ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל - עמוד 29 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל

jayz0r

Recommended Posts

הWB כ"כ חשוב שצריך לקבוע לו כפתור משל עצמו?

זה לא קריטי של WB יהיה כפתור ייעודי, אבל אין ספק שחשוב שהוא יהיה נגיש. ב-7D מינולטה הלכו אפילו יותר רחוק ושילבו מתג WB עם כפתור נוסף בתוכו:

4648526.jpg

מניסיון, זה שילוב מאוד נוח.

מה עושה הX בגלגל הפונקציות?

אם הוא מתפקד כמו בדגמים קודמים, אז הוא נועל את מהירות התריס למהירות סנכרון X (כנראה 1/250 ב-K-7). עד היום לא הבנתי בשביל מה פנטקס מייעדים לכך מקום נפרד בגלגל כשמצב M מאפשר להגדיר את אותה מהירות, ונותן את הגמישות לשנות אותה כשצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 489
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

וואי איך ידעתי שהולכת לבוא כאן תגובה של דורי! חחחחחחחח

למרות שהייתי בטוח שהוא הולך שוב לבכות על התמונות החלקיות האלה..

דורי, כפתור WB יעודי קיים בערך בכל גוף שמכבד את עצמו, הגיע הזמן שהוא יגיע לפנטקס.

שלח לי בפרטי את המספרים של הלוטו להיום :P

אולי כבר יש אחד כזה אבל כפתור ISO יהיה הרבה יותר שימושי מWB.

בK10 ראיתי שאפשר לשנות בלחיצה על הOK וסיבוב הגלגלת, אבל זה עדיין די מעיק.

אז רגע.

בעצם הX הזה הוא כמו מצב M רק שהוא שם את התריס על 250 וקובע אותו ככה?

איפה ההגיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיזור כפתורי הגישה ל-WB, לאופציות מבזק ולטיימר מאחור וגישה ישירה ל-ISO, פחות מוצלחים בעיני מאשר הפתרון שיש בניקון המתקדמות (D200/D300/D700/D2/D3) ועדיין לא מאפשר עבודה חלקה לחלוטין למקצוען. בכלל נראה שמבחינת העיצוב הכללי והארגונומיקה ה-K7 נשארת בתחום "החצי-מקצועני" כמו ה-K20D, אם כי אני חושב שהם לא התיימרו ליותר בכל מקרה. לפחות הם נפתרו מהמתג הלא נוח לבחירת מצב המיקוד שיש ב-K20D.

בכל מקרה, דורון, מאחר שיש ב-K10/K20 שתי גלגלות ניתן בחלק ממצבי הצילום (כגון TV ו-AV) לקבוע גלגלת אחת לגישה ישירה ל-ISO (על חשבון תיקון חשיפה לדוגמא שידרוש אז לחיצה+גלגלת, אבל לפחות מיקום כפתור תיקון החשיפה נוח יותר ללחיצה תוך כדי עבודה מכפתור ה-OK).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כבר יש אחד כזה אבל כפתור ISO יהיה הרבה יותר שימושי מWB.

ב-K-7 יש כפתור ISO בחלק העליון של המצלמה.

34160d1241861965-pic-k30d-.jpg

בK10 ראיתי שאפשר לשנות בלחיצה על הOK וסיבוב הגלגלת, אבל זה עדיין די מעיק.

מעיק? אני לא רואה במה הכפתור OK שונה מכל כפתור אחר. בזה שלא כתוב עליו "ISO"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, לכל מי שזה מעניין אותו, עם הrecyko בשבוע האחרון עשיתי קרוב ל1000 קליקים ללא , ובאחד הימים המצלמה הייתה דלוקה בלי הפסקה פחות או יותר 3 שעות בין קליקים. והסוללות עדיין לא עושות סימנים של להתקרב להתרוקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו פה יכול להסביר לי מה השוס הגדול?

ממה שראיתי, אין שוס, פנטקס מישרים קו עם המובילות בשוק מבחינות רבות ואורזים הכל בגוף (שאמור להיות) מאוד איכותי. הכל טמון במחיר ונגזר מזה, התמורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לחזור על אותה הפתעה, פנטקס צריכים לשחרר את המצלמה לשוק עם תג מחיר דומה (מה שמאוד לא סביר שייקרה לאור מחיר השחרור של ה-K20D -‏ $1300), ועם סט תכונות שיהפוך אותה למאין D300 + מייצב מובנה + ווידאו. זה לא עומד לקרות. שתי התכונות האחרונות אמנם קיימות ב-K7, אבל קצב האש יהיה כמעט בוודאות נמוך יותר (5 פריימים לשניה יישמח משתמשי פנטקס רבים, על 6~8 פרימיים לשניה אין מה לדבר), ואין שום סיכוי לדעתי שפנטקס ייפתחו מודול פוקוס חדש עם 50 נקודות פוקוס. לגבי המחיר, עם העיניים הגדולות של Hoya, סביר שמחיר השחרור של ה-K7 יהיה קרוב לזה של ה-D300. לא נורא, לאחר שנה של דשדוש במכירות הם ייאלצו להוריד את המחיר למשהו שאנשים שפויים מוכנים לשלם. אולי זה יילמד אותם לקח לפעם הבאה.

טוב, צדקתי לגבי קצב האש וכמות חיישני הפוקוס. נקווה שטעיתי לגבי המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט הזה נראה טוב (אפילו טוב מאוד), אבל אני לא חושב שקיים בו ה-WOW שלו ציפית. אחרי הכל, מה שיש כאן זה K20D מוקטנת + ווידאו + 5 לשניה + שיפורים (לכאורה) באלגוריתמים של הפוקוס. מפרט נהדר, אבל לא מהפכני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אחרי הכל"? אתה עושה צחוק?

תראה לי עוד גוף ברמה הזאת (כמובן שצריך לראות מבחנים בשטח, אבל אני אופטימי), אפילו שיש ל-K-7 יתרונות שאין לאף אחד אחר (מיצב), ואז נחכה ונראה מה יהיה הבדלי המחירים ביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...