ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל - עמוד 21 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל

jayz0r

Recommended Posts

ממליץ לך על המנפרוטו 728B אומנם ויתרתי על הנוחות שבחצובה קלילה(1.7 קילו משקלה)

בפועל קיבלתי חצובה יציבה מאוד(היא עד 3.5 קילו) וגם ניקון עם עדשה גדולה במשקל 2 קילו היתה מאוד יציבה עליה.

והמחיר כמו של הסליק בערך.

מה שכן היא ירדה מיצור אז אין כבר הרבה , אני חושב שלפוטופילם יש עוד כמה.

אם אתה לא ממש לחוץ על לסחוב אני מאוד ממליץ.בהבדל מהסליק הראש שלה לא כדורי(בסליק הראש הכדורי זול ויתכן מאוד שחלק מהבעית אי יציבות זה ממנו) לעומת זה במנפרוטו ראש תלת ממדי , אומנם פחות נוח אבל כולו ממתכת ומאוד יציב , בכלל מנפרוטו לא עושים לעצמם הנחות גם בציוד שאינו יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 489
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה גם תלוי למה אתה צריך את החצובה.

למאקרו זה קריטי שלא יזוז, אבל נגיד לצילום עם או סתם סטודיו זה לא קריטי.

ממה שהבנתי גם חשוב לבטל את המייצב כשמשתמשים בחצובה, כי המייצב בעצם מתקן רעידות, ואם אין אז הוא יוצר אחת ומתקן אותה או משהו כזה... :nixweiss:

אה ורציתי להמליץ למי שמתעניין פה במאקרו (לא רק לפנטקסאים, אני מתייחס ל"וצילום בכלל") ואין לו כסף להשקיע בעדשה יעודית ;D על טבעת הארכה.

קניתי אחת סינית ב10$ והיא מספקת תמורה מעולה למחיר, מי שרוצה להשקיע יכול לקנות את הסט של קנקו שעולה בערך 150$ והוא ארוך יותר, ומעביר מגעים בין העדשה לגוף.

זה עובד בצורה הבאה - כמה שאורך המוקד גדול יותר, קח הקירוב רחוק יותר, והגדלה היא קטנה יותר.

לדוגמא אפשר לצלם פרח ב80ממ ולצלם זבוב ב30ממ.

אני לא יודע איך זה בגופים אחרים, אבל בפנטקס כשמדליקים את המצלמה הוא שואל מה אורך המוקד (כולל הטבעת), והיתרון הענקי הוא שיש את הכפתור הירוק, שמתאים את מהירות התריס לכמות האור שנכנס.

הבעיה היא שמשום שאנו מפרקים את העדשה, הצמצם נסגר אוטומטית, אז אני משתמש בעדשת ניקון (שבפוקס מתחברת טוב) ופתחתי בה את הצמצם למקסימום (אפשר לעשות את זה גם בקיט של פנטקס אבל לא רציתי להתעסק איתה), היתרון שלה על הקיט של הפנטקס היא שהיא יותר צרה (מה שיותר אפקטיבי, היא 28-80, וב28 אני צריך לגעת עם העדשה באוביקט אז לרדת ל18 זה ממש חסר טעם)

פתיחת הצמצם מאפשרת כניסה של יותר אור, אבל עומק השדה הוא ממש ממש ממש קטן, לדוגמא שצילמתי היום שתי חיפושיות עושות את זה ( ;D) היה קשה להתפקס על הפנים של שתיהן, למרות הגודל המזערי שלהן. (אני חושב שבפעם הבאה שאני אצא לצלם אני אשים את הצמצם באמצע)

בקיצור זה ממש נחמד, רק השבוע התחלתי לצלם איתה בשדה ואפשר להגיע לתוצאות ממש טובות, רק שצריך להתגבר על העומק שדה הקטן, הפוקוס הידני, והרוח.

עוד לא ממש יצאו לי שאני יכול להציג בגאווה, אבל הנה כמה להמחשת הרעיון והתוצאה:

אל תתיחסו לאורך המוקד כי מבחינת המצלמה אורך המוקד הוא מה שאתה אומר לה שאתה מדליק את המצלמה.

imgp5668.jpg

imgp5623y.jpg

imgp5663.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא כזה לחוץ על לסחוב.. פחות מ- 2 קילו זה שטויות, אני לא חושב שאני אטייל עם חצובה (ואם כן - אז באמת ניתן יהיה לקנות משהו קומפקטי בעתיד).. תודה על ההמלצה, יש ב- MDK ב- 399 ש"ח, ויש להם סניף בצפון, נראה טוב.

אורן, בהנתן העובדה הנ"ל, יש לך דעה או עצה כלשהי לגבי המנפרוטו 728B בשבילי? (לדוגמה העניין של הראש התלת מימדי במקום כדורי.. אם אני מבין נכון את המושגים - נראה לי שתלת מימדי מספיק טוב).

לגבי הצרכים - תמונות חדות של נופים, שקיעות.. ובכלל, כשמדובר בצילום מתוכנן אז יש מצבים שיותר נוח עם חצובה. מאקרו זה לא ממש הכיוון כשאני מדמיין לעצמי חצובה.

דורי - לא הבנתי מילה ממה שכתבת ;D

עריכה: בנושא הפלאשים, אני בודק אפשרות למץ 58 שהתחלתי לפזול לכיוונו, נראה כמו הפלאש האולטימטיבי, קל, הכי עוצמתי, נראה טוב (בתמונות), בלי הבעיות שאני כל הזמן קורא עליהן אצל ה- 540 בחיבור למצלמה (וש- Slash יכול להיות? בעל ה- SIGMA בכל אופן, הזהיר אותי לגביהן). אולי אני אצליח להביא אותו מחו"ל במחיר של 540 בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן, בהנתן העובדה הנ"ל, יש לך דעה או עצה כלשהי לגבי המנפרוטו 728B בשבילי? (לדוגמה העניין של הראש התלת מימדי במקום כדורי.. אם אני מבין נכון את המושגים - נראה לי שתלת מימדי מספיק טוב).

לא יצא לי להשתמש במנפרוטו הזו, אבל באופן אישי אני ממש לא אוהב ראשיים תלת-מימדיים. הם דורשים יותר מדי התעסקות לטעמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

My AF540FGZ broke almost immediately - when I turned it on the zoom was stuck in manual mode @ 16 mm. A brand new flash! If you look in the Internet, you will find out that it is not just a single isolated case, but a well-known bug. I would consider this to be a design/manufacturing issue.

זאת רק פיסקה, הביקורת השלילית נמשכת. זו הביקורת הראשונה ב- http://www.amazon.com/Pentax-AF540FGZ-Samsung-Digital-Cameras/dp/B000B8AFUG/ref=sr_1_4?ie=UTF8&s=electronics&qid=1240429828&sr=8-4, הצצתי עכשיו בשתי הביקורות הבאות והן מחזקות אם לא קוטלות יותר. שמעתי את זה גם ממשתמש בפורום שהגיב פה, וגם זכור לי שראיתי איזכורים לגבי העניין (אולי מדובר ביותר מעניין אחד, אבל בכלליות מדובר על איכות הבנייה של הפלאש) במקומות אחרים...

לא יצא לי להשתמש במנפרוטו הזו, אבל באופן אישי אני ממש לא אוהב ראשיים תלת-מימדיים. הם דורשים יותר מדי התעסקות לטעמי.

אני מניח שכדי להבין בדיוק למה אני באמת אצטרך להתנסות.. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראש תלתל מימדי זה עניין של טעם , כשאתה רגיל לעבוד איתו זה מהיר למדי , ויותר קל לצלם איתו פנורמות נניח.ראש כדורי הוא מפרק כדורי בעצם , כמו כתף.

הבעיה שהכדור עצמו עשוי פלסטיק , הוא נאכל עם הזמן בתחתיתו(איפה שרוב העומס עובד) ולכן לא אמין(בגלגול הזול שלו לפחות , יש יקרים שלא תאמין כמה הם טובים)ככה שאני העדפתי את התלת מימדי , יושב יותר יציב גם.

עוד פעם עניין של העדפה אישית.

פוטופילים הנחמדים עשו לי הנחת "היכרות" במקום ונתנו לי את ה728 ב350

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו, זה בדיוק מה שדימיינתי. תלת מימד - אתה קובע כל כיוון בתזוזות 'ישרות', וכמו שאמרת כדורי זה כמו כתף. ואכן התלת מימד לא נשמע לי ביג דיל, כמו שאמרת אפילו מדוייק. קיצר WHAT YOU SAID. אבל אני לא התנסיתי אז הכל בגדר ניחושים.. נקפוץ ל- MDK חיפה, נראה אם יש להם תצוגה בכלל..

יש לי את ה-540 כמעט שנה, וטפו טפו טפו הוא מדהים.

כן הבנתי שזה הכיוון, ואם זה היה משוגע אחד שמדבר שטויות אז לא הייתי מתייחס.. ובלי קשר ניסיתי לא להתייחס, הרי אמרתי שיש מצב שאני אקנה אותו, אבל אם יש את המץ שנבחר לפלאש הטוב ביותר ל- 2007-8 זאת אחלה אופצייה. מצד שני בקושי יש עליו USER REVIEWS ששם מתגלות הבעיות כמו ב- 540, אבל המעט שיש מהללים (כמו http://www.bhphotovideo.com/c/product/528479 -REG/Metz_MZ_58317PS_mecablitz_58_AF_1_TTL.html#reviews - שורה אחרונה בעמוד מתייחסת גם ל- 540 חח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראש תלתל מימדי זה עניין של טעם , כשאתה רגיל לעבוד איתו זה מהיר למדי , ויותר קל לצלם איתו פנורמות נניח.

הייתה לי בעבר חצובה של מנפרוטו עם ראש תחת מימדי, וכמה שניסיתי להתרגל זה פשוט לא היה זה. העבודה איתו הייתה הרבה יותר איטית ומסורבלת מאשר עם ראש כדורי.

את נושא הפנורמות ניתן לפתור בקלות, פשוט קונים ראש כדורי עם שליטה נפרדת על panning (סיבוב אופקי). כמובן שראש כזה עולה יותר מראש כדורי פשוט, אבל על נוחות משלמים.

ראש כדורי הוא מפרק כדורי בעצם , כמו כתף.

הבעיה שהכדור עצמו עשוי פלסטיק , הוא נאכל עם הזמן בתחתיתו(איפה שרוב העומס עובד) ולכן לא אמין

הכדור בראש המקורי שמגיע עם הספרינט פרו עשוי ממתכת וכך גם הראש עצמו. לא זכור לי שראיתי ראש כדורי מיצרן מוכר שבו הכדור היה עשוי מפלסטיק.

יש יקרים שלא תאמין כמה הם טובים

אכן. אני החלפתי את הראש המקורי של הספרינט פרו לראש Giottos MH-1001-652 שעולה כמו החצובה כולה, וזה עדיין נחשב מחיר זול מאוד לראש כדורי ברמה הזו. ב-B&H מוכרים בפחות מ-$50 ראש כדורי Smith-Victor BH2 שנראה ממש מעולה, במיוחד במחיר הזה. התכונות והנתונים שלו תחרותיים לראש שקניתי בסכום כפול, השאלה היא אם אם אין קאטצ'. פוסט שלי בנושא.

ככה שאני העדפתי את התלת מימדי , יושב יותר יציב גם.

הדיעה המקובלת היא שראשים כדוריים באופן כללי יציבים יותר, כי יש בהם פחות מפרקים ולכן פחות נקודות שבהן יכול להיות חופש או גמישות. באופן אישי זו לא הסיבה שבגללה ירדתי משימוש בראש תלת מימדי, אלא מהירות ונוחות העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשים כדוריים פחות יציבים לאורך זמן , בעוד שבתלת מימדי העומס מתחלק בכדורי מדובר בתחתית שלוקחת בכל העומס בסופו של דבר יהיה בלאי

ואכן בסליק 330 של חבר שלי קשה להעמיד עם טלפוטו(העדשות שלו כבדות אבל עדיין משקל כולל פחות מ2 קילו)כי הראש מתחיל לזחול מטה.

זו בעיה ידועה עם מפרקים כדוריים , אני יכול להסביר לעומק , בשביל זה יש לי תואר בהנדסה.

ברור לי שראשיים כדוריים יקרים בנויים מחומרים כאלה שהבלאי מינימלי , אבל אני החלטתי שבציוד זול עדיף לי ללכת על תלת מימדי.

לא מפריע לי הקצב , מחצובה אני מצלם נושאים סטטיים בדרך כלל , ויש לי סבלנות.

בכל אופן , המנפרוטו שהצעתי היא יותר HEAVY DUTY מהסליק , אבל במחיר של הרבה יותר משקל , זה המינוס העיקרי שלה כנראה.מה גם שלדעתי מנפרוטו יותר איכותיים בציוד שלהם , גם במחירים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשים כדוריים פחות יציבים לאורך זמן , בעוד שבתלת מימדי העומס מתחלק בכדורי מדובר בתחתית שלוקחת בכל העומס בסופו של דבר יהיה בלאי

את אותו ראש תלת מימדי שהיה לי במנפרוטו החלפתי בראש כדורי של סליק (AF2100) לפני יותר מ-10 שנים. לא התפתחה בו שום בעיית יציבות, והשתמשתי בו עם עדשות כבדות (70-210/2.8 ו-100-300/4.0). גם בראש הכדורי של Giottos (שקניתי לפני כשנתיים) אני לא רואה שום שינוי לרעה ברמת היציבות. מבחינתי, גם אם יש בעיות תאורתיות, כל זמן שאני לא נתקל בהן בפועל הן לא מטרידות אותי.

ואכן בסליק 330 של חבר שלי קשה להעמיד עם טלפוטו(העדשות שלו כבדות אבל עדיין משקל כולל פחות מ2 קילו)כי הראש מתחיל לזחול מטה.

איזה ראש כדורי יש לו? מאיזה חומר הוא עשוי?

זו בעיה ידועה עם מפרקים כדוריים , אני יכול להסביר לעומק , בשביל זה יש לי תואר בהנדסה.

אם ההסבר מעניין אז אשמח כמובן לשמוע אותו, אבל מה שקובע מבחינתי זה מבחן התוצאה. אם הניסיון בפועל (שלי ושל רבים אחרים) מראה א', אז לא סביר שאתפשר על נוחות או פרמטרים אחרים רק בגלל שהתאוריה מראה ב'.

לא מפריע לי הקצב , מחצובה אני מצלם נושאים סטטיים בדרך כלל , ויש לי סבלנות.

זה מן הסתם עניין של העדפות אישיות. ראשים תלת מימדי גורמים לי לאבד את הסבלנות ולהנות פחות מהצילום, כך שגם אם אני יכול להסתדר איתם, אני לא רואה סיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבטיח להסביר בפרוט אחרכך , בגדול , בגלל שמדובר בכדור בסופו של דבר נקודה מסוימת בתחתיתו נושאת בעומס , מאוד בעייתי כשיש הרבה תנועה ועומס למשל ברכבים.אוטו שעומד חצי שנה בלי לזוז הולכים לו כל המפרקים הכדוריים.

לסיכום הויכוח הנה דף קצר עם החסרונות והיתרונות , גם שם מעירים שבראשים הזולים מומלץ לוותר על כדורי.

http://blog.epicedits.com/2008/05/12/the-ultimate-ball-head-guide/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שמדובר בכדור בסופו של דבר נקודה מסוימת בתחתיתו נושאת בעומס

מעולם לא פירקתי ראש כדורי, אבל אני יכול לחשוב על דרכים נוספות לממש את פיזור המשקל. בפועל הפתרונות הקיימים עובדים טוב מאוד, אז כנראה שלא צריך להמציא את הגלגל מחדש.

לסיכום הויכוח הנה דף קצר עם החסרונות והיתרונות , גם שם מעירים שבראשים הזולים מומלץ לוותר על כדורי.

http://blog.epicedits.com/2008/05/12/the-ultimate-ball-head-guide/

לא ממש ברור איזה מחיר הם מגדירים כזול. $10? $100? שני הראשים הכדוריים שבהם אני משתמש מופיעים ברשימת המומלצים שלהם ועולים פחות מ-$100. באף אחד מהם אין בעיות יציבות. גם לא לאחר תקופה ממושכת. את הראש המקורי של הספרינט פרו (SBH-100) לא החלפתי בגלל חוסר יציבות, אלא בגלל שהוא לא כלל את הפיצ'רים שרציתי - panning, friction control, QR plate. אם הייתי צריך לבחור בינו לבין ראש תלת מימדי הייתי מעדיף להשאר איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין, בסופו של עניין לא מצאתי שום המלצה רלוונטית/סקירה משמעותית של הראשים הכדוריים שמומלצים/ידועים כאיכותיים...

עד עכשיו ראיתי שני ראשים שהייתי רוצה לשמוע את דעתכם עליהם :

Manfrotto 486RC2

Manfrotto 322RC2

מה אתם אומרים עליהם?

נ.ב.

מישהו יודע משהו על החלק הזה שמחובר לחצובה? האם אפשר להלביש אותו על כל חצובה של החברה? ( יש לי את ה055XB ) וכמה הוא עולה?

http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/ciu/68/9c/baf2c060ada0c46571aa9110.L.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...