המאבק בביטוח חובה לדו"ג - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המאבק בביטוח חובה לדו"ג

y_a_n_i_k

Recommended Posts

• תגובות 278
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

החלטה מצויינת של המפקח על הביטוח

נהגי אופנועים משלמים כיום דמי ביטוח, המכסים בממוצע כ-65% מעלות הסיכון האמיתית הגלומה בביטוחם, ואת הגרעון שנוצר אצל חברות הביטוח בשל כך, מסבסדים נהגי שאר כלי הרכב באמצעות יקור הפרמיות שלהם בשיעור של כ-4%.

לא בא לי לסבסד אף אחד

בישראל יש חברה אחת שעושה ביטוח חובה לאופנועים "הפול"

זה בעצם איגוד של כל חברות הביטוח

החברה הזאת מפסידה מאות מליונים בשנה, ואת זה משלמים שאר המבוטחים בחברות הביטוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה ואותך לא מסבסדים במקרה ויש לך מחלה כלשהי ח"ו? אני לא אכנס איתך לויכוח כי אני מכיר את דעותיך על דו"ג ולדבר איתך זה כמו לדבר כמו אל קיר. :kopfpatsch:

לפני שאתה תצעק שהוא צודק תתעמק יותר בנושא בצורה כללית תשקול יתרונות מול חסרונות וואז תדבר...

ובקשר לפול... היא לא שקופה כמו שהם טוענים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מסבסד רק אופנוענים, אתה מסבסד ציבור שלם של סטודנטים, של אנשים שחוסכים כסף על ידי רכישה של קטנוע כרכב שני למשפחה במקום אוטו שני.

אתה מסבסד לעצמך כי קטנוע מזהם פחות, אתה מסבסד לעצמך דלק וזמן כי ככה אתה תעמוד פחות בפקקים ולא תבזבז לעצמך זמן ודלק.

הטייק אוואי שאתה מזמין הבייתה לפעמים אתה חושב שהוא לא יתייקר בגלל זה? אתה טועה. הסבסוד הזה שאתה עושה לציבור גדול של דו"ג שנכון הוא כולל גם אופנועים כבדים הוא סבסוד רק מועיל לכל ולא פוגע באף אחד חוץ מאשר ברוכב משתולל עצמו.

ואם אתה באמת לא רוצה לסבסד מישהו, למה אתה לא נלחם נגד סבסוד המגזר החרדי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה באמת שאני אסבסד מישהו?

מילא הומלסים שצריכים ארוחה חמה אבל נהגי אופנועים? למה לי?

גם אני הייתי בדעה שלך עד שנה שעברה של למה אני צריך לסבסד מישהו?

.however recent events have changed my way of observing the world or as it is more commonly known as a point of view

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה ואותך לא מסבסדים במקרה ויש לך מחלה כלשהי ח"ו? אני לא אכנס איתך לויכוח כי אני מכיר את דעותיך על דו"ג ולדבר איתך זה כמו לדבר כמו אל קיר. :kopfpatsch:

לפני שאתה תצעק שהוא צודק תתעמק יותר בנושא בצורה כללית תשקול יתרונות מול חסרונות וואז תדבר...

ובקשר לפול... היא לא שקופה כמו שהם טוענים.

לא יודע מאיפה אתה מכיא את דעותיי על דו"ג אבל זה לא באמת משנה

איזו חברת ביטוח מסבסדת אותי במקרה של מחלה? דווקא ענפי הבריאות בחברות הביטוח הם מאוד רווחיים

בקשר לפול, אני לא יודע איזה שקיפות אתה רוצה, מדובר בחברה שהדוחות שלה גלויים לציבור

בין אם תרצה או לא אנחנו כל הזמן מסבסדים אנשים אחרים בין אם זה בביטוח או במס הכנסה וכו'

ברור שבמס הכנסה אנחנו מסבסדים אוכלוסיות חלשות יותר

אבל למה שבביטוח נצטרך לסבסד, זה לא מוסד סוציאלי, זה עסק.

מילא הומלסים שצריכים ארוחה חמה אבל נהגי אופנועים? למה לי?

אתה לא מסבסד רק אופנוענים, אתה מסבסד ציבור שלם של סטודנטים, של אנשים שחוסכים כסף על ידי רכישה של קטנוע כרכב שני למשפחה במקום אוטו שני.

אתה מסבסד לעצמך כי קטנוע מזהם פחות, אתה מסבסד לעצמך דלק וזמן כי ככה אתה תעמוד פחות בפקקים ולא תבזבז לעצמך זמן ודלק.

הטייק אוואי שאתה מזמין הבייתה לפעמים אתה חושב שהוא לא יתייקר בגלל זה? אתה טועה. הסבסוד הזה שאתה עושה לציבור גדול של דו"ג שנכון הוא כולל גם אופנועים כבדים הוא סבסוד רק מועיל לכל ולא פוגע באף אחד חוץ מאשר ברוכב משתולל עצמו.

אגב, הצד השני של המטבע הוא שהתעריפים לנהגים זהירים ירד

קח בחשבון שאף אחד לא עושה לכם דווקא, גם ביטוח החובה לרכב יעלה בסוף השנה

זה כתוצאה ישירה מהלכת השנים האבודות שנכנסה לבתי המשפט בשנים האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, למה לי? זה ממש ממש ממש לא מעניין אותי שמישהו קנה קטנוע "כי קשה לו ואוי אוי אוי" אם אתה לא יכול לעמוד בהוצאות, אל תקנה. אל תעביר חלק מהתשלום לאנשים אחרים

פשוט דמגוגי וזול... אם אתה רוצה להציג את הדו"ג ככה למה שלא תנסה לקבל את ההטבות מס לכלי "ירוקים"

אני חושב שאני אוכל לסבול את התוספת המטורפת של משלוח טייק אווי

מי אמר שלא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה אתה מכיא את דעותיי על דו"ג אבל זה לא באמת משנה

מכיר אותם מהפורום הזה כשהתבאטת בנושא

איזו חברת ביטוח מסבסדת אותי במקרה של מחלה? דווקא ענפי הבריאות בחברות הביטוח הם מאוד רווחיים

ביטוח לאומי מסבסד אותך

בקשר לפול, אני לא יודע איזה שקיפות אתה רוצה, מדובר בחברה שהדוחות שלה גלויים

אתה בטוח בזה ב100% לפני שאתה אומר את האמירה הזאת?

אבל למה שבביטוח נצטרך לסבסד, זה לא מוסד סוציאלי, זה עסק.אגב, הצד השני של המטבע הוא שהתעריפים לנהגים זהירים ירד

כל המדינה הזאת היא סוציאלית, זה מה שהחוק קובע, אין לי כרגע מקור מוסמך להביא לך את זה לצערי.

אה והפול הוא לא עסק, הוא ארגון שפועל מטעם המדינה או משהו כזה, לא זוכר בדיוק את ההגדרה.

בקשר לנהגים זהירים, ראית על מי מדובר? מדובר על אנשים בני 40+ שיש להם 10 שנות ניסיון על דו"ג וגם אז האחוזים של ההוזלה הם זניחים יחסית לעליה שהם מתווכנים לעשות, זה נירא לך הגיוני שרוכב שהוא סטודנט יוכל לממן לעצמו ביטוח בסכום של 6k+?? אתה מודע לכמה משלם עכשיו רוכב צעיר שהן בן 26 ועם שנה נסיון על הכביש?

קח בחשבון שאף אחד לא עושה לכם דווקא, גם ביטוח החובה לרכב יעלה בסוף השנה

אל תהיה כזה תמים שזה רק נעשה כדי לאזן מספרים :screwy:

זה כתוצאה ישירה מהלכת השנים האבודות שנכנסה לבתי המשפט בשנים האחרונות.

גם נכון, יש הרבה קקות שרק שורטים את כף היד ורצים לבית משפט להוציא ביטוח חובה, זה לא פותר את הבעיה להרים אצבע מאשימה, יש ציבור שלם שרוצה לרכב או ציבור שלם שזאת התחבורה היחידה שהוא יכול להשתמש בה.

[br]פורסם בתאריך: 04 ספטמבר 2009, 00:35:34

שוב, למה לי? זה ממש ממש ממש לא מעניין אותי שמישהו קנה קטנוע "כי קשה לו ואוי אוי אוי" אם אתה לא יכול לעמוד בהוצאות, אל תקנה. אל תעביר חלק מהתשלום לאנשים אחרים

פשוט דמגוגי וזול... אם אתה רוצה להציג את הדו"ג ככה למה שלא תנסה לקבל את ההטבות מס לכלי "ירוקים"

אני חושב שאני אוכל לסבול את התוספת המטורפת של משלוח טייק אווי

מי אמר שלא?

אבל למה להוציא לאנשים את העיניים? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיר אותם מהפורום הזה כשהתבאטת בנושא

לא זכור לי שהתבטאתי בפורום בנושא אופנועים אבל זה לא ממש משנה

ביטוח לאומי מסבסד אותך

לא ממש, אני משלם כל חודש המון כסף לביטוח לאומי, רק אם וכאשר אני אצטרך אולי יחזור אלי משהו (חו"ח)

אתה בטוח בזה ב100% לפני שאתה אומר את האמירה הזאת?

כמובן, במקרה אני רואה חשבון של חברות ביטוח ומכיר את העניין לעומק

כל המדינה הזאת היא סוציאלית, זה מה שהחוק קובע, אין לי כרגע מקור מוסמך להביא לך את זה לצערי.

חברות ביטוח (בלבד ביטוח לאומי) הן עסקים כלכליים שמחפשים רווח, לא לעזור לך לחסוך או להפוך את הכבישים לפחות פקוקים

אה והפול הוא לא עסק, הוא ארגון שפועל מטעם המדינה או משהו כזה, לא זוכר בדיוק את ההגדרה.

הפול הוא עסק, אתה מתבלבל עם אבנר (ז"ל)

לכל חברות הביטוח יש חלק בפול (שמשתנה כל רבעון לפי ההכנסות שהן מעבירות לו)

והם מתחלקות ברווחים (ובד"כ בהפסדים) שנוצרים בו, זה לא ממשלתי

אל תהיה כזה תמים שזה רק נעשה כדי לאזן מספרים

לא, זה נעשה כי גם ברכב חובה החברות לא רווחיות כמו בעבר בגלל ההלכה שציינתי

גם נכון, יש הרבה קקות שרק שורטים את כף היד ורצים לבית משפט להוציא ביטוח חובה, זה לא פותר את הבעיה להרים אצבע מאשימה, יש ציבור שלם שרוצה לרכב או ציבור שלם שזאת התחבורה היחידה שהוא יכול להשתמש בה.

אני מציע לך להסתכל על הדוחות הכספיים של הפול, תראה את הסכומים שהם משלמים על תביעות לעומת ההכנסות שלהם מפרמיות

(ואת יתרת התביעות התלויות) ותבין שמישהו חייב לספוג את זה, לחברות אין סיבה ואני לא רואה למה מבוטחי הרכב צריכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש, אני משלם כל חודש המון כסף לביטוח לאומי, רק אם וכאשר אני אצטרך אולי יחזור אלי משהו (חו"ח)

וגם תגיד שהכסף שאתה שילמת כל החיים יחזור לקרוביך במקרה ואתה ח"ו תמות כי לא קרה לך שום דבר שיצטרך סבסוד? לא, הכסף הולך לסבסוד של אנשים אחרים, וזה עובד גם הפוך

לכל חברות הביטוח יש חלק בפול (שמשתנה כל רבעון לפי ההכנסות שהן מעבירות לו)

והם מתחלקות ברווחים (ובד"כ בהפסדים) שנוצרים בו, זה לא ממשלתי.

אז תסביר לי? למה הפול קיים? הרי הוא יכול להיסגר, ויש מספיק חברות ביטוח שיבטחו את כולם, הפול קיים במקרה וחברות הביטוח לא רוצות לבטח כלשהו.

נכון, הכסף לא בא מהמדינה, הוא בא מחברות הביטוח אבל הוא שם כי המדינה מכריחה אותן סבסד את הענף.

לא זה נעשה כי גם ברכב חובה החברות לא רווחיות כמו בעבר בגלל ההלכה שציינתיאני מציע לך להסתכל על הדוחות הכספיים של הפול, תראה את הסכומים שהם משלמים על תביעות לעומת ההכנסות שלהם מפרמיות.

(ואת יתרת התביעות התלויות) ותבין שמישהו חייב לספוג את זה, לחברות אין סיבה ואני לא רואה למה מבוטחי הרכב צריכים.

חבל שאתה לא רואה את הסיבה, נירא אותך מדבר כשכל הקטנועים יעברו למכוניות ואתה תעמוד עוד חצי שעה אם לא יותר בפקק שרק יגדל בלי סוף.

אתם יכולים להתווכח על הנושא הזה כמה שאתם רוצים, ואף אחד לא רוצה לסבסד אף אחד, בסופו של דבר כולנו מסבסדים את כולנו. אני לא רואה סיבה למה שזה יהיה שונה.

שלא נדבר על זה שאתם בוכים כל הזמן על הפקקים שאתם עומדים בו ועל הסרטן שכולם מפחדים ממנו וכל הדיבורים על התחבורה היעילה, אתם העיקר מדברים ורוצים שיקרה נס, אבל כלום לא יקרה אם אתה לא תשתתפו בזה גם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך להסתכל על הדוחות הכספיים של הפול, תראה את הסכומים שהם משלמים על תביעות לעומת ההכנסות שלהם מפרמיות

ופה קבור הכלב: סופרים את התביעות שהוגשו ע"י הנפגעים לחברת הביטוח שלהם ("הפול" במקרה של אופנועים) בלי שום קשר לסיבת התאונה. אם היה חוק שאומר שמי שמשלם זו חברת הביטוח של מי שאשם בתאונה ולא של מי שנפגע בתאונה (אלא אם יש חפיפה בין השניים כמובן), הייתם רואים מספרים שונים לחלוטין.

הרוכבים נדפקים פעמיים - פעם אחת כי נהגים לא שמים עליהם ופוגעים בהם על ימין ועל שמאל, ופעם שנייה כאשר הם נדרשים לממן את הפגיעות האלה בעצמם.

אני כותב את זה בתור רוכב שהתאונות העצמיות היחידות שלו היו שתי החלקות שנגמרו בשריטה או שתיים, ואילו הארועים היותר רציניים שכללו שעלה עלי ברוורס כשאני בכלל עמדתי במקום וכן נהג שהעיף אותי מהאופנוע בפגיעת צד אחרי שיצא מחנייה מבלי להסתכל ומבלי לאותת אפילו (פלוס כמה כמעט-ונפגע) היו באשמתם הבלעדית של נהגי הפחיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...