מחפש תשובה: היקום סופי - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש תשובה: היקום סופי

GOVNER_T.S.Y

Recommended Posts

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

סקרנות ? אולי טיפשות ?

הרי העולם הזה באופן הטיבעי מתאים לנו ולשאר בצורה מושלמת , כל תוספת ו/ או חיסור של אלמנט איננו מועיל , או שאני טועה והיכחדות המינים וחימום גלובלי וסופות האבק שפוקדות אותנו כל שני וחמישי כולל הפשרת הקרחונים היא המצאה שלי ?

סקרנות ?

מה היה רע לנו על העצים ?

אני בהחלט מוכן להסכים שזו היא דרך הטבע , אבל להגיד שזה מקדם אותנו ?

לאן יש להתקדם ביקום אין סופי ?

יש לנו להגיע לאן שהוא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעכביש,

מה לעשות שזה מה שמבדיל אותנו מבע"ח. מכאן נוצר והתפתח המדע, מהרצון לדעת למה ואיך דברים עובדים.

מהצד, לבע"ח הדבר היחיד שאיכפת זה הישרדות והם עובדים ע"פ אינסטינקטים בסיסיים ואולי שיקול דעת בסיסי במיוחד, והם לא מסוגלים לראות מעבר לצרכים הבסיסיים שלהם, או במילים אחרות, "חיים את הרגע".

אם זה יצא לנו לטובה או לרעה בסופו של דבר זה כבר דיון אחר, אבל זה היה "bound to happen". יכול בהחלט להיות שבני האדם היו מאושרים יותר ללא - אבל אין לנו שליטה על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס יש הרבה תאוריות והן מאוד סבירות,

אבל יכול להיות שהיקום בכלל לא מתפשט ושהתיאוריה של המפץ הגדול בכלל לא נכונה, אבל בגלל זה קוראים לה תאוריה.

תיאוריית המפץ הגדול מקובלת כיום, בערך כמו התיאוריה שכדור הארץ סובב סביב השמש. ישנם עדיין סימני שאלה רבים כגון חומר , עד מתי יתפשט היקום ועוד שאינם ידועים.

עצם התיאוריה שהיקום התחיל מנקודה סינגולרית ב"פיצוץ" גדול, ומתפשט מאז, נתמכת בראיות וניסויים רבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סקרנות ? אולי טיפשות ?

הרי העולם הזה באופן הטיבעי מתאים לנו ולשאר בצורה מושלמת , כל תוספת ו/ או חיסור של אלמנט איננו מועיל , או שאני טועה והיכחדות המינים וחימום גלובלי וסופות האבק שפוקדות אותנו כל שני וחמישי כולל הפשרת הקרחונים היא המצאה שלי ?

סקרנות ?

מה היה רע לנו על העצים ?

אני בהחלט מוכן להסכים שזו היא דרך הטבע , אבל להגיד שזה מקדם אותנו ?

לאן יש להתקדם ביקום אין סופי ?

יש לנו להגיע לאן שהוא ?

אז אני מבין שאתה מעדיף לחיות במערה ולפחד מזאבים וחיות אחרות, לאכול בשר חי ונא, ולהיות חסר כל טכנולוגיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תעלב או משהו , אבל לצערי ההבנה שלך חא התקדמה בקצב הטכנולוגיה ,

התקדמות הטכנולוגיה והאדם ( ? ) היא מטב הדברים כמו שנאמר :" אם האדם הוא חלק מהטבע - טיבעיים כל מעשיו "

לכן אישית אני לא מעדיף לחיות במערה ( למרות שהבית הוא מערה משוכללת )

עדיין צאו מהעדפות כי זה לא הנושא ואיננו צריך להיות מפני שזה טיבעי , כמו תמיד השאלה היא "איך" ואם בגזרת ה"איך" עסקינן אז ואדי שיש לי מספר שיפורים ( אבל למי אין ? )

והתשובה היא כרגיל "מודעות " אם לאדם הממוצע הייתה מודעות שאין למעשה לאן להתקדם - אני בטוח שזה היה מכניס את האדם לפרופרציה מתבקשת ולקדימה מודעת ולא הורסת את הטבע בשם איזו התקדמות והתפתחות , כאילו יש לנו איזו פלנטה שאנחנו מתכוונים לעבור אליה דירה .

או בקיצור

בלי פאניקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה תיקונים:

היקום מתרחב במהירות שגדולה ממהירות האור והיא הולכת ומואצת. אין שום סתירה בין זה ובין תורת היחסות שקובעת ששום דבר לא יכול לנוע מהר יותר ממהירות האור כיוון ששום דבר לא נע - המרחב עצמו נמתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאוריית המפץ הגדול מקובלת כיום, בערך כמו התיאוריה שכדור הארץ סובב סביב השמש. ישנם עדיין סימני שאלה רבים כגון חומר , עד מתי יתפשט היקום ועוד שאינם ידועים.

עצם התיאוריה שהיקום התחיל מנקודה סינגולרית ב"פיצוץ" גדול, ומתפשט מאז, נתמכת בראיות וניסויים רבים.

אבל תסכים איתי שהיא לא בטוחה ב100%

יש הבדל בין מקובלת לנכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר במדע הוא לא 100%. תקרא על קרל פופר שפחות או יותר ניסח את הפילוסופיה על פיה עובדת השיטה המדעית.

המפץ הגדול היא כיום תיאוריה שאוששה בניסויים רבים, וחרף העובדה שעדיין לא יודעים הכל אודות היקום - התיאוריה מוצקה מאוד.

לדוגמא - לקרינת הרקע הקוסמית, אין הסבר כלשהו פרט למפץ הגדול, והיא התגלתה (לראשונה במקרה) רק לאחר שמודלים תיאורטיים חזו את קיומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או בקיצור

בלי פאניקה

:smile1: :smile1: :smile1:

בכל מקרה, אל תדאג, אני בדעה שאנחנו יכולים לעשות מה שאנחנו רוצים, כי מקסימום נמות ואז הטבע יוכל לשקם את עצמו.

(בטיעון הזה יש נקודה חלשה מאוד. מפתיע שרוב האנשים לא שמים אליה לב עד שאומרים להם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא עשה את זה עם הקוף פעם , לך תדע עם מי זה יקרה בפעם הבאה ואיזה צורה זה יקבל ?

מה אתה חושב שהקלינגונים גם נוצרו מקופים ? הם ניראים כאילו אחש האבות הקדומים שלהם הוא לטאה , בכלל אולי אנחנו בכלל נתקדם לצורה של אור בכלל ( הכוונה אם נצליח לשרוד ) - בקיצור הכל פתוח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...