מה ההבדל בין פאנלים (ולמה TN נחשב לפאנל לא טוב)? - עמוד 4 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין פאנלים (ולמה TN נחשב לפאנל לא טוב)?

realmagic

Recommended Posts

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא קשה לעשות חיפוש קטן בפורום ולהבין על מה מדובר

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=394293.0

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=387661.0

הדיון הראשון בסופו של דבר יותר מעודכן, ויש גם את תגובות החברות בפנים והכל, קיצר תקרא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מקווה שמי שמציכ לבחור לרכוש מסך בעל פאנל מסוג TN השווה לפחות בין הפאנלים השונים וראה במו עיניו את ההבדלים ולא מציע רק מביקורות שהוא קרא.

בתור אחד בעל מסך פיליפס 20 אינטש עם פאנל P-MVA, רק לאחר שראתי את ההבדלים בהצגת הצבעים וזוויות הצפייה, נוכחתי לדעת עד כמה שווה להשקיע בפאנל איכותי.

אם יש לך את התקציב אתה לא תתאכזב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רואים מה אתם כותבים? מסך TN משתפר לרמה של פאנלים אחרים?? שטויות!

כנראה שאתם באמת לא מודעים להבדלים בניהם.

האיש מקצוע שדיבר פה ואמר שגם גרפיקאים מבינים שאפשר להסתדר עם TN? איפה שמעת את זה? בטח גרפיקאי שגם לא מכייל את המסך שלו עם קולומטר, ורק עם תוכנות, בקיצור גרפיקאי חובבן ותו לא!

כל גרפיקאי שמכבד את עצמו קצת,יודע שהוא חייב 8 ביט צבע. ולא יעזור שימכרו לכם במסך אינטרפולציות בשקל וחצי. TN ישאר עדיין TN!

אני יכול להגיד לך שראיתי סרטים בפאנל TN וגם ב2007WFP ורואים הבדלים!!

ואמרו גם שפאנל ישן הוא לא טוב? תראה לי מסך TN אחד שמתקרב אליו.

ואמרו פה גם שכל הפאנלים באותה קטגוריה הם אותו דבר כמו שS- זה אותו פאנל כמו של S- אחר וכו... שטויות,בתוך כל קטגוריה יש כמה פאנלים. פאנל זה לא השם. הפאנל כתוב במספר מאחורה. רמז-ולא כתוב שם IPS/TN וכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרים של המספרים מאחורה, לא מדובר על פאנל שונה, מדובר על רכיבים אלקטרונים שונים שנמצאים אחרי הפאנל.

הפאנל נשאר זהה...

למקרה שאתה לא יודע, הפאנלים של כל החברות מיוצרים במספר מפעלים בודדים...

ההבדל לאחר מכן הוא בחומרה שמצמידים לפאנל...

בנוגע לקנייה הקבוצתית, חשבתי לשאול אותו, אבל גם אם הוא יסכים, זה יהיה בהנחה שיהיו בסביבות ה20 הזמנות במכה אחת.

אם תארגן מספר כזה (מצידי תפתח דיון נוסף) אז יש מצב שהוא יסכים להוריד מחיר, אבל זה לא מובטח.

קודם תשיג אנשים, ואז נראה מה הוא יאמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון, זה מדובר על הפאנל, אבל כמובן שמה שעוד משפיע זה הרכיבים האלקטרונים והביצועים שמוסיפים לא.

לדוגמא ב2007WFP יש פאנל שונה מה LG 2000 למרות ששניהם פאנל S- הLG מציג ביצועים בהרבה פחות טובים מהDELL!‎ למרות שLG ייצרו לDELL את הפאנל!

הנה דוגמא ל2 פאנלים שונים באותה קטגוריה של S- שאחד הוא זבל(תקרא ביקורות) והשני הוא מעולה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו, החלטתי לא להחליט(עדיין...).

אני אתלבט עוד קצת בין:

24" tn -בגלל הגודל,החיבורים ,הרזולוציה (full-hd ) והמחיר.

22" e- -בגלל ה-ips(איכות) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין מה הקטע שלכם עם TN וסרטים. יש לי את ה2253BW של סמסונג ותכף אני קונה את ה24" FHD של . בסמסונג אני רואה סרטי 1080p ורואים פשוט מדהים. אתמול ישבתי וראיתי שעתיים את הלבוי השני ובזוית הנכונה רואים מצויין. לא רואה מה הבעייה לראות סרט בישיבה ד"א - ככה אפשר לראות את הפרטים הרבה יותר טוב ובאמת לנצל את המתנה הזו שנקראת FULL HD. משחקים גם פצצה. ואגב, אני מדבר בתור אחד שהיה לו את ה2007FP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזויות הנכונה רואים את הפרטים הרבה יותר טוב נכון...

אבל שוב פעם, הבעיה היא שזה מכריח אותך לשבת בזויות הנכונה, ולשבת באופן כללי...

אם בא לך לראות סרט של 3 שעות לא בישיבה אז אכלת אותה, כי או שתצטרך להתחיל להזיז את המסך עד שהוא יהיה מדוייק כלפיך או שפשוט תסבול עם איכות גרועה.

אם הייתי צריך לבחור בין פאנל איכותי לבין FHD, אז התשובה ברורה...

ובכל מקרה, אין מניעה שיהיה FHD עם פאנל איכותי, רק שכרגע זה עדיין קצת יקר.

אם הLG E- ייצא מתישהו, הוא אמור להיות 23" FHD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזויות הנכונה רואים את הפרטים הרבה יותר טוב נכון...

אבל שוב פעם, הבעיה היא שזה מכריח אותך לשבת בזויות הנכונה, ולשבת באופן כללי...

אם בא לך לראות סרט של 3 שעות לא בישיבה אז אכלת אותה, כי או שתצטרך להתחיל להזיז את המסך עד שהוא יהיה מדוייק כלפיך או שפשוט תסבול עם איכות גרועה.

אז העניין פה הוא רק הישיבה? כלומר אם אני רק יושב מול מחשב היית אומר שקניה של TN היא רעיון לא כל כך גרוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדברים על מסך מתחת ל20" אז אפשר לומר שכן

מעבר לזה, זה כבר תלוי בעיניים שלך ועד כמה אתה רגיש לכל שינויי הצבעים והבהירות...

אם אתה לא רגיש, אז TN אחלה מסך ואחלה מחיר.

אם אתה רגיש, אתה תסבול מאוד מהרכישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאדם שעובד בתחום הצבע ועיבוד תמונה, אני מעוניין לשים סוף לסוגייה הזאת.

יש לי נסיון עם מסכי אפל ACD, מסכי איזו, מסכי NEC, ומסכי .

מנגד אני עובד עם מסכי סמסונג 2253BW, T220, בעלי פנל TN הידוע "לשימצה".

1. 6 ביט פנל מול 8 ביט, אין הבדל הנראה לעין האנושית, אפילו הדנסיטומטר שלי לכיול לא מבדיל.

2. זוויות צפיה עדיין טובות יותר בפנלים איכותיים, אבל... פנל TN בתקופה אחרונה שיפר את הזווית פלאים! גם ככה אנשים לא צופים מהצד.

3. למשחקים ולסרטים אני מעדיף פנל TN, בעיקר בגלל המהירות שלו.

4. אני עובד עם צלמים ידועים שכבר הבינו שאפשר להסתדר עם פנל TN איכותי.

מסקנות:

אם אתה לא איש מקצוע פדנת, אז אין לך מה לחפש במסך עם פנל , PVA, ...

TN מבית טוב מספק את הסחורה למחיר המצויין שלו.

העין האנושית מאוד רגישה לגווני צבע. 6 ביט הם 64 גוונים בלבד לכל צבע יסוד, זה כלום, העין מסוגלת להבחין ב-256 (8 ביט) ויותר. אינטרפולציות שנעשות במסכי TN "משקרות" את העין שלנו על ידי משחקים שונים עם הצבעים, אבל בהשוואה מול פאנל איכותי או בכל עבודה קריטית, המסכים האלו פשוט קורסים. אני מדי פעם מתבונן על צילומי רנטגן, שהם מטבעם בגווני אפור בלבד, אבל דורשים אבחנה טובה באותם גוונים. מסכי TN הם עלובים מאין כמותם בביצוע מלאכה זאת, כל כך הרבה ניואנסים חשובים פשוט נעלמים. אני מעלה את אותו הצילום על פאנל איכותי (סתם מסך איכותי, אני לא מדבר על מסך שחור-לבן מקצועי לרנטגן שעולה אלפי דולרים שבכלל נותן תוצאה מדהימה) ופתאום אני רואה עשרות פרטים חדשים! ואני, כפי שניתן להבין, לא גרפיקאי במקצועי...

חיסרון נוסף הוא לכל צלם חובב (ויש הרבה כאלו פה בפורום), בחינת ועיבוד על מסכי TN מבטיחות "הפתעות" לא נעימות בשלב ההדפסה, כאשר כל קשר בין הצבעים על המסך (שעברו אינטרפולציה) לצבעים המודפסים מקרי בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיסרון נוסף הוא לכל צלם חובב (ויש הרבה כאלו פה בפורום), בחינת ועיבוד על מסכי TN מבטיחות "הפתעות" לא נעימות בשלב ההדפסה, כאשר כל קשר בין הצבעים על המסך (שעברו אינטרפולציה) לצבעים המודפסים מקרי בהחלט.

גם מסך עם פנל איכותי יכול לגרום להפתעות, כל עוד הוא לא מכוייל.

ואגב, מסכי LCD עדיין רחוקים מלתת פרטים נכונים באזורים כהים מאוד, בהשוואה למסכי CRT.

אז ככה שאם חשוב הדיוק בפרטים וצבע, אזי שני הפנלים נופלים באיכות מול מסך שפורפרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...