צעד ראשון במלחמה נגד הפיראטיות בישראל. - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צעד ראשון במלחמה נגד הפיראטיות בישראל.

Demagh

Recommended Posts

תראו חלק מחברי הפורום צוחקים עלי שאני קונה משחקי WIIWARE אבל לא מישחקי ריטאל לWII

כאילו מישחקי הורדה בתשלום לא נחשבים ואני צריך להזמין מישחקים מחול בדואר על כל הפרוצדורה של זה

שבפועל קניתי "נקודות "WII בכסף ששוה ל2 מישחקי חדשים בארצות הברית ואני בטח יקנה עוד בהמשך

במילים אחרות אני רוצה להגיד שאפשר לצמצם את הפיראטיות -לא לבטל לגמרי אבל לצמצם אם התימחור נכון

והשווה לגניבה פיזית היא די בולשיט

ההפסדים מהורדות לא חוקיות כניראה מוערכים בהרבה יותר מאיך שהיה במציאות אם בכלל לא היה

פשוט כי אנשים לא היו קונים כל פיפס שהם מורידים אם המחירים גבוהים להם מידי

אני לדוגמה מוכן לשלם 300 שקל על מנוי שיכלול מישחקים חדשים +סרטים-סדרות מענינים ב"אכול כפי יכולתך "

בפועל כרגע אין שרות כזה -יש שרותים מופרדים שברוב אין את שיטת המנוי אלה תשלום על כל דבר

אז יופי יש VOD בארץ רק שצריך חבילת בסיס דיגיטלית והרבה תכנים בתשלום ורובם באיכות צפיה גרועה יחסית לחול

(HD )

בקיצור קודם כל מחירים נוחים ואז שילחמו בפיראטיות איך שהם רוצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 154
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אנא, שתפו כאן בכל "פורומי ההורדות" למיניהם וחנויות המוכרות משחקים צרובים או לא מקוריים. אולי כשאחוזי הפיראטיות כאן יירדו מפיצות סוף סוף יתחילו לקחת את השוק שקיים כאן ברצינות.

פפפפפפפפפפחחחחחחחחח...... יצאת ט-ו-נ-ה...................................

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Toyota RAV 4 נמכרת בקנדה במשהו כמו 20,000 דולרים קנדיים ופה זה עולה כמו בית.

אז גם את זה תגנוב כי "אין שום סיבה בעולם ש..."?

אני לא מדבר על תוכנות המשמשות לצרכי עבודה. תוכנות אלה גם בד"כ לא יעלו בארץ יותר מאשר בחו"ל.

אל תבין אותי לא נכון: אני בהחלט מוכן לשלם על משחקים טובים, ויש לי ממש לא מעט עותקים חוקיים שקניתי או הורדתי מאתרים כמו סטים. אני מדבר רק על זה שמשחק נמכר בארץ במחיר כמעט כפול ממחירו בחו"ל, עקב חמדנות נטו מצד המפיצים. זה קיים גם בענפים רבים אחרים, אך שוק התוכנות הוא בין הבודדים המאפשרים להלחם בקלות יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל מהותי בין מכוניות למשחקים.

על מכוניות יש מיסוי גבוה במיוחד.

על משחקים אמנם גם יש מס, אך הוא לא גבוה כמו של מכוניות. המחיר של משחקים (בעיקר קונסולות) בארץ הוא שוד.

סתם דוגמה: NBA 2K9 ל עולה 20$ בארה"ב. בארץ הוא עולה 200 שקל.

מיסוי הוא לא תירוץ. משחקים שעולים בארה"ב 40-50$ עולים בארץ 200-250 שקל, כלומר יש פרופ' סבירה כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המון סקרים הוכיחו שמי שמוריד משחקים\מוזיקה\סרטים הם בד"כ אלה שגם קונים הכי הרבה(לפחות בכל הנוגע לקניה דיגיטאלית), יש לי מעל ל15 משחקים קוניים בSTEAM, וכמות כמעט זהה בEA Store + כמה כותרים בD2D חלק לא קטן מהם בזכות זה שנהנתי לשחק בהם אחרי בדיקה מקיפה. פעם היו מחלקים דמויים, היום כמות הדמויים שיוצאת היא אפסית, בעיקר כיוון שדמו לא ישקול הרבה פחות מהמשחק המלא, וחצי של 9GB זה עדיין יותר ממה שרוב האתרים מוכנים לאכלס.

דמויים יוצאים רק למשחקים שהם MP במקור ואז בד"כ תחת MP Beta, או בשביל נסיון אחרון לחזק מכירות של משחק טריפל A שאף אחד כמעט לא קונה(וזה מגיע שלב 1 אחרי הצ'ק לgamespot)..

היום המקום הנורמאלי היחידי לקבלת דמויים זה השרותים המכוונים של הקונסולות וזה בגלל שהם פיתחו מערכת נורמאלית, MS מכסה את העלויות של רוחב הפס ע"י דמי חשבון הLIVE, מכסה את העלויות חלקית מגביית כסף מהמפיצות ומספיגת הנזק.

באנר לא יכסה כמה עשרות אלפי הורדות של 2-5GB על כל דמו, והחברות לא בדיוק ששות להפיץ את הדמויים שלהם בעזרת שיתוף קבצים, למרות שאני לא מבין זאת, בליזארד הבינה ישר שאם היא לא תעביר הורדות של WoW דרך BT היא תפשוט את הרגל אחרי העדכון הגדול הראשון שייצא, מיליוני מנויים שמורידים עדכון תוכן ששוקל כמה מאות מגות זאת תעבורה אסטרונומית.

מלחמה בפירטיות היא דבר טיפשי, בעיקר כיוון שפירטיות עוזרת למפיצות התכנים לא פחות ממה שהיא כביכול עושה להם נזק, כן הנזק מפירטיות כביכול עולה כל שנה, אבל גם ההכנסות של חברות התקליטים, מפיצות המשחקים, ומפיצות הסרטים.

אם נצוטט את סטיב באלמר, אם אתם גובנים תגנבו מאיתנו, הפירטיות מגדילה את החשיפה של התכנים שלהם בצורה היסטרית, אנשים שנהנים מהתוכן קונים אותו, אנשים שהגרסאה הפיראטית לא שכנעה אותם לקנות את המשחק לא היו קונים אותו, או במקרה הכי טוב קונים משומש או משכירים מה שלא מכניס כסף למפיצה בכל מקרה.

ברגע שמפיצות משחקים יעברו לפורמט נורמאלי של הפצת תוכן, בין אם זה דמו נורמאלי, או מה שאני מאוד מקווה שיעבור מהמזרח למערב היא שיטת הpay to play שנפוצה במדינות אסיה ששם רוב המשחקים נערכים בבתי קפה "אינטרנטיים".

שייגבו כמות מסויימת של כסף לשעת משחק, בהתחשב שמשחק טריפל A היום עולה כ50 דולר ורוב המשחקים בקושי מגרדים את ה10 שעות, לא אכפת לי לשלם 4-5 דולר לשעת משחק, ומי שרוצה יוכל לקנות אותו עם החזר של נגיד 50% למשל מסכום השעות שהוא כבר רכש(שיעלה עם כל שעה נוספת שהוא רכש, ככה שלמשל הגיע למחיר המלא, או עקף אותו אפילו בP2P הוא יצתרך לשלם סכום סמלי יחסית בשביל לקבל את המשחק באופן מלא). אני מעדיף לשלם 2 דולר יותר על משחק שכבר בדקתי מאשר לשלם 50 דולר על משחק שמבחינתי הוא חתול בשק.

במציאות של היום כאשר אין שום אפשרות לבדוק משחק בצורה נורמאלית היום חוץ מלהוריד אותו, אני לפחות מעבר למספר מאוד מועט של משחקים(שאת ברובם יכלתי להתנסות בBETA/MP DEMO או דבר דומה) לא הייתי קונה את רוב המשחקים שקניתי בשנתיים האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק

עשו את חוק הקלטות הריקות פעם (לוקחים מס שעובר ליוצרים ) ביגלל שהייתה פיראטיות בארץ

שהגיע עידן ההורדות באינטרנט הם נידפקו מיזה חלקית

יש הבדל בין המדיות, בזמן שבטלויזיה זה מוזרם לכל הלקוחות וזה עניין של נוחות שאתה גם כך מקבל את הסרט אבל בוחר לצפת בו במועד מאוחר יותר (אין הבדל בין זה לבין TIVO)

לבין משחקי מחשב שנמכרים פר יחידה והעתקה זאת גניבה, אתה רוצה לשלם פחות אז תקנה יד שניה.

אבל בקשר לסוני מוכרת את הקונסולות בארץ במחיר משמעותי גבוה מבארצות הברית

וכרגע אין PSP\PS2\וPS3 מזויפים אז מה התרוץ למכור פה ביוקר ?

לא יודע לגבי מזויפות אבל כל הPS2 מגיעות כברירת מחדל עם הציפ

מלבד יחידים טחונים כמוך שיש להם PS3 ו360 וWIIו PSP לכולם יש חבילת דיסקים צרובים של משחקים

בעניין MS המצב בכלל מעצבן יש להם נציגות מכובדת בארץ בגלל עסקי המחשבים אבל הXBOX למרות שרמזו פעם שיהיה שיווק רישמי אין

החליטו פשוט לא ליתיחס לקונסולה בארץ

צודק, יש גם בעיה עם שירותי הרשת שלהם, אבל זה הכול עניין של שוק, כאשר הרוב לא מוכנים להוציא כסף הם לא מוכנים להשקיע

בקיצור מי שחושב שפיראטיות לבדה הורגת את שוק הקונסולות בארץ שיחשוב שוב

הרבה מקוני המישחקי בארץ קונים את המישחקים מחול או משרותי ההורדות

ולא מחנויות בארץ -וזה בגלל המחיר שדווקא גורם לפיראטיות גדולה יותר

אם המחירים היו כמו בארצות הברית ואני אומר בכוונה ארצות הברית היה לי כרגע חוץ מהWII וPC גם 360 וגם PS3

ואף אחד מהם לא היה פרוץ

אז אם כל הכבוד למלשינון הלאומי זה בולשיט וזה לא יעזור הרבה

להוריד אתר כזה או אחר זה לא משמעותי כמו שעומרי אמר בגוגל אפשר למצוא בקלות ותמיד יצוצו חדשים

על כל אחד שקונה משחקים בחו"ל יש מאה שמורידים אותו, ואפרש לראות את זה יפה מאוד בנתוני המכירות

עם כל משחק חדש שיוצא ויותר ויותר אחרי זה.

לדעתי בהחלט הפירטיות פוגעת והגישה של מי שמוריד גם כך לא היה קונה היא שטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין המדיות, בזמן שבטלויזיה זה מוזרם לכל הלקוחות וזה עניין של נוחות שאתה גם כך מקבל את הסרט אבל בוחר לצפת בו במועד מאוחר יותר (אין הבדל בין זה לבין TIVO)

לבין משחקי מחשב שנמכרים פר יחידה והעתקה זאת גניבה, אתה רוצה לשלם פחות אז תקנה יד שניה.

היום ברוב הקונסולות יש אפשרות תאורטית לימכור את מירב המשחקים דרך הרשת

אפילו בWII אפשר תאורטית אם הלקוח קונה כרטיס זיכרון של 8 גיגה או יותר

אבל לרוב לא עושים את זה בקונסולות ונידבקים לשיטת הדיסק

בשיטת הרשת אפשר לעשות "אכול כפי יכולתך" כי יש גם ככה והמשחק רק רק על אותה קונסולה מסוימת

לא יודע לגבי מזויפות אבל כל הPS2 מגיעות כברירת מחדל עם הציפ

מלבד יחידים טחונים כמוך שיש להם PS3 ו360 וWIIו PSP לכולם יש חבילת דיסקים צרובים של משחקים

1-זה אולי בררית מחדל בארצות כמו ישראל

באמריקה ציפ אסור לפי החוק ותאמין לי סוני לא מוציאה את המכשיר אם ציפ

ולא אין לי את כל הקונסולות יש לי רק וWII ולא אני לא צדיק ...אמרתי מה הייתי עושה במחירי ארצות הברית

על כל אחד שקונה משחקים בחו"ל יש מאה שמורידים אותו, ואפרש לראות את זה יפה מאוד בנתוני המכירות

עם כל משחק חדש שיוצא ויותר ויותר אחרי זה.

לדעתי בהחלט הפירטיות פוגעת והגישה של מי שמוריד גם כך לא היה קונה היא שטויות.

יש לך מישחקים שמוכרים המון למרות שיש הרבה פרוצים

COD4\GTA4\מאריו קארט ועוד הרבה

ואם תיבדוק תיראה שהתעשיה (החוקית) רק גדלה בשנים האחרונות למרות כניסת הרשת באופן חזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הת'רד אתה בנאדם הזוי, פתטי, צבוע ותמים.

למי שהשווה זכויות קניין דיגיטלי לקניין פיזי: צא מהסרט. לא, זה לא אותו הדבר.

אם מישהו חושב שע"י חיסול הפיראטיות ובעצם מתן "בלעדיות" לחברות הפצת המשחקים הן יורידו מחירים שיחזור למציאות, אתם עושים להן חיים קלים ואתם מצפים שהן יבואו לקראתכם? כן, בטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאחרי התגובה של נימי היה אפשר להפסיק לדון ולנעול את הת'רד.

אני כמובן מדבר על התגובה שהוא מצוטט בה את פותח הת'רד מבקש הזמנה לTL ובכך חושף את הצביעות שלו ::)

חן חן לצבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתה לכם אפשרות לקנות חדש ב20 אלף שקל שהוא מצד אחד גנוב

אך מצד שני חוקי בפני כל הרשויות (ביטוח טסטים שנתיים וכו') אני בטוח שכולכם הייתם רצים וקופצים על זה..

במיוחד שאף אחד ב99 אחוז לא היה עולה על זה.

לא הייתם חושבים על אף אחד.. הייתם חושבים על זה שחסכתם עכשיו 80 אלף שקל שמהם יש 95 אחוז מס..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן מכתב שקיבלתי ממשרד עורכי דין המייצג את חברת ישפאר, לאחר דיונים ממושכים.

אנא, שתפו כאן בכל "פורומי ההורדות" למיניהם וחנויות המוכרות משחקים צרובים או לא מקוריים. אולי כשאחוזי הפיראטיות כאן יירדו מפיצות סוף סוף יתחילו לקחת את השוק שקיים כאן ברצינות.

^מלשין :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן מכתב שקיבלתי ממשרד עורכי דין המייצג את חברת ישפאר, לאחר דיונים ממושכים.

הבעיה הגדולה היא לא המלשנות שלך,

אלא העובדה שאתה מלשין מתוך אינטרס אישי שמעורב בצביעות.

אהה ועוד בעיה קטנטנה, אתה תמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...