למה אף אחד כמעט לא משתמש בלינוקס? - עמוד 3 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אף אחד כמעט לא משתמש בלינוקס?

eliil1

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מריץ את הגרסא האחרונה של KDE כולל אפקטים כמו של ויסטה במחשב הנייד

המערכת עובדת מהר מאוד חוץ מקריאת קבצים מהכונן הקשיח כי הוא כונן איטי של מחשב נייד

intel celeron M 1.6 GHz

1 G 533 mhz

intel 915 chipset

intel 915 graphics 64MB

ide hard drive 40 G 5400 rpm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרגע חשבתי שאני באתר של לינוקס. התפלאתי שלכל המשיבים יש מערכת הפעלה חלונות.

אישית מזה יותר משש שנים שאני עוקב אחר מערכת ההפעלה לינוקס ( ההפצות למינהן ).

כמעט פעם בשנה אני מתקין לינוקס על אחד מהמחשבים אצלי ועובד איתה מעט.

אין ספק שיש התקדמות ענקית במערכת למשתמש הביתי עם ההפצות האחרונות. הן מזהות את הרכיבים השונים מיידית , מתחברים לרשת המשרדית או הביתית מיידית.

למי שלא רוצה חלונות זו חלופה מצוינת.

בעיות היו בעבר בעיקר עם העיברית ואתרים שתוכנתו לא לפי התקן אלה לפי דפדפן חלונות אולם גם זה בתהליך שיפור.

אישית לא יכולתי לעבור לעבוד עם לינוקס בגלל העבודה והצורך להשתמש בתוכנות שעובדות רק עם חלונות.

מי שרואה מה קורה עם הטלפונים החכמים מבין שמערכות הפעלה כמו או לינוקס נכנסות בהם חזק - המשמעות שרבים באוכלוסיה יתרגלו במשך הזמן למערכת הפעלה שאינה .

ולמי ששאל את השאלה בהתחלה - עשה כמוני - התקן לינוקס במקביל לחלונות ( ממליץ להתחיל עם אובונוטו , ההתקנה ממש פשוטה). עם הדלקת המחשב הוא ישאל אותך עם מה לעבוד. כך תתרגל ללינוקס בלי לוותר על . תוכל בעתיד להחליט אם לוותר על אחת מהן.

בהצלחה

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומנם לא מומחה, אבל דיי התענייני בנושא וקראתי לא מאט:

אנשים, יש להם נטיע להיגעל מדברים חדשים, אנשים אוהבים יציבות, בכל דבר בחיים, ומה יותר יציב ממה שאני משתמש היום?

אנשים מעלימים עין על האיטיות של , קונים מחשב חדש בשביל להריץ AERO או וינדוס 7/8/9 וכו', וכשאר הם מנסים ורואים שפה צריך לשבת קצת ולקנפג, ופה צריך לחפש קצת בגוגל, בדריוור של נוידיה צריך להיתפשר קצת, הם אומרים: "עזבו אותי מזה עדיף וינדוס". אבל אם הם היו משתמשים עוד קצת, היה להם טיפה יותר סבלנות, וסקרנות המ היו מבינים שזו מערכת נוחה וטובה.

סתם מחשבות על הבוקר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התנסתי באבונטו 9.04 המערכת קלילה ומהירה , הבעיה היחידה היא תאימות בדרייברים ותכונות.

מאוד לא נוח להתקין תוכנות צריך להשתמש בכל מיני משגרים ומאגרים קיצר עם אתה רגיל לחלונות המלצה שלי

תישאר איתה.

אני השתמשתי באבונטו 3 ימים נשברתי וחזרתי לXP

אגב 90% מהמשתמשים בעולם משתמשים בחלונות, אני בטוח שלא סתם אנשים מעדיפים לעבוד עם ולא עם למרות

שהיא חינמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתגובה לדבריו של yoxo. להתקין תוכנות ב- (ברוב, אם לא כל ההפצות) זאת משימה הרבה יותר פשוטה למשתמש הממוצע מאשר ב-Windows.

אתה פשוט נכנס למנהל החבילות, בוחר את התוכנה ומערכת כבר מורידה ומתקינה אותה. אין צורך לגלוש לאתר יצרן התוכנה, להוריד קובץ, להתקין אותו ולעבור את כל תהליך הההתקנה. אני בטוח שאם רוב האנשים היו באים מרקע של תהליך ההתקנה ב-Windows היה נראה להם מסורבל להחריד. פשוט אנשים התרגלו בלית ברירה שככה מתקינים והנה עוד הוכחה שהכל זה עניין של הרגלים.

נכון שאתה גם יכול לסבך את העניין ב- ונכון שלא תמיד המאגרים תמיד הכי מעודכנים (תלוי במה אתה משתמש), אבל תמיד אפשר להוריד את קוד המקור ולהדר את התוכנה על המערכת שלך (ופה הסיבוך למשתמש הממוצע). זאת דעתי לפחות.

90% (לא בטוח שהמספר הזה מדויק נכון להיום) משתמשים ב-Windows בגלל שלל הסיבות שהוזכרו במהלך הדיון ולא בגלל שהיא יותר טובה או נוחה מ-.

קח גם בחשבון שמתוך ה-90% האלה אחוז מאוד גבוה בשוק הביתי הן גרסאות פיראטיות, לאנשים לא איכפת לגנוב (ולמיקרוסופט לא ממש איכפת שגונבים עד רמה ומגזר מסוים) אז זה לא נכון שהרבה מעדיפים להשתמש ב- למרות שהיא עולה כסף, אבל זה נושא לדיון אחר.

רוב המשתמשים בזמננו נחשפו למערכת ההפעלה כגורם היחיד שקיים בשוק. הצעירים יותר דרך המשחקים והמבוגרים יותר דרך מקום העבודה. כמו שכבר הזכירו, אנשים נרתעים משינויים ולכן לא יטרחו לנסות. גם אלה שכן מנסים בדרך כלל נסוגים עם היתקלות באתגר הראשון. גם אתה בעצמך נתת הזדמנות למערכת 3 ימים. האם את למדת תוך 3 ימים? כנראה שלא. ל-Linux יש בעיות בדיוק כמו של- יש בעיות. לדעתי הפצות Linux הגיעו היום למצב שמשתמש ביתי ממוצע שמשתמש במחשב לצפייה בסרטים, דוא"ל, מוסיקה וכתיבת מסמך מדי פעם יכול להשתמש בהן ללא שום בעיה.

בכל מקרה זה דיון עתיק יומין ומיותר לדעתי, שכל אחד יעשה מה שטוב לו. לפותח הדיון, אם זה באמת מעניין אותך - אין חכם כבעל ניסיון, תוריד LiveCD (או תתקין במקביל ל-Windows כמו שהציעו או אפילו ב-VM) ותתחיל להתעסק וללמוד את הנושא. ככה תוכל לדעת מה מתאים או לא מתאים עבורך בצורה הכי טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל תמיד אפשר להוריד את קוד המקור ולהדר את התוכנה על המערכת שלך (ופה הסיבוך למשתמש הממוצע).

./configure && make && make install

ואיי איזה סיבוך זה, מאט אנשים על פני כדור הארץ שולטים ביכולת להדר תוכנות ללינוקס....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

כמו שנאמר, הכי טוב להוריד ולראות בעצמך.

בינתיים אני עם MoonOs, שמבוססת על Ubuntu, עם Enlightenment.

מערכת שנראית טוב ועונה על הצרכים שלי. גלישה וכתיבת מסמכים.

http://distrowatch.com/table.php?distribution=moonos

נסה ותראה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה תלוי לפי האישיות שלך אתה צריך לשאול את עצמך מהי הגישה שלך לשימוש בתוכנות כיום?

האם אתה 'חופר' בהגדרות של כל תוכנה שאתה מתקין ומנסה לקנפג אותה לטעמך האישי ולהתנסות בייחודיות שלה לגבי תוכנות מקבילות?

או שאתה מאשר את רוב ברירות המחדל בלי להעיף מבט שני? (תשאר עם חלונות)

האם אתה משתמש קבוע באותם תוכנות שהתרגלת אליהם לדוגמא נגן מסויים לשירים שאתה מכיר כבר שנים?

או שאתה מנסה תחליפים חדשים לעיתים מזדמנות? ואני לא מתכוונן מתקין מפעיל שיר וזורק אלא באמת מחפש מה יש לה להציע

גם אם החלטת להישאר עם הישן המוכר והטוב עצם הנטייה הטבעית לנסות את החדש/שונה מובילה למסקנה ששווה לך להתנסות בערכת אחרת

גם אם תבחר להעיף אותה לאחר מספר שבועות תהנה מהנסיון , אל תזרוק אותה לאחר יומיים או מספר שעות מועט

להרבה האנשים אינה אהבה ממבט ראשון (למעט אלו שהדבר הראשון שהם עושים עם האייפוד זה לחפש את הברגים כדי לפרק אותו ולהתעסק עם קרביו

כמובן שלמצוא את הברגים זה כבר סיפור אחר)

אם אתה לא נוטה להתעסק עם קינפוג אישי של רוב התוכנות שלך רבים הסיכויים שלא תהנה במיוחד מיתרונותיה של וכאב הראש מיותר

אך בסופו של דבר - אף אחד לא יכול לשפוט מה תאהב יותר ממך בלה יותר זמן בלנסות ופחות בלהתייעץ ותגלה מה מתאים לך הרבה יותר מהר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לינוקס אינה נפוצה מאותה סיבה שמקלדות DSK או DVORAK אינן

נפוצות. מען מילכוד 22.

בגלל שחלונות נפוצה יותר יש לה יותר תמיכה (דרייברים, אפלקציות, תאימות

ופיתוח). וזה מעלה את הפופלריות שלה, זה לאו דווקא בגלל שהיא טובה

יותר. אין ספק שבשביל להשתמש בלינוקס היום (ומקווה שזה ישתנה בעתיד)

ידרוש ממך לשלם מחיר מסויים. יש אנשים שלא מוכנים לשלם את המחיר

ובכך מעלים את הפופלריות של חלונות וחזרנו למילכוד.

אם אתה רוצה לדעת איך זה קרה, תקרא מעט על ההיסטוריה של מיקרוסופט

ו- שם זה מתחיל.

וככה בשביל השעשוע, יש מאמר מאוד מעניין על הסיפור של המקלדות, חפש

בגוגל:

"clio and the economics of qwerty" by Paul Parid

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה מאוד שלשימוש בלינוקס יהיה מחיר תמיד

אחרת נגיע למצב שבו 95 % מהמשתמשים משמשים בלינוקס. הייתי רוצה מגוון הרבה יותר גדול של מערכות הפעלה בשימוש (ולא כאלה ש סתם קיימות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לינוקס אינה נפוצה מאותה סיבה שמקלדות DSK או DVORAK אינן

נפוצות. מען מילכוד 22.

וככה בשביל השעשוע, יש מאמר מאוד מעניין על הסיפור של המקלדות, חפש

בגוגל:

"clio and the economics of qwerty" by Paul Parid

חח כן אני מכיר את הסיפור של המקלדות, היה לי קטע על זה בפסיכומטרי באנסין

ולגבי לנסות תוכנות חדשות, אני דווקא כן מאלה שמנסים דברים חדשים, למשל מישהו פה הביא דוגמא לנגן, אז דווקא בגלל הפופולריות של וינמפ אני לא משתמש בה, אני אוהב כשהכל אצלי שונה/ייחודי/אינדיבידאולי , אז החלפתי לXION , למרות שאין בו הרבה סקינים כמו לוינמפ, אבל אני לבד לפעמים עובד בפוטושופ משנה את הסקינים הקיימים או מנסה לעשות חדשים ולהתעסק בהגדרות, כנ"ל לגבי RAINMETER , אני מת להוריד סקין איזשהו, להיכנס להגדרות ולשנות שם חצי מהסקין להתאים את זה בשבילי, אני נהנה מזה . למרות שאני חושב שבלינוקס זה יהיה יותר קשה, אבל כנראה שצריך פשוט יהיה ללמוד....וכנראה מצריך הרבה זמן פנוי.

אני למדתי השנה שפות תכנות(אסמבלי,ושפת סי בעיקר) ואני רוצה להמשיך להנדסת תוכנה בטכניון,אז נגיד אם אני אתחיל להשתמש בלינוקס, יעבדו בו קומפיילרים שונים של C ? או אסמבלי(שזה DOS בעצם) ?

*אגב, האם זה אפשרי לאדם יחיד לכתוב דרייבר לתוכנה מסויימת בליוקס?

ותודה רבה לכולכם על התגובות והעזרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

thejinji

מאיפה אתה ממציא את זה? להתקין תוכנה בלינוקס קל באותה רמה, אם לא יותר קל, מאשר להתקין בחלונות. איזה הגדרות אתה מדבר? התקנתי pidgin,,xchat,eclipse והדברים היחידים ששיניתי זה את הסקין של FF, כמה פלאגאינים ל PIDGIN, והתקנתי CDT ל ECLIPSE, בכל הייתי עושה את אותן הפעולות, איפה הקינפוג פה?

iTK98, 11010010110

סמכים עם שניכם ב 100%!

eliil1

קומפיילר הוא גם בחלל קומפיילר... זה לא פרימיטיבית שאין לה כלים לפיתוח. יש את GCC שזה קומפיילר לשפת C. לגבי ASM אם אתה ממש ממש צריך את החרא שלומדים בבית ספר, האסמבלי המגעיל הזה לדוס אז אתה יכול להריץ DOSBOX, זה מה שאני עשיתי בזמני כשהייתי צריך להגיש מטלות בית ב ASM. חוץ מזה יש את NASM ו GAS שהם אסמבלרים פופולריים.

אגב, האם זה אפשרי לאדם יחיד לכתוב דרייבר לתוכנה מסויימת בליוקס?

כל דבר אפשרי... לינוס כתב כמה. אבל זה תלוי ברמת הידע שלך הן בתוכנה והן בחומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...