דיון ראשי: ATi Radeon HD5000 VS nVIDIA GeForce GTX400 - עמוד 10 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון ראשי: ATi Radeon HD5000 VS nVIDIA GeForce GTX400

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 1.2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם המשחק משתמש ב HAVOK/פיזיקס מופעל על המעבד יכול להיות שיהיו מקומות שה FPS יפול כי המעבד לא יעמוד בזה. כמו כן כל משחק שהקוד שלו לא משהו (בכללי או בהתאמה לחומרה מסויימת) יגרור ביצועים ירודים ויש עוד הרבה דברים יכולים לגרום לנפילת ביצועים לא מובנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שפיזיקס לא יצליח בעתיד היא שכל השחקניות הגדולות בשוק חוץ מ EPIC לא רוצות לתמוך בו. כל המשחקים שיוצאים או שהם משתמשים ב UE3 שמגיע עם פיזיקס בילד אין או שהם של מפתחות קטנות (כמו המפתחים של CRYOSTASIS והמפתחים של METRO 2033). המפתחות האחרות או שמשתמשות בפיתוח שלהן (CRYTEK) או ב HAVOK/משהו מקביל אחר.

סיבה נוספת היא שפיזיקס מוגבל לכרטיסים של NVIDIA וכניראה שזה לא ישתנה בשנים הקרובות. גם אמרו שגם במקרה ש יציעו לשלב תמיכה בכרטיסים של ATI הם לא יעשו את זה, במקום זה הם עוזרים לפתח גירסאות OPENCL של HAVOK ו Bullet.

אה ובגלל זה EA, 2K Games, SEGA, GRIN, (ואולי פספסתי כמה) חתמו על חוזה פיזיקס ו-APEX בזמנו ?

פיזיקס לא מוגבל לכרטיסי , להיפך הוא תומך multiplatform. רק האצת GPU שלו מוגבלת לכרטיסי , אבל שום מנוע פיזיקה אחר לא מציע כרגע האצת GPU בתוספת כלים ועזרים למטרה זאת. אומנם יש כאלה בפיתוח אבל פיזיקס מאפשר זאת כבר מזמן והמנוע עצמו הוא המוביל בשוק. אתה יכול להמשיך ולהשאר בסרט הישן הזה של "פיזיקס זה ל-indies", לחזור על דוגמאות למשחקים טובים שמשתמשים במנועים אחרים, אבל זה לא סותר את הדומיננטיות של פיזיקס בשוק, אפילו שממש היית רוצה לראות אותו נופל.

לענייננו:

חביתה יאמייי D:

כבר הוכיחו שלא ניתן לבשל ביצה על "הגריל" של הכרטיס:

http://www.legitreviews.com/article/1264/1/

אבל התמונה שם ^ של המנגל עם Jen-Hsun ממש מצחיקה :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין שאתה תמיד מחפש את החצי כוס הריקה. מה אני אגיד לך, תמשיך לתרץ לעצמך שפיזיקס הולך למות בהתבסס על "זאת חברה קטנה \ זה משחק גרוע" מה שהכי מצחיק זה שהרי לאן אתה חותר עם כל הבולשיט הזה ? - לתמרן אנשים שיתעלמו מהאקסטרה של אנוידיה ? שיבושם לכם.

בינתיים ממשיכים לצאת משחקים מבוססים פיזיקס והשימוש ב-GPU לא נעלם, להיפך רק מתחזק עם הזמן. להלן תזכורת: http://physxinfo.com

אותי מעניינות עובדות בשטח, לא תחזיות שחורות (במעטפת וורודה) ש-ATI טיפטפו לי, בזמן שהם עושים ביד.

גם אם פיזיקס יסיים את הקדנצייה בעתיד, תהיה בטוח שכולנו כבר נחליף כרטיסי מסך מס' פעמים עד אז.

וביום ש-opencl ו-DX11 יהיו בשימוש לחישובי פיזיקה, גם הם יעדיפו את הכרטיסים של בשל יכולות GPGPU עליונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הוכיחו שלא ניתן לבשל ביצה על "הגריל" של הכרטיס:

http://www.legitreviews.com/article/1264/1/

אבל התמונה שם ^ של המנגל עם Jen-Hsun ממש מצחיקה :D

^ ^

זה כי צריך לשים משחה טרמית בן הכרטיס לנייר כסף אין מעבר של חום ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם עשרות עמודים בויכוחים על פיזיקס?

צאו מזה :)

זה אולי השיקול האחרון בקניית כרטיס מסך היום (או מחר או בעוד שנה).

XFX הודיעה לאחרונה שהכרטיסים החדשים של אנבידיה לא מעניינים אותה ואולי הצעד הזה נראה לכם זניח אבל בארה"ב

הצעד הזה נחשב לחריג ובאנבידיה עדיין לא יודעים איך לאכול את זה כי נחשבה לאחת היצרניות האיכותיות שלה

משעשע לראות שלמרות ההשקה הדי מבישה והמאוד מאוחרת של אנבידיה יש פה לא מעט אנשים שמנסים להציג את הדברים אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי עבורך פיזיקס זה השיקול האחרון, לרבים זהו שיקול מעשי בדיוק כמו שהאפשרות לשחק על הגדרות מקסימליות הן שיקול להרבה .

אין פה מה להציג, כל המידע נגיש לכולנו. רק שכל אחד מגדיר לעצמו בצורה שונה מה הוא צריך מהכרטיס.

אני למשל לא מעריך את הכרטיסים על פי ציפיות או תאריכי השקה ביחס למתחרה. ישנו מצב קיים, והוא מראה עדיפות ברורה לכרטיסים האילו על פני

המתחרה, כאשר החסרונות הן טמפ'\רעש (שיפתרו בקלות) וצריכת חשמל גבוהה יחסית למתחרה (אבל בכלל לא נוראה, למשל gtx470=gtx275). המחיר סביר מאוד, רק שפה בארץ (ובעוד כמה מקומות באירופה) הוא גבוה מדי. עם כל הכבוד, המחיר בארץ הוא לא זה שיקבע אם ההשקה "מבישה" או לא. נכון פה כרגע הוא לא משתלם, אז לפחות תתנסח כראוי.

כל כך הרבה אנשים (בעיקר ATI fans) רצחו את הכרטיסים האילו הרבה לפני שהושקו בכלל, אין מה להתפלא על כל הפידבק השלישי באוויר.

אם כבר אז יותר משעשע לראות את האנשים שמנסים להציג FAIL על כל שטות אפשרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במונחים של חברה כמו אנבידיה מדובר בכישלון.

כישלון=בושה.

ברור שהכרטיסים החדשים חזקים + תומכים בפיזיקס וכו

לא חושב שיש מקום להגדיר אותם כ FAIL

אין מקום גם לפאנבואיזם, כרטיס רב ביצועים במחיר מינימלי זה מה שכולם צריכים לקנות היום, אדום או ירוק.

בנוגע להשקה-היא היתה מאוד מאוחרת ויצרה עודף ציפיות עשתה יותר נזק.

חוץ מזה, כרגע אני משתמש בכרטיס זמני של אנבידיה (6100 :'( מובנה)

עד שיגיע הכרטיס החדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הכי מעמיק על הכרטיס:

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=57004

וזו התגובה שממצה את הכל:

http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1414098&postcount=32

NVidia's kinda lucky it's so late - if it was on time there'd have been no D3D11 "benchmarks" to put any kind of sheen on it. It would have been laughed off court, instead of being welcomed with a sort of embarrassed silence.

I think the architecture's promising. Texturing and generally getting data into the ALUs looks very healthy. Tessellation and rasterisation look robust. It's forward-looking. Running older games that don't scale well, faster, is over-rated.

The actual product, well, it's pretty poor if you're a gamer. If you're doing with a workstation you're prolly gonna have a ball - when it arrives, or if you don't need double-precision right now.

If NVidia can get the next chips to look less embarrassing as products and NVidia can start executing again, Fermi architecture might yet prove itself manufacturable.

Jawed

בקיצור, זו ארכיטקטורה נהדרת.

פוטנציאל מדהים ויכולות GPGPU ללא תחרות.

אבל אם אתה גיימר, זה מוצר "עלוב", אם אתה איש זה החלום שלך :-).

אני עדיין לא מבין מה ההתלהבות מתקן "קנייני" כמו Physix.

זה כמו להתהלב מהתמיכה שהייתה ל- 3DNow! לפני SSE.

בעולם ללא תחרות כלל תפצות המשחקים קיימת האי כל מה ש- Physix הצליחה להשיג, למה נראה לך שבעולם עם תחרות ועם תקנים שעניינית הרבה יותר נכון להשתמש בהם (פתוחים, קהילתיים) מצבה רק ישתפר?

אז הייתי שואל אותך את שאלת המפתח, חצי שנה אחרי, מחיר יותר יקר, עלות תפעול יותר יקרה וכו', מה מינימום הביצועים העדיפים של להציג כדי להצדיק כל זה?

לא ענית. אבל נראה לי ש- Anandtech שאלו אותה שאלה, התשובה הייתה ידועה מראש.

nVidia פשוט כיוונה למקום מעט אחר ממה שאתם רוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא מבין מה ההתלהבות מתקן "קנייני" כמו Physix.

זה כמו להתהלב מהתמיכה שהייתה ל- 3DNow! לפני SSE.

בעולם ללא תחרות כלל תפצות המשחקים קיימת האי כל מה ש- Physix הצליחה להשיג, למה נראה לך שבעולם עם תחרות ועם תקנים שעניינית הרבה יותר נכון להשתמש בהם (פתוחים, קהילתיים) מצבה רק ישתפר?

אז הייתי שואל אותך את שאלת המפתח, חצי שנה אחרי, מחיר יותר יקר, עלות תפעול יותר יקרה וכו', מה מינימום הביצועים העדיפים של להציג כדי להצדיק כל זה?

לא ענית. אבל נראה לי ש- Anandtech שאלו אותה שאלה, התשובה הייתה ידועה מראש.

nVidia פשוט כיוונה למקום מעט אחר ממה שאתם רוצים.

יש לך חלופה אחרת כרגע שעובדת על ה-GPU ולא המעבד...?

ואגב, תביט שוב בהבדלים שיש למשחקים שתומכים בפיזיקס. זה נראה כמו משחק עם ובלי AA.

ואותי ממש לא מעניין קנייני או קוד-פתוח, העיקר שזה מה יש היום וכבר עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו אלה הדג נחש ששרו "המון פוטנציאל אפס מיצוי".

אז ספר לי אתה אורי, למה אין משחק שמנצל עד תום את האפקטים הגרנדיוזים של PHYSX? אני מדבר על משהו ממש רציני ואינטנסיבי בפרטים.

לא על עשן ורצפות בבאטמן, לא על CLOTHS במירורס אדג' ולא על מים בJC2, אלא על משחק שלם שמפותח בצמוד לאנוידיה ועושה ניצול גדול מאוד של הטכנולוגיה?

אם ממש היה מטריד אותי שאין לי פיזיקס כבר ממזמן הייתי קונה איזה 9600GT ESAVE חמוד כזה שיעשה לי את עבודה (הוא עושה אותה הרבה יותר טוב מGTX285 למשל שאינו מוקדש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדהים אותי שאנשים מתייחסים לפיזיקס כסתם פי'צר נחמד, אבל להשקיע על כרטיס יקר תומך DX11 אין בעיה.

נו... באמת למה הצביעות הזאת? אולי לך זה סתם אפקטים, אבל אני אוהב ראליזםבמשחק ופיזיקס עושה את זה מצוין.

וכמו שכתבתי מקודם, יש תחליף אחר...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...