תואר במדעים מהאו"פ. (או לחילופין במדעי המחשב) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר במדעים מהאו"פ. (או לחילופין במדעי המחשב)

amd@ati

Recommended Posts

חברי הפורום שלום רב, הייתי רוצה להיעזר בכם לקבלת מידע נוסף לגבי התואר במדעים המוצע באו"פ.

יש שלושה סוגים של תואר במדעים: "רגיל", בהדגשת מדעי המחשב ובהדגשת מתמטיקה.

חשבתי ללמוד אחד מהם, שכן נראה לי מעניין למדי לקבל ידע נרחב בכל תחומי המדעים ובמתמטיקה.

יש לי מספר שאלות בנושא: איך התואר הזה נחשב מבחינה אקדמית ומבחינת המעסיקים?

(איך "מתייחסים" אליו? והאם הוא נחשב ל-"יוקרתי" כמו תואר בפיסיקה לדוגמא?)

עד כמה באמת ישנו חופש בחירה של קורסים? והאם הוא מעניין ללמידה?

ואם אבחר בו, לאיזה מהסוגים כדי ללכת? (האם ב-"רגיל" יש מספיק מתמטיקה? ואיזה נחשב ליותר "איכותי"?)

אשמח לשמוע את דעתכם בעניין, ובנוסף אם למישהו יש ניסיון עם אחד מהתארים הללו אשמח לשמוע על התרשמותו מהתואר.

תודה רבה מראש ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא יודע אם התואר הזה מבוקש

בתואר http://www.openu.ac.il/programs/21.html

אתה בעצם לומד ממש רק מה שמענין אותך ....אם זה פיסיקה כימיה ביולוגיה כלכלה ניהול וכמובן גם מדעי המחשב ומתמטיקה ....והרשימה ארוכה ..

זה התואר עם הכי הרבה אפשריות בחירת קורסים . כלומר ענין בלימודים בטוח יהיה לך .

השאלה אם יש עבודה בזה ...אני אתן לאחרים לענות

קח בחשבון שאו"פ זה לא קיצור דרך ובממוצע מסיימים תואר ב 5 שנים ולא מעט מגיעים גם ל 6 7 ואפילו 8 שנים .

מה שכן יש לך גמישות אדירה ותוכל לעבוד תוך כדי התואר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אשמח לשמוע השגות מאנשים נוספים...

האם יהיה קשה לסיים תואר בארבע שנים או בפחות מכך?

כמו כן אשמח לקבל תשובות לשאלות ששאלתי קודם לכן.

(יש דחיפות מסוימת לעניין, שכן אני צריך להחליט אם להירשם כבר לסמסטר הקיץ הקרוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שבאוניברסיטה הגדולה בישראל רוב הסטודנטים מסיימים את התואר, או שאני טועה? (אם לא כך הדבר, אפשר להגיד שזה מוריד את החשק להתחיל ללמוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באוניברסיטה הפתוחה יש כביכול אחוז פורשים אסטרונמי ...אבל צריך להבין את התמונה הכללית :

1.הרבה לומדים כמה קורסים לא למטרת תואר כלשהו

2.הרבה אנשים באים לקורס שתיים ועוברים למכללה \אוניברסיטה מטעמי קיצורי זמן למידה וכולי

3.וגם לא מעט צעירים ללא בגרות+פסיכו ולצערי גם ללא הצלחה בבית ספר אחרי זמן מה מחליטים שתואר ראשון זה גדול עליהם ופונים לדברים אחרים .

אם אני לא טועה ממוצע מסיימי תואר ראשון כל שנה באו"פ הוא 2000 ככה שזה די מכובד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתונים לזכאות לתואר בפתוחה הם מאוד לא מעודדים מתוך כ- 40,000 סטודנטים רק כ- 15% מסיימים את התואר. אומנם אין תנאי קבלה בפתוחה, אך הלימודים הרבה יותר קשים מכל אונ' אחרת.

אני מכיר מספר אנשים שסיימו תואר בהנדסה ב- 3.5 שנים (בזמן שהזמן המשוער לסיום התואר הוא 4-5שנים), מצד שני אני מכיר כאלו שכבר לומדים שנים לתואר רגיל, ועדיין לא סיימו.

אצל רוב הסטודנטים הלימודים באים במקביל לעבודה/משפחה ועוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם שווה ללכת לאוניברסיטה למטרת הרחבת ידע בלבד?

אני אפרט מעט: אני תלמיד תיכון, ובואו נגיד שבית הספר לא ממש ממלא את זמני, אני לא מתכונן למבחנים ולא עושה שיעורי בית, ובכל זאת טווח הציונים שלי נע בין 95 ל-100. אני אוהב ללמוד ומתעניין בתחומים רבים, אך בית הספר ממש לא עונה על הצורך הזה. אני בודק אופציות לשנה הבאה, והאו"פ משכה את תשומת ליבי, התואר במדעים נשמע לי הכי מעניין, והכי מקיף. האם זו אופציה טובה לדעתכם?

יש עוד 3 שנות לימודים לפני, האם אני אוכל להתמודד עם החומר באו"פ גם ללא הבסיס שמקנה תעודת הבגרות?

והאם כדי לשאוף לתואר, או ללמוד למטרת העשרת ידע בלבד?

תודה רבה מראש ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם תואר "כללי" שכזה יהווה אמצעי קבלה לתפקידים טובים בצבא כמו שמהווה תואר יותר ממוקד? (כמו מדעי המחשב)

אשמח לקבל תשובות גם לשאלות שנשאלו קודם לכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, גם תואר רגיל לא נותן כלום בצבא, אלא אם אתה עתודאי, בעקרון כל בעל תואר בצבא(לפחות בחובה, הכרתי בזמנו אידיוט שעשה את זה, גם שילם על התואר, וגם חטף קבע של שנתיים) יכול לבקש שיכירו בו בתור קצין אקדמאי, אבל אז יהיה לך את הקבע במילא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתם אומרים שמבחינת הצבא מישהו עם תואר ראשון שווה למישהו שרק סיים בגרות? (לא נשמע לי הגיוני במיוחד)

תואר לא יעזור לקבלה לפרויקטים למיניהם כדוגמת תלפיות?

האם בעתודה ישנה אפשרות להמשיך לתואר שני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, ברשותכם נחזור לנושא העיקרי שהוא: תואר במדעים של האוניברסיטה הפתוחה.

האם זהו תואר "מומלץ", וחשוב מכך - איך "ייראה" תואר כזה ברזומה, מבחינת מעסיקים עתידיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...