צעד ראשון במלחמה נגד הפיראטיות בישראל. - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צעד ראשון במלחמה נגד הפיראטיות בישראל.

Demagh

Recommended Posts

נכון יש אפשרות למודלים עיסקים חדשים (כמו שכבר הרבה חברות מציאות)

כל המודלים העיסקים הללו התפתחו עם התפתחות הטכנולוגיה, אבל איך זה קשור לפירטיות?

הפיראטים עדין גונבים משחקים בין אם הם ניתנים להורדה מ או GAMERSGATE או ....

מעבר לזה נגיד ואין מודל עיסקי שמתאים לך אז מי אמר שמותר לך לגנוב?

זה מאוד קשור כי חלק מהפיראטיות זה גם בגלל נוחות וגם ביגלל תימחור

אם אני יכול ליקנות מישחקי WIIWARE בכימאת אותו מחיר של אנשים באירופה זה מעודד אותי ליקנות ואני קונה בפועל אותם

למרות שאני גם יכול להשיג אותם בחינם

וככה הרבה אחרים

אם היה מנוי אז ביכלל

ולא לא מותר לי להוריד באופן לא חוקי אבל שיתנו קודם כל נציגויות נורמליות במיזרח התיכון כולל כל מה שנידרש מיזה ואז נדבר

זה שהתעשיה גדלה ושהרווחים גדלו כנראה קשור לזה בשנים האחרונות מכירי החומרה ירדו

ועכשיו במוצע יש יותר ממחשב אחד בכל בית, כך שהשוק גדל החסיפה של האנשים גדלה הדרישה לבידור טוב תמיד קיימת.

ולגבי השורה האחרונה והמודגשת זה פשוט שטויות.

מכירות מישחקי המחשב די ירדו והקונסולות עלו

ככה שזה לא תואם את התאוריה שלך

למכירות יש הרבה סיבות אבל עובדה בעולם מוצף פיראטיות השוק בכל זאת גדל

כי "טוקו מימומבסה" שמרוויח כמה דולרים בחודש לא יקנה מישחקים ב50 $ (סתם הגזמה) גם ככה והוא לא רלוונתי לשוק

כמו שישראל לא כל כך רלוונטית לשוק

על מה אתה מדבר? מה היום אין לך אפשרות לקנות משחקים במכירים נורמלים ב , מה אין שם מבצעי ריצפה?

מעבר לזה במציאות של היום שכל אחד גונב וגאה בזה, אז מפיצים יצאו בהפסד מכל הורדת מחירים.

שרציתי ליקנות את GTA4 מסתים מפיצות בארץ חסמו את זה אז קניתי עותק פיזי

אבל לרוב מעניין אותי יותר מישחקים לWII כי זה הטעם שלי ובארץ המחירים בשמים חוץ מהWIIWARE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 154
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מי שלא קונה היום משחקים ב250 שקלים, סביר להניח לא היה קונה גם אם הם היו עולים 150 שקלים.

עובדה שכן.

ברור שזה לא יוריד את ממדי הפירטיות לאפס (וסביר להניח שאפילו לא יצמצם אותם באופן ניכר), אבל זה בהחלט יצמצם אותם - גם אם רק באחוז יחסית נמוך.

אין מה לעשות, חייבים להתחיל ממשהו.

תורידו את המחיר למחיר נורמלי, ריאלי, ולא למחיר של 200% רווח, ותמכרו יותר.

עדיף למכור 10 עותקים ב-150 שקל מאשר 2 ב-300.

נכון, עדיין יהיו 500 עותקים ש"נמכרו" בחינם ברשתות השיתוף. ועדיין, 10 ב-150 עדיפים על 2 ב-300.

זאת כבר התחלה, וחייבים להתחיל ממשהו.

מה שבטוח - ללכת עם הראש בקיר ולהשאיר את המחיר ב-300, לא עובד. עובדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בדיוק הצד שקונה משחקים, אבל כשיש טוב אני קונה.

כמו HL2 ב 10$ שזה כולל את כמעט כל המשחקים שם, EP1+2 + TF ופורטל, זה מחיר זנות, ישירות הוצאתי ויזה = שווה את זה.

ויש כאלה משחקים שעל 5 שעות משחק אני אשלם 50 דולר? תסתכלו על MIRROR EDGE, משחק קצר ביותר ועלה 50 דולר, לא תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדה שכן.

ברור שזה לא יוריד את ממדי הפירטיות לאפס (וסביר להניח שאפילו לא יצמצם אותם באופן ניכר), אבל זה בהחלט יצמצם אותם - גם אם רק באחוז יחסית נמוך.

אין מה לעשות, חייבים להתחיל ממשהו.

תורידו את המחיר למחיר נורמלי, ריאלי, ולא למחיר של 200% רווח, ותמכרו יותר.

עדיף למכור 10 עותקים ב-150 שקל מאשר 2 ב-300.

נכון, עדיין יהיו 500 עותקים ש"נמכרו" בחינם ברשתות השיתוף. ועדיין, 10 ב-150 עדיפים על 2 ב-300.

זאת כבר התחלה, וחייבים להתחיל ממשהו.

מה שבטוח - ללכת עם הראש בקיר ולהשאיר את המחיר ב-300, לא עובד. עובדה.

מחזק :xyxthumbs:

ואני הייתי בכיף מוותר על ציפ\פריצות תמורת מחירים נורמלים

זה גם ככה לא כיף לחפש קראקים למישחקים או גירסאות שעובדות טוב או פריצה לעידכון או ביכלל לפחד כל פעם שאני עושה עדכון לWII

מישחקים ב150 שקל נניח שתימכור ב50 שקל אחרי זה כמשומש

ואפשר ליקנות 2 מישחקים בחודש בכיף ובלי דאגות

זה כבר ינפח את הרווח של המפתחות\מפיצות באזורים כמו לדוגמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אגלה לכם של מי הציטוט הזה, או מאיפה.

אבל בואו רק נגיד שיש לו יוזר גם באתר הזה.

חזק :)

CoreOxide היקר יש דברים שעדיף לא לפרסם או לפחות לדעת מתי לסתום את הפה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד קשור כי חלק מהפיראטיות זה גם בגלל נוחות וגם ביגלל תימחור

אם אני יכול ליקנות מישחקי WIIWARE בכימאת אותו מחיר של אנשים באירופה זה מעודד אותי ליקנות ואני קונה בפועל אותם

למרות שאני גם יכול להשיג אותם בחינם

וככה הרבה אחרים

אם היה מנוי אז ביכלל

ולא לא מותר לי להוריד באופן לא חוקי אבל שיתנו קודם כל נציגויות נורמליות במיזרח התיכון כולל כל מה שנידרש מיזה ואז נדבר

זה בדיו ההבדל בכל שוק אחר, אם יש בעיה של תמחור ונוחות, הלקוחות מצביעים ברגלים ועוברים למתחרים

הם לא הולכים ומתחילים לגנוב משחקים ובמצב של היום גניבה של משחקים זה כבר לא עניין של אחד פה ואחד שם

זה עניין של נורמה, לכן אין פה שוק, למשווקים גם אם הם ישפרו את השירות פלאים ויורדו את המחיר בחצי

הרוב המוחלט שאלו שהתרגלו להוריד בחינם עדין ימשיכו להוריד בחינם ולכן המשווקים יפסידו.

מכירות מישחקי המחשב די ירדו והקונסולות עלו

ככה שזה לא תואם את התאוריה שלך

למכירות יש הרבה סיבות אבל עובדה בעולם מוצף השוק בכל זאת גדל

כי "טוקו מימומבסה" שמרוויח כמה דולרים בחודש לא יקנה מישחקים ב50 $ (סתם הגזמה) גם ככה והוא לא רלוונתי לשוק

כמו שישראל לא כל כך רלוונטית לשוק

נו ו? זה כן תואם את התיאוריה שלי וזה לא תואם את התיאוריה שלך, קודם כל תבדוק איפה יש עליה במכירות המחשב

ותמצא את הסיבה האמיתי לה (שירותי ערך מוסף וכו... ) ותבין למה.

אני לא מבין מה זה נדבות? אם "טוקו מימומבסה" לא יכול לקנות משחק שלא ישחק.

שרציתי ליקנות את GTA4 מסתים מפיצות בארץ חסמו את זה אז קניתי עותק פיזי

אבל לרוב מעניין אותי יותר מישחקים לWII כי זה הטעם שלי ובארץ המחירים בשמים חוץ מהWIIWARE

אני חושב שאנחנו מדברים על אותו דבר, אתה מדבר כאילו נושא התרד השירות הגרוע של מפיצות המשחקים בארץ או משהו בסגנון

ואני מדבר שבכול מקרה אין סיבה לגנוב ושהגנבות הללו הם אחת הסיבות לשירות הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיו ההבדל בכל שוק אחר, אם יש בעיה של תמחור ונוחות, הלקוחות מצביעים ברגלים ועוברים למתחרים

הם לא הולכים ומתחילים לגנוב משחקים ובמצב של היום גניבה של משחקים זה כבר לא עניין של אחד פה ואחד שם

זה עניין של נורמה, לכן אין פה שוק, למשווקים גם אם הם ישפרו את השירות פלאים ויורדו את המחיר בחצי

הרוב המוחלט שאלו שהתרגלו להוריד בחינם עדין ימשיכו להוריד בחינם ולכן המשווקים יפסידו.

קודם כל איזה בדיוק מיתחרים ?

הדבר היחיד שקרוב פה לתימחור נורמלי זה מישחקי המחשב ועובדה שיש מישחקים שכן מוכרים פה יחסית טוב

או שנימכרים דרך סטים

אתה חושב שסתם יש דיון סטים ?

אני גם מישתתף בפורום שיש בו דיון פעיל על מישחקי WIIWARE וVC שגם זה נימכר במחיר טוב בארץ

עכשיו עוד דבר זוכר את המאגסון ?

זה זיוף של NES (מכשיר ישן של נינטנדו ) שהציף את הארץ בזמנו ומכרו בחנויות קלטות פיזיות שלו

עכשיו המכשיר הזה נימכר המון כולל מישחקים בארץ

תחשוב מה היה קורה אם נינטנדו הייתה מוציאה בארץ את הNES רישמית בתימחור קרוב למגאסון

ונגיד שלא יהיה יבוא אפור מהארץ הייתה עושה את השפות עיברית וערבית בילבד (כימאת לא היה אז דיבוב ככה שזה לא בעיה )

תחשוב כמה רווח היה יכול להיות לה כי המגאסון והNES תכלס היו אותו הדבר

אבל לא ביגלל שלקחו מחיר גדול אז השוק נידפק והיה קרקע פוריה לפיראטים

היום בימקום יש

נו ו? זה כן תואם את התיאוריה שלי וזה לא תואם את התיאוריה שלך, קודם כל תבדוק איפה יש עליה במכירות המחשב

ותמצא את הסיבה האמיתי לה (שירותי ערך מוסף וכו... ) ותבין למה.

אני לא מבין מה זה נדבות? אם "טוקו מימומבסה" לא יכול לקנות משחק שלא ישחק.

מה זה למה

אתה יודע כמה יש לWII\DS ?

אתה יודע איזה כמות של מישחקים הם מוכרים ?

ולא זה לא נדבות תוציא מוצר שמתאים לשוק גם בתימחור ואז יהיה לך זכות ליבכות שגונבים מימך

תיראה מה קורה בסין לדוגמה WIN מותאם לאזור שנימכר בגרושים חוקי למהדרין

לא בדקתי אבל מין הסתם רק בסינית

ותחשוב על זה ככה רוב הצרכנים בעולם לא ילמדו שפה נוספת רק ליקנות מוצרים בגרושים

אתה לדוגמה תילמד סינית ביגלל WIN חוקי בגרושים ?

בקיצור הגבלת שפה (אל תכניס שפה שנפוצה בארצות שאתה מוכר בהן יקר יותר ) ויש לך מוצר שמותאם בתימחור לשוק עני יותר

אני חושב שאנחנו מדברים על אותו דבר, אתה מדבר כאילו נושא התרד השירות הגרוע של מפיצות המשחקים בארץ או משהו בסגנון

ואני מדבר שבכול מקרה אין סיבה לגנוב ושהגנבות הללו הם אחת הסיבות לשירות הזה.

לא אני אומר שהשרות\תימחור דחף אנשים לפיראטיות לא לאפך

ואני כן חושב שאפשר להניע את הגלגל אחורה אולי לא להתחלה אבל מספיק אחורה ולהרוויח יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחירים בארץ מוגזמים. צריך לחכות שנה עד שנתיים כדי שהמשחק "יתיישן" כדי לקנות אותו במחיר שעדיין גבוה בהרבה מהמחיר בחול.

אני לא מתכוון לתת ליבואנים ולמפיצים בארץ להתעשר על חשבוני, אפשר גם לחיות טוב בלי להתעשר, בנתיים לא לקחו לי מכס על שום משחק שהזמנתי מחול, גם אם זה היה 5 משחקים בחבילה. אז אני קונה מקורי אבל לעולם לא אקנה בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטענה שהורדת מחירים לא תשנה דבר היא פשוט לא נכונה. חד וחלק.

משחקי PS2 חדשים עולים בארה"ב גרושים (20-30 דולר). נגיד שזה שקול לכ 125-150 שקל בארץ.

עם זאת, את המשחקים האלה מוכרים בארץ ב 300 שקל.

אני מכיר, חד משמעית, אנשים שהיו מוכנים להוציא 125-150 שקל על משחק, אבל לא 300 (או 250). ההבדל הוא משמעותי.

דוגמה נוספת:

רציתי לקנות, יחד עם כמה חברים, משחק 360 לכבוד יום ההולדת של חבר. המשחק שהייתי מעוניין לקנות הוא Smackdown VS Raw 2009.

מחירו בארץ היה 450 שקל (אולי 400 אם הייתי ממש מתאמץ). החלטנו שזה יותר מדי.

בסוף, בגלל שהוא multi-region, הזמנתי אותו מ PLAY ASIA. המשחק, כולל משלוח, יצא 210 שקל.

אני לא זוכר אם לקחו לי עליו מע"מ או לא, אבל גם אם הייתי מוסיף למחיר עוד 15.5% או אפילו 30% ההבדל עדיין היה יותר משמעותי ביותר!! (ההבדל במחיר הוא קרוב ל 100%)

אז האם ההפרש העצום במחיר לא גרם לי לא לבצע רכישה? בהחלט גרם לכך.

שום דבר לא ישכנע אותי שיבואן גדול לא יכול להביא מוצר במחיר של צרכן פרטי (וזה לא שלא עשו עלי רווח, חנות הרי הרוויחה עלי בעסק).

עוד אחת:

רציתי לקנות את ההרחבה של COMPANY OF HEROES (OPPOSING FORCE)1.

מחירה של ההרחבה בארץ היה 200 שקל.

בפחות מ 100 שקל רכשתי את חבילת הזהב (כלומר ההרחבה, כולל המשחק הרגיל, שכבר היה לי, אבל לא משנה) מ .

שוב, הבדל של 100% במחיר. לא סביר.

אחרונה:

NBA 2K9 ל . המשחק בארץ עלה 220 שקל (200 עם הנחה). הזמנתי אותו מארה"ב בבערך 125 שקל (עם משלוחה כמובן). בסוף המשחק לא הגיע כי הייתה תקלה במשלוח וקניתי בארץ, אבל זה לא משנה.

אז שוב, האם המחיר הלא סביר בארץ לא גרם לי לא לקנות? אכן כן. גם 75 שקל זה כסף, אני לא מליונר והכסף לא גדל על העצים.

ודגש:

רשמתי המחיר "הלא סביר", לא "המחיר הגבוה".

אם מחירו של המשחק היה פרופורציונלי למחירו שנקבע ע"י המפיצים בחו"ל, הייתי מקבל את זה. גם אם המחיר בארץ היה יותר יקר במידה סבירה.

אבל הבעיה היא שהיבואנים בארץ (וישפאר ברשותם!!!!!), מנסים להפוך אותך למעיין שעיר לעזאזל וכן.... לפראייר.

אז האם הפתרון הוא פיראטיות? לא.

אבל הפתרון הוא בהחלט לא לתמוך בנוכלים הללו, בשום צורה שהיא.

כל מה שאנחנו מבקשים הוא מחיר הוגן, סביר ופרופרוציונלי למחירו של המשחק בשווקים הזרים.

(וזה מתקיים בחלק גדול ממשחקי המחשב- משמע מצב שאכן יכול להתקיים בישראל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן יופי שאתה משווה את המחירים לEBAY, המחירים ברשתות בארה"ב למשחקי חדשים הם $50 + TAX (סה"כ משהו כמו 230 שקל), המחיר בארץ לרוב 219 שקל, יש גם משחקים ב30$ אבל גם בארץ הם מתומחרים לרוב ב169 שקל.

משחקי הקונסולות יקרים בעיקר בגלל שישפאר גנבים :D אבל עדיין הרצון שלכם שמשחקים יעלו 150 או 200 שקל זה לא מציאותי, בארה"ב משחקי PS3 עולים 275 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, לא באתי להשוות את המחיר לארה"ב.

באתי לנגוד את הטענה שהבדל של 100 שקל במחיר לא משנה האם תקנה את המשחק או לא.

הוא משנה.

שנית, השורה התחתונה של מה שרשמתי היא שצריכה להיות פרופ' בין המחירים בחו"ל ובארץ- והבעיה היא לא רק המחיר המוחלט, אלא גם חוסר הפרופ'.

קצת הבנת הנקרא לא תזיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן יופי שאתה משווה את המחירים לEBAY, המחירים ברשתות בארה"ב למשחקי חדשים הם $50 + TAX (סה"כ משהו כמו 230 שקל), המחיר בארץ לרוב 219 שקל, יש גם משחקים ב30$ אבל גם בארץ הם מתומחרים לרוב ב169 שקל.

משחקי הקונסולות יקרים בעיקר בגלל שישפאר גנבים :D אבל עדיין הרצון שלכם שמשחקים יעלו 150 או 200 שקל זה לא מציאותי, בארה"ב משחקי PS3 עולים 275 שקל.

אתה לא לוקח בחשבון את שוק המשומשים וההשכרות שם שהרבה יותר מפותח

שם יש חנויות שאתה יכול לימכור להם מישחקים משומשים ככה שהעלות הסופית בהנחה שאתה גם תימכור את המשחק אחרי ששיחקתה בו נמוכה בהרבה

בנוסף לזה ירידות מחיר של מישחקים שהפסיקו לימכור טוב הרבה יותר מהירות מבארץ

וגם לכל חברת יש "מישחקי פלטיניום " שהם מישחקים מוזלים שבעבר מכרו הרבה במחיר רגיל (לכל חברה השם שלה למוזלים האלו )

תחשוב לדוגמה שאתה רוצה ליקנות מישחק חדש אם הרבה הייפ וביקורות מצוינות אבל לא במחיר המלא

ואז אתה יכול לחכות כמה חודשים וליקנות או את אותו מישחק במחיר מוזל או משומש

בארץ לרוב זה לוקח הרבה יותר זמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן אדם דביל :screwy:

זה מה שיש לי להגיד

אין לך חיים?

מה זה יעזור לך שהפורומים האחרים האלה יסגרו?

לא סובל אנשים כאלה דברים שלא קשורים אליהם יהיו חייבים להדחף בכח

כנראה שאתה ממש ממש ממש חסר חיים אם אתה מתעסק בדברים כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור :\

גם אם רק עשירית מנתח השוק יקנו משחקים זה שווה.

המצב כיום הוא שאולי אחוז אחד מנתח השוק קונה משחקים.

חוצמזה, עומרי, איתך אי אפשר לדבר על דברים כאלה. לא אכפת לך מכלום (הנושא עם המים, ע"ע) ואתה לא חושב שיחיד יכול להשפיע. אז לך תחשוב שאתה כלום ביחס לעולם.

בואנה ילד איזה מלשין אתה מה זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...