האם אור נוצר או אולי הוא קיים תמיד ? - עמוד 10 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אור נוצר או אולי הוא קיים תמיד ?

עכביש בכביש

Recommended Posts

אני חושב שהבעיה היא במשמעות של המילה "מידע".

בוא נעצור רגע, ותסביר לנו למה אתה מתכוון ב"מידע"?

בלי רמיזות, ובלי שאלות. תשובה אחת נטו אתה יכול לתת לנו. מה זה מידע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 220
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הפרעה איננה מידע כמו השיט שהוא מוכר לנו איננו מידע פר סיי כי הכל זה מיידע כפי שהגדרתי זאת לפני כן , השפעה על הקשר בחומר . :kopfpatsch:

הפרעה היא הגדרה להפרת מצב מהלך קיים וכל דבר הוא הפרעה וכל דבר הוא מיידע כי הכל הוא שדה נתונים .

העיניין הוא אחיזה בשדה הנתונים הזה ובינתיים הוא אוחז בשיט .

תורת הגלים והיתאבכות שלהם אשר יוצרים את המהות החומרית של היקום , נו , הרי העיניין הוא לחשב את הגבולות של אותו חומר שבהן הוא מוגדר , כאן השאלה לגבי הפוטון אם אין לו מסה , כיצד הוא מוגדר ? הרי הגדרה היא תיחום ואינך יכול לתחם כלום ! ואינך יכול לתחם אנרגיה שעוברת ממדיום למדיום אלא ע"י המדיום עצמו .

( פיזדה לרגע היה לי את זה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השפעה על הקשר בחומר . :kopfpatsch:

הבנתי אתה מעשן את החומר וזה משפיע.... אהההה עכשיו הכל ברור... אל תיקח ללב הכל ברוח טובה..

חשבתי שהיה קשר למודל שהיה מקובל לפני הפיזיקה הקוונטית,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כבוד !!!! כפיים !!!! כוכביות לרוב !!!

סטודנט יקר, לך תעשה ניסוי, תסיק מסקנות ( כלשהן ) בנושא ואז נמשיך. אל תצטט לי " שנה שלישית " בהנדסת חשמל. אני לא גאון מתמטי ולא גאון בכלל

אבל אני יכול ללמד אותך דבר או שניים או שלוש. אתה שנה שלישית, אני שנה 20 + ( והכוונה שלי היא מבחינת מידע נטו ) יש אפשרות זו או אחרת שאתה הרבה יותר חכם ממני

ואז אשמח ללמוד ממך דבר או שניים או שלוש. זרם הוא לא המקור של האפקט המגנטי.

ב. שדה קבוע לא מכיל מידע ? קטעים איתך ! תגיד לי, מסה נתונה, כלשהי, במרחב כלשהו, זה לא " שדה נתונים קבוע " ?

אף פעם לא טענתי שאפשר לדעת מה גודל המטען, נהפוך הוא. אי אפשר.

ג. פאונטה ? נו זה קצת ארוך, מי שיתמיד, אני מקווה שיבין בסוף. לא בטוח שיסכים אבל יבין על מה זיינתי את השכל עד הפואנטה.

RLM, אני תיכף איתך.

עכביש ... אתה פטיש.

אני באמת לא יודע למה אני טורח, אבל משום מה יש לי בעיה כשמישהו בא ומזלזל באינטיליגנציה שלי בלי שהוא מביא איתו משהו מוצק לויכוח.

אתה רוצה לדבר על המקור של "האפקט המגנטי"? בבקשה. קח מטען נע במהירות קבועה. חשב את השדה החשמלי שהוא יוצר במערכת הייחוס שלו. בצע טרנספורמציית לורנץ למערכת הייחוס של הצופה. בבקשה, קיבלת שדה מגנטי. שדה מגנטי אינו אלא שדה חשמלי הנצפה ממערכת ייחוס שנעה ביחס למטען היוצר אותו. כל הדוגמאות שהבאת נכונות, אבל הן מראות מקרים פרטיים שבהם סימטריה כלשהי גורמת לאיפוס של השדה המגנטי בתחומים מסויימים.

אבל תאמין לי, זרם חשמלי הוא אכן מקור של שדה מגנטי - מטען נע = זרם. זרם חשמלי ושינוי זמני בשדה חשמלי - שניהם יוצרים שדה מגנטי. בהתאם, מטען חשמלי ושינוי זמני בשדה מגנטי יוצרים שדה חשמלי. בתנאים של זרם קבוע בלבד, ללא שינויים זמניים וללא מטענים נייחים, תקבל שדה מגנטי קבוע בלבד. אני חוזר ואומר - שדה קבוע לא מכיל "מידע", מה שזה לא יהיה. דבר איתי בהגדרות מדעיות, לא במושגים שאתה ממציא לעצמך.

עריכה - עכשיו שאני חושב על זה, אני בכלל לא מבין למה גררת את הדיון לזרם בתיל. אם תזרים זרם קבוע בתיל לא תהיה קרינה בכלל. חשבתי שהדיון הזה אמור להיות על אור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זרם יוצר שדה מגנטי ? זה מה שמלמדים היום ?

כן. קח תיל מוליך, תזרים בו זרם, ותראה שנוצר סביבו שדה מגנטי (ע"י אבקת ברזל/מצפן אם הזרם מספיק גדול).

אם לא למדת את זה ב-20 שנה, מצבך לא משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים אני צריך ללכת ( מחר בית ספר )

אני מקווה שבפעם הבא שאכנס יהיה אזו היתקדמות ואולי נשמע על הזוכה בפרס נופל ( סליחה נובל ) הבא .

אז אני מכבה את האור , פיזדה למה הוא מפסיק ? היכן הוא היה ? ( אני עדיין חושב שהאנרגיה מהחשמל היא זו שנקלטת ע"י רישתית העיין דרך התירגום של המידע בעזרת חוט הלהט , רק אינני יודע , האם יושב לו שם פוטון ריק מאנרגיה ומחכה רק להיטען ולהגביל את המידע הזה בחום הקליטה של העיין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל דבר זה " מידע " ביקום . נח או זה לא משנה בשום כלום לשום דבר.

יש " מידע " במרחב ובחלל, יש " מידע " בציר הזמן.

שדה קבוע חשמלי או מגנטי בנקודה בחלל. זה שאתה מודד ולא רואה שינוי, אחלה. זה אומר שיש לך איזה שהוא מקור לשדה הזה. זה " מידע "

חוזק השדה בנקודה, זה מידע.

חזרת אחרי מליון שנה ומדדת שוב באותה נקודה ומצאת שום דבר לא השתנה. יופי. ה " מידע " בנקודה נשאר זהה וה " מידע " לגבי השינוי בזמן נשאר זהה.

שדה נע ואז ה " מידע " שלך הוא מידת השינוי בנקודה נתונה לכל יחידת זמן.

" מסה " זה מידע. מידת הדחיסות של חומר זה או אחר בחלל נתון.

" מסה נעה " זה מידע.

" טמפרטורה " בנקודה בחלל זה " מידע ". מידת הקרינה האלקטרומגנטית באותה נקודה.

הכל זה " מידע "

דמיין תפוז מולך בחלל ואז תנסה להתייחס לכל נקודה שהתפוז תופס ותבדוק איזה מידע יש לך שם בנקודה. זו התייחסות למסה.

דמיין נקודה בחלל שדרכה עובר גל אלקטרומגנטי ותסתכל על השינוי עצמו. זה התייחסות לזמן.

yogi01 :

לקחתי חומר מעולה, צבעים בראש וצלילים באזניים. גן עדן. לא לבעלי לב חלש.

עכביש :

בנתיים אני אוחז בשיט ? יש משהו שאתה לא מסכים איתו ? איזה יופי היכולת לכתוב כמה אני דפוק. כמה קל.

The Arcane :

אם אתה מכיר את הניסוי הנחמד שבוא לוקחים dielectric , מניעים אך ורק אותו בין שתי פלטות טעונות של קבל ו אופלה .. נס משמיים.

שדה מגנטי - ללא - תנועת מטען.

מכיר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The Arcane :

אם אתה מכיר את הניסוי הנחמד שבוא לוקחים dielectric , מניעים אך ורק אותו בין שתי פלטות טעונות של קבל ו אופלה .. נס משמיים.

שדה מגנטי - ללא - תנועת מטען.

מכיר ?

:o :o :o

גם מגנט פשוט עושה את זה :kopfpatsch:

איך זה סותר את העובדה שמטען בתנועה/זרם יוצר שדה מגנטי :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני ? לא יאומן !!

מראים לך, מול הפרצוף ואתה מביא לי טיעון של ... מגנט ?

על מה כרגע אנחנו דנים ? המקור של השדה המגנטי !!

הניסוי הזה מראה באופן חד וחלק ( יחד עם השאר ) שלא תנועת המטען יוצרת את השדה אלה השינוי בזמן של השדה החשמלי בנקודה בחלל.

אתה פשוט לא קולט את הרעיון ... אה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני ? לא יאומן !!

מראים לך, מול הפרצוף ואתה מביא לי טיעון של ... מגנט ?

על מה כרגע אנחנו דנים ? המקור של השדה המגנטי !!

הניסוי הזה מראה באופן חד וחלק ( יחד עם השאר ) שלא תנועת המטען יוצרת את השדה אלה השינוי בזמן של השדה החשמלי בנקודה בחלל.

אתה פשוט לא קולט את הרעיון ... אה ?

וואו, אתה קשה... בכלל קראת את מה שכתבתי? אני יודע טוב מאוד מה יוצר שדה מגנטי וכתבתי את זה - זרם חשמלי ושינוי זמני בשדה חשמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זרם חשמלי יוצר שדה מגנטי. על זה כולם מסכימים? :nixweiss:

ד"א, שאלה קצת לא קשורה.. (גם ככה כלום בטופיק הזה לא קשור לשום דבר)

המהירות שהפוטונים נעים בה תלויים בתווך?

נגיד, בריק הם זזים במהירות האור, נכון?

באוויר הם זזים יותר לאט? ובתוך כבל נחושת לדוגמא למול בתוך , המהירות שונה?

ואם כן, האם זה בגלל החיכוך, או בגלל שהפוטונים בתדרים שונים ולכן בעלי אנרגיה שונה?

או משהו אחר בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיל נושא זרם יוצר שדה מגנטי - אין שום שדה חשמלי שמשתנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The Arcane

זה שיש לך תנועה של מטען לא קשורה לשדה המגנטי. נקודה.

נכון, השדה החשמלי מקורו במטען וכשהמטען זז, השדה זז ואז נוצר השדה המגנטי. ונראה שהם קשורים.

אפשר לייצר שדה מגנטי ללא תנועת מטען !! מה לא ברור ? רק על ידי אוסילציה של השדה החשמלי עצמו, בלי קשר למטען .

qwerty1987 :

תכיף אני אסביר לך.

או.קיי. תשתדל לעקוב.

דמיין שתי חוטים מקבילים שקצה אחד של שתיהם מחובר לסוללה. הצד השני לא מחובר לכלום.

יש ? מה קורה ? יש זרם ? אין זרם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...