למה צריך היום דיסקים ? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה צריך היום דיסקים ?

Vatos-Locos

Recommended Posts

אני משתמש בדיסקים לכלים ותוכנות שונות שדורשים דיסק BOOTABLE.

השימוש הנוסף היחיד שיש לי בדיסקים זה בשביל לצרוב לאנשים אחרים משהו שהם רוצים (למשל למשפחה).

לרוב האנשים (כולל אני כמובן) יש היום DOK ככה שמיום ליום צריבת דיסקים נהיית פחות שימושית.

אבל גם אם לכולם היה 3 DOK עליהם בכל רגע נתון, לפעמים צריך להעביר למישהו משהו בלי לעצור בתחנת מחשב, ובשביל זה חייבים דיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

QttP, הרציונל שמנחה אותי לפחות הוא:

לקנות דיסקים קשיחים בנפח שיספיק לי לתקופה של השנתיים הקרובות, ולשמור הכל עליהם.

את המידע החשוב באמת (תמונות וסרטים מהדיגיטלית, עבודות, ססמאות, וכל חומר אישי או נדיר מספיק) - לגבות (אונליין, על כרטיס זכרון ייעודי וכו')

פעם בשנתיים - שלוש, הנפח של ההרדיסקים כבר לא מספיק

אז לא מוסיפים הרדיסקים - פשוט מחליפים, מוכרים את הישנים וקונים חדשים גדולים יותר.

זה הרבה יותר קל ונוח מאשר לצרוב ולהעתיק מידע שוב ושוב מעשרות דיסקים.

למשל, עד לא מזמן היו לי 4 דיסקים קשיחים:

2 של 250 ועוד 2 של 500, סה"כ 1.5 טרה.

זה לא הספיק לי בשלב מסויים, מכרתי את ה 2 של ה 250 וקניתי במקומם 2 של טרה.

(את המידע העברתי לפני שמכרתי כמובן)

עכשיו יש לי 3 טרה בעקבות ההחלפה הזו, כל המידע שלי נשמר.

הרבה יותר נוח לשמור את כל הסרטים למשל, בתיקית סרטים בהרדיסק בודד (אחד מהדיסקים של הטרה שלי מיועד לאחסון סרטים בלבד)

השני למוזיקה.

אין מה להשוות בין הנוחות הזו, לאי הנוחות הנוראית של בדיסקים.

אם מישהו רוצה ממני משהו - אני אצרוב לו רק אם אין ברירה אחרת.

וברירות לרוב יש - DOK של 4-8GB הוא די והותר ברוב המקרים, במקרים שלא - יש IRIVER עם 20GB שיכול לשמש להעתקות

ואפשר גם להשתמש בדיסק קשיח 2.5 בגודל 80 ג'יגה.

(מה שיחסית זול היום, ובמקרה אני גם משדרג את הקשיח של הנייד, אז לישן אני אקנה enclosure ואהפוך אותו לנייד 2.5").

במקרים שאין ברירה - אני צורב (יש לי תמיד איזה 10 דיסקים בצד למקרה שמישהו יצטרך משהו)

אישית אני גם מעדיף לא לשמור image של המערכת-

אם חס וחלילה קורה משהו, אני תמיד אעדיף להתקין מחדש ועל הדרך להשתמש בתוכנות ודרייברים עדכניים יותר.

ההשקעה של "להתקין הכל מחדש" בפעם הנדירה שאולי קורה משהו למערכת שלי

קטנה יותר לדעתי מההשקעה החוזרת של להכין תקופתית דיסק image צרוב, ויש בה יותר יתרונות מחסרונות לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם חס וחלילה קורה משהו, אני תמיד אעדיף להתקין מחדש ועל הדרך להשתמש בתוכנות ודרייברים עדכניים יותר.

קטנה יותר לדעתי מההשקעה החוזרת של להכין תקופתית דיסק image צרוב, ויש בה יותר יתרונות מחסרונות לדעתי.

אני שומר IMAGE של המערכת הפעלה על הרדיסק אחר ובמקרה שהלך קפוט אז אני עושה BOOT מCD ומשחזר בעזרת הקובץ IMAGE שנמצא על ההרדיסק השני.

דרך אגב הויסטה עצמו יודע לעשות את זה ב BACKUP and RESTORE CENTER רק צריך ליצור גיבוי פעם ב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP, הרציונל שמנחה אותי לפחות הוא:

לקנות דיסקים קשיחים בנפח שיספיק לי לתקופה של השנתיים הקרובות, ולשמור הכל עליהם.

את המידע החשוב באמת (תמונות וסרטים מהדיגיטלית, עבודות, ססמאות, וכל חומר אישי או נדיר מספיק) - לגבות (אונליין, על כרטיס זכרון ייעודי וכו')

פעם בשנתיים - שלוש, הנפח של ההרדיסקים כבר לא מספיק

אז לא מוסיפים הרדיסקים - פשוט מחליפים, מוכרים את הישנים וקונים חדשים גדולים יותר.

זה הרבה יותר קל ונוח מאשר לצרוב ולהעתיק מידע שוב ושוב מעשרות דיסקים.

למשל, עד לא מזמן היו לי 4 דיסקים קשיחים:

2 של 250 ועוד 2 של 500, סה"כ 1.5 טרה.

זה לא הספיק לי בשלב מסויים, מכרתי את ה 2 של ה 250 וקניתי במקומם 2 של טרה.

(את המידע העברתי לפני שמכרתי כמובן)

עכשיו יש לי 3 טרה בעקבות ההחלפה הזו, כל המידע שלי נשמר.

הרבה יותר נוח לשמור את כל הסרטים למשל, בתיקית סרטים בהרדיסק בודד (אחד מהדיסקים של הטרה שלי מיועד לאחסון סרטים בלבד)

השני למוזיקה.

אין מה להשוות בין הנוחות הזו, לאי הנוחות הנוראית של בדיסקים.

אם מישהו רוצה ממני משהו - אני אצרוב לו רק אם אין ברירה אחרת.

וברירות לרוב יש - DOK של 4-8GB הוא די והותר ברוב המקרים, במקרים שלא - יש IRIVER עם 20GB שיכול לשמש להעתקות

ואפשר גם להשתמש בדיסק קשיח 2.5 בגודל 80 ג'יגה.

(מה שיחסית זול היום, ובמקרה אני גם משדרג את הקשיח של הנייד, אז לישן אני אקנה enclosure ואהפוך אותו לנייד 2.5").

במקרים שאין ברירה - אני צורב (יש לי תמיד איזה 10 דיסקים בצד למקרה שמישהו יצטרך משהו)

הצלחת לשכנע אותי לגבי היתרון של דיסק קשיח על פני דיסקים רגילים, אולי אני אקנה סטרימר ואפסיק להשתמש בדיסקים(כרגע כמעט ואין יום שאני לא צורב פרק חדש של סדרה כלשהי על דיסק ורואה אותו בDVD).

אני גם מסכים עם הפסקה האחרונה, אם קורה משהו כבר עדיף לבצע התקנה נקיה עם גירסאות חדשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד היום השתמשתי המון ב כדי לצרוב משחקים בעיקר, זה תמיד נחמד לשמור משחקים ישנים ולהוציא אותם לפעמים להתקנה חוזרת.

עכשיו אני יותר משתמש ב HD חדש כדי לשמור אותם על המחשב וזהו.

בעיקר ההשימושים של דיסקים אצלי זה מוזיקה בצורת AUDIO לרכב (כי כשצורבים איזה 200 שירים על דיסק האיכות של המוזיקה רעה ולא כמו צריבת AUDIO)

אז ככה שזה לוקח לי המון מקום, אבל מסתדרים :P

בשביל השאר יש פיתרון HD לדעתי, DOK למיניהם מפחיד אותי כי יש לי אחים קטנים בבית שלועסים דברים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיסקים רב פעמיים אחרי 10-20 צריבות כבר לא שווים כלום, ולא נקראים בשום התקן נורמלי.

החברות טוענות עד 1000 צריבות. מניסיוני האישי - לפחות כמה מאות. (יש לי CDRWים בני יותר מ10 שנים שעדיין נקראים ללא שום בעיה

במערכת שלי\ במערכת באוטו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר שנים על גבי שנים שהדיסקים היחידים שנכנסו למחשב שלי היו דיסקים רקים שהיו מיועדים ל-MP3 לרכב.

מעבר לזה, לא השתמשתי בכונן שלי בכלל. לא לצריבה ולא לצפיה. כבר שנים.

הכל על כוננים קשיחים: 320GB + 500GB + 1TB

ועוד 250GB ב-, להקלטות (בעתיד - כרגע לא רואה בזה תועלת, אז הוא סתם שוכב שם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לנו דיון דומה פעם שהוצג המחשב הנייד של אפל בלי הכונן

המחשבה שלי הייתה כמו שהייתה פעם DVD\CD וכו אלו מדיות יותר ויותר מיותרות

אם לא הייתי משחק הרבה בקונסולה שלי ... אולי הייתי קונה רק חבילה של 10 מדיות בשנה

מידע חשוב לשמור גם ככה אין לי ואני לא רואה צורך לשמור סרטים \סדרות וכו להרבה זמן שיש מהיר

בטכנולוגיה של היום עדיין אפשר לבהות במסך גם ביום כיפור או בכלל כרגיל שאין מה לראות בטלוויזיה

לא צריך סרטים מבחוץ

בכל מקרה אני שמח שהמדיות האלו מתחילות להעלם אני מעדיף טכנולוגיות כמו כרטיסי וSSD

שיותר אמינות \שקטות לגמרי \ובדגמים הטובים גם יותר מהירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה אני שמח שהמדיות האלו מתחילות להעלם אני מעדיף טכנולוגיות כמו כרטיסי וSSD

שיותר אמינות \שקטות לגמרי \ובדגמים הטובים גם יותר מהירות

עד אותו מקרה של פעם בחיים, שבו קרס ה-Windows באמצע העבודה עם התקן ה-, וכל ה-partition table שלו הלך. :)

זה עוד טיעון (קטן) לטובת עבודה עם דיסקים. אין ריכוז ענק של מידע חשוב במדיה בודדת, וגם אין סיכוי של אובדן נתונים פתאומי למעט בלאי / נזק פיזי.

ושלא תחשבו שאני לא רואה את היתרונות העצומים של עבודה עם פלאש/הארד דיסק לעומת דיסקים. אני רק אומר, שבמצבי עבודה מסוימים, דיסקים צרובים עדיין יכולים להועיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שרוב האנשים שקונים דיסקים זה כדי לצרוב סרטים ולראות בDVD בסלון... למה? כי אין משהו אחר.

בטח שיש, יש כיום המון מכשירי עם כניסות USB שאפשר לחבר את הDOK ולראות משם סרטים ישירות,

למי שיש קונסולות PS3\XBOX360 יכול להשתמש בתוכנות STREAMING שמשדרות את הסרט ישר מהמחשב ברשת דרך הקונסולה,

יש מגוון של שיטות לחבר את המחשב עם כבלים פיזיים לטלוויזיה, יש מחשבי יעודיים לסלון, מזרימדיות למינהן ...

בקיצור לא חסרות שיטות יותר נוחות ויעילות לצפות בתוכן מהמחשב בסלון מאשכרה לצרוב דיסקים, זה מיושן ולא יעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית יש מעט מאוד דיסקים;

אני לא מבין את הקטע של לעשות גיבויים לכל הסדרות והסרטים שיש לך, בכאילו שתראה אותם עוד פעם. אני אישית מוריד קצת אז עוד לא התמלא לי ההרדיסק, אבל למשל מה אני צריך את העונה העשירית של טופגיר על המחשב? מה אני צריך את prison break? מה אני צריך איזה סרט מלפני שנתיים ששוכב שמה..

אז שיגמר המקום הם פשוט יימחקו, וכמובן שאין לי שום גיבוי שלהם.

ואני לא מבין את הקטע של לעשות image לכל ההרדיסק (ובטח שלא מבין איך מישהו מרשה לעצמו לצרוב את כל זה על דיסקים!! זה יותר עבודה מלהתקין הכל מחדש ולכתוב את התוכן שלך מחדש לפי הזכרון חחח), הרי רובכם משתמשים בווינדוס, אז קריסה טוטאלית זה כבר מספיק בשביל שתעשו את הפרמוט החודשי שלכם..לא?

אם אתם רוצים שישאר לכם כל התוכנות שלכם אז הפתרון הוא בלינוקס להכין רשימה של החבילות שאתם מתקינים, ובווינדוס להכין תקיית קובצי התקנה עם כל הsetupים של התוכנות והדריוורים שאתם צריכים. זה גם שיטה טובה לראות מה אתה באמת צריך ולחסוך בזבל על המחשב.

בקשר למוזיקה, כרגע כל התקיית שירים שלי מהמחשב נכנסת (בקושי) בCD-RW ועוברת ככה לאוטו. יש גיבוי שלה גם בכרטיס זכרון של הטלפון.. שלא יספיק הcd אני יקנה רדיו דיסק עם אפשרות לSD או DOK וישדרג גם את הכרטיס בטלפון.

אם למישהו יש מלא דיסקים לשירים והכל מפוזר בכל מקום אז הוא בעצם אף פעם לא שומע את כולם.. אצלי הדיסק על רנדום ואני שומע הכל תמיד.

(מישהו גם כתב שהוא לא שומע באוטו וצורב דיסקים audio, אתה רוצה להגיד לי שיש לך דיסקים מקוריים ואתה לא מוריד את המוזיקה שלך מהאינטרנט? כי אם במקור המוזיקה שלך היא אז ההמרה לAUDIO רק הורסת אותם ולא לפיך...)

תמונות, אין לי הרבה, מה שיש נמצא במחשב ובכרטיס של הטלפון (המצלמה שלי), מה הסיכוי ששניהם יהרסו. אם היה לי מצלמה אז אני חושב שהייתי משיג משהו עם אפשרויות אכסון גדולות מאוד שלא יגמר לעולם.

אז מה נשאר לגבות? את כל האתרים שאני בונה, כמה קבצי מידע שאני שומר לעצמי, הבוקמרקס של פיירפוקס ואולי עוד כמה קבצים בודדים. אני מכניס הכל בtar.gz פעם בכמה זמן ושם עותק אחד על אחד מהמחשבים ברשת ועותק שני על כרטיס זכרון 512mb ישן שמחובר לי קבוע למחשב, למקרה שההרדיסק יהרס.

מה כן יש בדיסקים? התקנות של ווינדוס באנגלית ובעברית, ווינדוס 2000, ווינדוס 98, אופיס 2003 בעברית ואנגלית ואופיס 2000. ודיסק של הגרסה האחרונה של כמובן. עוד כמה חודשים יצתרף דיסק של ווידנוס 7....

לפי דעתי צריכים להמציא כרטיס זכרון שלא ניתן למחיקה או עריכה ושיעלה זול מאוד ויוכל להכיל נפח גדול, ואז את כל הדיסקים של ווינדוס ומשחקים יכולו להעביר ללא שום בעייה לכרטיסים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני לא מבין את הקטע של לעשות image לכל ההרדיסק (ובטח שלא מבין איך מישהו מרשה לעצמו לצרוב את כל זה על דיסקים!! זה יותר עבודה מלהתקין הכל מחדש ולכתוב את התוכן שלך מחדש לפי הזכרון חחח)

חחחח תכלס..

(מישהו גם כתב שהוא לא שומע באוטו וצורב דיסקים audio, אתה רוצה להגיד לי שיש לך דיסקים מקוריים ואתה לא מוריד את המוזיקה שלך מהאינטרנט? כי אם במקור המוזיקה שלך היא אז ההמרה לAUDIO רק הורסת אותם ולא לפיך...)

נשמע לי הזוי.. אולי פשוט יש לו רדיו-דיסק מקורי מובנה ברכב (שזה סיפור להחליף) והוא לא תומך ב-mp3?

עוד כמה חודשים יצתרף דיסק של ווידנוס 7....

אתה אופטימי משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...