מחפש תשובה: היקום סופי - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש תשובה: היקום סופי

GOVNER_T.S.Y

Recommended Posts

טוב רבותי, היות וזמן להתעמק בנושא אין לי. החלטתי לנצל את משאבי האתר (המוחות שלוקחים חלק באתר) ולפתוח את התרד הזה. הנושא "היקום סופי" הוא דבר שעבור האינטואיציה שלי נראה שיקרי בהחלט.

אשמח לשמוע הסברים ממוקדים בנושא. אנא בלי תגובות מיותרות , בואו ננסה ביחד לבנות מודל מדיוק של הנושא ולא חזרה מיותרת על אותם פרטים, כלומר אם יש טיעון שהוא שגוי אז להפריך אותו , אבל אם נאמר משהו שהוא נכון לא לחזור עליו. אפשר לחזק. בסופו של דבר נסכם את המודל ונבקש מהאדמינים לעשות אותו סטיקי, אם במידה והוא יהיה מעניין מספיק והם כמובן יסכימו

g0vner_t.s.y

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

החומר ביקום סופי. הוא מתפשט בצורת כדור מנקודת המפץ הגדול במהירות קרובה למהירות האור.

הנימוק שלך מעלה שאלות , כמו אוקי נאמר והחומר הוא באמת סופי, והוא מתפשט כמו כדור.. כלום לא מגביל את ההתפשטות שלו, אז לאן הוא מתפשט? אין המקום שאליו הוא מתפשט עצמו אין סופי ?

בצורה מאטפורית אם יש לי בלון, אני יכול לצאת מהבלון ולהתקדם .. איפה ההתקדמות שלי תתקל במשהו שהוא סופי, ואין לו שום המשך אחר ממה שקדם לו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח.

יש שתי דעות חלוקות במדע כיום:

1. ההתפשטות תגיע לקיצה והיקום יתחיל להתכווץ לנקודה הקטנה שממנה התחיל. יעשה מאוד חם פה בכמה מיליארדי שנים הבאות.

2. ההתפשטות תימשך לנצח. יתחיל להיות פה מאוד קר וחשוך במיליארדי שנים הקרובות.

כרגע ההתפשטות נמשכת מה שמחזק את הטענה השניה, אך לא מוכיח אותה.

נבוא לבקר עוד כמה מיליארדי שנים ככה בקטנה ונראה מה השתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התאוריה היתה שהכבידה בין הגופים ביקום תגרום להאטת ההתפשטות ואולי אפילו לקריסתו לנקודה ("המעיכה הגדולה")

אבל תצפיות הראו שהיקום לא רק שאינו מאיט, אלא מאיץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, התשובה לשאלה הזאת, מעבר לכמה תיאוריות (שהוכחו, או יותר נכון הסבירו הרבה תעלומות), היא שבקו התחתון אין ממש מושג מה קורה/קרה/יקרה והכל זה הערכות (עוד פעם, בחלקן מאוד מבוססות, תיאורית המפץ הגדול היא לא סתם איזה הנפצה של כמה חברה אלא מבוססת מאוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך יודעים שהמהירות שלו כמעט מהירות האור? הראי אי אפשר לראות את זה, וגם אם כן עד כמה שידוע לי אנחנו לא יכולים לראות כול כך רחוק(המיכשור לא מתקדם מספיק)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...