מצב המים בישראל - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצב המים בישראל

IG

Recommended Posts

הבעיה שיותר קל לשאוב מאשר להתפיל

לכן כל המאגרים מתייבשים

יותר זול אם לדייק. אבל עוד פעם, במדינה שלנו אין חשיבה מעבר לאף. תבדוק מה התוכניות בכל מיני נושאים ל-10-20 שנים הקרובות ואז תבדוק אותן שוב עוד שנה ותראה אם יש איזשהו דימיון (ואני לא מדבר בכלל על הטווח הרחוק באמת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 288
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הבעיה שיותר קל לשאוב מאשר להתפיל

לכן כל המאגרים מתייבשים

זה ביין הבעיות הכי גדולות שלנו , אנחנו עושים מה שקל או זול לעשות ודוחים את הקץ בימקום לעשות את מה שקשה וליסבול טיפה (הרבה) בישביל שיהיה לנו את האופציה הקלה בתור גלגל הצלה ,ולא להפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מומחה גדול בכלכלה אבל הדבר הכי טיפשי הוא חוסר המעש של הממשלה בנושא התפלת המים.

למה לעזאזל הממשלה לא לוקחת על עצמה להרכיב בעצמה מכשירים להתפלת מים?, לא רוצים לקנות מחו"ל כי עולה מליוני דולרים?. אין בעיה, תרכיבו לבד.

שוויו של כל הברזל שיש במכונה אחת כזאת לא עולה על 4000 שקל. ואני אומר לכם את זה מניסיון, כל נקודת איסוף בארץ משלמת היום בין 400 ל200 שקלים על טון ברזל נקי.

מחשב למשל שווה 10-5 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי (לא יודע בצחוק או ברצינות) מחבר שישראל במקומות הראשונים מבחינת התפלת מים..זה נכון?

ואם כן למה לעזאזל לא מחברים את המים המותפלים אל מקורות הצמחייה ירקות עצים וכו' ומבזבזים מים מהכנרת..?

גם ככה כמה שיותר מלחים בתוך המים יגרמו לפירות להיות מתוקים יותר ועסיסיים מבחינת טעם...

אגב זה נכון שבאילת המי ברז שם מותפלים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי אילת - כן, זה נכון.

לגבי החקלאות - יש פיתרון יותר טוב - מיחזור מי ביוב. הטכנולוגיה היום מאפשרת למחזר מי ביוב ברמה מאוד גבוהה (אולי אפילו לרמה שבה הם ראויים לשתיה), ובוודאי שלהשקיית צמחים.

אני לא אתפלא אם מובילה בהתפלת מים, אבל זה לא מספיק. בשנים האחרונות נחנכו מפעלי התפלה ענקיים בסדר גודל בינ"ל, אבל עוד פעם, זה לא מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי יש מים בישראל , חברת המים רוצה לעלות את התשלום המים בישראל ומשקיע על פירסום

שאין מים וכו'. אבל אם המצב היה גרוע, יש לי טיפ איך לחסוף פשוט. שחברת המים בישראל תדליק את במים שעה אחת ביום ,

מה שהיה ברוסיה לפני כמה שנים טובות . :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב הדבר היותר מצחיק הוא...שמי הביוב שלנו מלוכלכים (תיאורתית) רק כבין 10-15 אחוז מכלל המים שנמצאים בביוב, כלומר שאר המים הם נקיים...בינינו..כשאתם מתקלחים, כמה מים נקיים נשפכים לביוב...? לפחות 50 ליטר מים.

צחצוח שיניים, הורדת שתן באסלה (200 מיל של שתן מורידים באסלה בעזרת איזה חצי ליטר או ליטר ויותר, לא מפגר???)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב הדבר היותר מצחיק הוא...שמי הביוב שלנו מלוכלכים (תיאורתית) רק כבין 10-15 אחוז מכלל המים שנמצאים בביוב, כלומר שאר המים הם נקיים...בינינו..כשאתם מתקלחים, כמה מים נקיים נשפכים לביוב...? לפחות 50 ליטר מים.

צחצוח שיניים, הורדת שתן באסלה (200 מיל של שתן מורידים באסלה בעזרת איזה חצי ליטר או ליטר ויותר, לא מפגר???)

"חצי" לחיצה זה 4.5 ליטר, לחיצה מלאה זה 9 ליטר. תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם מוריד מים או מתקלחים יותר מ-4-5 דקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...