הצעת חוק - בנושא ייבוא סיגריות - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעת חוק - בנושא ייבוא סיגריות

benor

Recommended Posts

• תגובות 142
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן רעיון מעולה סיגריות זה הרי מותרות . אז אולי יעשו גם מס על האינטנט ? יעלו את אגרת הטלוויזיה ? מה יש ? זה גם מותרות לא ?

איזה טמטום ... למעשן הממוצע סיגריות ואוכל זה על אותו משקל .

כבר עכשיו המס על הסיגריות מכסה את כל טיפולי הבית חולים שגורמים נזקי העישון ומעבר לכך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין דברים שמזיקים/מפנקים אותך, לבין דברים שפוגעים גם בסביבה.

סיגריות פוגעות במי שנמצא מסביבך, לכן זה לא אותו משקל כמו מזון וכו'.

ואגוז, תגיד לי, אתה אדיוט? מה הקשר לומר לאנשים שמאלני על כזה דבר? אתה בכלל יודע מה פירוש המילה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המספרים דווקא מראים שעדיף כלכלית שאנשים ימותו בגיל 65 מאשר שיסחבו בגריאטריאה עד גיל 85

המספרים מראים שעדיף כלכלית איש בן 85 בריא מאשר איש בן 85 חולה, או לחילופין איש בן 85 בריא מאשר איש בן 65 שעבר ניתוחים, כימוטרפיה, השתלת קוצב לב וכו' (תוצאה לא מאוד נדירה של עישון).

כל העניין של עישון יד שנייה הוא די בולשיט.

עישון פסיבי? בולשיט? אני אשמח למאמר שיחזק את זה. זה לא הרבה פחות מזיק מעישון "יד ראשונה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמאלני זה כי כל המתנגדי עישון שאני מכיר שמאלנים וכי שמאלנים חיים בסרט בסרט

אם כל הכלבים טמבלים ואורי הוא טמבל, האם זה אומר שאורי הוא כלב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רב לכולם.

אני מעשן.

עם זאת, מעולם לא עישנתי בביתי (שאר משפחתי אינה מעשנת), לא בדירה במעונות שם אני גר כרגע ולא בבתים או מכוניות של חברים שלא מעשנים, אפילו כשהם אומרים שלא אכפת להם. אפילו כשאני מעשן בתחנת אוטובוס אני דואג לא לעמוד בתחנה עצמה אלא מבחוץ, גם מבלי שמישהו יעיר לי ואפילו אם גם כך מישהו מעשן בפנים. אני בעד החוק האוסר עישון במקומות ציבוריים כמו קניונים ובתי קולנוע, וכשאני יושב בפאב או בית קפה גם אני מעדיף את אזור הלא מעשנים - כשבא לי לעשן אני יוצא החוצה.

אמרו נא לי, מר פותח הדיון ותומכיו, באיזו זכות אתם מגדירים אותי כפושע, או לחילופין רוצים להטיל עלי מס של 400%? האם אתם מציעים לעשות את אותו הדבר עם שתייה חריפה למשל, שבחלקים נרחבים מהעולם גורמת ללא פחות בעיות משיש למעשנים, שלא לדבר על תאונות וקטטות?

ובנימה זו אני מציע הצעת חוק חלופית: כל מי שמציע הצעות חוק דביליות כאן בפורום יסומרר לאלתר לקיר הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המספרים מראים שעדיף כלכלית איש בן 85 בריא מאשר איש בן 85 חולה, או לחילופין איש בן 85 בריא מאשר איש בן 65 שעבר ניתוחים, כימוטרפיה, השתלת קוצב לב וכו' (תוצאה לא מאוד נדירה של עישון).

רק שזה לא סביר כל כך בן 85 בריא. יותר סביר שהוא צריך טיפול סעודי, שירחצו אותו ושיאכילו אותו ושינקו לו את ה ***. וזה מאוד יקר.

עישון פסיבי? בולשיט? אני אשמח למאמר שיחזק את זה. זה לא הרבה פחות מזיק מעישון "יד ראשונה".

http://www.dailymotion.com/relevance/search/baby/video/xr9wa_104-second-hand-smoke-baby-bullshit_family

בערך החל מ 5:00

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אפשר לזייו בשכל? דבר ראשון מה רע בזה שאנשים מעשנים? זה מנהג שקיים מתחילת ההיסטוריה ומה פתאום למישהו יש את הזכות לשלול אותו כל עוד הוא לא פוגע באנשים אחרים חוץ מהמשתמש.

ואם הממשלה פתאום החליטה שהיא שמה זין על האזרחים, עישון זה אחד הדברים הלא בוערים (כן כן יצא לי מגניב ;D) ברגע זה, יש אינספור בעיות אחרות שצריך להתמקד בהם לפני העישון. רוצים דוגמא? מערכת בחינוך, תנאי רווחה, סל הבריאות, הצבא, מיקי בוגנים ועוד ועוד.

בכל מקרה אין לאף אחד שום זכות לשנות פה לאנשים סדריי עולם ובטח לא בארץ כיאילו אין מספיק מקרים של שלילת דמוקרטיה שצריך עוד?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שזה לא סביר כל כך בן 85 בריא. יותר סביר שהוא צריך טיפול סעודי, שירחצו אותו ושיאכילו אותו ושינקו לו את ה ***. וזה מאוד יקר.

אני יכול להבטיח לך שטיפול בסרטן, למשל, עולה למדינה לא הרבה פחות, ואולי גם יותר, מטיפול סיעודי באדם בן 85 (יש לך מושג כמה עולות תרופות לטיפול בסרטן, למשל? ניתוח לכריתת גידולים? וכו' וכו' וכו'). חוץ מזה, יש הבדל בין אדם שחולה בגלל גילו מאשר אדם שחולה בגלל עישון, או כל סיבה אחרת שהוא האשם הבלעדי לגביה.

לא היה צריך יותר מ-2 דקות כדי לסתור לחלוטין את הסרטון הזה, וזה בלי להתעמק:

http://en.wikipedia.org/wiki/Passive_smoking#Epidemiological_studies

(כמובן שאם תחפש תמצא לא מעט מאמרים שאומרים שאין קשר ישיר, אבל על כל מאמר שטוען משהו, תמצא 20 שיסתרו אותו. במקרה הזה, אני נוטה להאמין למאמרים שטוענים שקיים קשר. אם זה ממש חשוב לך מחר אני אתעמק בזה יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבו אותכם מה שצרייך לעשות זה...לסתום תפה ולעזוב אותנו המעשנים בשקט

:xyxthumbs:

אני לא מעשן ואותי מגעיל עשן הסיגריות אבל אם כל הכבוד מי אתם שתגידו להם מה לעשות ?

גם כך הם כבר אזרחים סוג ב בהרבה מקומות, אבל להתחיל לחנך אותם ולהעניש אותם זאת כבר הגזמה.

ובכלל כל השטויות הללו של לעלות מחירים באמת שלא יעבדו, הם רק יעברו לחומר אחר או שיקנו כמו חצי מדינה אצל הערבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמאלני זה כי כל המתנגדי עישון שאני מכיר שמאלנים וכי שמאלנים חיים בסרט בסרט

אני לא שמאלני ואני מתנגד לעישון

אבל אני חושב שזה צריך להיות בהדרגה ובשכל ולא בחוקים דרקונים

כרגע לדוגמה אני לא חושב שצריך להוסיף עוד מס או חוקים חדשים כי צריך לתת לחוק על איסור עישון במקומות ציבורים ליתבשל עוד יותר

כל פעם בהדרגה אם כל שניה ימציאו חוק זה רק יגרום לפשיעה בכמות שהמשטרה לא תוכל ליתמודד איתה

הדבר החשוב ביותר כרגע שכמה שפחות אנשים יתחילו לעשן

ולא המניעה של המכורים הכבדים היום שלמרות החוקים החדשים עדיין לא הפסיקו לעשן והם כניראה מיקרה אבוד

יש לי אבא כזה -וגם אם סיגריות יעלו מילירד דולר רישמית הוא ילך לקנות סיגריות ממקומות מפוקפקים בטח כמו הרבה אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להבטיח לך שטיפול בסרטן, למשל, עולה למדינה לא הרבה פחות, ואולי גם יותר, מטיפול סיעודי באדם בן 85 (יש לך מושג כמה עולות תרופות לטיפול בסרטן, למשל? ניתוח לכריתת גידולים? וכו' וכו' וכו'). חוץ מזה, יש הבדל בין אדם שחולה בגלל גילו מאשר אדם שחולה בגלל עישון, או כל סיבה אחרת שהוא האשם הבלעדי לגביה.

לפי טיעונים של הפרופסור שלי לכלכלה יש סטטיסטיקות שמראות שמעשנים מתים מוקדם יותר ואף חולים במחלות "זולות" יותר

ככה שיכול להיות אמת בנקודה הזאת

ובקשר לנושא הדיון אני חושב שיש מקום לעוד מיסים על סיגריות + אכיפה הדוקה יותר של חוקים נגד עישון במקומות ציבוריים

אבל אני לא בעד איסור גורף, ברגע שמונעים מהם להפריע לי שיעשו עם עצמם מה שהם רוצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...