תואר במדעים מהאו"פ. (או לחילופין במדעי המחשב) - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר במדעים מהאו"פ. (או לחילופין במדעי המחשב)

amd@ati

Recommended Posts

למעשה, לתואר בתחומי: מחשבים, מתמטיקה וכו' מהאוניברסיטה הפתוחה יש משמעות גדולה בצבא

( לתפקידים רלוונטים - בחיל הקשר ומודיעין ).

חוצמזה, מי שרוצה לצאת לקצונה חותם בכל מקרה שנה וחצי,

ככה שלחתום שנתיים על התואר + לצאת לקצונה (שזה מקובל במודיעין למשל)

זאת עיסקה סבירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בתור תלמיד תיכון שיילמד לתואר ראשון, האם אעבור את כל המיונים הרגילים אותם עוברים כל הילדים? (נראה לי שבכתה י"א.)

כי מן הסתם יהיה לי פחות זמן מלתלמידים אחרים, ואני מניח שעם תואר ראשון ציוני הבגרות מהווים פקטור פחות משמעותי במיונים. (האם כך הדבר?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתונים לזכאות לתואר בפתוחה הם מאוד לא מעודדים מתוך כ- 40,000 סטודנטים רק כ- 15% מסיימים את התואר. אומנם אין תנאי קבלה בפתוחה, אך הלימודים הרבה יותר קשים מכל אונ' אחרת.

אני גם תלמיד י"א המסיים בעוד כשבועיים את סמסטר ב' בהנדסה בעברית.

ואני חייב לציין שהטענה המסומנת הינה שטויות. רוב המרצים לא יודעים ללמד (בעיקר אלה של פיסיקה), והם עושים זאת רק בכדי לקבל תקציב למחקר. הכל מבולגן, המחברת שלי כאוסית לחלוטין. הדרך היחידה שבה רובינו לומדים היא מהספרים (ולאו דווקא של האו"פ לא תמיד יש בהם את כל החומר). ללמוד באו"פ זה הרבה יותר קל גם מבחינת קלות מבחנים גם מבחינת החומר שבדרך כלל חסר בקורסים של הפתוחה יחסית לקורסים מקבילים באוניברסיטאות (חשמל,אינפי גלים וכו') אך בעיקר בגלל צורת הלימוד והסדר,תמיד מוצג מבוא לדיונים ונקודות המוצא מצוינות תמיד, בניגד מוחלט לבאלגן והכאוס השוררים בהרצאות, אתה לא זוכר היכן סיימנו הרצאה קודמת ובמה דנו. אבל אין מה לעשות מתרגלים, רואים הרצאות באמאייטי (השונות מהותית מאלה המתרחשות אצלנו) וסוקרים את כל הספרות הקיימת. בפתוחה הכל מוגש על מגש של כסף, זה טוב בגלל שקל וכיף ללמוד וזה יהיה קשה יותר בתארים מתקדמים שבהם אתה צריך לדעת ללמוד לבד, לחפש מקורות מידע וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקצרה, האם אתה ממליץ להתחיל ללמוד בפתוחה?

והכי חשוב - האם הלימודים מעניינים? והאם אפשר להתמודד עם הקורסים עוד בטרם למידת החומר לבגרות? (בהנחה שאין להשוות ביני לבין הממוצע של רוב התלמידים)

תודה מראש.

(נ.ב: כנראה שאבחר במדעי המחשב ובכלכלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק שאפשר, אלא כדאי מאוד ומומלץ.

החומר לבגרות מתבססעל טכניקה זולה נטולת הבנה.

אני אישית למדתי את החומר לבגרות (עשיתי אותה בכתה י') לא מהספרים של בני גורן, שלרוב מציג עובדות בשטח הנחוצות לפתרון תרגילים ובעיות, אלא מקריאה בספרים באינפי של הפתוחה.

פשוט לא יכלתי לסבול את זה שמציגים לי עובדות מאוד מרעישות ובלתי טריוואליות בעליל ללא הוכחה מתאימה (המשפט היסודי של החדו"א, הוא דוגמא מצוינת).

בנוסף גם ההגדרות (בעיקר הגדרת הגבול) היו פשוט זוועתיות והתסכמו ב" לבדוק במחשבון אם זה מתקרב"...

הכי טוב- תלמד אינפי וליניארית בפתוחה, ותעיף את הבגרות ביתר קלות (06 ו07. 05 זה משחק ילדים, וזה השאלון שהכי אהבתי בגלל הגיאומטריה).

לגבי עיניין, זה דבר אינדיווידואלי. אם מעניינת אותך המתמטיקה אז כן, אם משפטים מסוימים קוסמים לך (ואתה לא יכול להירדם בלילה בלי להבין מאיפה הם הגיעו)אז כן...

אם תשיג ממוצע סביר במספר קורסים מתמטיים מסוימים, תוכל אפילו לעבור ללמוד מתמטיקה באחת האוניברסיטאות ע"י אפיק המעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי - אני מצטרף לדיון :)

לפי מה שהבנתי אתה בוגר כיתה ט', זאת אומרת שאתה עדין לא התחלת אפילו את הלימודים לבגרות שלך במתמטיקה.

אלא אם כן אתה מרגיש שמתמטיקה באה לך ממש ממש בקלות, ואתה לא מבין איך אנשים לא מסתדרים עם מספרים

ובנוסף, כפי שהבחור פה אמר, אתה רוצה לדעת מעבר, ולא סתם לפתור תרגילים,

אז שווה לך לקחת קורס בפתוחה במתמטיקה, ולראות משם לאן זה זורם.

כל ההחלטות המסובכות האלה של "האם ללמוד" "איך זה ישפיע לי על הצבא" וכדומה, לא רלוונטיות כרגע.

גם אחרי שתוציא 100 בבגרות במתמטיקה, יכול להיות שלא תצליח לעבור קורס אחד באוניברסיטה במתמטיקה, כי ככה זה בחיים.

יש לי שני חברים ששניהם עשו מתמטיקה 5 בציונים סבבה, ופסיכומטרי גבוה. שניהם נרשמו לאוניברסיטה אבל עד התואר, הם לקחו את אינפי בפתוחה...

שניהם קיבלו 30. אחד לומד היום ביואינפורמטיקה בבאר שבע, והשני הנדסה בבר אילן...

מוסר השכל? קח קורס, תראה איך אתה מרגיש אחריו... ותזרום

והעיקר? תשתדל להנות מהילדות שלך ומהתקופה בביה"ס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שני חברים ששניהם עשו מתמטיקה 5 בציונים סבבה, ופסיכומטרי גבוה. שניהם נרשמו לאוניברסיטה אבל עד התואר, הם לקחו את אינפי בפתוחה...

שניהם קיבלו 30.

אינפי בפתוחה זה הקורס הכי קשה במסלול מדעי המחשב - לקח לי 3 נסיונות לעבור :kopfpatsch:

ולגבי עצם הדיון:

אני סיימתי BA במדמ"ח בפתוחה לאחרונה, והתחלתי ללמוד די הרבה זמן אחרי התיכון ככה שלא זכרתי כלום.

את רוב הקורסים במתמטיקה עברתי ללא בעיה חוץ מההוא למעלה...

ככה שאין בעיה להתחיל ללמוד בגילך ז"א ללא בגרות.

לגבי הלימודים עצמם, הם לא קשים אבל המבחנים יותר קשים מאונ' אחרות - זה המחיר של ללמוד באונ' ללא תנאי קבלה, המבחנים הם תנאי הקבלה...

לדעתי כדאי לך להתחיל שם, אולי עפ"י אחד ממסלולי המעבר, מה שיתן לך אופציה לעבור בעתיד לאונ' אחרת עם הכרה מלאה בקורסים שכבר עשית. והכוונה פה היא למדמ"ח, אני לא יודע לגבי מדעים, תבדוק את זה איתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה התחתונה - האם צריך את הידע שמעניקה הבגרות על מנת ללמוד את הקורסים במתמטיקה? (אני במסלול רגיל, אין אצלי בבית הספר אפשרות לגמור בגרות בכיתה י')

וברשותכם עוד שאלה קטנה: כמה זמן ביום נדרש להשקיע בלימודים האקדמיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה זו שאלה קשה מאד וסויבקטיבית מאד

אני יכול להגיד לך באופן מובהק, שאנשים שלא עשו חמש יחידות מתמטיקה בתיכון מתקשים יותר באוניברסיטה בקורסים המתמטים מאנשים שעשו חמש.

האם זה אומר שצריך לעשות חמש? לא.

הידע המתמטי מהבגרות הוא יותר חשיבה כמותית ופחות "מתמטיקה" ולכן פחות נדרש

השקעה בלימודים האקדמיים היא פונקציה של זמן, תחת, רצון להצלחה וכשרון. לכן רק אתה יכול לענות עליה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה התחתונה - האם צריך את הידע שמעניקה הבגרות על מנת ללמוד את הקורסים במתמטיקה? (אני במסלול רגיל, אין אצלי בבית הספר אפשרות לגמור בגרות בכיתה י')

אין צורך בשום ידע מתמטי קודם כדי ללמוד את הקורסים במתמטיקה באוניברסיטה.

כמה שעות זו שאלה נורא סובייקטיבית. אני למשל ביליתי היום 15 שעות בטכניון (8 עד 23:00)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שמשתמע באופן חד משמעי מההודעה האחרונה שלי, הקורס לא דורש שום ידע קודם (בעקרון קורס כמו אינפי לא דורש שום ידע קודם, אתה לא אמור לדעת כמה זה 1+1 מה זה 1 מה זה ועוד ומזה זה שווה, אך בפתוחה מחפפים...). תלמד את הקורס, ומשם תוכל לעשות את הבגרות בקלות יתרה...

כפי שאמרו, תלמד ותראה איך זה זורם...

לגבי הזמן, אני לא ייודע מה עומס התרגילים בפתוחה, אך מהכירות עמוקה שלי עם ספרי הלימוד באינפי אני יכול להסיק כי שעה ביום של קריאה + חצי שעה תרגול יעשו (ואף יותר) את העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...