הצעת חוק - בנושא ייבוא סיגריות - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעת חוק - בנושא ייבוא סיגריות

benor

Recommended Posts

אני יודע טוב מאוד על מה אני מדבר.

בסיגריה אין שום חומר מרגיע, לניקוטין אין השפעה כזו על הגוף, אז אם לשאוף אוויר דרך קשית עם צמר גפן בקצה זו הפעולה המרגיעה, באמת שאתה לא צריך גם את 4000 החומרים שנכנסים פנימה עם האוויר הזה, קח קשית, תקע בה צמר גפן, תשאף.

חוץ מלהשתעל הרבה בהתחלה, לסיגריות אין השפעה כלשהי על מעשנים חדשים.

יצא לי במקרה לראות את אח שלי מתמכר לסיגריות, אז אני מכיר את העניין מספיק מקרוב.

אני לצערי מכיר את העניין יותר מקרוב, ואתה מדבר שטיות. סיגריה ועוד איך מרגיעה, והרגשת הרוגע היא משמעותית יותר חזקה כשרק מתחילים לעשן ורק יורדת עם הזמן. שמע אני מכיר את סוג האנשים שפשוט חייבים "להוכיח" שהם הכי חכמים וצודקים בנושאים שאין להם ולא המושג הקלוש ביותר, אתה לא נראה לי לוקה בתסמונת הילדותית אז למה שלא תעזוב בשקט את הנושא היות ואין לך בו ידע מספיק ללמד אנשים אחרים.

בוא נתחיל מזה שאין לך מושג מה ההשפעה של סיגריה וכלל החומרים בה על גוף האדם מבחינה כימיכלית, אז אל תנסה לבוא מהצד המדעי. אני מניח שאתה אישית לא עישנת, אז אם אתה רוצה לראות שאני צודק, לך ותעשן, אתה תראה שאתה דבר ראשון תתמסטל כיאילו שתית לפחות 2-3 בקבוקי בירה, אחריי שבוע זה עדיין ירגיע אבל קצת פחות, אחרי חודש זאת תיהיה דרך נחמדה להעביר 5 דקות מהיום ברגיעה ואחרי 2-3 חודשים זה פשוט יהיה מגעיל, מסריח וחסר כל השפעה.

אל תנסה ללמד אותי אני מעשן כבר 3 שנים, לא שאני גאה בזה, ולא שאני לא שואף להפסיק, אבל אל תנסה ללמד אותי כי לפי מה שאתה כותב אין לך מושג על מה אתה מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

סיגריה באמת לא מרגיעה אותך (אלא אם כן אתה מוסיף בה טיפה "רוגע"). אתה מרגיש שאתה נרגע רק בגלל שהסיגריות גרמו לך להתמכר ולהיות פחות רגוע.

חוץ מזה זה הכול בראש שלך. אני לא מרגיש שאני נרגע כשאני מעשן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעשן חדש יקבל סטלה כאילו שתה בירה . חודש ראשון יתלהב מזה אחר כך כבר ידוע .

גם לא. ניסיתי לפני כמה זמן פעם ראשונה וחוץ מלגרום לי להשתעל ולהחנק זה לא עשה שום דבר. אחרי 5 שניות העפתי את זה מהפה ואני לא מתכוון לגעת בזה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לצערי מכיר את העניין יותר מקרוב, ואתה מדבר שטיות. סיגריה ועוד איך מרגיעה, והרגשת הרוגע היא משמעותית יותר חזקה כשרק מתחילים לעשן ורק יורדת עם הזמן. שמע אני מכיר את סוג האנשים שפשוט חייבים "להוכיח" שהם הכי חכמים וצודקים בנושאים שאין להם ולא המושג הקלוש ביותר, אתה לא נראה לי לוקה בתסמונת הילדותית אז למה שלא תעזוב בשקט את הנושא היות ואין לך בו ידע מספיק ללמד אנשים אחרים.

בוא נתחיל מזה שאין לך מושג מה ההשפעה של סיגריה וכלל החומרים בה על גוף האדם מבחינה כימיכלית, אז אל תנסה לבוא מהצד המדעי. אני מניח שאתה אישית לא עישנת, אז אם אתה רוצה לראות שאני צודק, לך ותעשן, אתה תראה שאתה דבר ראשון תתמסטל כיאילו שתית לפחות 2-3 בקבוקי בירה, אחריי שבוע זה עדיין ירגיע אבל קצת פחות, אחרי חודש זאת תיהיה דרך נחמדה להעביר 5 דקות מהיום ברגיעה ואחרי 2-3 חודשים זה פשוט יהיה מגעיל, מסריח וחסר כל השפעה.

אל תנסה ללמד אותי אני מעשן כבר 3 שנים, לא שאני גאה בזה, ולא שאני לא שואף להפסיק, אבל אל תנסה ללמד אותי כי לפי מה שאתה כותב אין לך מושג על מה אתה מדבר.

2 מעשנים פה תומכים במה שאמרתי, אח שלי אומר אותו דבר, אבא שלי (שגם כן מעשן) אומר אותו דבר.

אתה רוצה להפריך עדות של 4 אנשים עפ"י הנסיון האישי שלך?

ורואים היטב בתגובה שלך תבנית שכבר ידועה בפורום- שאין לך מה להגיב, אתה יורד לפסים אישיים.

אתה לא יודע מי אני, איזה ידע יש לי בנוגע למה, ומה הנסיון שלי בקשר למה. מבחינתך, עד שלא שמעת אחרת, יכול להיות שיש לי דוקטורט בכימיה, אז אני מציע שלא תפלוט דברים מהפה לפני שיש לך בסיס מוצק לגביהם.

תקרא

http://www.cigaria.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%98%D7%99%D7%9F.asp

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtSR.jhtml?itemNo=954926&objNo=59695&returnParam=Y

תחושת הרוגע מגיעה רק אחרי ההתמכרות לניקוטין, אם אתה מרגיש את זה לפני זה- הכל בראש שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נו אז קורה שאני טועה....

מסתבר שאתה כן חייב להוכיח שאתה צודק למרות שאין לך מושג על מה אתה מדבר, נכנסת לוויכוח ואתה תעשה הכל רק כדי לא לצאת טועה, לי לא ממש אכפת אני יודע שמה שאני אומר זה נכון כי אני מתבסס על ניסיון אישי, אתה לאומת זאת תעוות פרטים רק כדי לנסות להוציא אותי טועה.

ולכל מי שאומר שתחושת הרוגע באה מהתמכרות, למה לעזאזל להמשיך לעשן אחריי הסיגריה הראשונה? זה מסריח, מגעיל, גורם להשתעל כמו חמור וגם גורם בחילה לעיתים. למה להמשיך? כי זה כן נותן איזשהי סנסציה, אחריי זמן מסויים שהיא פוחתת ובסוף מפסיקה אתה נשאר עם ההתמכרות שלך לניקוטין אבל בהתחלה אתה ממשיך לעשן כי זה גורם לתחושה יוצאת דופן, אחרת אף אחד לא היה ממשיך לעשן. זה לא שנות ה-40 שמסבירים בטלוויזיה שסיגריות זה בריא, כולם יודעים כמה זה מזיק לגוף ועדיין אנשים מתחילים לעשן כל יום. למה? כי הם נהנים מזה. למה? כי זה גורם לתחושה מסויימת, תקרא לה איך שבא לך, שמותרגמת ע"י המשתמש כ-"כיף". לך תשאל אדם שמעשן כבר שנתיים-שלוש+ אם כיף לו כשהוא מעשן, אין סיכויי שהוא יגיד לך כן, זה כמו לשתות מים, אבל הוא ממשיך לעשן בגלל ההתמכרות. תחשוב על זה, אין לך סיבה להמשיך לעשות משהו שאתה יודע בוודאות שהוא מזיק לך לבריאות אלא אם כן יש לך איזשהיא תועלת ממנו, כמו אלכוהול.

וזה שאתה מתבסס על אנשים שהתחילו לעשן 200 שנה אחורה והם כבר לא זוכרים איך זה בהתחלה, זה לא כביל בשיט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חציל אם אתה מעשן 3 שנים.

למה אנשים מתחילים לעשן? בעיקר בגלל הפוזה או כי הם בטוחים מסיבות כאלה או אחרות שזה מרגיע (בעיקר מה שמגיע מהטלוויזיה) או שיש השפעה אחרת.

עכשיו תשאל למה ענשים לא מפסיקים אם זה לא משפיע עליהם ואם ההתמכרות הפיזית נעלמת אחרי שלוש שבועות? אז זה בגלל כול ההרגלים, לא פעם ולא פעמיים שמעת שאין כמו סיגריה אחרי ארוחה או עם בירה, תכלס אם אתה מתרגל לזה אז הכול מרגיש מוזר אם אתה לא מעשן בזמן הבירה או אחרי האוכל.

טוב אני מת לבירה עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שאני לא באמת מעשן 3 שנים? בכל מקרה... נכון אתה צודק זה באמת נהפך להרגל. אבל לא כולם מתחילים לעשן רק בגלל הפוזה, לפחות אנשים נורמלים שהם לא ערסים מפגרים. אני מכיר הרבה אנשים שהתילו לעשן בלי שום קשר לפוזה, פשוט חבר הציע להם סיגריה וזה נראה להם כיף, או שסתם רצו לנסות איך זה עם כל ההייפ מסביב. ואלו לא סתם אנשים עם אופי חלש שמתקפלים מכל טיפה של "לחץ חברתי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שאני לא באמת מעשן 3 שנים? בכל מקרה... נכון אתה צודק זה באמת נהפך להרגל. אבל לא כולם מתחילים לעשן רק בגלל הפוזה, לפחות אנשים נורמלים שהם לא ערסים מפגרים. אני מכיר הרבה אנשים שהתילו לעשן בלי שום קשר לפוזה, פשוט חבר הציע להם סיגריה וזה נראה להם כיף, או שסתם רצו לנסות איך זה עם כל ההייפ מסביב. ואלו לא סתם אנשים עם אופי חלש שמתקפלים מכל טיפה של "לחץ חברתי".

מה שאתה ציינת זה אותו הדבר.. פשוט לא רק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נו אז קורה שאני טועה....

מסתבר שאתה כן חייב להוכיח שאתה צודק למרות שאין לך מושג על מה אתה מדבר, נכנסת לוויכוח ואתה תעשה הכל רק כדי לא לצאת טועה, לי לא ממש אכפת אני יודע שמה שאני אומר זה נכון כי אני מתבסס על ניסיון אישי, אתה לאומת זאת תעוות פרטים רק כדי לנסות להוציא אותי טועה.

ולכל מי שאומר שתחושת הרוגע באה מהתמכרות, למה לעזאזל להמשיך לעשן אחריי הסיגריה הראשונה? זה מסריח, מגעיל, גורם להשתעל כמו חמור וגם גורם בחילה לעיתים. למה להמשיך? כי זה כן נותן איזשהי סנסציה, אחריי זמן מסויים שהיא פוחתת ובסוף מפסיקה אתה נשאר עם ההתמכרות שלך לניקוטין אבל בהתחלה אתה ממשיך לעשן כי זה גורם לתחושה יוצאת דופן, אחרת אף אחד לא היה ממשיך לעשן. זה לא שנות ה-40 שמסבירים בטלוויזיה שסיגריות זה בריא, כולם יודעים כמה זה מזיק לגוף ועדיין אנשים מתחילים לעשן כל יום. למה? כי הם נהנים מזה. למה? כי זה גורם לתחושה מסויימת, תקרא לה איך שבא לך, שמותרגמת ע"י המשתמש כ-"כיף". לך תשאל אדם שמעשן כבר שנתיים-שלוש+ אם כיף לו כשהוא מעשן, אין סיכויי שהוא יגיד לך כן, זה כמו לשתות מים, אבל הוא ממשיך לעשן בגלל ההתמכרות. תחשוב על זה, אין לך סיבה להמשיך לעשות משהו שאתה יודע בוודאות שהוא מזיק לך לבריאות אלא אם כן יש לך איזשהיא תועלת ממנו, כמו אלכוהול.

וזה שאתה מתבסס על אנשים שהתחילו לעשן 200 שנה אחורה והם כבר לא זוכרים איך זה בהתחלה, זה לא כביל בשיט.

אני לא מבין פה משהו- צירפתי הוכחות שמאששות בדיוק מה שכתבתי בפוסט הראשון בנושא, ואני עדיין "מעוות פרטים" או "לא יודע על מה אני מדבר"? איך זה מסתדר בדיוק?

ולגבי "חייב להוכיח שאני צודק"- שאדם טוען משהו ויש לו גיבוי לזה, למה שלא יציג אותו? מאיזו סיבה? תחשוב שאם זה שצודק מתקפל מהדיון בגלל שאדם אחר אמר לו "אתה ככה וככה", אנשים אחרים שקוראים את הת'רד יקבלו מידע מוטעה.

ושוב, אני לא יודע אם פגעתי באגו שלך או משהו, אבל אתה עדיין יורד לפסים אישיים בלי סיבה ממשית.

-למה לעזאזל להמשיך לעשן אחרי הסיגריה הראשונה? זו בדיוק הנקודה שלי, וזה מה שנשגב מבינתי. העניין של ההתמכרות לעישון, לפני שהגוף שלך מתמכר לחומרים שבסיגריה, הוא פסיכולוגי לגמרי. אין לי שמץ למה אנשים ממשיכים עם זה עד שהם מתמכרים. חוץ מעניין של פוזה או לחץ חברתי, אני לא ממש רואה למה ליפול לקטע הזה.

David32 פה בן פחות מ 20, ככה ש 200 שנה זה בטח לא היה.

אח שלי התחיל לעשן לפני סה"כ 5 שנים.

זה שאבא שלי זו לא פונקציה- קיבלתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור מעשן לשעבר, עישנתי 5 שנים, 3 מתוך ה-5 שנים האלה היו קופסא ביום של ווינסטון אדום

ואני נקי כבר מעל לשנתיים.

אני מסכים עם *scorn* בכל מה שהוא אומר, בעיקר בנושא של "רגיעה מסיגריות",

אם כבר מבחינה פיזיולוגית, הניקוטין בסיגריה מעורר אותך, תהיה עליה בלחץ הדם

והאצה בחילוף החומרים לאחר עישון.

מבחינה פסיכולוגית, כמו שגם צוין פה כבר, מדובר אך ורק בסנסציה שלא מבוססת על

שום דבר אמפירי ומוכח(לא חומרים שקיימים בסיגריה ולא תהליכים בגוף שמעידים על רגיעה).

לגבי סיבות להתחלת עישון, לא מדובר פה בדיוק בלחץ חברתי גרידא, אלא יותר דוגמא אישית מהבית.

למשל, ילד למשפחה בה הורה אחד או שניהם מעשנים, הסיכויים שהוא ייעשן גם גבוהים מילד

למשפחה בה אין מה מעשנים כלל.

בנוסף לכך, רוב האנשים לא מודים בעובדה שהם עישנו עקב לחץ חברתי או השפעה כזו או אחרת

על כל גווניהם(חברים, הורים, פרסומות, דמויות במדיה הפופולארית שמעשנות) כל אלו השפיעו בצורה

זו או אחרת על ההחלטה שלנו האם לעשן או לא והאם זה מגניב או לא.

כמובן שאני מבין את הצורך של אנשים כמו Slim_shady לא להודות בזה, לחשוב שהם איזשהו

מקרה יוצא דופן שאף פסיכולוג, פסיכיאטר או איש מקצוע מעולם לא ראו ושהם על אנושיים.

אבל צר לי לבשר לך, אתה לא מיוחד בשום צורה, התחלת לעשן מהסיבות שכולנו התחלנו לעשן

ואל תספר לי סיפורי סבתא, הדרך היחידה שאני אאמין שהתחלת לעשן לא בשביל הפוזה זה

שהיית בן איזה 9, ישבת בחצר, במקרה היו צמחי טבק גודלים בגינה.

לקחת את צמח הטבק, ילד בן 9! על דעת עצמו! ייבשת אותו, קיצצת אותו, גילגלת אותו בתוך

נייר, הדלקת אותו והתחלת לשאוף את העשן שנוצר כתוצאה משריפת הטבק, אפילו לא ידעת שקוראים לזה עישון!

יום אחד בגיל 14 ניגש אליך מישהו ואמר "לא ידעתי שאתה מעשן" ואתה ענית לו "וואלה, אז ככה קוראים לזה,

אני פשוט המצאתי את זה לבד :nixweiss:".

אלא אם כן זה המקרה, אל תספר לנו סיפורים שאפילו אתה בעצמך לא מאמין בהם באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לא. ניסיתי לפני כמה זמן פעם ראשונה וחוץ מלגרום לי להשתעל ולהחנק זה לא עשה שום דבר. אחרי 5 שניות העפתי את זה מהפה ואני לא מתכוון לגעת בזה יותר.

תן לי לנחש , פימפמת את הסיגריה כמו סיגר ולא שאפת לריאות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי יהיה מעולה אם יאסרו יבוא של סיגריות

זה מזהם את הסביבה וגורם כל מני בעיות בריאות

במיוחד סרטן ריאות,שיעול כרוני,הזדקנות מוקדמת

של עור הפנים , אני שונא שמעשנים לידי זה מסריח

וגורם לי להתשעל ולהחנק

מילא בנאדם דופק את בריאותו לפי החלטה שלו

אבל לדפוק של מישו אחר ופשוט לעשן בכל מקום

בלי לשים ז** על אחרים זה ממש לא יפה

איסור סיגריות ימנע סיגריות מאנשים שחושבים על להתחיל

וגם ימנע מאנשים שכבר מכורים מלהרוס עוד יותר את בריאותם

אז סה"כ איסור סיגריות ימנע המון בעיות בהרבה אנשים

ואת זה אי אפשר להכחיש, עישון זה מאוד לא בריא ואני עד היום

לא מבין את המנטליות של אלה שמעשנים,יעני הבנאדם יודע

שזה מזיק באופן משמעותי לבריאותו,על כל קופסת סיגריות

יש אזהרות שונות ובכל זאת למרות על הידע עד כמה סיגריות

מזיקות , אנשים ממשיכים להזיק לבריאותם למרות שהם יודעים

זאת , איפה ההגיון פה? אני אישית בחיים לא יעשה משו אשר אני יודע בוודאות

שיזיק משמעותית לבריאותי

באשר לאנשים המכורים כבר לסיגריות,מצדי שיחליפו

תסיגריות בקיוסיקים אם כדורי ניקוטין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסור מוחלט לטעמי לא נדרש כאן, כנ"ל גם איסור שימוש

ב-100% ממקומות הבילוי.

איסור סיגריות לא ייגרום לבנאדם לא להתחיל, כמו שאיסור על סמים

לא חוקיים לא מונעים מאנשים להתחיל לצרוך סמים קלים או קשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי יהיה מעולה אם יאסרו יבוא של סיגריות

איסור סיגריות ימנע סיגריות מאנשים שחושבים על להתחיל

וגם ימנע מאנשים שכבר מכורים מלהרוס עוד יותר את בריאותם

אז סה"כ איסור סיגריות ימנע המון בעיות בהרבה אנשים

ואת זה אי אפשר להכחיש, עישון זה מאוד לא בריא ואני עד היום

לא מבין את המנטליות של אלה שמעשנים,יעני הבנאדם יודע

שזה מזיק באופן משמעותי לבריאותו,על כל קופסת סיגריות

יש אזהרות שונות ובכל זאת למרות על הידע עד כמה סיגריות

מזיקות אנשים ממשיכים להזיק לבריאותם למרות שהוא יודעים

זאת , איפה ההגיון פה? אני אישית בחיים לא יעשה משו אשר אני יודע בוודאות

שיזיק משמעותית לבריאותי

באשר לאנשים המכורים כבר לסיגריות,מצדי שיחליפו

תסיגריות בקיוסיקים אם כדורי ניקוטין

קודם כל ההעצה הזאת לאסור על יבוא היא לא הגיונת ואמרו את זה בתראד הזה כבר 20 פעם

כל מה שזה יעשה זה ליצור שוק שחור

דבר שני כדורי ניקוטין מסטיקים משאפים וכו'

זה תחליפים יקרים שבלא מעט מקרים (אני אישית מכיר 4 כאלה) לא עוזרים בכלל לגמילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...