הצעת חוק - בנושא ייבוא סיגריות - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעת חוק - בנושא ייבוא סיגריות

benor

Recommended Posts

הרבה יותר יעיל יהיה לפתח הסברה ומכוני גמילה מאשר ללכת עם הראש בקיר, אבל מה אפשר לצפות מרב האנשים פה (או בכנסת).

אנחנו לא חיים בשנות ה-50. היום אנשים יודעים טוב מאד את הסכנות בעישון ועדיין לא שמים זין. די כבר להאשים את הממשלה בכל שטות.[br]פורסם בתאריך: 27.05.2009 בשעה 06:20:12

נגיד, אבל רק נגיד, שכל המחקרים על סיגריות ועישון פסיבי זה בולשיט. נגיד. אין סכנה בעישון פסיבי. אבל מה מעשן עדיין פוגע בסובבים אותו. לא נעים לי לעמוד ליד מעשן. אני לא אוהב את העשן, הבגדים שלי מסריחים, העיניים שלי כואבות. אתה פוגע ברמת החיים שלי. [br]פורסם בתאריך: 27.05.2009 בשעה 06:22:48

שלום רב לכולם.

אני מעשן.

עם זאת, מעולם לא עישנתי בביתי (שאר משפחתי אינה מעשנת), לא בדירה במעונות שם אני גר כרגע ולא בבתים או מכוניות של חברים שלא מעשנים, אפילו כשהם אומרים שלא אכפת להם. אפילו כשאני מעשן בתחנת אוטובוס אני דואג לא לעמוד בתחנה עצמה אלא מבחוץ, גם מבלי שמישהו יעיר לי ואפילו אם גם כך מישהו מעשן בפנים. אני בעד החוק האוסר עישון במקומות ציבוריים כמו קניונים ובתי , וכשאני יושב בפאב או בית קפה גם אני מעדיף את אזור הלא מעשנים - כשבא לי לעשן אני יוצא החוצה.

אבל מה עשות 99% לא כאלה. חיים קשים.[br]פורסם בתאריך: 27.05.2009 בשעה 06:24:17

לא טוב לך אז אל תישב לידי כשאני מעשן מה אתה בוכה

שמאלני

או שאתה תחלוק את הסרטן שלך עם היונים. גם זו אופציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שמאלני זה כי כל המתנגדי עישון שאני מכיר שמאלנים וכי שמאלנים חיים בסרט בסרט

אגוז אני ימני מאד על גבול הקיצוני ואני מתעב עישון ברמות שלא תוכל לתאר לעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגוז אני ימני מאד על גבול הקיצוני ואני מתעב עישון ברמות שלא תוכל לתאר לעצמך.

סבבה אחי אז אם אתה ימני קיצוני אתה יכול לפחות להסכים אותי שאפשר להשתמש בשמאלני כקללה ? (מה שעשיתי פה ? )

ובקשר לנושא הדיון אני חושב שיש מקום לעוד מיסים על סיגריות + אכיפה הדוקה יותר של חוקים נגד עישון במקומות ציבוריים

אבל אני לא בעד איסור גורף, ברגע שמונעים מהם להפריע לי שיעשו עם עצמם מה שהם רוצים

למה צריך עוד מיסים ? למה שהלא מעשנים ירוויחו על הגב של המעשנים ? באותה נימה בו נטיל מיסים של 400% על אלכוהול כי אלכוהול זה מזיק ואנשים שיכורים מפריעים לי אז אני לא רוצה שאף ישתה לכיף שלו.

אתם מבינים שזה מה שאתם בעצם מנסים לעשות פה,את מנסים למנוע מאנשים לעשות משהו שעושה להם טוב משהו שהם נהנים ממנו בגלל שזה "מפריע" לכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה עשות 99% לא כאלה. חיים קשים.

קודם כל, מדובר בשקר גס. אני מאמין שאני אכן בעמדת מיעוט, אבל ממש לא מיעוט זניח שאפשר להתעלם מקיומו.

שנית, מר "חיים קשים", את ההתנשאות תשמור ללקוחות שלך באייבורי. אף אחד לא שם אותך לנהל לי את החיים, או להחליט האם הם צריכים להיות קשים או לא. לא רוצה לעשן? אל תעשן. לא רוצה שיעשנו לידך במקומות ציבוריים (ואני באמת מסכים אתך בעניין הזה)? יש חוק שאוסר זאת, אתה מוזמן להתלונן. לא רוצה לאפשר לי לעשות את מה שאני מוצא לנכון אפילו כשאני לא פוגע באחרים כי אני אחוז זניח? לך תחפש את ההגדרה של המילה "דמוקרטיה" במילון - אולי תלמד משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם את האנשים המעצבנים שעולים לי על העצבים שהם מדברים איתך עם היד שבא יש להם את הסיגריה והאלו האנשים שמוזיזים את הידיים אז כל הזמן הוא מדבר איתך והסיגרייה מול הפרצוף שלך עם כל מה שעף ממנו והעשן נכנסים לך לעיניים, אנשים כאלו בא לתקוע להם יתד בתחת שיבינו איך אני מרגיש כי מה שנכנס לכם לעיניים מהחרא הזה נכנס גם לריאות, שירישו מה שאני מרגיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעשות חוק שמי שמצלם מעשן במקום ציבורי מקבל 50% מהקנס שהוא יקבל הביתה וכשיהיה לנו מאגר זהות ביומטרי זה יהיה קל למימוש. תראו את זה ככה : זה 5000 שקל קנס לבעל העסק + 1000 שקל קנס למעשן. זה יוצא 3000 שקל למדינה ו3000 שקל למי שצילם (לא כולל מס הכנסה שהוא צריך לשלם על זה) .

ככה המעשנים לא יפריעו לנו . הבעיה העיקרית היא שליד הדלתות זה נהיה ממש סיוט כי מרגיש כאילו פתחו שם תחנת כוח מרוב הריכוז של העשן.

אין לי בעיה שאנשים יהרגו את עצמם עם סיגריות רק שלא יעשו את זה לידי. אני אוהב לחיות ולא רוצה למות מוות ביסורים מסרטן או חיי סבל בעקבות COPD . יש גם את עניין מחלות הלב שהסיגריות משפיעות עליו.

עוד דבר שצריך לעשות זה לגרום לאנשים שמסכנים את החיים שלהם ושל אחרים ביודעין לשלם יותר מס . היום מורידים לי מהמשכורת 5% בלי קשר לבריאות שלי ואם אני שומר עליה או לא. תחשבו על זה שאנשים שמעשנים ולא מרווחים משכורת גבוהה לא משלמים הרבה מס . מה שיוצא מזה הוא שאין להם ממש סיבה לדאוג.בארה"ב לאנשים שמעשנים קשה יותר להשיג ביטוח ואם הם משיגים ביטוח הם משלמים עליו בהתאם.

נזקי עישון גורמים לכך שיותר משאבים מתקציב הבריאות הולך לטפל במחלות שהיו יכולות להמנע ופחות כסף לאנשים שנחתה עליהם איזה מחלה קשה בלי שהם נתנו לכך יד. זה פשוט מעווט שאנחנו משלמים כדי להציל אנשים שפוגעים בעצמם.

אני מודע שסיגריות הן מאוד ממכרות וקשה מאוד להגמל מהן. בגלל זה עדיף שהממשלה תתרכז בלגמול את המכורים ולמנוע את הגידול במספר המעשנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה צריך עוד מיסים ? למה שהלא מעשנים ירוויחו על הגב של המעשנים ? באותה נימה בו נטיל מיסים של 400% על אלכוהול כי אלכוהול זה מזיק ואנשים שיכורים מפריעים לי אז אני לא רוצה שאף ישתה לכיף שלו.

אתם מבינים שזה מה שאתם בעצם מנסים לעשות פה,את מנסים למנוע מאנשים לעשות משהו שעושה להם טוב משהו שהם נהנים ממנו בגלל שזה "מפריע" לכם

קצת קשה להשוות בין עישון לשתיית אלכוהול.

כן, מן הסתם שאנשים שיכורים לא עושים מעשים חכמים...

אבל זה כבר תלוי בבן אדם עצמו.

אדם שמעשן לא רק שהוא מזיין לעצמו תחיים, הוא גם הורס לאחרים - במידה כזאתי או אחרת.

ואני די חושב שפותח התרד (ואלו ששמו את המיסים על הסיגריות) לא מתכוונים ולא אכפת להם שזה יהרוס לך את ה"כיף"...

סה"כ לא רוצים את העשן של הסיגריות (להפחית אותו) (כן.. סיגריות מזיקות לבריאות.. ולא רק לך.)

(ולא.. אני לא בעד החוק של פותח התרד... כפי שרשמו פה בהודעות קודמות זה סתם יצור שוק שחור. ואני יודע שאין מצב שאנשים מכורים יפסיקו בגלל חוקים כאלו או אחרים.)

meirpolaris - אני לא נכנסתי לכתבה או מה שלא שלחת.. אבל אתה בעצם טוען,

שבן אדם לא מעשן, נמצא ליד בן אדם מעשן ושואף את העשן.. זה לא גורם/יגרום לכלום? אתה רציני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדם שמעשן לא רק שהוא מזיין לעצמו תחיים, הוא גם הורס לאחרים - במידה כזאתי או אחרת.

ואני די חושב שפותח התרד (ואלו ששמו את המיסים על הסיגריות) לא מתכוונים ולא אכפת להם שזה יהרוס לך את ה"כיף"...

סה"כ לא רוצים את העשן של הסיגריות (להפחית אותו) (כן.. סיגריות מזיקות לבריאות.. ולא רק לך.)

אז תזוזו הצידה ואל תישבו לידנו או

שתבקשו יפה שנכבה תסיגריה או משהו כי הרבה מעשנים כן יסכימו לכבות סיגריה בגלל שמישהו ביקש מהם יפה

אבל אל תנסו לכפות עלינו להפסיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תזוזו הצידה ואל תישבו לידנו או

שתבקשו יפה שנכבה תסיגריה או משהו כי הרבה מעשנים כן יסכימו לכבות סיגריה בגלל שמישהו ביקש מהם יפה

אבל אל תנסו לכפות עלינו להפסיק

כפי שרשמתי, אני נגד ההצעה הזאתי,

אבל אני בהחלט לא נגד העלאת המיסים על הסיגריות.

בהחלט מבין את האנשים שמכורים לחרא הזה, סה"כ ברגע שאני "מתעצבן" ורוצה להרגע, אני רוצה לעשן..

אבל אני יודע את החסרונות שזה יכול לגרום.

ככה או ככה, אל תצפה מאנשים שיתייחסו אליך כפי שאתה רוצה אחרי שאתה מעשן (הכוונה היא שזה מזיק..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה אחי אז אם אתה ימני קיצוני אתה יכול לפחות להסכים אותי שאפשר להשתמש בשמאלני כקללה ? (מה שעשיתי פה ? ) למה צריך עוד מיסים ? למה שהלא מעשנים ירוויחו על הגב של המעשנים ? באותה נימה בו נטיל מיסים של 400% על אלכוהול כי אלכוהול זה מזיק ואנשים שיכורים מפריעים לי אז אני לא רוצה שאף ישתה לכיף שלו.

כן כי מה לעשות אנחנו עדיין לא חיים באנרכיה. אם המנהגים שלך מפריעים לרוב אתה לא תעשה אותם או שתשלם. ככה זה. לך תעשן במקום ציבורי באירופה. נראה אם יש לך ביצים ישראלי גבר. אתה תפנק את הפקח עם הפה שלך כדי שלא תקבל אלף יורו קנס.

אתה מעשן. לפי הסטטיסטיקה הסיכוי שתזדקק לשירותי הבריאות בשנים הקרובות גבוה פי כמה וכמה מאלה שלא מעשנים. לכן תשלם יותר. מה לעשות. בדיוק כמו שנהגים חדשים משלמים תעריף ביטוח גבוה בעשרות אחוזים מנהגים ותיקים. הסיכוי שהם יהיו מעורבים בתאונת דרכים הרבה יותר גבוה. האמת אין לי בעיה להטיל מיסים גבוהים גם על אלכוהול, אבל אלכוהול, להבדיל מסיגריות פוגע רק בבריאות של השותה. אם השותה נכנס שיכור למכונית זה כבר סיפור אחר ולכן דופקים שלילה לנהגים שיכורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן כי מה לעשות אנחנו עדיין לא חיים באנרכיה. אם המנהגים שלך מפריעים לרוב אתה לא תעשה אותם או שתשלם. ככה זה. לך תעשן במקום ציבורי באירופה. נראה אם יש לך ביצים ישראלי גבר. אתה תפנק את הפקח עם הפה שלך כדי שלא תקבל אלף יורו קנס.

זה שבישראל אין כמעט פקחים זה בעיה של המדינה לא של ציבור המעשנים

אתה מעשן. לפי הסטטיסטיקה הסיכוי שתזדקק לשירותי הבריאות בשנים הקרובות גבוה פי כמה וכמה מאלה שלא מעשנים.

כבר עכשיו המיסים מכסים מעל ומעבר את כל נזקים הכלכלים שנגרמים למדינה עקב העשון אז מה אתה רוצה עוד ? אולי תשים אותנו בגטו וזהו . לכן תשלם יותר. מה לעשות. בדיוק כמו שנהגים חדשים משלמים תעריף ביטוח גבוה בעשרות אחוזים מנהגים ותיקים. הסיכוי שהם יהיו מעורבים בתאונת דרכים הרבה יותר גבוה. האמת אין לי בעיה להטיל מיסים גבוהים גם על אלכוהול, אבל אלכוהול, להבדיל מסיגריות פוגע רק בבריאות של השותה. אם השותה נכנס שיכור למכונית זה כבר סיפור אחר ולכן דופקים שלילה לנהגים שיכורים.

עריכה : לגבי מס על אלכוהול כבר עכשיו הוא גבוה . לא יודע למה חשבתי שהוא נמןך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה זהבי שצריך אותו? הוא היה נכנס בכם כבר על השטויות שלכם, מה זה איכפת לכם מי מעשן מה?? באמת שאני לא מבין אנשים

לפעמים :-\ ...

קבוצה גדולה יותר (לא מעשנים) רוצה להגביל חופש של קבוצה קטנה יותר (ע"ע לא מעשנים), דחקו אותנו לפינות עישון, הוציאו אותנו מפאבים

ועכשיו פוגעים לנו בכיס, מה עוד אתם רוצים? לא לעשן ברחוב? תקפצו לי...

אני מחכה ליום שיתחילו להתעסק עם שמנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שמנים לא פוגעים באנשים הסובבים אותם, אנשים שמעשנים כן.

ואני בן זונה אם 40% מהאנשים שיוצאים לפאבים אשכרה יוצאים החוצה כדי לעשן, 99% מהפעמים שאני יוצא לפאב אני חוזר שכל הבגדים שלי מסריחים מהתחביב שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שמנים לא פוגעים באנשים הסובבים אותם, אנשים שמעשנים כן.

ואני בן זונה אם 40% מהאנשים שיוצאים לפאבים אשכרה יוצאים החוצה כדי לעשן, 99% מהפעמים שאני יוצא לפאב אני חוזר שכל הבגדים שלי מסריחים מהתחביב שלכם.

אתם עושים מנמלה פיל, כל כך מפריע לך שמעשנים בפאב? פתח אחד שלך ותעשה בו מה שבא לך, אתה לא יכול לומר

לאחרים מה לעשות בעסק שלהם...

מי יודע, אולי ממש ילך לך, נראה שיש ביקוש... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...