יששש סוף סוף מדינת ישראל יוצאת לדרך חדשה! סוף סוף יש תקווה!! - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יששש סוף סוף מדינת ישראל יוצאת לדרך חדשה! סוף סוף יש תקווה!!

Milford Cubicle

Recommended Posts

לפי דעתי, הממשלה הזאת בזבזנית אבל המינוי הטוב ביותר היה ליברמן כשר חוץ.

כל מנבאי השחורות השמאלנים שאומרים "לא נקבל כסף מהאמריקאים" ועוד ועוד, אתם תתבדו מהר מאוד.

האמריקאים לא ימהרו להפסיק איתנו את הקשרים. אני לא אומר שהם תלויים בנו, חלילה, אבל הם לא יפסיקו את הקשרים.

הגיע הזמן להראות קצת מה זה חוזק וחוסן יהודי, מה זו גבורה. נדמה ששכחנו את זה עם הזמן.

כאילו אנחנו כל הזמן צריכים להגיד תודה לערבים או לאמריקאים שאנחנו יושבים פה.

אנשים פה מתרפסים בפני דעת קהל עולמית. אז יש חדשות: תמיד שנאו את היהודים.

לא חשוב איפה ולא חשוב מתי, תמיד תמצא אנשים שלא אוהבים יהודים.

גם אם נתמוך בהם, גם אם נאכיל אותם, תמיד הם לא יאהבו אותנו.

ואתם יודעים מה, לא צריך להיות אכפת לנו שזה המצב, אנחנו לא תלויים.

אנחנו תלויים רק באחד, שנמצא בכל מקום.

עלה והצלח ליברמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 186
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

"גם אים"?!

בלי אף אחד לא הייה משתין לכיוון של הפלסטינאים. נראה לך שלקטארים אין מה לעשות עם הכסף שלהם חוץ מלתת אותו לפלסטינאים? זה פשוט פופולארי בעולם הערבי לעזור לכל מי שמתנגד לישראל... לא הערבים ה"ישראלים" ולא הפלסטינאים היו חיים כמו שהם חיים היום בלי . כל הארץ הייתה נראת מקסימום כמו עזה...

אז בלי "אים". אנחנו מאכילים כבר 60 שנה ערבים והם עדין שונאים אותנו ורוצים שכוווולנו ביחד נמות.

ואנחנו תלויים לא באחד אלא ב-61 שנמצאים בירושלים. בשביל הזיות יש דיון מיוחד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

התרגלנו למנהיגים שמעדיפים להתכופף, לשתוק ולקבל בשקט את כל מה שדוחפים להם רק כדי שלא יגידו שהם פרובוקטורים.

ליברמן אומר את מה שצריך להגיד ואת מה שרוב העם חושב.

זה באמת נראה למישהו תקין שאנחנו מלקקים לכל העולם רק כדי שנראה נחמדים ואחרי זה חוטפים הרוגים? זה מזכיר לי את מה שג'ון סטוארט אמר לפני כמה שבועות על המחאה של האמריקאים- בכול העולם כשהממשל עושה משהו שלא מוצא חן בעינייהם, יש הפגנות שביתות ורעש, ובארה"ב מקסימום מה שהאזרחים מוכנים לעשות זה לשלוח מייל עם הרבה אותיות גדולות ומודגשות...

זה שאנחנו מדברים יפה וחס וחלילה או שוברים את הפרוטוקול של הפוליטיקלי קורקט לא עזר לכמה מאות (או אלפי) הרוגים ב-20 השנה האחרונות. הגי הזמן שמישהו יפסיק לבלבל במוח ויעמיד את המציאות מול הפרצוף של העולם.

למה לא? זה נראה לי פחות או יותר בדיוק כמו מה שכתבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שליברמן אמר "ברומא מתנהגים כמו רומאים" הוא התכוון שכאשר האויבים שלנו אומרים לנו בצורה הברורה ביותר שהמטרה הסופית שלהם זה השמדת מדינת אנחנו לא יכולים לבלבל תשכל על שלום ועלינו להתנהג בהתאם להתנהגות שמפנים כלפינו. אני מקווה שעכשיו הבנת את משמעות האימרה הזאתי.

ליברמן ממש לא פרובוקטור אבל כנראה שחלקנו התרגלו למנהיגים שלא עומדים במילה שלהם ומתקפלים אחרי כל תגובה מהעולם ועד שמגיע מנהיג שמקיים את ההבטחות שהוא נתן לבוחריו, עומד במילה שלו וממשיך לפי הדרך שהציג לבוחריו על אף כל הקשיים מבית ומחוץ חלקנו תופסים את ההתנהגות שלו כפרובוקציה.

זה... לא...

הבעייה זה לא מנהיגים שלא מקיימים את מה שהם הבטיחו אלא מנהיגים שדואגים לתדמית שלהם ולנוחות העכוז שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק חבל שאתם לא מבינים שהבולשיט הזה לא מעניין את מנהיגי העולם. הגיע הזמן להעמיד את האמת בפנים שלהם? למה מי אנחנו בכלל? אנחנו סה"כ מדינה פצפונת במזה"ת שעולה הרבה מאוד כסף ותופסת הרבה מאוד כותרות. צאו מהגישה כאילו חייבים לנו משהו, כי המנהיגים של כל מדינות העולם, ללא יוצא מן הכלל, יכולים להכריז בשניה על הפסקת הקשרים עם והעברת התמיכה בצורה מלאה לפלסטינאים, ואם תחשבו על זה טוב, אין שום דבר שמונע את זה (הרי אין שום חוק שמכריח את אותן מדינות לתמוך בנו בכל דרך שהיא). זה לא כנראה יקרה, אבל לא צריך לתת להם יותר מידי סיבות כדי שזה כן יקרה. מצד שני, ששר חוץ אומר בנאום הראשון שלו שהוא לא מכיר בקיומו של מסמך שנועד לקדם את השלום, וגם ככה רוב מדינות העולם סולדות מאותו מנהיג, הוא רק מקדם את מה שאמרתי שיכול לקרות. לא יכולה להתקיים עצמאית (הצבא והכלכלה נבנתה ע"י תמיכה של ארה"ב, וכן, גם מדינות אירופה), ולכן אני מאוד מקווה שליברמן יתעשט בקרוב. אל תהיה חכם, תהיה צודק. במקרה הזה צודק זה פוליטיקלי קורקט.

ליברמן, למשל, במקום לומר שהוא לא מכיר באנאפוליס, יכל לומר שממשלת צריכה לשבת, לבחון את התקדמות ורלוונטיות ההסכמים הקודמים ולבחון הסכמים חדשים עם הפלסטינאים. אותה משמעות, ניסוח פוליטיקלי קורקט (ולמרות הניסוח הרך יחסית, בכיף אפשר לקטול גם את זה למען האמת. יש מקרים שבהם צריך לשתוק).

אז הנה, אם רציתם סיבה טובה לכל ה"בולשיט הצדקני והמתייפייף השמאלני", קיבלתם.

ו-IG, אני מקווה מאוד שיום אחד גם אתה תבין שלליברמן יש אינטרסים אישיים, ולא רק לאומיים (אם בכלל), במה שהוא אומר ועושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא כתבתי שמישהו חייב לנו משהו. הכוונה שלי הייתה שאנחנו צריכים להודיע שהערבים זה בעיה שלנו ושאנחנו נטפל בה לפי איך שזה מתאים לנו ושכולם יפסיקו לדחוף את האף.

ב. מה הפאקינג קשר בין זה שאנחנו לא עושים שלום עם הפלסטינאים ושמים פס על מה שהעולם חושב העניין לבין קשרים אחרים עם אירופה\ ארה"ב? למה שהם יפסיקו את הקשרים? מה אנחנו פוגעים בהם או מאיימים עליהם בצורה כלשהי? מה, צרפת ניתקה את הקשרים שלה עם ארה"ב בגלל השקפת עולם שונה? אין קשר בין מחת לתחת... חוץ מזה, שיעבירו את התמיכה לפלסטינאים. איך זה יעזור אם הם במצור? ::)

ג. הוא לא אמר שהוא לא מכיר במסמך- הוא אמר שאנחנו לא מחוייבים לו בגלל שהוא לא אושר בשום מקום. ובגלל שהוא לא עומד בקנה אחד עם המדיניות של הממשלה הנוחכית הוא גם לא יאושר.

ד.

אל תהיה חכם, תהיה צודק

או במילים אחרות תן להם להמשיך לז^^ן אותנו ורק שלא יגידו שאנחנו לא נחמדים?

זה פשוט בולשיט. הגישה הזו לא הובילה אותנו לשום ורק גרמה להתעצמות הביקורת על . אנחנו צריכים להבהיר שאנחנו לא "פוש אראונדים" שאפשר לשפוט לפי סטנדרטים שאף מדינה אפילו לא מתקרבת אליהם.

ה. כל ה"סיבות" שפרטת הוחכו כשגויות והרות אסון ע"י המציאות. אנחנו יכולים לדבר יפה עד מחר, אבל עם מילים יפות קיבלנו כבר חמאס בשלטון, אינטיפאדה, פיגועים, 2 מלחמות וגלעד שליט. כל זה בגלל ש78923986 פעם דיברנו יפה וחתמנו על הסכמים שלא שווים את הנייר עם הערבים. אני מוכן להמשיך עם זה רק אם אתה מוכן ללכת ולהחליף את גלעד שליט.

ו. אני יודע שיש לו אינטרסים, אבל אם על הדרך הוא עושה גם משהו טוב בשביל המדינה- שיהייה לו בכיף. בינתיים הוא הפוליטיקאי היחיד שמברך על עבודת השוטרים שחוקרים אותו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא כתבתי שמישהו חייב לנו משהו. הכוונה שלי הייתה שאנחנו צריכים להודיע שהערבים זה בעיה שלנו ושאנחנו נטפל בה לפי איך שזה מתאים לנו ושכולם יפסיקו לדחוף את האף.

זה לא יקרה גם בחלומות הכי רטובים שלך מהסיבה הפשוטה שנקראת פוליטיקה. באותה מידה הם יכולים לטעון "אין בעיה, לא נעזור להם, אבל גם לא נעזור לכם". לא עצמאית מבחינה כלכלית ולכן לנו יש יותר מה להפסיד.

ב. מה הפאקינג קשר בין זה שאנחנו לא עושים שלום עם הפלסטינאים ושמים פס על מה שהעולם חושב העניין לבין קשרים אחרים עם אירופה\ ארה"ב? למה שהם יפסיקו את הקשרים? מה אנחנו פוגעים בהם או מאיימים עליהם בצורה כלשהי? מה, צרפת ניתקה את הקשרים שלה עם ארה"ב בגלל השקפת עולם שונה? אין קשר בין מחת לתחת... חוץ מזה, שיעבירו את התמיכה לפלסטינאים. איך זה יעזור אם הם במצור? ::)

מדינה תנתק קשרים אם אין לה אינטרס לקיים אותם. סביר להניח שקשרים לא ינותקו, אבל אם תצפצף על מה שאותן מדינות אומרות, עשו ויעשו, לא יהיה להן אינטרס המשיך את זה. אם הפלסטינאים במצור, אפשר לדאוג שגם עלינו יהיה מצור כלכלי די בקלות למען האמת, הן יכולות להפעיל לחץ בדרכים שונות ומשונות שיפסיקו את המצור והן יכולות לומר שהן לא תומכות בפלסטינאים אבל גם בנו לא, ככה שרק לנו יש מה להפסיד מזה.

ג. הוא לא אמר שהוא לא מכיר במסמך- הוא אמר שאנחנו לא מחוייבים לו בגלל שהוא לא אושר בשום מקום. ובגלל שהוא לא עומד בקנה אחד עם המדיניות של הממשלה הנוחכית הוא גם לא יאושר.

פרט לעובדה שהוא כן אושר בממשלת , אתה בהחלט צודק.

ד. או במילים אחרות תן להם להמשיך לז^^ן אותנו ורק שלא יגידו שאנחנו לא נחמדים?

זה פשוט בולשיט. הגישה הזו לא הובילה אותנו לשום ורק גרמה להתעצמות הביקורת על . אנחנו צריכים להבהיר שאנחנו לא "פוש אראונדים" שאפשר לשפוט לפי סטנדרטים שאף מדינה אפילו לא מתקרבת אליהם.

אז אתה טוען שהגישה של לצפצף על כולם תגרום להורדת הביקורות על המדינה או אפילו תמיכה בנו? אכן, הגיוני.

ה. כל ה"סיבות" שפרטת הוחכו כשגויות והרות אסון ע"י המציאות. אנחנו יכולים לדבר יפה עד מחר, אבל עם מילים יפות קיבלנו כבר חמאס בשלטון, אינטיפאדה, פיגועים, 2 מלחמות וגלעד שליט. כל זה בגלל ש78923986 פעם דיברנו יפה וחתמנו על הסכמים שלא שווים את הנייר עם הערבים. אני מוכן להמשיך עם זה רק אם אתה מוכן ללכת ולהחליף את גלעד שליט.

והגישה שלך תומכת במה בדיוק? התעלמות? מלחמה?

רגע, מה לגבי האינטיפאדה הראשונה שהייתה לפני הסכם אוסלו?

חמאס בשלטון? כיצד יכלת למנוע את זה בדיוק? (מלבד התערבות בשלטון שם, דבר שהוכח היסטורית שגוי ויוצר יותר נזק מאשר תועלת)

פיגועים? מאז קום המדינה, הרבה לפני אותם הסכמים.

מלחמות? מלבד לא להתחיל אותן לא ממש יכלת למנוע אותן (וזה נכון לכל מלחמה שמדינת יזמה, אגב).

גם הגישה של בוא נחסל את הטרור ע"י מלחמה בו לא הוכחה כיעילה. בעצם, הגישה היחידה שהוכחה כיעילה היא גישה שכללה לחימה ודיבורים, לא משהו חד צדדי. תראה לי מפלגה אחת שמאלה מהעבודה (יכלתי לומר מרץ אפילו, אבל אצלה זה פחות בולט) שלא מאמינה בגישה הזאת.

ו. אני יודע שיש לו אינטרסים, אבל אם על הדרך הוא עושה גם משהו טוב בשביל המדינה- שיהייה לו בכיף.

אני מחכה ליום שתבין שזה לא טוב למדינה, ופופוליזם נטו.

בינתיים הוא הפוליטיקאי היחיד שמברך על עבודת השוטרים שחוקרים אותו...

אתה יודע מה זה ציניות ופופוליזם?

הוא גם הפוליטיקאי היחיד שהתעקש על תיק בטחון הפנים כשיש חקירה פעילה נגדו (יש ניגוד אינטרסים יותר מובהק מזה. עזוב את זה שהוא נכנס לממשלה עם תיק מונפץ שלגמרי נגדה את המדיניון שהוא מייצג. לפחות הוא היה הגון מספיק כדי לפרוש ממנה, אבל לפחות הוא סידר לעצמו פנסיה לא רעה), ולא היה מספיק הגון כדי לוותר על תיק הביטחון - באותו מצב בדיוק. אכן, פוליטיקאי הגון וישר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה טוען שהגישה של לצפצף על כולם תגרום להורדת הביקורות על המדינה או אפילו תמיכה בנו? אכן, הגיוני.

לא טיפשוני, הוא לא טוען את זה.

הוא טוען שאם גם כשאתה מלקק לכולם (ופוגע בעצמך) עדיין שונאים אותך, אז עדיף לא ללקק לכולם ולפחות להישאר בחיים, כי ביקורת עליך תהיה בין כה וכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני ניסיתי להסביר פוסט שלם למה לא רק האלטרנטיבה לללקק לכולם היא הרבה פחות טובה ממה שיש עכשיו (אני אתמצת את זה לשורה במיוחד בשבילך - יכולה לצפצף על העולם, היחידה שתסבול מזה תהיה ישראל), אלא גם שאם אתה לא רוצה ללקק, יש דרכים הרבה יותר טובות לעשות את זה. אבל אתה כמובן מתעלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתעלם? לא

פשוט לא טורח לקרוא, יש מצב..

תבין, אתה חיי באיזשהו עולם דמיוני שבו דעת הקהל חשובה לך יותר מההישרדות שלך. אתה מעדיף למות (פשוטו כמשמעו) אבל העיקר שהעולם לא ישנא אותך.

אתה צריך להתעורר מהעולם הדמיוני הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתעלם? לא

פשוט לא טורח לקרוא, יש מצב..

תבין, אתה חיי באיזשהו עולם דמיוני שבו דעת הקהל חשובה לך יותר מההישרדות שלך. אתה מעדיף למות (פשוטו כמשמעו) אבל העיקר שהעולם לא ישנא אותך.

אתה צריך להתעורר מהעולם הדמיוני הזה.

לא לא. אני חי בעולם שבו אני מבין שכדי לשרוד אני צריך שבין היתר גם דעת המנהיגים של העולם תהיה לטובתי (מהסיבה הפשוטה שבלי זה לא נוכל לעשות כלום. כבר אמרתי שבשביל כל אותם מנהיגים, ואני לא מדבר על מדינות ערב, במידה רבה מאוד זה חור קטן שעושה רק צרות והם רק מחכים להזדמנות להפטר מאיתנו. לא צריך לתת להם עוד סיבות.).

דן, זה פועל לטובתנו (עוד פעם, מבחינת דעת הקהל, והכוונה שלי שאני אומר את זה זה למנהיגים כמובן), בתנאי שמערך ההסברה מתפקד כמו שצריך, וכמובן שצריך להתחשב בתוצאות לטווח הרחוק (ששת הימים שאחראית בצורה יותר ופחות ישירה לשנאה שלנו בעולם היום, למשל).

אם מנהיגים יראו שמגיעים להסכמים ואז מצפצפים עליהם, זה בוודאי לא פועל לטובתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד אתה בסך הכל ילדון בן 18, עם כמה שההסברה הישראלית דפוקה היא עדיין טובה יותר מהדעות ההזויות שלך.

מי אתה שתקבע שמלחמת ששת הימים היא "הסיבה" שהעולם שונא אותנו? באיזה סרט אתה חי למען השם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להתעלם מהעובדה הפשוטה שמלחמת ששת הימים, ברטרוספקטיבה, מהווה כישלון קולוסאלי מבחינה פוליטית-מדינית.

שאל עכשיו כל בכיר במערכת הביטחון אם הוא לא היה מחזיר את הגלגל אחורה ולא נוגע אפילו בעזה ומשאיר אותה למצרים ולא מתקרב לגדה המערבית ומשאיר אותה לירדן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...