מי מאמין שנחתו על הירח? - עמוד 7 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי מאמין שנחתו על הירח?

chenrp

Recommended Posts

סליחה, התכוונתי לכתוב "שכמעט וגרם למדינתם לפשוט את הרגל".

מה שגרם בסופו של דבר לבריה"מ לפשוט את הרגל היה המלחמה באפגניסטן וכלל המלחמה הקרה, אך אין ספק שהמרוץ לחלל דילל את קופת הסובייטים באופן ניכר ביותר.

זו אגב רק סברה, כן? אני לא חושב שהיה כאן זיוף משום סוג - פשוט אני מעלה סיבה אפשרית נוספת מדוע הסובייטים לא טענו לזיוף הנחיתה על הירח, מלבד הסיבה ש"זה בטוח באמת קרה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מאמין שהם נחתו והכל אבל יש לי שאלה שלא מצאתי תשובה.

הם הרי נחתו עם מודול הירח, והם היו צריכים להמריא חזרה לחללית, איך בדיוק הם המריאו אם המודול עדיין שם?

אשמח לקישור בוויקיפדיה, על איך הולכת הנחיתה וההמראה, והסבר מפורט על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודול הירח כולל 2 חלקים-

נחתת הירח ורכב מעבר.

שני החלקים נוחתים, נחתת הירח נשארת על הירח עם פסולת מהמסע, הרכב ממריא חזרה. לא ממש קשה להימלט מכוח המשיכה של הירח.

http://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_Lunar_Module

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעקב

ואם אני כבר פה אני יגיד, תמיד יהיו אנשים משועממים וקצת מושפעים שיאמינו לכל תאטוריות הבולשיט האלה. אין מה לעשות חוץ מלהתעלם כי יש אנשים שלא מסוגלים לצאת מהבועה שלהם שבה הם יודעים הכל וחכמים יותר מכולם ואם אתה מביא להם טענות ועובדות שמראות אחרת הם פשוט יכתבו משהו בסגנון "יותר לא אגיב בתראד הזה מכיוון שילדים מקללים כאן.".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח חברה רוב התוכניות ביוטיוב שדיברו על הקונספירציה ושהראו כביכול הוכחות אלו סתם אנשים טמבלים או אינטרסנטים שאין להם( לפי מה שהם אומרים) שמץ בפיזיקה ובגיאומטריה+טופוגרפיה. והם רואים מה שנוח להם לראות. בשביל לשכנע אותך. לצבור רייטינג ובשביל סתם להכפיש את ארה"ב.

מה שכן. מעט מאוד אנשים יודעים על זה אבל. לנו לישראל יש בסיס על הירח. עוד קונספירציה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצד האפל של הירח. על מנת לעשות ניסויים. באמל"ח העמימות שאין לנו.....תבדוק מה קרה לאופק 6...נראה לך שהוא באמת התרסק =)?[br]פורסם בתאריך: 9.08.2009 בשעה 21:33:59

טוב אני לא אתחיל להאכיל פה קונספירציות. באותה המידה אפשר להגיד גם שהירח עושי מגבינה. תמיד יהיה אפשר למצוא כביכול עובדות להאחז בהם.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, ראיתי את הסרט שאחד הבחורים הביא אותו כאן: Conspiracy Theory - Did We Land On The Moon ... ראיתי אותו לפני כחצי שנה ולפני כמה זמן [ממש קצת לפני החגיגות ל40 שנה לנחיתה] היה לי את אותו הויכוח עם חבר שלי.

דבר שני, ראיתי גם את התוכנית של מכסחי המיטוסים ואני חייב לומר שגם חלק מהדברים שהם מסבירים שם הם מסבירים באופן דיי הגיוני אבל הסרט הראשון בו משתתפים אנשים שהם ממש בעלי מקצוע מקצוע [כמו זה שהיה איזה מנכ"ל או אחראי על מהנדסים שיבנו את המודול לנחיתה על הירח].

אז ככה על הירח נתחנו השאלה האם נחתו אנשים גם ... כי רובוטים בטוח נחתו.

אני אתחיל בזה למה אני לא רוצה לא לאמין שלא נחתנו על הירח, כי כמו שניל אמר אז "צעד קטן לאדם וצעד ענק לאנושות" - כי אם באמת נחתנו על הירח ועוד בשנות ה60 עם הטכנולוגיות של אז, זה באמת דבר לא יאומן שמקדם את כל הציביליזציה של האנושות.

אבל מצד שני שאחרי שראיתי את הסרט הראשון, היו שם כמה דברים שבאמת נתפסתי עליהם וגם כל העדיות הללו של אנשי מקצוע שהיו אחראים על בניית החלליות וכאלה דברים.

מחד גיסא:

1. למה באמת בצילומים אין כוכבים בשמים?

2. בסרט הראשון, הייתה שם תמונה ככל הנראה של אחד האוסטורונאוטים שכן נחת על הירח, אבל בזכוכית בקסדה שלו כשמגדילים את התמונה רואים בבירור אדם רגיל ללא שום חליפת הגנה וכאלה דברים. איך אפשר להסביר את זה?

3. וסדרת השאלות שהכי הורגות אותי: איך זה שברית המועצות לא הפעילה נחיתה מאיושת אחת אפילו על הירח בעוד שאמריקאים נחתו שם 6 פעמים [כאילו לא יכול להיות ... ומבחינת טכנולוגיות ברה"מ וארה"ב היו כמעט באותו רמה אפילו יותר אולי]? איך זה שארצות הברית נחתו שם עם אנשים בלי ניסויים מוקדמים עם לפני זה [כמו שעשו הרוסים לפני ששלחו את גאגרין]? אנחנו כרגע 20 שנה אחרי שברית המועצות נפלה, וקיימות בימים שלנו סוכנויות רבות ומפותחות יחסית: רוסית, אירופאית, סינית וגם . השאלה הכי בולטת איך זה שב40 שנה הללו לא חזרנו לשם שוב? כאילו לא יכול להיות שחקרנו את כל הירח אז וזהו מספיק [וגם אם זה היה ככה אז לא היו מכריזים על נחיתה ב2018 - 50 שנה אחרי)? כאילו לתשובה הזאת אני יכול לקבל שתקציב סוכננות החלל הרוסית ואחרת בתחת אבל התקציב של לא מספיק? לא חושב ככה.

מאידך גיסא:

1. איזה סיבה הייתה לנאסא לזייף את הנחיתה? ואם כן אז למה דווקא ב69' למה הם לא הקדימו את כל התהליך בכמה שנים?

2. אם הנחיתה הייתה כן מזוייפת, אז באמת נשאלת שאלה למה ברית המועצות לא טענו שזה שקר וכאלה דברים ... והם היו בתחרות מאד מאד צמודה זה היה משחק לצידם אם הם כן היו מוציאים את האמריקאים כשקרנים.

3. הפרויקט עצמו דווקא כן ניראה הגיוני מבחינה טכנולוגית שאם הרוסים שלחו רובוטים לירח שהביאו את התמונות הראשונות משם [פרוקיט לונה] אז אמריקאים בנו מיואש אז זה כן נשמע הגיוני כל הקטע הזה.

בקיצור אם הייתה שם נחיתה מאוישת [ואני מקווה שכן] את זה יודעים רק מקורות בכירים בנאסא ובאזור 51. או לפחות הארכיונים הסודיים שלהם. מה שכן אני מאד ממליץ לראות את הסרט הראשון!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1- על הירח אין אטמוספירה, אין מה שיסנן בשבילך יפה יפה את האור הנראה ויתן לו גוון כחול, ולכן אין כוכבים בשמים. תסתכל על סרטוני השיגור של היום של מעבורות למשימות בתחנת החלל הבינ"ל, בחלל לא רואים כוכבים.

2- למה אתה מתכוון? כל ההגנות הן בחליפה החיצונית, בפנים הם לובשים בגדים רגילים וכובע מצחיק כזה שמכיל ציוד תקשורת. מה חשבת שאמור להיות שם?

3- לחלל חזרנו, כמה מאות פעמים. לירח? אין ממש סיבה לחזור, התקיימו מספר משימות מאוישות, ראו שאין ממש מה לחפש שם, והחליטו להשהות את המשימות לשם.

ברה"מ איבדה את הסיבה שלה להנחית אדם על הירח ברגע שארה"ב עשתה את זה, ובנוסף- אי אפשר לדעת באיזה עוד קשיים הם נתקלו ומה היו הסיבות שלהם.

רכב השיגור, הטיל סטורן V, יצא משימוש בגלל עלויות עתק ובעיות אמינות. נאס"א לא השקיעו בפיתוח רכב שיגור חלופי בגלל כיווץ התקציב שלהם באופן משמעותי החל מ 1973 והלאה.

הייתה שם נחיתה מאוישת, ולא צריך להיות בכיר בנאס"א או באיזור 51 (שאגב, כל מה שיש שם זה את מפעל הבואשים של לוקהיד מרטין, שאחראי להרבה בעלי צורות מוזרות, ובסיס צבאי באיזור שבו גם נעשו ניסויים באותם מוזרים, מה שכנראה היווה את מקור המיתוסים על עב"מים באיזור) בשביל לדעת שהייתה שם נחיתה.

נחתות הירח של מספר משימות עוד שם, סע למצפה הקרוב ביותר אליך שיש לו טלסקופ מספיק גדול וסגור עניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ראיתי סרט (רוסי, יש לציין), שניסה להסביר למה Cאופן פתאומי כ"כ הופסקו שיגורי חלליות לירח. הם דיברו שם בעיקר על דיווחים רבים (ומצולמים) של גופים מעופפים, כמו כן מה שנראה כשרידים של מבנים ועקבות של כלי רכב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ראיתי סרט (רוסי, יש לציין), שניסה להסביר למה Cאופן פתאומי כ"כ הופסקו שיגורי חלליות לירח. הם דיברו שם בעיקר על דיווחים רבים (ומצולמים) של גופים מעופפים, כמו כן מה שנראה כשרידים של מבנים ועקבות של כלי רכב

כם אני ראיתי את הסרט הזה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...