מצב המים בישראל - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצב המים בישראל

IG

Recommended Posts

1. בבניין השכן נוהגים לשטוף את הריצפה במים פעמיים בשבוע. שאלתי את העובד השוטף למה הוא מבזבז כל כך הרבה מים והוא אמר לי שרק מתי שיסגרו לו את הברז הוא יפסיק.

2. בבאר שבע יש אנשים (בעיקר בשכונה ד' וג') שנוהגים לשטוף את הרכב בצינור !!! (להזכירכם - יש חוק שאוסר זאת מ1996).

3. למיכל הדחה יש 2 גדלים סטנדרטיים : 7 ו9 ליטר.

4.

אני לא מבין לאן אתה חותר- רוצה להתנקות עם מגבונים לחים? לא להוריד מים בשירותים? בבקשה

- אז מה האלטרנטיבה שלך ? לומר שהכל כתוב בשמיים ולא לנסות כלום כדי עזור ?

אז מה עושים ? קודם כל חיסכון :

1. מתקינים חסכמים או צמצמים (לבעלי לחץ נמוך).

2. מתקינים מיכל הדחה דו שלבי.

3. מתקלחים פחות זמן. מכבים את המים כשמסתבנים.

4. לא מבשלים דברים שדורשים הרבה מים ביחס למוצר (לדוגמא פסטה)

5. לא משקים בשעות היום. אם המצב ימשיך כך תצא הוראה לייבוש הגינות הציבוריות

6. ממחזרים : המים הקרים שנשפכים בתחילת המקלחת יכולים לשמש להשקיית עציצים או לכביסה ידנית

7. להחליף משתנות ציבוריות לכאלו שלא משתמשים במים

8. עושים כלים כמו דליק ווליניץ בשעתו : קודם מסבנים את הכלים, ורק אז שוטפים במים. נמנעים מהמדיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 288
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עזבו,

הרי בסופו של דבר אף אחד לא יעשה שום דבר עד שיגמרו המים.

אגב, עוד שאלה

לי בבית (ונראה לי לעוד רבים) יש מי עדן / נביעות וכו' בבית, המים האלו מגיעים ממקורות שמתרוקנים לאיטם, או שהמים מתמלאים איכשהו כך שנשאר מהם עוד הרבה לשימוש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המים של המים המינרליים מגיעים ממעיינות, כמובן שללא גשם גם הם מתייבשים. שלא לדבר על מזדהמים, בדומה למה שהתרחש לאחרונה.

כמובן התפלה במקרה שלהם לא תעזור.

הבעיה בעיקרה היא חשיבה לטווח קצר. הרי היו פה תוכניות עצומות להתפלה ומיחזור מים שהרי הבעיה לא חדשה. כולן נגנזו באותן שנים ברוכות בגשמים וחבל.

סומכים על המזל כאשר גם האכלוסיה גדלה וגם רמת החיים עולה וכל אלו הם גורמים עקריים לעליה בצריכה.

המדינה צריכה להשקיע כפרוייקט בעל חשיבות לאומית ביצירה של אנרגיות נקיות, מפה ניתן יהיה לפתור הרבה בעיות אחרות.

אבל עם מדינה שאפילו תקציב לא מסוגלת להעביר הרבה ציפיות אין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מתעסקים פה בבולשיט.

למה לפגוע בצורה אנושה באיכות החיים (להתקלח 4 דקות?! אפילו בטירונות בצבא החיילים לא מספיקים להתקלח ב-4 דקות) בשביל לחסוך כאלה אחוזים בודדים של מים?

כל הבולשיט הזה שאתם מדברים עליו, כמו למשל לא לבשל פסטה (WTF?? :screwy:) זה בולשיט שלא ישפיע בכלום על שום דבר.

ישראל לא יכולה לנצח להתבסס על הכינרת. למה? ככה.

ישראל משתמשת באלפי ליטרים של מים בזמן אפסי, הצינור של דודו כהן מבאר שבע ששוטף איתו את הרכב (אוי ואבוי כמה נורא!!) לא משפיע על כלום, מדובר בחלקיקי אחוזים וזה שווה ערך להנחה של 40 אגורות למישהו שצריך לשלם 10 מיליון שקל.

ישראל צריכה להתפיל מים כמו כל מדינה נורמלית, וככל שהיא תבין את זה מוקדם יותר - כך יחסכו לנו פרסומות מפגרות ומיותרות להחריד של "כל טיפה חשובה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי כתבה לפני מספר שבועות על בחור שחשב על רעיון של הובלת מים (מטורקיה כמדומני) ע"י אוניות שחוברו להם מזרוני ענק שצפים על המים(מי הים הכוונה) וממולאים במים לשתיה. זאת אומרת שאוניות "על הדרך" יוכלו בין השאר, גם להעביר מים איתם לישראל.

הבחור הלך עם זה למדינה (לאגף המתאים ששכחתי את שמו) והנושא נדחה/הושעה כיוון שהוא לא הצליח להגיע איתם להבנות לגבי מי ישקיע בזה(הם רצו שהוא ישקיע בזה סכום התחלתי כדי לבדוק את זה לעומק שזה עובד(הוא אמר בכתבה שהוא ניסה את זה וזה עובד יופי).

מי מוצא לינק לזה(אני כשלתי)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מתעסקים פה בבולשיט.

למה לפגוע בצורה אנושה באיכות החיים (להתקלח 4 דקות?! אפילו בטירונות בצבא החיילים לא מספיקים להתקלח ב-4 דקות) בשביל לחסוך כאלה אחוזים בודדים של מים?

כל הבולשיט הזה שאתם מדברים עליו, כמו למשל לא לבשל פסטה (WTF?? :screwy:) זה בולשיט שלא ישפיע בכלום על שום דבר.

ישראל לא יכולה לנצח להתבסס על הכינרת. למה? ככה.

ישראל משתמשת באלפי ליטרים של מים בזמן אפסי, הצינור של דודו כהן מבאר שבע ששוטף איתו את הרכב (אוי ואבוי כמה נורא!!) לא משפיע על כלום, מדובר בחלקיקי אחוזים וזה שווה ערך להנחה של 40 אגורות למישהו שצריך לשלם 10 מיליון שקל.

ישראל צריכה להתפיל מים כמו כל מדינה נורמלית, וככל שהיא תבין את זה מוקדם יותר - כך יחסכו לנו פרסומות מפגרות ומיותרות להחריד של "כל טיפה חשובה".

אני לא רוצה להתרעם על הבורות שאתה מפגין- אבל אני אתן לך משפט שכל ילד מכיר : "כל אחד הוא אור קטן, וכולנו אור איתן".

http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02033.pdf

לפי נתוני הלמ"ס - שינוי בהרגלי הצריכה הביתית הם אלו בעלי ההשפעה המכרעת (כיום) על צריכת המים. כאשר החקלאות היא במקום השני.

http://www.meitav-pt.co.il/kids/page/26.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הכסף שהיא משקיעה בפרסומות האלה היא הייתה צריכה להשקיע בדברים אחרים. --- > בניית מתקני התפלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה להתרעם על הבורות שאתה מפגין- אבל אני אתן לך משפט שכל ילד מכיר : "כל אחד הוא אור קטן, וכולנו אור איתן".

http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02033.pdf

לפי נתוני הלמ"ס - שינוי בהרגלי הצריכה הביתית הם אלו בעלי ההשפעה המכרעת (כיום) על צריכת המים. כאשר החקלאות היא במקום השני.

http://www.meitav-pt.co.il/kids/page/26.aspx

בולשיט פופוליסטי.

הבורות פה היא בהחלט לא שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט פופוליסטי.

הבורות פה היא בהחלט לא שלי.

כמו שגבלס אמר: אם תחזור על זה מספיק פעמים אנשים יחשבו שזו האמת. בגלל אנשים כמו מילפורד ישנה תחושה שיקרית שאין משבר. אני מקווה שיסבגרו את הברזים (אני מייצר מים לתצרוכת הביתית שלי, אז ככה שלפי גישתו של מילפורד ידידנו, לי אין בעיה ולכן זה לא מעניין אותי).

תוכיח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט מפגר להגיד לאנשים לחסוך, אי אפשר לסמוך על משאבים טבעיים בלבד, כאשר היחס בין מה שהם יכולים לספק למה שאנחנו צורכים הוא כל כך גבולי. להגיד לאנשים לחסוך לא יעזור, גם אם כולם יחסכו 10% מה יקרה כשהאוכלסיה תגדל ב-10% תגיד לאנשים לחסוך 20%?

מה שאתם לא מבינים שכמעט לאף אחד לא אכפת מדברים שלא יקרו בקדנציה שלו, בלי משבר רציני אף אחד לא יבנה מפעלי התפלת מים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שיש משבר, מאיזה איבר בגוף אתה מסיק מסקנות? מהתחת?

אבל הפיתרון הוא לא להפסיק להתקלח, להפסיק להוריד מים באסלה, או להפסיק לבשל פסטות (:screwy:), אלא להתפיל מים.

זה שאתה מנהל בפורום לא אומר שאתה צריך מיד חהעליב ולקרוא בשמות.בנימה מקצועית : . מהביטויים שלך עולה ריח ריקבון וחוסר ערכים - אתה מציג את עצמך בצורה בוטה ולא תרבותית, יש לך שגיאות כתיב ואתה לא נותן סימוכין לטענותיך. לצערי הדבר הוא נהוג מאוד היום בתרבות הישראלית, ואני מבטיח לך שאם תשפר את דרכיך אולי אף תקצור פירות הצלחה. אני חושב שאני אתעלם מהתגובה שלך.

זה פשוט מפגר להגיד לאנשים לחסוך, אי אפשר לסמוך על משאבים טבעיים בלבד, כאשר היחס בין מה שהם יכולים לספק למה שאנחנו צורכים הוא כל כך גבולי. להגיד לאנשים לחסוך לא יעזור, גם אם כולם יחסכו 10% מה יקרה כשהאוכלסיה תגדל ב-10% תגיד לאנשים לחסוך 20%?

מה שאתם לא מבינים שכמעט לאף אחד לא אכפת מדברים שלא יקרו בקדנציה שלו, בלי משבר רציני אף אחד לא יבנה מפעלי התפלת מים.

נו באמת - זה פשוט לא נכון ! ישנם 3 מתקני התפלת מים בהקמה שעליה הוחלט לפני 14 שנה (!!!).

1. זה נכון שהחלטות הממשלה הן ארוכות - אך זה לא גורם להן לא לעבור. ידוע שיש לעשות החלטות שמישהו אחר יקטוף את פירותיהן. נכון שגישה זו לא רווחה בקרב רוב המשרדים.

2. מים מותפלים אינם הפיתרון - אלו מים שאינם מתאימים לחקלאות, ובשל הרכבם ישנן בעיות רבות בשינוע המים (לדוגמא הגדלת הבלאי בצינורות מתכת ובעיות בריכוזי כסף ומלחים).

3. האוכלוסיה האזרחית יכולה לחסוך יותר מ10%

4. כשהמשאבים מוגבלים ישנה נקודה שבכדי לשרוד יש להגביל את הילודה (והצעה זו אף עולה במצרים - שבה מחריף משנה לשנה משבר הלחם !)

3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם אנשים יפסיקו להשתמש במים המים יתאדו בגלל החום הכבד של הקיץ, אמנם פחות בהרבה אבל עדיין יפסיק.

כמו שאמרו כאן צריך להתפיל מים וזו התשובה והפתרון היחיד שהוא יעיל

אלא אם כן יבוא עוד יהודי גאון שיגרום לעננים להוריד גשם של מים מתוקים באמצע יולי / אוגוסט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לומר שלחסוך מים לא יעזור (למרות שמי שהציע פה להפסיק לבשל פסטה לקח את זה קצת רחוק מידי) זה שטויות (כי זה לא רק יוסי כהן שוטף את המיים בצינור, זה אלפי או עשרות אלפי יוסי כהן, יחד עם המוני אנשים שמשקים גינות בשעות שיא החום או המוני אנשים שמתקלחים 10-15 דקות. ביחד זה מגיע לכמויות מים עצומות), בדיוק כמו לומר שרק התפלה תפתור את הבעיה זה שטויות. הפתרון זה שילוב של הכל. התפלה יכולה להגיע ל-100% ויותר מהצריכה, אבל זה מאוד מאוד יקר ביחס למקורות מים טבעיים.

הבעיה היותר גדולה זה, כמו שאמרו פה, שר שהתוצאות של העבודה לשו לא יהיו במסגרת הקדנציה שלו, לא יישם את הפרויקט, וזו בעיה רצינית מאוד, וזו בדיוק הסיבה שבגללה חושבים שניה קדימה ולא 40 שנה קדימה.

אם אחרי כמה חורפים סבירים+ לא היו דוחים את התוכנית, היינו עכשיו כנראה עם יותר מ-3.5 בקושי מתקני התפלה (או לא רחוקים מכך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...