1 ששוב על פי ויקי שוחרר לפני 31 יום וכו'.

לא נוח? מה לא נוח בלהריץ DAEMON שמנגן לי בלי שום CLIENT! בלי שום תוכנה מיותר שאוכלת זיכרון? כל מה שאני צריך זה DAMEMON שאוכל 8-10מגה ו BIND לפקודות כמו PLAY/STOP וזהו, זה לא נוח? מה לא נוח בלהריץ פקודה אחת שמעדכנת לי את כל המערכת מאשר לעדכן כל תוכנה ספציפית?

זהו זה הכל בערך, אין בכוונתי לריב, רק להביע דעה שלי על דעה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם לידע הכללי, כבר מספר שנים יש פרוייקט בשם bb4win (Blackbox for Windows) - ממש נחמד, הוא לא מחליף את האקספלורר אבל כן מחליף את ה-Default Shell של ווינדוס ואפשר לשחק איתו הרבה....

כנסו לדף הפרוייקט למידע נוסף - www.bb4win.org

בנוגע לתמיכה בהאצה גרפית, גם אני מסכים עם מר מנחם, אבל לאט לאט התמיכה הזאת משתפרת. אני יכול להבין למה חדשים לא תמיד נתמכים 100% בלינוקס, מכיוון שהיצרן לא רואה סיבה למה שמשתמש נורמלי ישתמש בלינוקס עם כרטיס מסך יקר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...