מה ההבדל בין פאנלים (ולמה TN נחשב לפאנל לא טוב)? - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין פאנלים (ולמה TN נחשב לפאנל לא טוב)?

realmagic

Recommended Posts

נכון הוא ששום אלקטרוניקה לא תפצה על מגרעות של פאנל.

אבל בפירוש איכות התמונה לא תלויה אך ורק בפאנל. במסך עם אלקטרוניקה בעייתית אפשר לקבל תמונה מטושטשת או מרוצדת. כמו כן, דיוק הצבעים תלוי בכיול יותר מאשר בפאנל עצמו. וגם דברים כמו איכות האינטרפולציה ברזולוציות לא טבעיות תלויה באלקטרוניקה ולא בפאנל, וזה משפיע בסרטים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כאדם שעובד בתחום הצבע ועיבוד תמונה, אני מעוניין לשים סוף לסוגייה הזאת.

יש לי נסיון עם מסכי אפל ACD, מסכי איזו, מסכי NEC, ומסכי .

מנגד אני עובד עם מסכי סמסונג 2253BW, T220, בעלי פנל TN הידוע "לשימצה".

1. 6 ביט פנל מול 8 ביט, אין הבדל הנראה לעין האנושית, אפילו הדנסיטומטר שלי לכיול לא מבדיל.

2. זוויות צפיה עדיין טובות יותר בפנלים איכותיים, אבל... פנל TN בתקופה אחרונה שיפר את הזווית פלאים! גם ככה אנשים לא צופים מהצד.

3. למשחקים ולסרטים אני מעדיף פנל TN, בעיקר בגלל המהירות שלו.

4. אני עובד עם צלמים ידועים שכבר הבינו שאפשר להסתדר עם פנל TN איכותי.

מסקנות:

אם אתה לא איש מקצוע פדנת, אז אין לך מה לחפש במסך עם פנל , PVA, ...

TN מבית טוב מספק את הסחורה למחיר המצויין שלו.

אני אישית כבר לא מרגיש בהבדלים, למעט הזוויות צפיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3. למשחקים ולסרטים אני מעדיף פנל TN, בעיקר בגלל המהירות שלו.

על אותו משקל של הטענה שלך שעין האנושית לא מבחינה בין 6ביט ל-8ביט צבע, הרשה לי להבטיח לך שהעין האנושית גם לא מסוגלת להבדיל בין ה-TN המהיר ביותר לבין ה-IPS/VA המהיר ביותר.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על אותו משקל של הטענה שלך שעין האנושית לא מבחינה בין 6ביט ל-8ביט צבע, הרשה לי להבטיח לך שהעין האנושית גם לא מסוגלת להבדיל בין ה-TN המהיר ביותר לבין ה-IPS/VA המהיר ביותר.

פריימים נשברים יותר בפנל איכותי, במיוחד שמדובר על אנימציה מהירה מעל 30FPS, בפנל TN כמעט ואין לי צורך להפעיל V-SYNC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Prad כתבו ביקורת על TN חדש תוצרת EIZO. אני מוכרח לציין שבעיית זוויות צפייה אופקיות כמעט ונעלמה בפאנל TN איכותי.

http://www.prad.de/en/monitore/review/2009/review-eizo-ev2411w-part7.html#Viewing

הבעיה עדיין קיימת אם מסתכלים מלמטה, אבל מי בכלל יושב ככה מול המסך.

בכנות אם ה-E- הזה לא היה נכנס לשוק לא הייתי חושב לרכוש מסך עם פאנל S-PVA או . התוספת לא מצדיקה את השיפור. LCD זו טכנולוגיה גרועה. אני מעדיף לקנות מסך ב-1,000 שקלים ולחכות ל-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לי זכור שה CHIMEI הוא זה שניצח בהשוואת המסכים (אחרי ה EIZO כמובן...)?

פאנל של CHIMEI הוא למעשה הפאנל של סמסונג(הם מייצרים להם אותו) והאלקטרוניקה שלהם כנראה טובה מאוד אם המסך הזה ניצח את כולם בהשוואה שעשתה HWZONE...

חבל שלא ממליצים עליהם כאן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פריימים נשברים יותר בפנל איכותי, במיוחד שמדובר על אנימציה מהירה מעל 30FPS, בפנל TN כמעט ואין לי צורך להפעיל V-SYNC.

זה לא קשור לזמן תגובה, ולא לפאנל אם כן. רק לאלקטניקה של המסך.

Prad כתבו ביקורת על TN חדש תוצרת EIZO. אני מוכרח לציין שבעיית זוויות צפייה אופקיות כמעט ונעלמה בפאנל TN איכותי.

בוקר טוב. זה כבר כמה שנים ככה.

הבעיה עדיין קיימת אם מסתכלים מלמטה, אבל מי בכלל יושב ככה מול המסך.

הבעיה היא לא שאתה שוכב מתחת למסך, אלא שאם אתה לרגע משנה את גובה הישיבה או מזיז את הראש מעלה/מטה, הצבעים והבהירות משתנים.

LCD זו טכנולוגיה גרועה. אני מעדיף לקנות מסך ב-1,000 שקלים ולחכות ל-.

תחכה, תחכה... נדבר ב-2015, 2020 ככה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע ,מה אתם אומרים כאן ,אם ההבדלים כל כך הצטמצמו אז שווה או לא להשקיע ב-eips

או עדיף 24" עם רזולוציה גבוהה יותר ויותר חיבורים בפאנל tn :silly:?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האנשים ש"מבינים" גם לדעתי משוחדים

מהבחינה הזאת, שלא יהיו פה תובנות כמו "מעכשיו לקנות רק TN" או "שאף אחד לא יקנה TN"

שני הצדדים מציגים טיעונים, וכמו בכל דבר בחיים, גם כל אחד מעדיף לשכנע לכיוונו

כל שנותר לבחורים המתלבטים (כמוני, כן..) הוא לנסות לברור מתוך כל ההודעות את האמת שלי, ולהיות שלם עם קניית מסך :)

(ואגב, אני בכלל בדעה שכסף קונה איכות ולכן מה שיותר יקר בהכרח יותר טוב. אמנם אני גם מחשב תועלת, ולכן כנראה שאבחר במסך TN).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם צריכים להבין, שאם אדם לא יודע מה יותר טוב הוא לא ירצה את היותר טוב.

וזה בדיוק מה שקורה עם מסכי TN, רוב האנשים לא ראו מסכים עם פאנל יותר טוב ובגלל זה מבחינתם הוא מעולה.

אני כאן עם מסך TN (אני משער לעצמי שהוא מהדור החדש (יחסית) בגלל הזויות צפייה הרחבות מאוד מאוד) ועם הE-IPS)

גם אני וגם אדם אחר מהפורום ראינו שכן רואים את הבדלי הצבעים בין שני המסכים.

זה לא משהו שקריטי לכל אדם אבל רואים.

ונושא הזויות מאוד, אבל מאוד משפיע.

הבעיה היא לא שאתה שוכב מתחת למסך, אלא שאם אתה לרגע משנה את גובה הישיבה או מזיז את הראש מעלה/מטה, הצבעים והבהירות משתנים.

זו בעיה אחת, אבל הבעיה היא גם כשאתה שוכב/יושב מתחת למסך, על מעליו, ואז אתה סובל.

זו הסיבה היחידה אפשר לומר שרציתי לקחת פאנל שונה מTN, כי יוצא לי להיות הרבה מתחת לגובה המסך, ואחרי שהייתי עם המסך TN של השותף שלי ופשוט סבלתי ממנו, הבנתי שאין טעם לבזבז כסף על TN.

גם דוגמא אחרת, אם אתה נמצא רחוק מהמסך, לא רק בקטע של , אלא בקטע של לכתוב במקלדת אלחוטית, אז גם כאן רואים את הבדלי הגוונים בTN.

כל מי שלא מכיר ולא ראה את שני המסכים, יכול לראות בביקורות שעשו פה בעבר של הזויות, או ללכת לאנשים/חנויות שיש להם את המסכים הנ"ל ולראות מה מתאים יותר.

נכון שיש אנשים שיעדיפו TN בגלל השימושים שלהם (ובעיקר בגלל התקציב) אבל מצד שני יהיו אנשים שיעדיפו להשקיע יותר ולקבל איכות הרבה יותר טובה.

(רוב האנשים לא רק משחקים מול המחשב <- שזה היתרון היחיד של TN, לכן כדאי מאוד לשקול לקחת מסך שהוא לא TN)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דנדן, אני מצטער אבל אני חייב להגיב על המגמתיות שבה אתה כותב.

"משלמים יותר ומקבלים הרבה יותר" - זה דיבורים של איש מכירות ממולח...

האם אתה יכול בצורה הוגנת להגיד לי שאתה רואה "פי 2 יותר טוב" או "פי 2 יותר צבעים" או "פי 2 יותר רחוק"?

כי הדבר היחיד שאוביקטיבי כאן, הוא שהפאנל ה"זול" עולה חצי מהפאנל היקר (ב 24 אינץ)

אולי בעצם משלמים הרבה יותר ומקבלים יותר היא ההגדרה הנכונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי לך כבר את היתרונות...

ואל תשכח שה2209WA יצא בהתחלה הוא עלה רק 1590 שזה 150% ממסך TN 22" רגיל...

אני יכול לומר כפי שאמרתי שאני לא מרוצה מטקסט קטן מאוד, ועדיין לא החלטתי אם זה בעיה של כיול/מסך/חיבור.

אבל הזויות זה מה שהיה חשוב לי, והזויות הרבה יותר משמעותיות פה מאשר בTN.

מבחינת צבעים, לעין הרגילה לא רואים סתם ככה צבעים מיוחדים יותר, אבל אני אמרתי כאן כבר בעבר, שעם המסך הזה פתאום גיליתי צבעים באתרים מסויימים, דבר שלא ראיתי עם מסך TN.

מבחינת רחוק אם מתייחסים לזויות אז אפשר לראות הרבה יותר רחוק לא משנה באיזה זויות, בTN אתה יכול לראות רחוק רק כשאתה בגובה קבוע ומדוייק מול המסך...

עוד שאלות? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני מסכים איתך שמבחינת ה24" כרגע הפרש המחירים הוא מטורף

שזה באמת פי 2 אם לא פי 3.

ואני אישית לא הייתי משקיע את הכסף על זה, לשלם עוד 1500 שקל בשביל 2" זה לא הגיוני.

הייתי מעדיף לקנות 2 2209WA באותו הסכום כבר חחח

אבל אם תחכה הרבה, אז LG אמורים להוציא מסך 23" עם פאנל E-, אז יש מצב שהוא לא יהיה יקר בטירוף.

בכל מקרה, עדיף כיום לקנות 22" איכותי, מאשר 22" פשוט

ואם אתה חייב גודל רציני יותר, אז כן, 24" TN מאשר 24" לא TN, ושוב פעם, בהנחה שאתה לא מתכוון לצפות בו בזויות שונות חוץ מישיבה על הכסא, כי אחרת תצטרך להזיז אותו לכיוון שלך כל פעם, וגם בזויות הגובה, שזה סיוט כפי שאמרתי שהיה עם מסך 19" של השותף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...