מצב המים בישראל - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצב המים בישראל

IG

Recommended Posts

• תגובות 288
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש לי פתרון פה בשביל כולם (אחרי קריאה עמוקה בת'ראד הזה).

א.שמישהו מאיתנו פה יפתח עצומה בגוגל (אין לי מושג איך עושים את זה) שבה אנחנו דורשים מהממשלה להדפיס כסף ולהעבירו ישר לקבלנים פרטיים המתמחים בהרכבת מכשירי התלפת-מים תוצרת הארץ (להעביר את הכסף מיד כדי שהדבר לא יפגע בכלכלה הישראלית עצמה).

ב.שכל אחד פה ינטע עצים בחצר שלו או בכל מקום ושפוט יתפלל שהעצים האלו יגדלו כמה שיותר. כריתת עצים באופן מסחרי פוגעת במצבו של האוזון, ומפחיתה חמצן באופן כללי. (לא טוב לנו).

יאללה אפשר כבר להגיד שבוע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומי ישלם על כל זה?

המדינה על עניין המים ועל החשמל ישלמו חברת חשמל (שזה גם המדינה במילים אחרות כי היא חברה ממשלתית) כי הכסף שיושקע בפרויקטים יחזור למדינה.

החיסכון לטווח הארוך במשק המים והחשמל הוא עצום והמטרה הכי חשובה הגדלת צמיחת המשק בתקופת מיתון.

תראה כמה כסף המדינה הולכת להוציא וזה עוד בלי לעשות את כל הדברים שאני הצעתי להוסיף כסף לקופת המדינה

http://www.mof.gov.il/Budget/Lists/List2/Attachments/1/2008-2543.ppt

אנשים עובדים = עליה בצריכה = פתיחת מפעלים חדשים = עליה בביקוש = צמיחת המשק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי פתרון פה בשביל כולם (אחרי קריאה עמוקה בת'ראד הזה).

א.שמישהו מאיתנו פה יפתח עצומה בגוגל (אין לי מושג איך עושים את זה) שבה אנחנו דורשים מהממשלה להדפיס כסף ולהעבירו ישר לקבלנים פרטיים המתמחים בהרכבת מכשירי התלפת-מים תוצרת הארץ (להעביר את הכסף מיד כדי שהדבר לא יפגע בכלכלה הישראלית עצמה).

ב.שכל אחד פה ינטע עצים בחצר שלו או בכל מקום ושפוט יתפלל שהעצים האלו יגדלו כמה שיותר. כריתת עצים באופן מסחרי פוגעת במצבו של האוזון, ומפחיתה חמצן באופן כללי. (לא טוב לנו).

יאללה אפשר כבר להגיד שבוע טוב.

זו תגובה צינית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מתעסקים פה בבולשיט.

למה לפגוע בצורה אנושה באיכות החיים (להתקלח 4 דקות?! אפילו בטירונות בצבא החיילים לא מספיקים להתקלח ב-4 דקות) בשביל לחסוך כאלה אחוזים בודדים של מים?

כל הבולשיט הזה שאתם מדברים עליו, כמו למשל לא לבשל פסטה (WTF?? :screwy:) זה בולשיט שלא ישפיע בכלום על שום דבר.

ישראל לא יכולה לנצח להתבסס על הכינרת. למה? ככה.

ישראל משתמשת באלפי ליטרים של מים בזמן אפסי, הצינור של דודו כהן מבאר שבע ששוטף איתו את הרכב (אוי ואבוי כמה נורא!!) לא משפיע על כלום, מדובר בחלקיקי אחוזים וזה שווה ערך להנחה של 40 אגורות למישהו שצריך לשלם 10 מיליון שקל.

ישראל צריכה להתפיל מים כמו כל מדינה נורמלית, וככל שהיא תבין את זה מוקדם יותר - כך יחסכו לנו פרסומות מפגרות ומיותרות להחריד של "כל טיפה חשובה".

המחשבה של מטומטמת.

אני לא מבין אותך

כל אחד יחסוך ליטר מים ביום, לא יותר.

שזה פשוט מאוד.

תכפיל במיליון אנשים, מיליון ליטר מים ביום

בשנה-365000000 ליטר מים!

וזה בחישוב של מיליון איש וליטר אחד.

אבל אם תחסוך עשרה ליטרים אז זה יהיה כמעט 4 מליארד ליטרים של מים בשנה.

אבל לא, אתה תגיד שזה לא יעזור.

אז אל תחסוך ותתפלל טוב טוב שירדו גשמים.

:bash: :bash: :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים עובדים = עליה בצריכה = פתיחת מפעלים חדשים = עליה בביקוש = צמיחת המשק

רק חבל שבעולם האמיתי הממשלה לא יכולה לשלם שקל בלי לקחת אותו מהשוק או ללוות אותו.

בקיצור המים זה מוצר שמולאם לחלוטין ע"י המדינה. כמו הרבה דברים המחסור הוא לא רק אסון טבע שנפל מהשמיים אלא מעשה ידי הממשלה. שימו לב שקוראים לנו גם לחסוך בחשמל (כי הממשלה לא מקימה תחנות כח באופן שמתאים לביקושים) ופעם תשתית התקשורת המולאמת יכלה לקשר רק 2000 שיחות והממשלה שידרה תשדירי שרות שהציגו את המאריכים בשיחות כאנוכיים המבזבזים משאב מוגבל...

רוב המים לא נצרכים ע"י השוק הפרטי (שממילא לא יכול לחסוך הרבה) אלא על ידי רשויות מקומיות שקונות את המים בזול וחקלאים שמקבלים את המים לפי מכסות פוליטיות (יש סיבה ששמחון הוא שר החקלאות, הוא דואג למושבים וקיבוצים מסוימים)

התפלה הוא פיתרון חיוני אך יקר ממושך ודורש אנרגיה רבה. אנחנו נפיק תועלת רבה יותר אם נעשה תכנון מחדש והפרטת משק המים בישראל.

אמנם מחירי המים יעלו, אבל מכיוון שמחיר המים כיום למשק בית ללא גינה הוא כ 16 ש"ח בחודש זה יעודד חיסכון יותר מאלף קמפיינים (מיותרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:goodposting:

זה לאו דווקא נכון.

הנה כתבה מעניינת בנושא:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3677951,00.html

ולעניניינו:

הצריכה הפרטית היא רק 15 אחוז מהצריכה הכוללת - 85 אחוז מהמים נצרכים על ידי החקלאות והתעשיה. אם בחקלאות ובתעשיה יחסכו רק 10 אחוזים- זה יותר מאשר אם יחסכו 50 אחוז במגזר הפרטי... אבל למי אכפת מהעובדות? העיקר הוא הספין!". (מימי מתרגשת)

האם סיבסוד המים לחקלאות הפך את החקלאים לצרכן המים הגדול במדינה? ברשות המים אומרים: "חד משמעית לא". על פי נתוני הרשות, נכון לשנה זו צורך המגזר הביתי והעירוני כ-750 מיליון מ"ק מים שפירים (מתוקים) בשנה; החקלאות צורכת 350 מיליון מ"ק מים שפירים בשנה; התעשייה משתמשת ב-90 מיליון מ"ק בשנה.

בעבר צרכה החקלאות מים שפירים רבים יותר אולם עיקר הצריכה החקלאית כיום היא של מי קולחין - מי ביוב שטוהרו במכוני הטיהור שבפאתי הערים ומוזרמים בצנרת מיוחדת לשדות החקלאיים. היא שיאנית העולם בניצול מי קולחין - 75 אחוז ממי השופכין שלה מנוצלים לחקלאות.

עדיין יש מה לשפר: יש כמות לא מבוטלת של ביוב שלא מטוהרת בגלל בעיות ביורוקרטיות שונות בהקצאת השטחים למכוני הטיהור. יש גם כמות לא קטנה של קולחין שמוזרמת לים מסיבות דומות - בעיות של הקמת מאגרי קולחין לשימוש החקלאים. נכון שלא בכל מקום בארץ ניתן להשתמש במי קולחין, ושגידולים מסויימים אוהבים רק מים מתוקים, אך באופן חד משמעי: צרכני המים הגדולים ביותר בישראל הם אנחנו.

ברשות המים מבהירים עוד כי מכסות המים לחקלאות מקוצצות כבר כמה שנים ברציפות, ומכסת המים השפירים שניתנה לחקלאות השנה היא בחלקה "מנת ברזל": מים שמקיימים את משק החי - פרות, לולים וחיות משק שלא ניתן להשקות במי קולחין.

עוד מדגישים ברשות המים כי ישנם גידולי עלים שמשרד הבריאות אוסר על השקייתם במי קולחין, וישנם אזורים בעלי רגישות הידרולוגית שאסור להשקות בקולחין משום החשש לזיהום מקורות מים שפירים. כך למשל באזור אגן ההיקוות של הכנרת, בעמק החולה ובמספר אזורים בהר. כמו כן, באזורים מסויימים אין תשתית של שימוש במי קולחין - כמו בגולן למשל - ושם החקלאים סומכים על מאגרי מי גשמים ומי מעיינות.

אז... שלא תעבוד על אחרים עמרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתבייש לך! עכשיו אתה צריך לפצות את שאר התושבים ולא לאכול פסטה לפחות במשך שבוע!

האמת שזה היה פח ממש גדול. עומק של איזה 2 מטר. ורוחב של 1-1.5 מטר. והוא יצא מזה בזול, כי חשבנו שנצטרך למלא אותו במים. אבל בסוף הסתדרנו בלי זה. (ואני לא מחשיב שהיינו צריכים למלא את המיכל, ככה שבעצם שאבנו בערך 2000 ליטר מים :silly: (בשבוע הקרוב אני לא אוכל פסטה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...