צבא והחיים שאחרי.... - עמוד 15 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צבא והחיים שאחרי....

חן מ

Recommended Posts

החוק מאוד פרוץ. יש שני חוקים שעובדים פה:

א'. אסור לך לא לקבל מישהו בגלל עבר צבאי \ חוסר עבר צבאי

ב'. אתה לא חייב לפרט למה אתה לא רוצה לקבל מישהו

ככה שאתה יכול בעצם להגיד כל דבר (או לא להגיד כלום) ובכל זאת לא לקבל בגלל עבר צבאי.

זה כזה הזוי שמערבבים עם פרנסה, ברוב המקרים שלמדתי מנסיון כשכיר, הבוסים ממש לא מתלהבים מיציאה למילואים.

צריך להוציא חוק שלא שופטים אדם בגלל השרות הצבאי שלו כתנאי לקבלת משרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 348
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

scorn,אתה לא הולך לבצפר?

אתה באמת חושב שבבית יש לך את האמביציה לשבת ולפתוח ספרים ואינטרנט וללמוד?כי לי ממש לא,כל פעם שאני רואה את המחשב אני ישר נדבק אליו,ככה שלי באופן אישי לא מתאים להיות בבית ולא במסגרת..

מה קורה אצלי בבית הספר זה שאף מורה לא מרחיב מעבר לתוכנית הלימודים,כולם צמודים לספר....

ובאמת,מזה משנה אם חייל עשה של שנה וחצי או של שלוש?אולי הוא לא מסתדר בצבא?

בטח שאני לא הולך לבי"ס, סיימתי אותו לפני כמעט שנתיים (בגיל 17, אגב)

-אחרי- שיצאתי מהבי"ס למדתי את מה שבאמת רציתי ללמוד. נראה לך שאצלנו הרחיבו נושאים ולא "נשארו צמודים לספר"? המורה שלי למחשבים לא ידעה לענות על השאלות שהיא עצמה שמה במבחן.

ותתפלא, שאתה לומד נושאים שמעניינים אותך ולא חומר מגעיל שדוחסים לך בראש בצורה מונוטונית- בטח שיש מוטיבציה, אתה אפילו לא שם לב איך הזמן עף. מה שעוד יותר- אתה לא לומד כי מישהו מחייב אותך, אתה לומד בשביל עצמך בלבד.

מי שלא מסוגל ללמוד לבד בבית שלא יושבים לא על הראש כל שניה, סביר להניח שלא יוכל להוציא פסיכומטרי נורמלי בלי קורס, ולא יסתדר כמו שצריך במסגרת אוניברסיטאית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-אחרי- שיצאתי מהבי"ס למדתי את מה שבאמת רציתי ללמוד. נראה לך שאצלנו הרחיבו נושאים ולא "נשארו צמודים לספר"? המורה שלי למחשבים לא ידעה לענות על השאלות שהיא עצמה שמה במבחן.

ותתפלא, שאתה לומד נושאים שמעניינים אותך ולא חומר מגעיל שדוחסים לך בראש בצורה מונוטונית- בטח שיש מוטיבציה, אתה אפילו לא שם לב איך הזמן עף. מה שעוד יותר- אתה לא לומד כי מישהו מחייב אותך, אתה לומד בשביל עצמך בלבד.

מי שלא מסוגל ללמוד לבד בבית שלא יושבים לא על הראש כל שניה, סביר להניח שלא יוכל להוציא פסיכומטרי נורמלי בלי קורס, ולא יסתדר כמו שצריך במסגרת אוניברסיטאית.

מחזק! זה נכון מאוד בהרבה תחומים שנלמדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Scorn, אני לא מסכים איתך בשני דברים.

הראשון הוא לגבי הפסיכו' - אם אתה לא משהו פנומנאלי (ובאמת אחד בדור), סביר להניח שבלי קורס לא תוכל לעבור את ה-700-720. בגלל המסחור והקורסים, הפסיכו הפך להיות דבר הרבה פחות יעיל וברגע שלומדים הרבה טכניקות, גם אנשים שסתם ככה היו מוציאים 500, פתאום מגרדים את ה-680.

הדבר השני הוא לגבי האונ', ולגברי השורה המודגשת (דברים שדי הולכים ביחד) - כדי ללמוד תחום מסוים לעומק, אתה צריך לדעת הרבה יסודות, שלרוב לא מעניינים, ולהפוך את אותו תחום מעניין למשהו שמלא בנוסחאות (במקצועות הנדסיים לצורך העניין), ותאמין לי שזה לא תענוג. מצד שני, זו הדרך היחידה לרכוש הבנה מעמיקה - דרך דברים מגעילים שנראים מיותרים. אגב, לגבי אופן הלימוד - אני מסכים איתך שמערכת החינוך דפוקה (ואני לא חושב שיש על זה ספק), אבל יש נושאים שבמידה מסוימת אין לך ברירה. תסתכל על זה מנקודת המבט של המורה - הוא צריך ללמוד כיתה של נניח 30 איש, חלקם מתעניינים יותר וחלקם (רובם?) פחות, והדרך היחידה להבטיח ממוצע סביר ככה שהרוב יעברו תהיה בדרך של הכתבה ושינון, עם אפס הבנה.בנוסף, כנראה שהמורה בעצמו מלמד את זה כבר בפעם ה-15-20 בחיים שלו, וביחד עם זה שמרבית התלמידים לא עושים לו חיים קלים (ברמה של ללמד כמו שצריך בכיתה בלי הפרעות), פשוט נמאס לו והוא בא לצאת ידי חובה (ולפני שאתה קוטל אותם - תעמיד את עצמך במקומם). אז ברור שהמורים לא בסדר (הדוגמה שהבאת ממחישה את זה מעולה), אבל זה לא לגמרי באשמתם (למשל, מורים שמשנים להם כל שנה את תוכנית הלימודים, או הצד השני, כאלה שאחרי 25-30 שנים במקצוע משנים להם את תוכנית הלימודים. כמעט אין ספק ששנה אחרי שהם סיימו את התואר בנושא הם שלטו בחומר, אבל אחרי 25 שנה שוכחים, ויצא לי להתקל במקרה כאלה באופן אישי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הפסיכומטרי - טכניקות למינהן שלומדים בקורסי פסיכומטרי לא עוזרות לקבל מעל 700. בתרגילים הקשים ישנו catch מסוים, שללא הבנה של החומר הרלוונטי, ה"טכניקות" לא יעזרו. לראייה - כמה אנשים שהולכים לקורס פסיכומטרי סטנדרטי מקבלים מעל 700?

דבר נוסף, ציון הפסיכומטרי הוא גם יחסי לשנים קודמות. בפועל, גם אם יהיה נבחן אחד במועד כלשהו, הוא לא יקבל 800 אלא את אותו ציון שהיה מקבל אם היו נבחנים איתו עוד 100000, עד כדי כמה נקודות הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתקן את עצמי - לא הטכניקות והטריקים הם הגורמים הישירים לציונים הגבוהים (יחסית), אבל בלעדיהם (ובלי הקורסים והתרגול) הציונים היו יותר נמוכים (תסתכל על זה ככה - גאון בעזרת הטריקים היה משפר מ750 ל-760. אדם שסתם ככה היה מוציא 500, יכול לשפר עם תרגול ולמידה נכונה לסביבות ה-650-680). למען האמת, המטרה המרכזית של הפסיכו היא לבחון את היכולות שלך - בלי להתכונן. היום המצב הזה לא ככה, ולמען האמת, מהניסיון שלי, מי שלומד לבד מקבל פחות. בשביל ללמוד לבד צריך יכולות ריכוז ומשמעת עצמית מאוד מאוד גבוהות, ואין הרבה שמסוגלים לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתקן את עצמי - לא הטכניקות והטריקים הם הגורמים הישירים לציונים הגבוהים (יחסית), אבל בלעדיהם (ובלי הקורסים והתרגול) הציונים היו יותר נמוכים (תסתכל על זה ככה - גאון בעזרת הטריקים היה משפר מ750 ל-760. אדם שסתם ככה היה מוציא 500, יכול לשפר עם תרגול ולמידה נכונה לסביבות ה-650-680). למען האמת, המטרה המרכזית של הפסיכו היא לבחון את היכולות שלך - בלי להתכונן. היום המצב הזה לא ככה, ולמען האמת, מהניסיון שלי, מי שלומד לבד מקבל פחות. בשביל ללמוד לבד צריך יכולות ריכוז ומשמעת עצמית מאוד מאוד גבוהות, ואין הרבה שמסוגלים לכך.

הטריקים שמלמדים בקורסים, שטובים בעיקר לכמותי, לא יעזרו בשום אופן לשפר את הציון מ-140 ל-150. הם רק יפריעו. הם באמת יעזרו למי שבמצב רגיל היה מקבל 450, להגיע אף ל-600, לפעמים יותר. הם באמת תורמים לסוג מסוים של תרגילים בהם ניתן למצוא אלגוריתם שיוביל לפתרון ללא מחשבה.

לדעתי זה לא הגיוני שהיות ויותר אנשים מקבלים ציונים גבוהים אזי השאלות קשות יותר/נדרש לענות יותר תשובות נכונות עבור אותו ציון.

יתר על כן, תחשוב שפעם מערכת החינוך נראתה אחרת ויצאו משם אנשים בעלי יכולת חשיבה עצמאית לא רעה.

סביר להניח שבלי הקורסים השונים הממוצע בפסיכומטרי היה נמוך יותר, אך מי שקיבל 650 עדיין היה מקבל 650. כל עניין הקורסים לא מונע מאף אחד שראוי להתקבל לאוניברסיטה מלהגיע לשם. עם זאת הוא מאפשר לאנשים שאינם מסוגלים לעמוד בלימודים אקדמיים לעשות זאת - בלי יכולת ריכוז ומשמעת עצמית (או יכולות שכליות גבוהות במיוחד) אין לך באמת סיכוי להצליח באקדמיה - במקרים אלו תוכל להצליח בפסיכומטרי ללא כל קורס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה באמת חושב שבבית יש לך את האמביציה לשבת ולפתוח ספרים ואינטרנט וללמוד?כי לי ממש לא,כל פעם שאני רואה את המחשב אני ישר נדבק אליו,ככה שלי באופן אישי לא מתאים להיות בבית ולא במסגרת..

נו אז אנחנו צריכים לרחם עלייך? אין לך משמעת עצמית - בעיה שלך. פעם לא יכלתי ללמוד עד יום-יומיים לפני המבחן, היום בכיף אני יכול להתחיל שבועיים לפני כדי לסיים את החומר בקלילות. מה ההבדל? פיתחתי משמעת עצמית. כל אחד יכול לעשות את זה.

הם באמת תורמים לסוג מסוים של תרגילים בהם ניתן למצוא אלגוריתם שיוביל לפתרון ללא מחשבה.

בכל תרגיל יש אלגוריתם שמוביל לפיתרון ללא מחשבה. הרי בעצם המחשבה אנחנו מחפשים את האלגוריתם (= דרך הפיתרון), ואם נדע לסווג מהו סוג התרגיל נוכל לשלוף את דרך הפיתרון (ואם צריך, ללטש אותה לתרגיל הספציפי הזה) ולפתור אותו בקלות. התרגילים בפסיכומטרי לא קשים בכלל, כל מה שצריך זה לדעת מה לעשות שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

scorn איך יצאת מהבית ספר בגיל 17?לא סיימת יב כאילו?

בכל מקרה,אין הרבה ילדים שיכולים לקום מוקדם כמו לקום לבית ספר,ואז לקחת ספר וללמוד,כי אם הם בבית אין להם את המסגרת של הבית ספר,ואין להם את המשמעת לפתוח מחברת וספר וללמוד..זו בעייה

להתחיל שבועיים לפני בחינה ללמוד אליה זה לא אפקטיבי,אולי אתה מסיים את החומר מהר ללמוד אבל אחרי זה אתה לא זוכר את החומר,ואז יומיים לפני הבחינה אתה צריך שוב לעבור על החומר,ככה שעדיף, לעשות את זה כל החומר בפעם אחת יומיים לפני..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

scorn איך יצאת מהבית ספר בגיל 17?לא סיימת יב כאילו?

גם אני הולך לסיים שנה הבאה ב17 זה קשור גם להתאריך לידה

בכל מקרה,אין הרבה ילדים שיכולים לקום מוקדם כמו לקום לבית ספר,ואז לקחת ספר וללמוד,כי אם הם בבית אין להם את המסגרת של הבית ספר,ואין להם את המשמעת לפתוח מחברת וספר וללמוד..זו בעייה

דבר שני זה בדיוק העצלנות שאנחנו מדברים עליה של תלמידים היום

להתחיל שבועיים לפני בחינה ללמוד אליה זה לא אפקטיבי,אולי אתה מסיים את החומר מהר ללמוד אבל אחרי זה אתה לא זוכר את החומר,ואז יומיים לפני הבחינה אתה צריך שוב לעבור על החומר,ככה שעדיף, לעשות את זה כל החומר בפעם אחת יומיים לפני..

לא פשוט לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה בקשר לעבודה לאחר שירות צבאי:אני מדבר על עבודה כמו שירות לקוחות באורנג',חנויות מחשבים כמו באג, דיפו וכו'.נגיד אני מגיע לראיון עבודה שם,ועשיתי שירות חלקי,ובא מישהו שלא עשה שירות צבאי בכלל,יעדיפו אותי עליו כי אני בכל זאת עשיתי חלק מהשירות הצבאי שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי הוא לא יכול.

בכל מקרה בקשר לעבודה לאחר שירות צבאי:אני מדבר על עבודה כמו שירות לקוחות באורנג',חנויות מחשבים כמו באג, דיפו וכו'.נגיד אני מגיע לראיון עבודה שם,ועשיתי שירות חלקי,ובא מישהו שלא עשה שירות צבאי בכלל,יעדיפו אותי עליו כי אני בכל זאת עשיתי חלק מהשירות הצבאי שלי?

אחרי כל הדיון הזה עוד לא הבנת שבדרך כלל לאף אחד מכם לא יהיה יתרון על השני? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...