מה ההבדל בין פאנלים (ולמה TN נחשב לפאנל לא טוב)? - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין פאנלים (ולמה TN נחשב לפאנל לא טוב)?

realmagic

Recommended Posts

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם כסא זה לא טוב. היתי אצל ידידה שלי והשולחן שלה לא בגובה הרגליים כמובן. אפשר לשים רגל על רגל כשיושבים על הכסא. זה יוצר את זה שמרכז המסך הוא לא בדיוק מול העיניים. אני שמתי לב שהחלק העליון של המסך מאבד גוונים פתאום.

באמת שאני לא מבין איך אפשר להסתכל על TN. המסקנה היחידה שהגעתי אליה היא כנראה אנשים לא שמים לב לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שעדיף לראות סרט בLCD 47" שבסלון, הבעיה שזה נמצא בבית של ההורים

ובתור סטודנטים, לא תמיד יש כסף למסך גדול נוסף.

ואני מדבר על לראות של שעה וחצי לפחות, ולא פורנו :P אז לא נוח לראות מהכסא.

בסופו של דבר, הכל תלוי מה מתאים למי ומה נוח.

sun_light אני יכול לומר בלב שלם, שבמסך 15.4" שלי בחיים לא שמתי לב לבעיות האלה כשהייתי מול המסך. אבל מצד שני השטח פנים של 15.4 הוא כל כך קטן, שלא רואים את המסך בזויות מוזרות...

אבל אם הייתי מתרחק וצופה בזויות שונות, באמת הייתי רואה הבדלים.

ושלקחתי לשותף שלי את ה19" שיש לו בשביל לראות , פשוט סבלתי :(

הכי נוח ללכת לחנות ולראות את המסכים, אבל הבעיה היא שבדרך כלל מציגים שם רק TNים, ואז אי אפשר לדעת איך המסכים הטובים יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאתה צודק בקשר לזוית צפייה.. אבל איכות הצבעים ממש השתפרה בTN החדשים, ושומעים הרבה את המשפט " כנראה שהם הוציאו את המיץ מהפאנל הזה " ... ככה ש1000 שקל למסך 22 של או זה מאוד נחמד לכל השימושים, אבל חס ושלום לצפייה בסרטים.. אי אפשר, שכחו מזה, הורס את הסרט ואחר כך כשרואים בטלווזיה מגלים שכוכב הסרט בכלל לבן, וזה לא וויל סמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בגלישה באינטרנט זה קורה...

לי זה קרה עם המסך של הלפטופ, אתרים שאני גולש בהם שנה פלוס, הכל סבבה ונוח, כשעברתי ל2209WA, גיליתי שיש מקומות מסויימים באתר עם צבעים!!!!

משהו שלא ראיתי עם המסך של הלפטופ חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דנדן, אל תשווה לפטופ אחי, יש להם זויות צפיה חמורות מאוד שפשוט אי אפשר לראות בהם סרט! לפטופ זה ממש לא לסרטים.

מי שאמר את המשפט"הוציאו את המיץ" זה היה על הEIZO אז אין מה להשוות אותו למסכים שכולנו קונים.

ושוב דנדן, ברור שב15 אינץ כשאתה מסתכל על המסך לא כ"כ תרגיש בין הלמעלה לאמצע באחידות צבעים. כי המסך קטן. אבל 22 זה מספיק גדול כדי להבחין בזה. כי תחשוב שגם אם המסך מולך, אז מרכז המסך הוא 90 מעלות אליך(מולך) וככל שהמסך גדל אז זוית הצפיה גודלת כשאתה מסתכל בחלק העליון שלו. אז מאיפה שלא תסתכל חלק מהמסך יהיה בזוית צפיה קיצונית לTN ותהיה פגיעה בצבעים.

כמובן שב24 אינץ זה יחמיר וב26 אינץ עוד יותר!

כשאני מסתכל על מסכי TN אני מעריך יותר ויותר את ה2007WFP שלי, ומברך את מי שהמליץ לי עליו! (שכבר שכחתי מי הוא חחח) וששכנע אותי להוציא 2000 שקל על מסך!

ואגב, דוקא הצבעים השתפרו במסכים החדשים של הTN ביחס לישנים. וגם זויות הצפיה.

לאחי יש אם אני לא טועה את הLG 1960 או70 ומשהו, לא זוכר בדיוק. כשסגרתי את האור בחדר לא יכלתי לזוז מילימטר! בלי שהמסך היה נשטף בחום. וזה עוד היה נחשב מסך פופולארי מאוד! הרבה קנו אותו.(בהשוואה למכירות היום אז זה כמו הT220)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'אמת אני מכיר את התופעה של הזויות העצובות שיש בלפטופים שאתה אומר, אבל אצלי אין את זה, ולקח לי המון זמן להבין אם מדובר בTN אצלי או לא.

רק אחרי שקניתי את ה2209WA, הגעתי למסקנה סופית שמדובר בTN.

אצלי הזויות האופקיות רחבות מאוד בלפטופ והאיכות מדהימה (1440 על 900 למסך של 15.4")...

אבל בכל מקרה, גם אם היה שיפור בTN, עדיין TN הוא 6 ביט לעומת 8 ביט של הIPS, ולכן הצבעים חיים ומלאים יותר בIPS.

ועל זויות לא משנה בכמה הזויות האופקיות השתפרו, הזויות האנכיות מוגבלות ביותר, וכפי שאמרתי קודם שככל שאתה משתמש במסך גדול יותר, ההשפעה הרעה גדולה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מיטב ידיעתי האלקטרוניקה בין הפאנלים השונים זהה באותה סדרה.

כלומר כל הTNים אותו הדבר, כל הE- אותו הדבר וכן הלאה.

השוני נובע יותר אחרי הפאנל, במסך עצמו, שליטה על הפאנל וכו'...

אחרי הכל הפאנלים ברובם מיוצרים על ידי אותה חברה, או שתי חברות מתחרות סך הכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפאנל זה רק 50% מהתוצאה הסופית, יש גם את ה-50% של האלקטרוניקה

מסך מבוסס TN של חברה/סידרה טובה עשוי להראותטוב יותר ממסך של חברה/סידרה פחות טובה

לא הכל זה הפאנל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לימבו ממש אבל ממש לא נראה לי שאתה צודק במקרה הזה.

איכות התמונה תלויה אך ורק בסוג הפאנל.

בחיים מסך TN לא יהיה ברמה גבוהה מאשר פאנל איכותי יותר.

אי אפשר לפגוע בזויות צפיה לדוגמא של מסך לגרום להם להיות פחות טובות מהזויות של TN.

אבל מה שכן יכול להיות זה אם מדובר על דגם ישן מאוד של , לעומת TN חדיש ביותר. אבל לא מעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...