אורן זריף: ניטרלתי 80% ממגפת שפעת החזירים - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אורן זריף: ניטרלתי 80% ממגפת שפעת החזירים

.AloN

Recommended Posts

לדעתי הבחור באמת עוזר לאנשים-לפחות לחלקם

אתמול הייתי בהרצאה על אפקט הפלצבו, בהרצאה המרצה (שהיה רופא במקצוע)

הוא העלה מספר נקודות וניסוים מעניינים:

1. לאנשים שסבלו בכאבים ניתנו תרפה ולחקלקם ניתנו תרופת דמה (שאין לה שפעה רפואית) התוצאות היו מדהימות: בשתי הקבוצות אנשים על שיפור בערך באותם אחוזי הצלחה

2. המרצה העלה גם דוגמאות על ניתוחי דמה שבוצעו, אותם האנשים האמינו שהניתוחים שבוצועה היו אמיתיים (הרדימו אותם חלקית והרופא חתך ותפר ושיחק כאילו הוא עושה ניתוח אבל בעצם הוא לא ביצע שום דבר) אותם האנשים דיווחו על שיפור והכאבים/מחלה אכן נעלמו!

אבל המסקנה החלקית לפחות הוא שאותם האנשים אכן האמינו שהם נרפאו ואין להם את המחלה או שהתרופה טיפלה בכאבים למרות ש"עבדו" עליהם.

במילים אחרות: הם נרפאו בעזרת כוח האמונה!

ואם בן-אדם שמאמין בזה מגיעה ומאמין שהטיפול שהוא עבר עוזר לו הוצאי והעלים את המחלה - אז באמת יכול להיות שהמחלה תיעלם

וזה לא בגלל שלאותו אורן זריף יש כוחות מיוחדים אלה בגלל שיש לו את הכישרון לגרום לאנשים להאמין ובגלל שהמוח שלנו הוא דבר באמת מדהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

OMRIJ - אם אכן מדובר בגזל בשם הדת, אז יש מקום להשוואה. אבל אתה עושה בדיוק את הדבר המכוער וקופץ למסקנות ללא בסיס. אני אגב לא אומר שאתה טועה, אך זה כלל לא העניין.

להכללות של IG אני בכלל לא אגיב. להשוות אמונה באלוהים לאורן זריף כבר מוכיחה שאין בסיס לדיון. את הרדוקציה (השגוייה הזו) אפשר לעשות לכל דבר, כולל למדע.

אוי נו... אם אתה לא יודע איך לענות לטענות שלי אל תנסה סתם- כי אתה מסבך את עצמך...

א. התייחסתי לא לאמונה בזריף אלא לצורת האמונה שלו. ואל תמעיט בערכו- גם היהדות לא נבנתה ביום אחד.

ב. אם המדע היה מבוסס על אמונה (ולא הנחות שמשתנות בדרך קבע) אז אולי היה אפשר לעשות את ההקבלה. אבל המציאות מח#$&^נת... מה לעשות :nixweiss:

אא, ואם הקשר של ההודעות שלי לנושא לא היה מובן מההודעה הקודמת- אז הטענה שלי היא שלא צריך לעשות רעש מכל מה שהוא אומר ולעשות הבדלות בין זריף לכל דת או אמונה אחרת (לא נפתחים פה דיונים כל פעם שמישהו הולך לבית כנסת, נכון?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הבעיה שלו, שייעשה את זה.

יש לו מספיק כסף בשביל לממן לעצמו טיסת מסוק של כמה שעות

בשמי הארץ בשביל להשלים את משימת הקודש.

לכל אותם אנשים שמשווים את הדת לאורך זריף, לדעתי מוציאים דווקא את זריף כמפסיד.

אורן זריף, בסופו של דבר לא מכריח אף אחד לעשות שום דבר בכוח, לפחות לא נכון להיום,

לעומת זאת הממסד הדתי בישראל הוא כוחני ואינו בוחל באמצעים בכדי להשליט את האג'נדה

שלו על הציבור, ללא כל בדיקה האם הציבור בכלל מעוניין בכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי נו... אם אתה לא יודע איך לענות לטענות שלי אל תנסה סתם- כי אתה מסבך את עצמך...

א. התייחסתי לא לאמונה בזריף אלא לצורת האמונה שלו. ואל תמעיט בערכו- גם היהדות לא נבנתה ביום אחד.

ב. אם המדע היה מבוסס על אמונה (ולא הנחות שמשתנות בדרך קבע) אז אולי היה אפשר לעשות את ההקבלה. אבל המציאות מח#$&^נת... מה לעשות :nixweiss:

לא ממש, אני פשוט לא מתכוון לבזבז את זמני עלייך. לא היית מצפה שאסביר לחתול במילים לא לרבוץ על האוטו שלי, נכון? הייתי אומר שזה די שקול.

ואני שמח שאתה מספר לי על . אני מניח שהידע שלי בתחום עולה על שלך, ודווקא ממקום זה אני מאפשר לעצמי לומר את שאמרתי.

מבחינתי הדיון נגמר כאן. אני לא הולך לתת יד למהלך של 'דת ואמונה #2', או 'דיון מיותר של פנאטים חילוניים מול דתיים #352626'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OT-

אני לא יודע מה הידע המדעי שלך, אבל מהקצת ידע שלי, אני חושב שזה עצוב שאתה, בתור מישהו שמחשיב את עצמו עם הרבה ידע מדעי, חושב שהמדע מבוסס על אמונה...

אני זוכר שבכול קורס שקשור לפיסיקה שלמדתי, כל משפט שני בהרצאות הראשונות היה מתחיל ב"נניח ש..." או "בתנאי ש..." או ב"בהנחה ש..."

על אמונה דיברה רק המרצה ב"כלכלה ללא כלכלנים" כי לא היה לה זמן להסביר את כל הנושאים לעומק אז היא ביקשה שנאמין לה שמה שהיא אומר זה נכון...

תחשוב על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו,נטרלתי את כוח המשיכה של כדור הארץ,אבל זה יחל רק החל ממחר בבוקר!!.

כשאתם הולכים לישון תזכרו לקשור לעצמם לרגל משקולת כדי שמחר בבוקר לא תמצאו את עצמכם מתים מחוסר חמצן מחוץ לכדור הארץ.

בטעות שיחקתי עם ה"אנרגיה" וביטלתי 100 טון ממנה :kopfpatsch:

שניה... אם אין כוח משיכה.... איך משקולת תעזור בדיוק? :silly: לא חשבת על זה לעומק אה?... :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה גנוב אחי? אף אחד לא יוכל להרוג אותו בPVP ואז כולם יעברו למשחק אחר[

יש לו 160 טון אנרגיה

אתה יודע כמה כבד זה? פעם אחת אחד הcleaves של saurfang פגע בזה, זה עף לכיוון של צ'אק נוריס, צ'אק נוריס עשה לזה roundhousekick וזה יצר פיצוץ ותראה מה קרה

Barrens.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל אחד גדול בין אורן זריף לדתיים למיניהם, בלי שום קשר לאם האמונה שלהם נכונה או לא - אורן זריף ככל הנראה יודע שהוא שרלטן. הדתיים, אם לא כולם אז לפחות רובם, אם לא רובם אז לפחות חלקם, מאמינים באמת שהם יכולים לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה הזו נכונה כל עוד אתה לוקח בהשוואה את כלל הציבור הדתי\חרדי. אם תבחן רק את ראשי הציבור, תגלה מידת נוכלות שווה בערך.

בכל מקרה, בין המאמינים בזריף (?) לבין המאמינים הדתיים באמת שאין הרבה הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...