מצב המים בישראל - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצב המים בישראל

IG

Recommended Posts

למי אכפת מעלות של התפלה? במילא העלות הזאת תתגלגל על האזרחים, הרי גם היום מיים לא מגיעים בחינם.

בהתחשב בעובדה שבמילא היו גם עכשיו הצעות להעלות את מחיר המים (וזה עם קרה פעם או פעמיים), העלות של ההתפלה היא לא תירוץ.

ועם כל הכבוד גם מיליון יוסי כהן שמתקלחים 10 דקות (כמה נורא!!!! :o מה אתה רציני? אני מתקלח 30 דקות ויותר. ואפילו לא סוגר את המים כשאני מסתבן!! ממש עבריין, הא?) עדיין יכולים לחסוך רק חלקיקי אחוזים מהשימוש הכולל.

אגב, לגבי החלוקה ההיא של השימוש במים שמישהו הביא קודם - יש למישהו הוכחות לנתונים האלה?

כלומר, גם אני יכול להגיד שהורדות המים באסלה לוקחות 90% מהשימוש במים בישראל.. אבל אני גם צריך להוכיח את זה.

יש הוכחות כלשהן לנתונים האלה שהוצגו קודם, או שהכל בגדר "נתונים בערפל" שיכלו להיות מומצאים ע"י כל בעל אינטרס שהוא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 288
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הביאו לך נתונים, גם דוח של הכנסת וגם של הלמ"ס. אתה לא מקבל אותם.

אני לא רוצה להתרעם על הבורות שאתה מפגין- אבל אני אתן לך משפט שכל ילד מכיר : "כל אחד הוא אור קטן, וכולנו אור איתן".

http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02033.pdf

לפי נתוני הלמ"ס - שינוי בהרגלי הצריכה הביתית הם אלו בעלי ההשפעה המכרעת (כיום) על צריכת המים. כאשר החקלאות היא במקום השני.

http://www.meitav-pt.co.il/kids/page/26.aspx

תגיד מה אתה כן תקבל, כי נראה שמספרים שאתה לא אוהב הם טעויות לדעתך, אז חבל לחפש לפני שיודעים מה מקובל עליך.

התפלה לוקחת זמן - כבר היום פועלים בישראל מכוני התפלה לא קטנים, אבל הקמה של עוד מכונים (שעובדים עליהם ברגע זה) לא תהיה מוכנה מחר בבוקר.

חוץ מזה שמתקני התפלה זה לא מספיק, צריך גם תשתית חשמל די גדולה (התפלה לוקחת הרבה מאוד חשמל) וגם תשתית הובלה (למשל המוביל הארצי מותאם להובלת מים כרגע רק מהצפון לדרום. אם תרצה להתפיל מים במישור החוף ולהוביל אותם צפונה - צריך להתאים את המוביל הארצי).

אם אתה מתקלח 30 דקות עם מים זורמים, אתה לא עבריין. אבל אתה כן טיפש. כי כן, זה גורר לבזבוז, שאם יש עוד כמה אלפי אנשים כמוך, יותר גרוע מכל תעשיה אחרת.

אם אתה מכין פסטה - תקרא לי, זה טעים.

חקלאות ותעשיה היום בישראל משתמשים בהרבה מאוד מים אפורים (מי ביוב מטוהרים או מי גשמים שנאספים) - אלב יש גידולים או מפעלים שחייבים מים מתוקים.

נורא קל להגיד לי אין מה לעשות. זה הפוליטיקאים של קדימה אשמים בהכל. אבל האמת היא שמי שצריך לעשות כנראה עושה, אבל זה לוקח זמן.

והאמת היא שלכולנו יש מה לעשות, ולא לשטוף את האוטו עם צינור או להתקלח כמה שיותר בלי לבזבז מים - חוסך, וחוסך הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביאו לך נתונים, גם דוח של הכנסת וגם של הלמ"ס. אתה לא מקבל אותם.תגיד מה אתה כן תקבל, כי נראה שמספרים שאתה לא אוהב הם טעויות לדעתך, אז חבל לחפש לפני שיודעים מה מקובל עליך.

בדיוק, אני מחפש הוכחות לנתונים האלה.

עם כל הכבוד אני לא מצליח לחשוב על שום דרך סבירה שבה הלמ"ס יכול למדוד את הצריכה היחסית של האסלה לעומת המקלחת או מדיח הכלים (או המים בסיר עם הפסטה, כמובן). בפעם האחרונה שבדקתי הכל מתחבר לאותו צינור ביוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

בדיוק! זה מה שצריך להעלות לציבור- לאוו דווקא משנה חסכת ליטר, שתיים או שלוש- המטרה היא לחסוך ולנסות כמה שיותר.

צריך להתחיל מאיפה שהוא ואם אחד חוסך מים עם הפסטה שלו אז מה שנקרא- שיבושם לו, אם אחר כמו עוד רבים יחסוך במקלחת והדחת הצרכים שלו בשירותים עם כפתור קטן או לא ידיח בכלל אז אחלה, אבל העובדה של- "זובי, אני שם *ין על כולם ואני אמשיך לבזבז מים כתמול שלשום כי הרי נחכה עד שהמכה תבוא ואז באמת נפעל" זה לא לעניין וצריך לפעול בעניין.

זה יפה כל התשדירים בטלויזיה וכל הדברים שמנסים להעלות ת'מודעות אבל פשוט אנשים צריכים להבין שחייבים לטפל בתופעה וכמה שיותר מהר.

בנוגע לחסכון במים במים- יש מספר דרכים שבהם אני אהבתי את השיטה הרוסית שמישהו העלה כאן והיא הפצת מים למשך שעה ביום או משהו דומה וכך אנשים יבינו שהמים לא יפלו עליהם משמיים ואותו החורף ב-2004 לא יציל אותם לעד.. :smile1:

מה שיש לבצע זה חסכון מצידינו בני האדם ומצד שני יש להקים בתי התפלה ולקדם נושאים כאלו הלאה לעומת (סליחה על ההשואה) גלעד שליט שפחות חשוב ביחס לכל תושבי מדינת ..

עכשיו, הגיע הזמן לההעביר את הנתונים הללו קדימה סטייל הודעת שרשרת כדי שכל המדינה תדע על זה.. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט מפגר להגיד לאנשים לחסוך, אי אפשר לסמוך על משאבים טבעיים בלבד, כאשר היחס בין מה שהם יכולים לספק למה שאנחנו צורכים הוא כל כך גבולי. להגיד לאנשים לחסוך לא יעזור, גם אם כולם יחסכו 10% מה יקרה כשהאוכלסיה תגדל ב-10% תגיד לאנשים לחסוך 20%?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. אבל למה להקטין ראש?

אין ספק שחנוך לחיסכון הוא פעולה זמנית, שלא תעזור אם יהיו 10 מליון תושבים במדינה, אבל היא חשובה כרגע.

כמו שכבר נכתב, אי אפשר להקים מתקני התפלה מהיום למחר או לייבא מים בעוד דקה. לחסוך כן אפשר.

לכן צריך לחסוך (אגב, גם כשיש "שפע" כדאי לחסוך... אתה יודע), במיוחד עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי אכפת מעלות של התפלה? במילא העלות הזאת תתגלגל על האזרחים, הרי גם היום מיים לא מגיעים בחינם.

בהתחשב בעובדה שבמילא היו גם עכשיו הצעות להעלות את מחיר המים (וזה עם קרה פעם או פעמיים), העלות של ההתפלה היא לא תירוץ.

ועם כל הכבוד גם מיליון יוסי כהן שמתקלחים 10 דקות (כמה נורא!!!! :o מה אתה רציני? אני מתקלח 30 דקות ויותר. ואפילו לא סוגר את המים כשאני מסתבן!! ממש עבריין, הא?) עדיין יכולים לחסוך רק חלקיקי אחוזים מהשימוש הכולל.

אגב, לגבי החלוקה ההיא של השימוש במים שמישהו הביא קודם - יש למישהו הוכחות לנתונים האלה?

כלומר, גם אני יכול להגיד שהורדות המים באסלה לוקחות 90% מהשימוש במים בישראל.. אבל אני גם צריך להוכיח את זה.

יש הוכחות כלשהן לנתונים האלה שהוצגו קודם, או שהכל בגדר "נתונים בערפל" שיכלו להיות מומצאים ע"י כל בעל אינטרס שהוא?

תגיד לי באיזה סרט אתה חי העלות הזאת תתגלגל על האזרחים ומה עם כל המפוטרים שיש היום הם יוכלו לעמוד בזה נראה לך? :bash:

אבללל גם לזה יש פיתרון

בקשר למקלחת מצידי תקח אבוב ותצוף בדירה שלך כשהיא מלא במים. המדינה היא שצריכה להגיד מה מותר ומה אסור לאנשים. נגיד שיוצאו חוק\חוקים שתקף לזמן של משבר מים במדינה. חוק אחד שהייתי מכניס הוא מיכסה חודשית לפי כמות האנשים בבית ומי יעבור אותה ישלם קנס גבוה, נגיד 10אחוז מהכנסה החודשית של אותה משפחה ואז נראה מי ישאר מים זורמים סתם כי בא לו.

בקשר להתפלה יש פתרונות טובים הם לא זולים מאוד אבל לאורך זמן הם יחסוך למדינה מיליארדים .

אתם שואלים מאיפה הכסף לא חסר יש כל כך הרבה מאיפה לקחת תורידו קרוב למיליארד מהחרדים שלוקחים כסף על נערי ישיבות עצלנים ועוד דברים שלא צריכים להיות , קחו מס על מוצרים כמו סגריות ואלכוהול, הפסקת פרויקטים סתמים כמו כבישים ,גשרים יקרים כדי לעשות הרבה רושם במקום פשוט לתחזק ולשפר את הקיימים ולהמשיך לנסוע בהם עוד כמה שנים טובות, לבטל עוד פרויקטים כמו בית רה"מ בירושלים שהיה אמור לעלות 650 מליון שקל .

אחרי כל זה יהיה מספיק לבנית מתקני התפלה. איך לפתור את בעיית עלות היצור (החשמל הרבה שהתהליך דורש)?

להחייב את חברת החשמל להשקיע אנרגיה מתחדשת מה שאומר להקיים מגדלי שמש (במכון לחקר המדבר בשדה בוקר, פיתחו מערכת לריכוז אור שיודעת לרכז את אור השמש פי 1000. ולכן שימוש בה חוסך פי 1000 שטח תאים)בנגב שייספקו לישראל את כל החשמל הדרוש שלה ואפילו יותר.

למגדל השמש יוסיפו עוד טורבינת רוח בגליל ובגולן ואנחנו מסודרים.

http://cafe.themarker.com/view.php?t=462343

אתם שואלים שואלים מה יהיה במצב שלא יהיה שמש או רוח את העודפים ישמורו במצברים ענקים שיוכלו לשמש את המדינה בזמן כזה עד למשך של כמה שבועות.

כל זה נשמע דימיוני אבל כל אלו טכנולוגיות קיימות והמדינה בקלות יכולה לרכוש אותן אם רק תחליט להשקיע בנושא.

ככה נפתור את בעיית החשמל בקיץ ואת בעיית המים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא אחרת, כי לא חסר כסף. הבעיה היא בעיה לגיטימית לחלוטין, הסיבה ממש לא - לבנות מתקן כזה לוקח לא מעט זמן (כמה שנים טובות), אבל היא שבגלל כמה שנים טובות הבניה של המתקנים נדחתה בכמה שנים, ובגלל זה היום אנחנו אוכלים אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר? :screwy: ועכשיו "המפוטרים" לא משלמים על מים לדעתך?

הם משלמים אבל אחרי מתקני ההתפלה הם ישלמו על מים הרבה יותר :bash:

ללא תוכנית רצינית למימון התוכנית הזאת משהו בסגנון שאני הבאתי .

הבעיה היא אחרת, כי לא חסר כסף. הבעיה היא בעיה לגיטימית לחלוטין, הסיבה ממש לא - לבנות מתקן כזה לוקח לא מעט זמן (כמה שנים טובות), אבל היא שבגלל כמה שנים טובות הבניה של המתקנים נדחתה בכמה שנים, ובגלל זה היום אנחנו אוכלים אותה.

מדינה במשבר כלכלי מפתחת את התשתיות שלה כך היא יוצרת עוד מקומות עבודה ומחזקת את הכלכלה שלה.

לא חסר מפוטרים במדינה שיוכלו לבנות את הפרויקטים האלו ובנוסף תראה איזה כמויות של מופטרים, הם יכלו לבנות באופן מואץ את הפרויקטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גבול כמה אנשים בו זמנית יכולים לעבוד על מבנה, מעבר לזה זה כבר לא יעיל ואפילו הורס.

זה לא מבנה אחד זה טורבינות רוח בצפון זה כבר כמה אלפים , תחנת כוח סולארי בדרום והמצברים שיהיו בטח במקומות מוגנים תאמין לי שזה הרבה יותר ממבנה אחד. יהיה צורך בכמה עשרות אלפים של אנשים וכדי להכפיל את הקצב תוכל לעשות משמרת בוקר ומשמרת לילה (אנשים אחרים) ואבטחה על האתרים זה יכניס עשרות אלפים למעגל העבודה עד סיום הפרויקטים(כעבור שנתיים שלוש) המשק כבר יחזור למצב תקין . :xyxthumbs:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...