למה צריך היום דיסקים ? - עמוד 4 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה צריך היום דיסקים ?

Vatos-Locos

Recommended Posts

לגבי סרטים וסדרות: למה לא פשוט למחוק אחרי שרואים אותם?

יש לי את כל הפרקים של האוס מההתחלה, הבנתי שאני לא הולך לראות אותם - אז פשוט מחקתי.

טוב, לא בדיוק כי רב הפרקים(עד העונה הרביעית) צרבתי על -R כדי לראות בסלון, ועכשיו אני לא יודע מה לעשות עם הדיסקים האלה(ועוד צרבתי על VERBATIM יפניים של טאיו יודן).

לא מזמן פשוט זרקתי המון דיסקים ישנים לצריבה, והגעתי למסקנה שהחומר הממש חשוב - לימודים ועבודה - בסה"כ שוקל ג'יגה וחצי, ונכנס על כל DOK מצוי.

אם כבר אני לא מוחק סדרות/סרטים/מוזיקה מהדיסק הקשוח(שהוא גדול) זה משום שאני רוצה לעשות להם SEED או להעלות לאנשים אחרים שצריכים - ותמיד אני קרוע אם למחוק או לא, בעיקר קבצים נדירים שאין להם הרבה מקורות. בד"כ ההתלבטות נפטרת עם פירמוט, כשאי אפשר לגרום לTORRENT לזהות טורנטים שירדו לפני ההתקנה(למרות שאני מראה לו את התיקיה) ואז אין לי אפשרות להעלות אותם יותר. אלא אם כן אני אוריד מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה למחוק אם אפשר לשמור? לפחות דברים שאהבת, ויש סיכוי שתרצה לראות שוב.

דוגמאות: אהבתי את נמלטים - לא נראה לי אני אראה את הסדרה מהתחלה, אבל יש לי צרוב על דיסק שאולי אני אזרוק ואולי לא, אבל אני לא אתאבל עליו אם יקרה לו משהו. את רב הדברים כמעט תמיד אפשר להוריד אח"כ שוב אם רוצים לראות.

אני לא חושב שמישהו יתחיל לראות סדרה שוב מחדש כשהוא רק גמר אותה.

שוב, זה עניין של חוש אספנות, ואם אתה רוצה להשקיע בלשמר - יופי, אבל לדעתי זה זריקת כסף ובזבוז מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, זה עניין של חוש אספנות, ואם אתה רוצה להשקיע בלשמר - יופי, אבל לדעתי זה זריקת כסף ובזבוז מקום.

ממש לא. העלות היא אפסית וכך גם המקום שזה תופס (אם אתה מסודר). כמובן, למעט אנשים שבאמת שומרים כל דבר שאי-פעם עבר דרכם ומייצרים ערימות על גבי ערימות של זבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה למחוק אם אפשר לשמור? לפחות דברים שאהבת, ויש סיכוי שתרצה לראות שוב.

חשבתי על העניין והגעתי למסקנה שהסיכוי שאני ארצה לצפות הוא כ"כ קלוש שעדיף לא לשמור. במהירויות של היום אפשר להוריד מחדש תוך

שעה (חנוק) כך שלא כדאי לבזבז על זה מקום וכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על העניין והגעתי למסקנה שהסיכוי שאני ארצה לצפות הוא כ"כ קלוש שעדיף לא לשמור. במהירויות של היום אפשר להוריד מחדש תוך

שעה (חנוק) כך שלא כדאי לבזבז על זה מקום וכסף.

אני מעריך שעה של זמן שלי יותר ממה שאני מעריך שני שקלים. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת עלות, זולים (SilverLine למשל) עולים בערך 1/2 מחיר לגיגבייט לעומת ה-HDD הזול ביותר לנפחו (1.5T של סיגייט בכ~660 ש"ח באיבורי למשל). איכותיים כמו VERBATIM תוצרת יפן עולים כפול ומשתווים מבחינת יחס מחיר לנפח.

אם קונים HDD בנפחים קטנים יותר אז המחיר לגיגבייט שוב עולה, כך שהנחת הבסיס של כל הדיון הזה לא תמיד נכונה.

אני עדיין מגבה על אבל לא באדיקות כמו בעבר. בעיקר כגיבוי שני לחומרים חשובים או כגיבוי יחיד לחומרים שפחות סביר שאחזור אליהם ולא מצדיקים את מקומם בדיסק הקשיח.

* גיבוי שני לחומרים נדירים, קלאסיקות, סרטים מדובבים לילדות, תמונות וסרטים ביתיים, עבודה, לימודים וכדומה - בנוסף לחומר על הדיסק הקשיח.

* גיבוי יחיד (לרוב) לכל מיני סדרות/סרטים שכבר ראיתי אבל לא עומדות בתנאים הנ"ל.

כמובן שמדיות כמו CD/DVD הן עדיין כלי חשוב מאוד בתחזוקה שוטפת של המחשב, דיאגנוסטיקה, שחזור וכמובן ל-LIVE-CD מעניינים למיניהן.

מבחינת אמינות המידע, קראתי דעות לכאן ולכאן ואני לא יודע לומר בוודאות - באחסון נאות יכול להשמר לזמן רב מאוד ואילו ל-HDD יכולים להיות כשלים מכניים גם ללא שימוש לאורך זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך קצת יותר מ1000 מדיות CD וDVD שיש לי, אולי 500 המחשב קורא..

אני כבר שנה בתהליך של העברת כל המדיות האלה לתוך ההארדיסק..

כמו שאתם אומרים, היחס שקל\ג'יגה בין הכוננים הגדולים למדיות הנורמליות די שווה, רק שלהארדיסק יש יתרון עצום בממשק למשתמש - כמות גדולה של מידע, חיפוש בשניות, מחיקה, כתיבה מחדש..

החסרון היחיד זה שאם יש תקלה בהארדיסק אז הולך הרבה מאוד מידע, אבל אני מעדיף לגבות את אותו החומר על שני כוננים מאשר לחזור למדיות האלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי 2 הרדיסקים של 500 ג"ב כל אחד ועוד הרדיסק נייד 2.5" 120 ג'"ב.

מכיוון שאת המשחקים אני מעדיף לרכוש ב השימוש העיקרי של הכונן האופטי שלי זה להעתיק את המוזיקה המקורית שאני קונה.

בשורה התחתונה אין שום עתיד למדיה האופטית ואני מניח שהיום שבו רוב המחשבים יגיעו בלי כונן אופטי קרוב מאוד.

שימו לב גם לציטוט בחתימה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי 3.9 טרה בבית המכילים בעיקר סדרות וסרטים שכל אחד מהם נמצא על שני דיסקים שונים לצורך גיבוי כנגד קריסת דיסק.

לחלק מהסדרות והסרטים כבר אין לי מקום לגבות עד שאקנה בקרוב HDD נוסף.

מול גניבה\שריפה אין לי עדיין גיבוי...אולי בעתיד כשאוכל אשקיע בענין, וגם אז נראה כרגע שאעשה זאת בעזרת HDDs חיצוניים.

מדוע אני עושה זאת? איזושהי שריטה ש"מחייבת" אותי לשמור את רוב הדברים שאני מוריד, אבל בשביל המחיר הפעוט יחסית של האחסון

אני חי עם השריטה הזו בשקט :) גם כשאני יודע שלא אצפה שוב ברובם הגדול. סרטים\סדרות גרועים שהורדתי אני מוחק ללא היסוסי מצפון.

אני מפיק נחת מכך שחברים פונים אלי שאצרוב להם משהו ויש לי אותו.

אני מאוד מסודר על HDD אך מאוד מתקשה למצוא דברים כאשר הם על DVDs הנמצאים פה ושם, ולכן אני צורב רק כדי להעביר דברים לחברים.

יש לי גם דברים שנמצאים על דיסקים ואעלה אותם ל-HDD כשיהיה לי מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעבודה השותפת מספיק לי ה70GB שבמחשב שלי. :P ::):lol:

אני לא שומר שום דבר, שום ושום סדרות. כל דבר אפשר להוריד מחדש תוך כמה שעות.

גיבוי אני עושה למחשב לדיסקים של , רק לפעמים, עם משפחתיות ודברים שלא מוחקים,קיצר, פעם בשנה או חצ שנה אני מוחק את הmy documents מהמחשב שלי, ומעביר אותם לDVD עם תאריך ותוכן, ושם בארון.

עם האינטרנט של היום, אין צורך בהארדיסקים.

כדי להעביר מידע ממקום למקום יש לי countor cruzer 8GB, מהיר בטירוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולכם פה "גאונים" .. הרי למה מגבים הארד דיסק ? כי הדבר הזה ימות מתישהו על בטוח (הוא ימות, אין פה משחק של סיכויים) אז אתם מגבים אותו על אותו חלק לא אמין ? מה ההגיון פה ?

דיסקים מחזיקים עשרות שנים לעומת זאת, ככה שגיבוי על דיסק יחזיק הרבה יותר זמן וזה רעיון הרבה יותר טוב.

כמה פעמים קראתי על FREE AGENT או כונן חיצוני אחר שמת אחרי חודשיים... זה פשוט לא חכם.

Dual Layer DVD's are your friend.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...