adamo dell vs mc book apple או כול מחשב בתקציב קנייה בארב"ב עד 1600 דולר - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

adamo dell vs mc book apple או כול מחשב בתקציב קנייה בארב"ב עד 1600 דולר

tai chi

Recommended Posts

לדעתי פותחת הת'ראד נשמעת נורמלית לחלוטין בגישה שלה. הרבה אנשים מתלהבים ממחשב כלשהו שיצא להם לראות, פעמים רבות בגלל המראה שלו, ובאים לברר האם הוא טוב או לא טוב. לא נראה לי חריג או לא ראציונלי.

כמו כן, בחירה בעיצוב או מותג על פני פונקציה יכולה להיות ראציונלית. זה תלוי במודעות לעניין.

בואו ננסה לחזור לנושא במקום לנתח את מניעיה של המבקשת שסה"כ רוצה המלצה למחשב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נו באמת , לא נסחפת :s05: :silly:

תמצא את מבוקשך / סיפוקך בפורום מקינטוש, שם מן הסתם יצתרפו רבים למקהלה,

פה מנסים לדון בדברים יותר מעשיים, ולהמליץ על מחשב עם יחס עלות / תועלת

מקובל ( שפוי ).

:xyxthumbs:

הוא אפילו לא טרח לספר את המציאות שמשתמשי מק עוברים כל יום, תאימות קשה לאתרים בישראל, מבחר תוכנות מצומצם בהשוואה למחשבי ,

מערכת הפעלה סגורה לחסידות .

הארוניה... שאין משתמש שלא תמצאו WIN מותקנת על המק שלו, אם זה דרך VT או בוטקמפ.

ואגב, OS X לא מערכת יציבה יותר ומהירה, כמו שמנסים לעשות ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1 בחירה במראה על חשבון פונקציונאליות

התלבטתי אם להמשיך בדיון מאחר ולא רציתי להסיט את תשומת הלב מהמטרה של פותחת השרשור וגם מאחר ובסה"כ השקפת עולמי דומה להשקפתך tgolin, פשוט אני יותר "סלחן" כלפי אלו שחשובה להם הפוזה ...

ולענייננו - למה את חושבת שהמראה הוא על חשבון פונקציונאליות ? למה את משווה את זה למחשבים כמו שלך או שלי או T400s ?

קהל היעד של ה-ADAMO וה- AIR הוא קהל היעד של הנטבוקים - אנשים שזקוקים למחשב עם ניידות גבוהה לצורך ואופיס.

ושני המחשבים המדוברים נותנים יותר ולא פחות מהנטבוקים - מסך גדול ואיכותי יותר, מעבד טוב בהרבה, גדול ומהיר יותר, ואפשר להמשיך ולמנות את כל רכיבי המחשב שהינם איכותיים יותר, שלא לדבר על ה"שאסי" - איכות החומרים עולה עשרות מונים ע"פ הנטבוקים העשויים פלסטיק זול לרוב ... ולי באופן אישי מאוד חשוב איכות חומרי "העטיפה" של המחשב. כל זאת במחיר של פי ארבעה מנטבוק ממוצע, אבל אם התקציב לא מהווה בעיה (הלוואי עלינו ...) - אז למה לא ?

זה כמו לקנות מרצדס. עולה פי ארבעה מיונדאי, אבל בהחלט נותן יותר ! ולא כל מי שקונה מרצדס עושה את זה בשביל הפוזה. ישנם כאלו שפשוט יכולים להרשות לעצמם לנסוע באוטו יותר טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משווה את המחשב למחשבים אחרים ברמת המחיר שלו, זה מגוחך להשוות בין מחשב ב-1600$ לנטבוק. אני מסתכלת על תקציב ורוצה לקבל הכי הרבה בשביל הכסף שאני מוציאה, כמו רוב האנשים (ומכאן בעצם נובע הצורך בהשוואה). אפשר כמובן לומר שהעיצוב למישהו מסויים שווה את הכסף ומאפיל על תכונות אחרות, זה לגיטימי, אבל אי אפשר לומר שהמחשב משתלם או נותן תמורה הגיונית למחיר מבחינות אחרות רק בגלל שבהשוואה לנטבוקים שעולים שליש ממנו הוא מוצלח יותר.

אם הייתי מבינה משהו במכוניות הייתי יכולה לומר לך שאני לא משווה בין מרצדס ליונדאי אלא בין מרצדס ל*הכנס שם מכונית אחרת שמחירה דומה אבל היא חזקה/ איכותית/ יעילה יותר כאן*.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא אפילו לא טרח לספר את המציאות שמשתמשי מק עוברים כל יום, תאימות קשה לאתרים בישראל, מבחר תוכנות מצומצם בהשוואה למחשבי ,

מערכת הפעלה סגורה לחסידות .

הארוניה... שאין משתמש שלא תמצאו WIN מותקנת על המק שלו, אם זה דרך VT או בוטקמפ.

ואגב, OS X לא מערכת יציבה יותר ומהירה, כמו שמנסים לעשות ממנה.

הבנתי, זה פורם שפשוט לא סובל מקינטוש, זה לא פעם ראשונה שאני נתקל בתופעה הזו..אבל שיהיה.

מסקרן אותי רק לדעת אם לך ולכל "שונאי המק" היה אי פעם כזה שאתם כ"כ קוטלים אותו כי לי יש בנוסף למק כמה וכמה מחשבי פיסי בבית וחלילה לומר שהם לא טובים, פשוט הם לא מספקים לי את חווית השימוש שהמק מספק לי.

ולגבי עניין התיאמות לאתרים בישראל- עדין לא נתקלתי בבעיה למעט באתר של קשת וגם אותה סידרתי...

עכשיו שלא תבין בעולם של היום לרוב האנשים יש פיסי ולמי שאין את הלוקסוס לקנות , אז באמת שלא יקנה. רוב המדינה נוהגת במזדה 3, מעטים נוהגים במרצדס...ולהגין שהיפניות (מזדה) הכי אמינות - זה נכון אבל כמובן לא בהשוואה למרצדס..

אני אחזור ואומר כי אם יש לך את התקציב לקנות מקבוקאייר כי גודלו נוח לך ובא לך על - לכי על זה. אני לא מצאתי לנכון לשלם עוד 600 דולר על 700 גרם ולכן קניתי את המקבוק פרו.

בהודעה זו אני כמובן לא תוקף אף אחד ושכל אחד יעשה מה שטוב לו. תרבות דיון היא דבר טוב בייחוד בפורם שזו מטרתו, לכן קצת "מבאס" שקוטלים כל אחד שמדבר על מקינטוש - בייחוד שזה באמת פורם חביב למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקשת שלא להפוך את הדיון למלחמת - נוספת ומיותרת ::)

לשם הבהרה, ובחזרה לנושא שרלוונטי לשאלות שהועלו בת'ראד, ההסתייגות שלי מה-air אינה על בסיס סלידה מ- או שום דבר טפשי ברמה כזו. היא על בסיס מה שהוא נותן בהשוואה למחיר. במקרה הספציפי הזה יש לו גם תכונות שבפני עצמן מהוות deal breaker מבחינתי. אני מוצאת שמדובר במחשב בעייתי עם המון חסרונות (לדוגמא יציאת אחת בלבד! חיי נמוכים ודיסק קשיח איטי) ולטעמי יש אופציות יותר טובות במחיר דומה. כמו שכבר הבהרנו, את חשיבות מערכת ההפעלה או העיצוב רק הקונה יכול לאמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסתכלת על תקציב ורוצה לקבל הכי הרבה בשביל הכסף שאני מוציאה, כמו רוב האנשים

זו בדיוק הסיבה להבדל בין הגישות של שנינו. אכן רוב האנשים בישראל חושבים כך, וזה לגיטימי, אבל ישנה עוד גישה - להסתכל תחילה על הצורך ! ואם אני צריך קל לשימושים קלים, והתקציב אינו מוגבל, אני יכול לבחור בנטבוק ואת שאר הכסף להשקיע (עד שיעלם במשבר הכלכלי הבא ... ;) ), או במחשב עם נתונים וביצועים טובים יותר שאני ממש לא צריך ולא אשתמש באחוז קטן מיכולותיו, או לקנות עם יכולות טובות בהרבה מהנטבוק, אמנם פחות מה-T400S למשל, אבל עם עיצוב וחומרים מהשורה הראשונה, ובניגוד ליכולות מחשוב עדיפות שלא אשתמש בהן לעולם, מהעיצוב אני מפיק הנאה עם כל שימוש במחשב !

וזה לא מגוחך להשוות נטבוק למחשב שעולה 1600$. הם נועדו לאותו שימוש וההבדל במחיר הוא עקב ההבדל העצום באיכות ! זה כן מגוחך להתפשר על דבר שחשוב לך (איכות ועיצוב) בשביל דבר שאתה לא צריך (ביצועים).

* כל זאת כמובן בהנחה שאכן אתה מעריך איכות וסטייל, האדאמו או האייר "עושים לך את זה", אתה לא זקוק למחשב עם ביצועים גבוהים, ואין לך בעיה עם התקציב.

אם הייתי מבינה משהו במכוניות הייתי יכולה לומר לך שאני לא משווה בין מרצדס ליונדאי אלא בין מרצדס ל*הכנס שם מכונית אחרת שמחירה דומה אבל היא חזקה/ איכותית/ יעילה יותר כאן*.

וכאן אתן דוגמה שתבהיר את מה שרציתי להעביר : אכן יש מכוניות יפניות (סובארו STI, מיצובישי EVO) שעולות כמו מרצדס משפחתית בסיסית (C-CLASS ), אבל הם חזקות יותר, מתוחכמות יותר, מהירות יותר ויעילות יותר - יביאו אותך מנקודה A ל-B הכי מהר שאפשר. אכן, אם אתה צריך מהירות וביצועים ספורטיביים - אלו המכוניות בשבילך. אבל אם כל מה שאתה רוצה זה לנסוע בנחת ולהינות מאיכות המכונית - אז תפיק הרבה יותר הנאה ממרצדס.

הכל מסתכם במה אתה צריך וממה אתה נהנה, ואם אתה לא צריך ביצועים אבל כן נהנה מעיצוב ואיכות - אז אין סיבה לסחוט את מירב הביצועים/שקל על חשבון עיצוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט לא מסכימה איתך שההבדלים בין המחשבים לא יורגשו, הם מאד מורגשים. חיי סוללה זה מורגש בהחלט, ההבדל בין מעבד ULV למעבד רגיל מורגש גם בשימושים פשוטים ביותר (ואני משתמשת במעבדי ULV באופן קבוע), חיבור אחד מורגש ועוד איך. זה לא מצב של שני מחשבים שלא תבחין בשוני ביניהם מעבר לעיצוב, ממש לא. הטיעון של "זה מחשב שאני לא אשתמש ביכולות שלו לעולם" פשוט לא תופס. המטרה שלי היא ממש לא להמליץ למישהו על תכונות או כח עיבוד שהוא בחיים לא ישים אליהם לב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואת האייר אפשר לקבל כבר בהרבה פחות מ $1,600.

לטעמי גם המקבוק פרו 13" הוא אופציה נחמדה.

אבל אני לא בטוח שיש טעם ב $1,600 הדל סטודיו 14Z יעשה את העבודה בהרבה פחות...

http://www.dell.com/us/en/business/notebooks/laptop-studio-14z/pd.aspx?refid=laptop-studio-14z&s=bsd&cs=04

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לAIR יש מעבד C2D רגיל ולא ULV וחיי הסוללה שלו הם לא כאלו גרועים (מוצהרים 5 שעות, בפועל מעט פחות בזמן גלישה+שמיעת שירים)

מדובר על ה-adamo. ל-air יש בעיות משלו.

אגב, חיי הסוללה של ה-air יותר קרובים ל-3.5-4 שעות במציאות בכמעט כל הביקורות שאני ראיתי אבל מן הסתם זה ישתנה קצת עם שימוש. בכל מקרה, ה-air לא מומלץ לדעתי בעיקר בגלל הכונן הקשיח והחיבורים המגוחכים. מבחינות אחרות, הוא דווקא עדיף על ה-adamo.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של "בעיות משלו", בקטגוריה שלו הוא בסדר גמור

להשוות אותו למחשבים בקטגוריות אחרות זאת פשוט טעות שמובנית בת'רד הזה

בקשר לחיי הסוללה, יש ביקורת על זה בANANDTECH שמפלחת את זמן השימוש ביחס לשימוש

כמו שכתבתי, כ4.5 שעות בזמן גלישה+מוזיקה מנוגנת ברקע, בכלל לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אין טעם להתווכח על האם זו טעות או לא, לדעתי אין טעם להניח שבנאדם שקונה מחשב מוגבל מראש רק לקטגוריה אחת של מחשבים. יש לו תקציב, יש לו צרכים, למה לא לבדוק גם אופציות מקטגוריות אחרות? אופציות שעולות אותו דבר ונותנות יותר בצורה מורגשת? אני לא רואה סיבה הגיונית. החלוקה הזו לקטגוריות וההתעלמות ממה שאפשר לקבל באותו המחיר נראית לי מוזרה.

בנושא העיצוב - שכל אחד יחליט בעצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זה יפה שאתם מנהלים פה דיון מעמיק בסוגיות צרכים, שימושים, יתרונות ומה לא, ובינתיים פותחת הדיון לא הגיבה במשך 3 עמודים שלמים, כך שאין שום דרך לדעת מה ספציפית מעניין אותה וחשוב לה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...