תואר במדעים מהאו"פ. (או לחילופין במדעי המחשב) - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר במדעים מהאו"פ. (או לחילופין במדעי המחשב)

amd@ati

Recommended Posts

לגבי הלימודים עצמם, הם לא קשים אבל המבחנים יותר קשים מאונ' אחרות - זה המחיר של ללמוד באונ' ללא תנאי קבלה, המבחנים הם תנאי הקבלה...

על סמך מה אתה אומר את זה? ראית את המבחנים של אינפי 1 בעברית? 170 נכשלים בשנה מתוך 230.

אני אתן לעובדות לדבר: http://givatram.org/bank/content/tests/6227_2009_80131_01.pdf

אם הולך לך טוב שווה מאוד לעבור לטנכיון בהנחה שאתה מתקבל! בשביל מה אתה צריך תעודת בגרות??? בשביל להתקבל למוסד אקדמאי . ואם כבר התקבלת אז זהו אין יותר צורך בנייר טוואלט המלוכלך הזה.

אני גם באותה הבעיה... אני עוד מעט מסיים את סמסטר ב' של הנדסה בעברית ממצוע 94 אבל אני לא יכול להתקבל כי במוסד המקולל הזה כל יצור שהוא חייב להיות בעל תעודת בגרות כדי להתקבל. אז אני צריך לבזבז את זמני הפנוי בללמוד היסטוריה ספרות ושאר מקצועות מדאים נפשית ומיותרים כמו איבר מינו של האפיפייור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה נכנס לבור שהקצה שלו מרוחק ממך שנות אור.

אני לקראת סיום בפתוחה. סימסטר אחרון נסגר אוטוטו.

תואר במדעים עם התמקדות בפיזיקה.

אני כבר בדרך לתואר שני במכון ויצמן (הדובדבן שבקצפת, אך רק לבעלי ממוצעי 90 ומעלה בתואר ראשון והמלצות מפה ועד הים).

עם תעודת הוראה בכיס ומרוצה מחיי באופן כללי.

מצד שני, אני כפול מגילך ועלול להיות המורה שלך לפיזיקה בשנה הבאה (מיד אסביר).

לגבי כל השאלות שלך, זה מצריך שיחה. אני ממליץ לך לפנות במיידית ליעוץ של הפתוחה וכפי שאמרו פה לפני, להירשם לקורס נסיון - זה המדד האבסולוטי היחיד שיהיה לך.

אציין גם שכפי שהתבטא פה אחד הגולשים (מהעברית), אין ספק שבאו"פ הכל מסודר ונוח ברמות מדהימות, אבל אל לך לשכוח שזה מאוד סובייקטיבי וכראיה המספרים - במקרה שלי לדוגמא, יש אחד כמוני שמסיים רק כל שנתיים (מדעים +פיזיקה) ועם ממוצע כמו שלי בתחום הזה - כל שש-שמונה שנים בערך.

לא תנסה לא תדע.

הערת סיום שמתקשרת להערת הפתיחה לגבי להיות מורה שלך. אני לא יודע מאיפה אתה בארץ, אבל אני מבטיח לך שיש עדיין מס' לא זניח של בתי ספר מאתגרים בארץ , שגם יספקו לך את הסחורה באתגר ובעניין בלימודים, גם יתנו לך פלטפורמה מעולה ללימודי תואר ראשון, בפתוחה או בכלל, גם יתנו לך כרטיס כניסה ליחידות מיוחדות בצבא וגם יספקו לך חברים ברמה שלך.

אני מניח שאני קצת משוחד, אבל לדעתי הטוב שבהם הוא תיכון הנדסאים, שם אני מלמד פיזיקה, כמובן.

אם אתה מעוניין לדעת עוד פרטים על התיכון או על הלימודים באו"פ שלח לי הודעה אישית, כי אני לא מבקר בפורומים הרבה.

בהצלחה בכל כיוון שתבחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני למשל רוצה ללמוד נגיד באוניברסיטה או כל מקום אחר,

אני צריך צבא? או אזרחות ? או שדרקון (ויזה) מספיק ?

ואיך זה קשור לנושא הדיון?

עריכה: תודה ליוני, אשמח לשמוע עוד הארות (והערות).

ועוד שאלה קטנה- אני לא חושב שאם אקח קורס אחד, (אשנב למתמטיקה) הוא יהווה מדגם מייצג עבור כל הלימודים, הן מבחינת העניין והן מבחינת הרמה, האם לאחר שאעבור אותו אוכל לדעת שהלימודים בפתוחה מתאימים לי? (שוב, גם מבחינת העניין בלימודים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשנב למת' קורס מיותר - אני לקחתי אותו כקורס ראשון והוא היה די קל אז זה נתן לי בטחון עצמי להמשך אבל הוא לא תרם לי מבחינה מתמטית שום דבר להמשך. מה גם שהמפגשים הם בהוראה מרחוק (לווין) שזה די דפוק ולא מייצג את רוב הקורסים שבהם המפגשים הם עם מנחה.

לפי דעתי תתחיל בסטטיסטיקה או לוגיקה/דיסקרטית או אלגברה ליניארית, כי הם חובה בכל תואר במדעים כמעט.

אם אתה מתכוון לסמסטר קיץ שהוא קצר יותר אז ליניארית יהיה לך קצת כבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי מתחיל מדיסקרטית או סטיסטיקה . אשנב קורס נחמד אבל בהרבה מסלולים הוא לא נותן נק זכות אז הייתי מוותר עליו

(בכל מקרה התרומה שלו להמשך קטנה )

אלגברה ליניארית באו"פ מצריך הרבה תרגול וחשיבה , אז לא הייתי מתחיל איתו בטח לא בקיץ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם תלמיד י"א המסיים בעוד כשבועיים את סמסטר ב' בהנדסה בעברית.

ואני חייב לציין שהטענה המסומנת הינה שטויות. רוב המרצים לא יודעים ללמד (בעיקר אלה של פיסיקה), והם עושים זאת רק בכדי לקבל תקציב למחקר. הכל מבולגן, המחברת שלי כאוסית לחלוטין. הדרך היחידה שבה רובינו לומדים היא מהספרים (ולאו דווקא של האו"פ לא תמיד יש בהם את כל החומר). ללמוד באו"פ זה הרבה יותר קל גם מבחינת קלות מבחנים גם מבחינת החומר שבדרך כלל חסר בקורסים של הפתוחה יחסית לקורסים מקבילים באוניברסיטאות (חשמל,אינפי גלים וכו') אך בעיקר בגלל צורת הלימוד והסדר,תמיד מוצג מבוא לדיונים ונקודות המוצא מצוינות תמיד, בניגד מוחלט לבאלגן והכאוס השוררים בהרצאות, אתה לא זוכר היכן סיימנו הרצאה קודמת ובמה דנו. אבל אין מה לעשות מתרגלים, רואים הרצאות באמאייטי (השונות מהותית מאלה המתרחשות אצלנו) וסוקרים את כל הספרות הקיימת. בפתוחה הכל מוגש על מגש של כסף, זה טוב בגלל שקל וכיף ללמוד וזה יהיה קשה יותר בתארים מתקדמים שבהם אתה צריך לדעת ללמוד לבד, לחפש מקורות מידע וכו'.

הטענה אינה שטויות, היא מבוססת על אנשים שונים שעשו תואר גם בפתוחה וגם באונ' סגורה (חלקם עוד תואר, חלקם התחילו בפתוחה וראו שזה קשה להם), אתה מוזמן לבדוק בפורומים השונים של האוניברסיטאות.

מה שכן הכללתי ולא פירטתי שיש כאלו שמוצאים שבפתוחה יותר נוח להם לעשות את התואר (בעיקר סטודנטים שמאוד חזקים בלימודים, הם מכתיבים את הקצב לעצמם, בניגוד לאונ' סגורה), הרי היתרון הגדול שנותנים לך את הכלים ללמוד לבד (לכן הכל מסודר ונוח), כך שאתה לא תלוי כלכך באונ' עצמה (בניגוד לאונ' סגורה).

הסטטיסטיקות לא טועות כשהן מורות שמתוך כ- 40 אלף סטודנטים רק כ- 6 אלף זכאים לתואר (למרות שאין לי את הנתון של אלו שלא באים לעשות תואר מלא, אלו עדיין מספרים נמוכים מאוד).

ואיך זה קשור לנושא הדיון?

עריכה: תודה ליוני, אשמח לשמוע עוד הארות (והערות).

ועוד שאלה קטנה- אני לא חושב שאם אקח קורס אחד, (אשנב למתמטיקה) הוא יהווה מדגם מייצג עבור כל הלימודים, הן מבחינת העניין והן מבחינת הרמה, האם לאחר שאעבור אותו אוכל לדעת שהלימודים בפתוחה מתאימים לי? (שוב, גם מבחינת העניין בלימודים)

אם אתה נרשם לסמסטר קיץ, אני גם אמליץ על קורס כמו דיסקרטית או לינארית I בתור התחלה, שתקבל מושג מה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי הוא לא תורם כמעט להמשך והלימודים בו לא כל כך מייצגים את הסגנון בפתוחה.

כמו כן הוא די בזבוז של נקודות - אם אתה הולך על תואר משולב אז יהיו עוד הרבה קורסים מעניינים שתוכל לבחור.

הרושם שלי הוא שאנשים לוקחים אותו בסוף התואר רק בשביל להשלים את הנקודות של התואר כי זה 6 נקודות קלות.

אבל לרוב זה מסוג האנשים שרק רוצים את התעודה ולא מתעניינים בהרחבת הידע שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הייתי בפגישה ראשונית באו"פ, שם אמרו לי שזהו הקורס הראשון אותו אני צריך לקחת...

נאמר לי כי בקורס הזה לומדים גם את צורת הכתיב המתמטי הנהוגה באקדמיה, האם זה נכון ונחוץ? (בתור אחד ללא נסיון אקדמי קודם)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את האשנב כמו טובים ורבים בדיעבד לא הייתי עושה אותו אלא אם הוא מופיע במפורש במסלול כלשהו

כי אז הוא היה חביב והיה נותן 6 נק קלות יחסית עם אפשרות לציון טוב .

אבל במקרה שלך שאתה רוצה לשמור לך כמה שיותר אפשרויות לעתיד

הייתי מוותר על האשנב , מחפש קורס ללא צורך בידע מוקדם ושמופיע בהרבה מסלולים .

שתיים מקורסים כאלה הם דיסקרטית וסטיטסקה\הסתברות (ממליץ על סטיסטיקה א 30111 )

ממש לא חובה לעשות את האשנב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם שווה ללכת לאוניברסיטה למטרת הרחבת ידע בלבד?

אני אפרט מעט: אני תלמיד תיכון, ובואו נגיד שבית הספר לא ממש ממלא את זמני, אני לא מתכונן למבחנים ולא עושה שיעורי בית, ובכל זאת טווח הציונים שלי נע בין 95 ל-100. אני אוהב ללמוד ומתעניין בתחומים רבים, אך בית הספר ממש לא עונה על הצורך הזה. אני בודק אופציות לשנה הבאה, והאו"פ משכה את תשומת ליבי, התואר במדעים נשמע לי הכי מעניין, והכי מקיף. האם זו אופציה טובה לדעתכם?

יש עוד 3 שנות לימודים לפני, האם אני אוכל להתמודד עם החומר באו"פ גם ללא הבסיס שמקנה תעודת הבגרות?

והאם כדי לשאוף לתואר, או ללמוד למטרת העשרת ידע בלבד?

תודה רבה מראש ;)

או הנה עוד חכמולוג שבן 15 ועוד לא ראה מה זה עומס לימודי מימיו, סיימתי את החטיבה עם 6 מאיות, וכל התעודה מעל 90

חוץ מספרות. כשתגיע לתיכון (י' לא נחשב לתיכון) ותתחיל ללמוד כמו שצריך אז תדבר, כרגע שב תיהיה רגוע, כשתקבל 3 בחינות בגרות

מתכונת ועבודה בשבוע אחד, אז תדבר. שאומרים לך שיש עומס רציני בתיכון זה לא צחוק. פתאום שתחליט להגביר פיזיקה 5 יח"ל וגם מת'

5 יח"ל (אם את זה לא תיקח אל תחשוב אל או"פ) , וגם פתאום תופיע לך איזה בחינת בהסטוריה שצריך לקרוא אליה 60-80 עמודים תבין מה

זה עומס. באוניברסיטה אני מתאר לעצמי זה קצת יותר גרוע אני מתאר לעצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או הנה עוד חכמולוג שבן 15 ועוד לא ראה מה זה עומס לימודי מימיו, סיימתי את החטיבה עם 6 מאיות, וכל התעודה מעל 90

חוץ מספרות. כשתגיע לתיכון (י' לא נחשב לתיכון) ותתחיל ללמוד כמו שצריך אז תדבר, כרגע שב תיהיה רגוע, כשתקבל 3 בחינות בגרות

מתכונת ועבודה בשבוע אחד, אז תדבר. שאומרים לך שיש עומס רציני בתיכון זה לא צחוק. פתאום שתחליט להגביר פיזיקה 5 יח"ל וגם מת'

5 יח"ל (אם את זה לא תיקח אל תחשוב אל או"פ) , וגם פתאום תופיע לך איזה בחינת בהסטוריה שצריך לקרוא אליה 60-80 עמודים תבין מה

זה עומס. באוניברסיטה אני מתאר לעצמי זה קצת יותר גרוע אני מתאר לעצמי.

איך להגיד את זה במילים יפות - בית הספר לא מזיז לי!

עריכה: אתה לא חייב לעזור, אני אחכה שאחרים יעזרו לי. (במשהו שקשור לנושא הדיון)

אוקיי, תודה לאודי, אך לא ענית על השאלה האם באמת לומדים בו את הכתיב המתמטי הנדרש באקדמיה? (והאם הוא יעזור בקורסים האחרים שאקח במתמטיקה?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שלומדים באשנב , לומדים בהמשך בקורסים אחרים הרבה יותר לעומק . ככה שלא תפסיד כלום אם לא תלמד אותו .

האשנב בסך הכל הוא בא ללמד דרך חשיבה מתמטית ולתת נחיתה רכה לסטודנטים שלא מכירים את מסגרת האופ

וגם מעין הכנה לקראת קורסים קשים יותר (יש כמובן ויכוח על ההכנה שלו ) .

אך לא ענית על השאלה האם באמת לומדים בו את הכתיב המתמטי הנדרש באקדמיה? (והאם הוא יעזור בקורסים האחרים שאקח במתמטיקה?)

מה הרקע המתמטי שלך ?

יש לך רמה של 4 יח ?

כי אם לא עדיף שתלמד את זה קודם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...