הצעת חוק - בנושא ייבוא סיגריות - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעת חוק - בנושא ייבוא סיגריות

benor

Recommended Posts

• תגובות 142
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה רע בזה?

אני לא רוצה שהממשלה תנהל לי את החיים.

אני מחכה :)

רק שתבין, מחקרים הראו (ואם ממש תתעקש אני אחפש, את זה שמעתי מקרדיולוג שכנראה יודע על מה הוא מדבר) שבערים שבהם העישון נאסר במקומות ציבוריים, מספר התקפי הלב ירד בעשרות אחוזים תוך שנה. עכשיו תחשוב כמה התקף לב עולה למדינה ותבין באיזה חיסכון מדובר.

התקף לב הרבה יותר זול מזה שאנשים סוחבים בגריאטריאה עד גיל 85. ההוצאות על טיפול בקשישים הם עצומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה שהממשלה תנהל לי את החיים.

יש בזה הרבה מאוד היגיון, תנסה לחשוב על זה מחוץ לקופסה הקפיטליסטית שלך.

התקף לב הרבה יותר זול מזה שאנשים סוחבים בגריאטריאה עד גיל 85. ההוצאות על טיפול בקשישים הם עצומות.

התקף לב עולה למדינה כמה עשרות אלפי דולרים, ובתחשיב של ממוצע של חבילת סיגריות ליום במשך 30 שנה, עם רווח של 10 שקל בממצוע למדינה על כל חבילת סיגריות, התקף לב אחד (עם כל העלויות מסביב, למשל אישפוז שעולה כמה אלפי שקלים ליום), יכול לבקלות לכסות את כל ההכנסות ממיסים בגלל ההתקף, מה גם שיש סיכוי לא רע שאותו אדם יחזור לעשן, והתקף לב נוסף או סתם מחלות (שעולות למדינה כסף). כמובן שיש סיכוי לא רע שאותו התקף לב יוציא את החולה עם קוצב לב (שעולה כמה אלפי דולרים, דורש בדיקה תקופתית פעם בחצי שנה והחלפה פעם ב-10 שנים - עוד כסף שהמדינה מפסידה בגללו), נכה (שעולה למדינה כסף בתור חולה סיעודי, וככה במקום להפוך לחולה סיעודי בגיל 80, הוא הופך לזה בגיל 55), והמדינה מפסידה כסף מאותו אדם, במיוחד אם הוא יוצא מזה נכה, בגלל שהוא הופך להרבה פחות יצרני - נניח מהנדס ברפאל, שעמד בראש צוות (חסרים כאלה שמעשנים?), שהרוויח משכורת שהכניסה למדינה מספיק כסף, ובנוסף, רפאל נפגעת כי אותו מהנדס לא יוכל להמשיך בעבודה או בצורה הרבה פחות יעילה וכתוצאה מכך פיתוחים שונים, שמכניסים למדינה לא מעט כסף (גם אם מדובר בחברה פרטית) נפגעים. העישון פוגע בך, בסביבה ובמדינה שלך, זה חד וחלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה שהממשלה תנהל לי את החיים.התקף לב הרבה יותר זול מזה שאנשים סוחבים בגריאטריאה עד גיל 85. ההוצאות על טיפול בקשישים הם עצומות.

לרוב הקשישים יש פנסיה. בנוסף, רובם המוחלט שילמו מס כל החיים. בוא נגיד ככה שהם מקבלים את הכספם בחזרה. זה להבדיל ממעשן שאין לו פנסיה וחסכונות, מקבל התקף לב/סרטן/כל אחד מעשרות המחלות הקשורות ישירות לעישון בגיל 40, מאבד את העבודה והופך לנטל על שירותי הבריאות, ביטוח לאומי ומשפחתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברו כבר איזה 5 עמודים מאז שהגבתי אז אני אגיב באופן כללי.

לכל המתנגדים לעישון שרוצים להעלות מיסים במאות אחוזים לטובת ציבור המעשנים ובכלל.

אז אם כבר, אז אני בעד להעלות את המיסים על הדלק לרכבים פרטים במאות אחוזים לטובת כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכות הפרט (הבריאות) שלי נפגעת ממישהו שמעשן לידי, זה לא נחשב? או הכסף הרב שמשולם כמיסים מתבזבז על טיפול באותם מעשנים, זה לא נחשב?

כשיש התנגשות בין שתי זכויות, איזה "עדיפה" זה עניין אינדיבידואלי.

אם החוק נגד עישון במקומות ציבוריים היה מיושם באמת, הייתי מסופק. שאני חוזר מפאב מסריח מסיגריות, אני מאוד מצטער, אבל זה שאדם רוצה להרוג את עצמו לא אומר שאני רוצה להרוג את עצמי.

וחוץ מזה הפכת אותי לאיזה פעיל זכויות אדם שחושב שישראל היא הרעה והערבים הם טהורים. אז זהו, שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא שלעישון יש אלטרנטיבה טובה, מושלמת למען האמת - להפסיק לעשן.

לרכב פרטי, בארץ, אין אלטרנטיבה ראויה.

סליחה מי אתה שתגיד לאנשים שמעשנים שנים, שכמעט כולם ניסו עשרות פעמים להפסיק שיש אלטרנטיבה טובה?

באותה מידה גם לרכב פרטי יש אלטרנטיבה ראויה, תחבורה ציבורית או לבחור באלטרנטיבה אחרות פחות טובות, כמו רכבים ירוקים ויקרים בהרבה.

ואם כבר הזיהום, הזיהום !!! ושאר המפגעים שהרכבים הפרטים גורמים לא כדי שאני אתחיל בכלל.

אני אישית לא בעל כך שלא אכפת לי להכנס לכיס שלך (לטובתך כמובן).

דרך אגב למה עוד לא העלנו מיסים על אלכוהול??? בעיקר על כל משקאות היקרים הללו שהעשירים יכולים להרשות לעצמם.

ו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשיש התנגשות בין שתי זכויות, איזה "עדיפה" זה עניין אינדיבידואלי.

יפה אמרת. מבחינתי, פשוט יש לאכוף את חוק העישון כלשונו - ולא להתחיל להמציא מיסים חדשים על "מוצרים המזיקים לבריאות", רשימה הכוללת משום מה רק סיגריות. במרחב הפרטי שלי מותר לי לעשן, ולאף אחד אין זכות לקבוע לי שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה מי אתה שתגיד לאנשים שמעשנים שנים, שכמעט כולם ניסו עשרות פעמים להפסיק שיש אלטרנטיבה טובה?

עצם זה שאדם ניסה להגמל זו הודאה בכך שיש אלטרנטיבה יותר טובה. ההתמכרות לסיגריות היא גם פיזית וגם פסיכולוגית. גמילה פיזית זה תהליך יחסית קצר ולא מאוד מורכב, ולמעשה יש תחליפי ניקוטין, כמו מסטיקים, שמאפשרים ברמת העיקרון להפסיק לעשן מידית. הבעיה היא הגמילה הפסיכולוגית - אנשים שנגמלים בד"כ חוזרים לכך במצבי לחץ וכו'.

באותה מידה גם לרכב פרטי יש אלטרנטיבה ראויה, תחבורה ציבורית או לבחור באלטרנטיבה אחרות פחות טובות, כמו רכבים ירוקים ויקרים בהרבה.

ואם כבר הזיהום, הזיהום !!! ושאר המפגעים שהרכבים הפרטים גורמים לא כדי שאני אתחיל בכלל.

אני אישית לא בעל כך שלא אכפת לי להכנס לכיס שלך (לטובתך כמובן).

תחבורה ציבורית? תעשה לי טובה, התחבורה הציבורית בארץ היא קטסטרופלית, לא מגיעה למקומות רבים, וגם אם כן, היא בתדירות ובאיכות מזעזעת, שלא לדבר על איחורים וכו'. אני בכלל לא מדבר על העובדה שברוב הארץ (ערים יהודיות בסופו של דבר) אין תחבורה ציבורית ביום שבת (פרט לחיפה, איפה שאני גר. התדירות נעה בין אוטובוס לשניים בשעה, ומספר קוים יותר מצומצם ממצומצם, לא פרקטי בכלל).

רכב ירוק? בכיף, הבעיה שיש שניים וחצי דגמים שעולים פי אחד וחצי לפחות ממשפחתומטית ממוצעת, ככה שלמי שלא נוסע 40K ק"מ בשנה, זה פשוט לא משתלם.

בכיף הייתי מוותר על , אם הייתה לי אלטרנטיבה ראויה (וזה נכון לגבי כל מי שאני מכיר בסופו של דבר). אל תשכח שלתחזק זה עסק מאוד יקר. זה לא סתם שבאירופה או ארה"ב, בערים הגדולות, איפה שיש תחבורה ציבורית טובה, משפחה מחזיקה אחד שלא משתמשים בו הרבה, כאשר פה משפחה מחזיקה 2 מכוניות.

דרך אגב למה עוד לא העלנו מיסים על אלכוהול??? בעיקר על כל משקאות היקרים הללו שהעשירים יכולים להרשות לעצמם.

המיסוי על אלכוהות קרוב ל-300% (וסתם לידיעתך, על רכב המסך הוא בסביבות ה-100%, כאשר על רכבים "ירוקים" הוא נמוך יותר, והמקור שלו הוא במשהו שנקרא מס מותרות), אתה רוצה להעלות אותו עוד קצת? מה גם שכמות האלכוהוליסטים קטנה לאין שיעור מכמות המעשנים...

אגב, התוכנית היא לשים מס של 37 שקל על ליטר אלכוהול...

יפה אמרת. מבחינתי, פשוט יש לאכוף את חוק העישון כלשונו - ולא להתחיל להמציא מיסים חדשים על "מוצרים המזיקים לבריאות", רשימה הכוללת משום מה רק סיגריות. במרחב הפרטי שלי מותר לי לעשן, ולאף אחד אין זכות לקבוע לי שלא.

עישון עולה למדינה כסף, נקודה. למדינה חסר כסף ולכן היא מעלה את המיסים. רוצה לא לשלם את המיסים? אין בעיה, תפסיק לעשן. רוצה לעשן? תשלם למדינה יותר, לי זה דווקא נשמע הגיוני מאוד לאור התוצאות הישירות של עישון. הטיפול בהתקף לב או בסרטן, או באלף ואחד המחלות האחרות שעישון גורם (בסבירות מאוד גבוהה) עולה למדינה הרבה מאוד כסף. ככה אני רואה את העניין, זכותך לראות את זה אחרת (ומאחר וזה כך - הויכוח הזה מיותר לחלוטין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים יקרים, בנוגע ל "דברים המזיקים לבריאות", יש פער עצום בין עישון לשאר הדברים כמו אלכוהול.

עישון- לא רק שאתה מעשן, אתה מפזר עשן ועושה את כל מי שברדיוס 3 מטר מסביבך מעשן פסיבי, ואת כל מי שברדיוס 6 מטר מסביבך מוסרח אקטיבית.

שאדם שותה אלכוהול הוא מכניס את זה לגוף שלו ושלו לבד, ובמקרה הכי גרוע זה שיושב חצי מטר לידו סובל קצת מריח הפה שלו.

לאלכוהול בכמויות קטנות יש השפעה חיובית (לא דרסטית ולא קרובה לזה אפילו) על הלב.

אלכוהול בכמויות קטנות מנוקה באופן יעיל ע"י הגוף, וחוץ מעודף סוכרים קטן הוא לא ממש מזיק. (שוב, אני מדבר על כמויות קטנות.)

סיגריות הן מוצר שמזיק ב 100%, מי שמתמכר אליו- זו בעיה שלו. אף אחד לא הכריח אותכם להתחיל, וחוץ מהעניין של פוזה- אני לא ממש רואה סיבה להתחיל לעשן.

אין למוצר הזה שום השפעה חיובית, ההשפעה השלילית שלו על המשתמש ועל הסובבים גדולה מאוד, והוא רחוק מלהיות הכרחי לחיים.

מצד שני, דלק, כיום, הוא דבר שכן הכרחי לקיום מסלול חיים תקין במדינה שלנו. לא מעט עבודות לא מקבלות אנשים בלי בכלל, מצב התחבורה הציבורית שלנו מזוויע- בטח שלא מספיק טוב בשביל שנוכל לסמוך על האוטובוס שיביא אותנו לעבודה בזמן כל בוקר אלא אם יוצאים שעה מראש בשביל נסיעה של רבע שעה.

מבחינתי, אם תייעל את התחבורה הציבורית בישראל לרמה שנוכל לסמוך עליה ב 100% (כלומר- אוטובוסים עם נתיבים יעודיים בתוך הערים ככה שאין מצב שנתקעים בפקק, של רכבות קלות בתוך הערים, רכבת ארצית מהירה שתגיע ל 160-180 קמ"ש, ושכל העסק הזה יעבוד בלוח זמנים פחות או יותר מדויק) ובמחירים הגיוניים, אישית אני מוכן שהרכב הפרטי ישאר בבית ויעלה אבק. אם יש לי אמצעי נוח, משתלם, מהיר וחסכוני (גם בשביל הסביבה והמדינה) להגיע ליעד שלי, ברכב אני אשתמש רק שאני באמת צריך.

עד שאין לך משהו כזה, להעלות מיסים על הדלק בצורה קיצונית= ליצור עכשיו גל מובטלים חדש, ולהכניס עוד הרבה משפחות מתחת לקו העוני.

אה, ואגב, אותו מעשן שמעשן במקום ציבורי לא רק עובר על החוק, אלא גם פוגע בזכויות הסובבים אותו. אתה רשאי שיכבדו את זכויותיך כל עוד אתה לא פוגע בזכויות של אחרים.

ובפעם האחרונה שהסתכלתי, לא ראיתי בשום מקום את "הזכות לעשן" או "הזכות להשמיד את גופך במו ידיך" או "הזכות להפיץ חומרים רעילים וסירחון ללא שום תועלת". אדם שמעשן ברחוב- מותר לו, אני אתרחק ולא אתלונן.

אדם שמעשן בקניון/חנות/מסעדה/מקום ציבורי אחר במקום שאינו מיועד לכך (פינות עישון או איזורים מותרים לעישון)- שיכבה את הסיגריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...