מחפש תשובה: היקום סופי - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש תשובה: היקום סופי

GOVNER_T.S.Y

Recommended Posts

יותר נוח לחשוב שהיקום הוא אינסופי. כי אם הוא סופי, אז מה יש אחריו ? ???

לדעתי זאת שאלת המפתח בכל הדיון הזה.

אז ראשית, המונח סופי או סוף (איך שתרצו) למעשה אינו רלבנתי כלל וכלל. משום שהוא הומצא ע"י האדם מחוסר הבנתו את התהליכים שמתקיימים ביקום שבו אנו חיים.

ואם מישהו חולק עליי אז אדרבה, מישהו יכול בטובו להגדיר את המונח "סוף" ?, לא כמובן שלא!!!. ואם בכל זאת מישהו מוכן להרים את הכפפה אז בבקשה.

ולכן השאלה אם היקום הוא סופי אינה רלבנתית כלל.

וכבר כתבתי באחד מהדיונים פה בעבר שהיקום הוא דואלי משמע, כל מה שיכול להיות נכון יכול להיות גם לא נכון. וזה מה שעושה את היקום בו אנו חיים לנפלא כל כך.

וגם כתבתי באותו דיון שהיקום מתנהל לפי חוקים משלו, ושחוק מס' 1 הוא שאין חוק.

בקשר לתאוריית המפץ הגדול, זהו בעצם תהליך שקורה בשלב מסויים לכל גוף ביקום. זהוא בעצם תהליך שגוף מסויים אינו יכול יותר להכיל את המסה שהצטברה בו ואז הוא מתפרק למספר רב של חלקיקים ואז נוצרת ראקציה עם חלקיקים אחרים וכך, נוצרים אלמנטים (חומרים) חדשים ביקום. שהם יותר מורכבים או יותר מתוחכמים (איך שתרצו). זהוא בעצם גם מה שקורה לנו לגופינו בגיל הזיקנה, שהגוף התבלה ואינו יכול להכיל את המסה אשר בו ואז הוא מתפרק (למה שאנו קוראים מות).

מאותה סיבה בדיוק אני מאמין בתורת האבולוציה, ואם תתבוננו סביבכם אני בטוח שתגיעו לאותה מסקנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

היקום הוא כדור .

ואין שום סיבה שהוא לא יהיה עגול כי כל השאר כן - כלומר צורה של מיבנה שמימי הוא מתהווה לעיגול , כדור הארץ מערכת שמש גלקסיה - לעניות דעתי אין שום סיבה שהצורה של החלק הרחב יותר לא תהיה עגולה .

דבר נוסף יתכן כי היקום איננו עגול אבל לנו לבני אדם ילידיי כדור הארץ הוא ( היקום ) יראה עגול מיכיוון שהבנה שלנו היא עגולה ממש כמו שגופנו הוא עגול ( לפחות מורכב מגופים צינוריים שהחתך שלהם הוא עגול ) ( כמו למשל גפיים עיניים טורסו ) אם אני לא טועה עיגול הוא צורת החומר היעילה ביותר מבחינה אנרגטית ( עזרה קטנה כאן ) .

(ובלי שום קשר מישהו הבין מה המיסיונר רוצה להגיד ? מה אומר הרבי זוצוקל ? היקום סופי לדעתו או שצריכים להעלות באוב או שהוא מתכוון שבסוף היקום יש גן עדן וגיהינום ? אני באמת לא מבין את התאוריות המטופשות הללו של אנשים שלא יודעים בין נ=ימינם לשמאלם שמצטטים אנשים אחרים שאינם יודעים בין ימינם לשמאלם שמבססים את דיבריהם על הבל ורעות רוח של אנשים מתים שלא חיים כעת - בקיצור שטויות ! רוני מספיק עם הסרחת דיונים בדיברי הבל !)[br]פורסם בתאריך: 22.04.2009 בשעה 16:30:34

כדור זה גוף שיש לו גבול והוא מכיל את עצמו, היקום לעומת זאת מכיל את עצמו אבל אין לו גבולות.

עדיין לא "הוחלט" כאן אם היקום סופי או לא - חחח

למעט לעיל - כדור / עיגול הוא כאן במובן צורה עגולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(ובלי שום קשר מישהו הבין מה המיסיונר רוצה להגיד ? מה אומר הרבי זוצוקל ? היקום סופי לדעתו או שצריכים להעלות באוב או שהוא מתכוון שבסוף היקום יש גן עדן וגיהינום ? אני באמת לא מבין את התאוריות המטופשות הללו של אנשים שלא יודעים בין נ=ימינם לשמאלם שמצטטים אנשים אחרים שאינם יודעים בין ימינם לשמאלם שמבססים את דיבריהם על הבל ורעות רוח של אנשים מתים שלא חיים כעת - בקיצור שטויות ! רוני מספיק עם הסרחת דיונים בדיברי הבל !)

זה שאתה חסר הבנה -כבר יודע, תקרא לגבי איזה נושא זה מדובר.

בכלל לא מדובר על היקום , חמור קופץ בראש מצלצל לך. :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן

מיותר להגיד לך ו / או להסביר לך שאתה טועה , אתה אינך אתה בכלל , אתה שופר לדעות שנטעו בראשך - אז אם ראש עציץ או ראש כרוב עולה לך באסוציאציה , אתה לא טועה .

השאלה בדיון האם היקום סופי ואתה מביא ( כרגיל) פתשגן שלם שבסופו אתה אומר שרק החכמים שלך יודעים וכל זאת מבלי להגיד ולהתיחס לנושא הדיון .

שחרר לחץ צדיק , היקום סופי או לא ? ( יש גם חמורים ויש גם ראש עציץ אבל עדיין השאלה האם היקום סופי או לא , ולא מעניין מה אמר רבי באבי וזקי זוצוקל - מה אתה אומר ועל איזה היגיון אתה מבסס את זה ) ( מספיק להיות קליפה של בן אדם / זומבי שרוחות של רבנים מתים מדברות מגרונו , אתה אפילו לא יודע מה אתה אומר - חחח )

אני לדעתי היקום גודל יחד עם ההבנה שלנו - וזה מבחינה פילוסופית

מבחינה מדעית טהורה - אין לנו את היכולת לדעת את זה מפני שאין לנו מכשירים למדידה של גודל כזה ( אין מעבדה מספיק גדולה - סתם צוחקים - חחח )

מבחינה שיכלית - אנחנו לא יכולים כרגע לעכל מידע כזה - צריך עוד סוגים של פעילות מוחית ( מינים נוספים )

מבחינה תאולוגית - היקום ניגמר בגן עדן ובגהינום ממש ליד מכון ליצור נשמות ואחר כך נמצא אלוהים שהוא כמובן אין סופי ( כמובן שאלוהים נימצא בכל מקום פחות או יותר )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הבעיה שלך קשה- לא יודע מה אתה רוצה ממני כל אדם שיקרא את ההודעה שלי [שעליה אתה מדבר וכמה הודעות לפני יבין על מה מדובר בכלל]

החמור -הוא קופץ בראש. [אבל אתה נהנה מזה ,אני נותן לך ;)]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היקום הוא כדור .

לא נכון! הוא ראש עציץ בכלל! תגיד אלוהים הזה שאתה לא ממש מאמין בו לחש לך את זה? כי אין שום הוכחה שתתמוך בזה-רק רטוריקה.

זה שאנשים לא חושבים והם מביעים דעות שלא שלהם זה דבר הרבה יותר נפוץ אצל חילונים שמצטטים חכמים מהוליווד או מאיזה פלספן דיכאוני.

מאיפה לך בכלל לדעת שמה שאתה חושב זה המחשבות שלך ולא של מישהו אחר? יש לך הוכחה לזה? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה לך בכלל לדעת שמה שאתה חושב זה המחשבות שלך ולא של מישהו אחר? יש לך הוכחה לזה? :nixweiss:

אין הוכחה לזה. יתכן וכולנו חיים במטריקס.

לגבי היקום - עד כמה שזכור לי, הרבה תיאוריות מדברות דווקא על כך שהיקום שטוח ולא עגול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...