יששש סוף סוף מדינת ישראל יוצאת לדרך חדשה! סוף סוף יש תקווה!! - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יששש סוף סוף מדינת ישראל יוצאת לדרך חדשה! סוף סוף יש תקווה!!

Milford Cubicle

Recommended Posts

• תגובות 186
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש הרבה מאוד דברים שמפותחים בארץ ובכלל לא קשורים לדרישות מערכת הביטחון הישראלית... רפא"ל, אלביט, תע"א, תע"ש ועוד חברות מכניסות לא מעט כסף ממכירת חימוש, נשק, מערכות והשבחת כלים במסגרת מיגבלות די כבדות שהאמריקקים כופים עלינו. בלי הלחץ של ארה"ב, היינו יכולים להרוויח גם עוד הרבה (מאוד) מקומות עבודה וגם לא פחות כסף מהסיוע האמריקקי.

אתה חושב שבצה"ל יש 20 סוגי כטב"מים? (בערך ההיצע של כל החברות הישראליות שמיצרות אותם...)

ברור שיש המון שמפותחת לא בצורה יעודית לצה"ל, אבל רובה משווקת גם לצה"ל. עוד פעם, אני טוען שאילולא הסיוע הזה, שלא מתבטא רק ב-3 מיליארד דולר, היינו במקום אחר. אם זה היה רק הכסף - אני מסכים איתך לחלוטין. אבל עוד פעם, זה לא רק הכסף. אני ממש לא אומר שאין חסרונות, יש אינספור חסרונות. אבל יש גם הרבה מאוד יתרונות. כשכל האיומים מסביב יגמרו, אז כן, אפשר יהיה לחשוב על להפסיק את התמיכה, כרגע אי אפשר.

צודק. התפקיד הזה שמור לך.

לא, אתם כותבים שטויות. כן, לתלות הזאת יש אין ספור חסרונות, אבל לפחות אל תמציא שטויות. לא רוכשת נשק סוג ג' מארה"ב (וברור לי שאתה עכשיו מתכוון להביא את הדוגמה של M16 ששירתו בוייאטנם, אז אני מציע לך לחשוב על הנסיבות), ובוודאי שלא במחירים מופקעים. גנרל דונג יסכים לתת לך כסף רק אחרי הפיתוח, שלא בטוח שיסתיים בכלל בלי אותו תקצוב (כן, הפסדנו עסקאות ענק, אבל חשבת כמה כסף חסכנו בעקבות ההוזלות של הציוד שהאמריקאים מוכרים לנו? חשבת כמה כסף חסכת פה לעומת הכמה עסקאות שהתבטלו? חשבת שבזכות זה יכולה לרכוש F35 בעסקה שבלי כספי הסיוע הייתה עולה למדינה יותר מ- 15 מיליארד דולר אם בכלל היית יוצאת לפועל, מכיוון שישראל בכלל לא הייתה שותפה לפרויקט והיא המדינה הראשונה שלא שייכת לו שרשאית לרכוש אותו?). תסתכל על התמונה הגדולה, ויודע מה, עזוב את הצד הכלכלי, אתה יודע מה האינטרסים הפוליטיים שיש פה? לומר לאמריקאיים שאנחנו לא רוצים את הסיוע שלהם, ואח"כ ללכת לחתום על עסקאות עם מדינות שארה"ב לא מתה עליהן, זו התאבדות פוליטית (תגיד להם שיקפצו לך, הם יבצעו את זה, תאמין לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם, אני טוען שאילולא הסיוע הזה, שלא מתבטא רק ב-3 מיליארד דולר, היינו במקום אחר.

נכון. היינו עם צבא שמשתמש בטילי אוויר-אוויר טובים יותר ועוד שלל מערכות עדיפות תוצרת .

חשבת שבזכות זה יכולה לרכוש F35 בעסקה שבלי כספי הסיוע הייתה עולה למדינה יותר מ- 15 מיליארד דולר אם בכלל היית יוצאת לפועל/quote]

בוא נקווה שאם היינו מגיעים למצב שאנו רוכשים מכספנו את מטוסי הקרב, אלה לא יהיו F35.

אומנם בלי הסיוע היינו עומדים בפני קשיים, אבל עם הזמן הקשיים היו מניבים תוצאות ותוצרים שהיו מחזירים את ההשקעה העצומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידוע לי על קיומו של אויב שמלחמה איתו תוכל למוטט אותנו. אתה חושב שבלי ארה"ב חיזבאללה יחסל אותנו?

אילולא ארה"ב הייתה יכולה לחתום על עסקאות בשווי מיליארדי דולרים עם מדינות שונות.

אפילו למכירת מזל"טים קטנים לרוסיה היינו צריכים אישור מארה"ב. ארה"ב גם תופסת את התעשיות שלנו בביצים ולא נותנת להן להרוויח כסף וגם מונעת העברת כספים של המדינה לתעשיות האלה למחקר ופיתוח, הרי אין טעם לקיים מחקר - מקבלים מארה"ב חינם (ובד"כ צה"ל מעדיף תוצרת הארץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה אומר, שבלי התערבות של צד שלישי, לא אירן/סוריה לא היו יכולות למוטט אותנו?

1.זה היה צד שלישי שנתן לנו מידע על כור גרעיני בסוריה? זה היה צד שלישי שנתן לנו את היכולת הטכנולוגית למצוא כור כזה?

2.אירן לא יכולה למוטט את . אלא אם אתה קורא לשיהאבים מיטוט (וגם להם יש מענה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המענה לשיהאבים פותח בעיקר בזכות ארה"ב, לידיעתך...

נכון שהאמריקאים מימנו חלק מהפיתוח, אבל אף אחד לא יודע אם הפיתוח היה מופסק אילולא ארה"ב.

אני מאמין שאת החץ3 נמשיך לפתח גם אם ארה"ב תחליט שהיא לא רוצה לעזור במימון (אפשר לחשוב כאילו גם הם לא מרוויחים מהפיתוח...). הם יעדיפו שנקנה טילים שלהם ולא נפתח חץ3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה כן? אז למדינה יש כסף לסיים את הפיתוח, שזה כמה מאות מיליוני דולרים (להזכירך, תקציב הביטחון של המדינה לא עולה על כמה מיליארדי דולרים), ולקנות טילים וסוללות, כאשר כל טיל עולה כ-3 מיליון דולר? צא מהסרט שבו אתה חי, זה לא יכול לקרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך מושג על מה אתה מדבר...

אתה יודע כמה כסף הצבא מוציא רק על אוכל?

שעת טיסה של מטוס קרב עולה משהו כמו 10000 דולר. יש לך מושג כמה שעות טיסה ח"א שורף בשנה?

פצצה מונחית ליזר (אחת מה1000 שזרקנו במבצע האחרון) עולה כמה מאות אלפי דולרים. תכפיל בכמה עשרות שכנראה מפילים בשנה באימונים ותקבל כמה מליונים שהולכים על אימון יחסית זניח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שהאמריקאים מימנו חלק מהפיתוח, אבל אף אחד לא יודע אם הפיתוח היה מופסק אילולא ארה"ב.

הפיתוח של הדור השלישי של החץ, נכון להיום, מושהה עד שהאמריקאים יאשרו את המשך מימון הפרויקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה כן? אז למדינה יש כסף לסיים את הפיתוח, שזה כמה מאות מיליוני דולרים (להזכירך, תקציב הביטחון של המדינה לא עולה על כמה מיליארדי דולרים), ולקנות טילים וסוללות, כאשר כל טיל עולה כ-3 מיליון דולר? צא מהסרט שבו אתה חי, זה לא יכול לקרות.

ולכן, אם התעשיות הבטחוניות תגדלנה את הרווחים שלהן מיצוא - תהיה להן אפשרות לפתח בעצמן (כמו שהתע"א עשתה עם מערכת נגד רקטות ששכחתי את שמה). אני לא מדבר על עסקאות קטנות של 50 מליון דולר כמו מכירת המזל"טים לרוסיה, אלא על עסקאות כמו מכירת טילים להודו (2 מיליארד דולר) או מטוסי הפאלקון לסין (היה אמור להיות מיליארד דולר אני חושב). אומנם גם במצב כזה לא נוכל לממן פרוייקטים כאלה מבלי לפגוע משמעותית בפרויקטים אחרים, אבל זה משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...