מחפש תשובה: היקום סופי - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש תשובה: היקום סופי

GOVNER_T.S.Y

Recommended Posts

אפשר להוכיח שהוא סופי כי אפשר להגיע לסוף אבל לאין סוף אי אפשר להגיע ככה לא ניתן להוכיח את זה

ואם נניח שהוא סופי האם אפשרי להגיע אליו בטכנולוגיה הכי משוככלת אפשרית במציאות שלנו ?

כי כנראה שהוא ממש ענקי אם הוא לא אינסופי לא חושב שניתן להגיע לסוף הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נושא מעניין מאוד.. אבל השאלה לאיפה הוא מתרחב? זה משהו שקשה לחשוב ולהבין.. הרי אין כלום, וגם הכלום הזה, מה זה? כאילו בוא נגיד ואני נמצא עכשיו איפה שהדופן הזה שמתרחב ואני במהירות שלו ואני מחליט להגביר מהירות בוא נגיד ב10% יותר ממנו לאיפה אני מגיע? במה אני נתקל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הנושא מעניין אותך, חפש מאמרים דרך . ישנן תיאוריות שונות בעניין עם הרבה פרמטרים שונים. גם אם אנשים ישקיעו, כנראה אף אחד לא יסכם לך את כלל התיאוריות עם נקודות החוזק החולשה שלהן. במידה ותשאל משהו יותר קונקרטי, תקבל תגובות הרבה יותר ענייניות.

דבר נוסף והכי חשוב - תשכח מאינטואיציה - היא לא תעזור לך להבין שום דבר בנושא, היות ובחיי היום יום אינך נתקל בתופעות הרלוונטיות לנושא הנידון. ציטוט נוסף שמיוחס לאיינשטיין - אינטואיציה היא אוסף הדעות הקדומות שאדם רוכש לעצמו טרם הגיעו לגיל 18.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנרגיה שנפלטה מהמפץ הגדול והיא נעה במהירות האור. אי אפשר לעקוף את מהירות האור ולכן לא תוכל לצאת מה "בלון".

התאוריה היתה שהכבידה בין הגופים ביקום תגרום להאטת ההתפשטות ואולי אפילו לקריסתו לנקודה ("המעיכה הגדולה")

אבל תצפיות הראו שהיקום לא רק שאינו מאיט, אלא מאיץ.

אני היחידי שרואה פה סתירה? :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היקום הוא סופי כמו החיים של זה ששואל את השאלה ו / או מצפה לתשובה כלומר אתה שוכח שיש תשובות שהמוח שלך איננו יכול לעבד כמו שיש פונקצויות/ חישובים שהמחשב שלך איננו יכול לעשות/ לעבד ולו רק מבחינת סדר גודל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי היקום הוא סופי, בדיוק כמו כל דבר אחר מוחשי. [בקשר למשפט של איינשטיין; טמטום לא מוחשי ולכן לא יכול להיות לו סוף (גם לדמיון אין סוף בנוסף גם לאלוהים, המצאות, מוזיקה, רעיונות, חכמה, חדי קרן, ועוד בולשיט)∞]

עם התפתחות הטכנולוגיה נוכל לחשוף עוד חלקים ממנו עד שלבסוף נגיע לתשובה שלדעתי היא סופית. להזכירינו: ככל הנראה שאנו רואים רק שבריר קטן מהיקום בצילומי הקרינה הקוסמית.

שכל אחד יחשוב לפי מה שדעתו אומרת.

FYI מחבר הדיון יש פורום וטכנולוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון לעכשיו היקום ממשיך להתפשט. פיזיקאים מעריכים, שבנקודה מסוימת הוא פשוט יפסיק להתפשט, ויקרוס אל תוך עצמו. ::)

כמובן שזאת תאוריה, וכמו לכל תאוריה, גם לה יש מתנגדים ותומכים. It.

יותר נוח לחשוב שהיקום הוא אינסופי. כי אם הוא סופי, אז מה יש אחריו ? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלות המעצבנות האלו של מי אנחנו?, מאיפה היקום הגיע?, הוא סופי?..... וכל החראה הזה, אלו שאלו שאנחנו לא יכולים לתפוס בכלל!... :-\

שאלות כאלו צצות לי כל חודש לפחות וברגע שאני חושב יותר משתי דקות אני אומר די! ומפסיק לחשוב עליהן. עשו כמוני. כי לא משנה מה התשובה, אם היא כן, לא ,כן ולא, זה לא משנה, כי כולנו נמות וכדור הארץ גם, ויחד איתו גם כוכבים אחרים ו..... פייי.... זה לא נגמר!

אז תומרו כמוני, די! כי זו התשובה הכי מסוכמת ומסודרת שתקבלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון לעכשיו היקום ממשיך להתפשט. פיזיקאים מעריכים, שבנקודה מסוימת הוא פשוט יפסיק להתפשט, ויקרוס אל תוך עצמו. ::)

או שהוא יתפשט את כדי כך שהוא "יקרע" או פשוט יתקרר יותר מדי.

אבל אם אני לא טועה זה עוד 4 מילארד שנים בערך - סביר להניח שנהרוג את עצמנו לפני זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שהוא יתפשט את כדי כך שהוא "יקרע" או פשוט יתקרר יותר מדי.

אבל אם אני לא טועה זה עוד 4 מילארד שנים בערך - סביר להניח שנהרוג את עצמנו לפני זה.

מעניין איך הגיעו לזה..... לקח להם אני חושב שבערך..... ??? ??? ??? :nixweiss: :nixweiss: :nixweiss: בערך 8 מיליארד שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...