ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל - עמוד 20 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל

jayz0r

Recommended Posts

אני לא מבין למה אבל.

אני שואל באמת, אני אדם שמחפש מצלמת DSLR.

אני מחפש לפי נתונים ולא לפי חברה, ואני הולך לפי התקציב שלי.

אני רואה שהD30 עולה יותר מהK200.

מדוע? מה הD30 תתן לי (חוץ מהשם ומרחב עדשות גדול יותר) שהK200 לא יכולה להביא לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 489
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה הD30 תתן לי (חוץ מהשם ומרחב עדשות גדול יותר) שהK200 לא יכולה להביא לי.

קצב אש גבוה יותר, באפר גדול יותר, מהירות תריס מקסימלית וסנכרון X גבוהים יותר, גלגלת נוספת, עינית מבוססת פריזמות, שלד מגזניום, סוללת ליתיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצב אש גבוה יותר, באפר גדול יותר, מהירות תריס מקסימלית וסנכרון X גבוהים יותר, גלגלת נוספת, עינית מבוססת פריזמות, שלד מגזניום, סוללת ליתיום.

got it ;D

קיבלתי היום את הטבעת הארכה, אבל ישנה בעיה.

קשה נורא לשלוט דרך העינית על הפוקוס, ורק אחרי הצילום אני רואה שלא קלעתי טוב.

יש אפשרות להרכיב איזה משהו על העינית ולהגדיל אותה בלי לגרום לעיוותים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אפשרות להרכיב איזה משהו על העינית ולהגדיל אותה בלי לגרום לעיוותים?

ברוב ה-angle finders שנמכרים ב- יש מצב X1 שמאפשר לראות את כל הפריים, ומצב X2 או X3 שמאפשר לראות חלק מוגדל, לפוקוס קל יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו זה הגיוני שאני רואה הרבה פעמים מטושטש את השורה הדיגיטלית של הנתונים בעינית? למעשה רוב הפעמים היא מטושטשת. לא חושב שזה קשור לעניין הדיאופטר כי בדקתי שוב ושוב והוא במצב שבו אני רואה הכי חד בעינית (נדמה לי שהבורר על הצד הימני הקיצוני).. גם לא גילית קשר לפוקוס או לאורך המוקד. אולי סתם העין מתאמצת וזה טבעי שזה מטשטש תוך כדי שימוש? ממש ניסיתי לבהות בה בכל זווית אפשרית ולא פענחתי למה לפעמים זה חד ודיי מהר זה מיטשטש, ולפעמים מלכתחילה זה מטושטש ואז מתחדד לי.. כמו שאמרתי - אולי סתם העין שלי מתקשה להתרגל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני לא מזיז אותו, הוא על המצב האופטימלי. ובלי קשר בלי שהוא יזוז, לפעמים זה חד ולפעמים מטושטש. איך זה אצלך, חד תמיד?

גם לי!

אני כבר לא מסתכל עליה, זה מתסכל אותי

כנ"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי היה ככה וזה נעלם

כשהדיופטר מותאם לעין והכל חד לך(בלי זה ברור שלא יעבוד) תבחן את הכתוביות מזווית העין

כלומר בהצצה בזמן שאתה מסתכל אל נושא הצילום

אם תפנה את הראש זה יטשטש מייד

גם לי זה היה ככה , ניסיתי להסתכל וזה הרס לי את העיינים

ואז פתאום שהתחלתי לצלם המון והתרגלתי להציץ זה נהיה בסדר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן, לגבי עניין החצובה, ניסיתי להסתכל ב- B&H על סמך מה שכתבת וזה רק בילבל אותי יותר, יש שם יותר מדי אופציות.

בכל אופן, ממה שכתבת הבנתי שה- Silk Sprint Pro היא חצובה קלילה, קומפקטית וזולה עם כל הפיצ'רים הרצויים, מלבד העובדה שהיא לא מאוד יציבה.

כתוב שהיא תומכת בעד 2-2.5 קילו. אם לקחת את הגוף + הסוללות + הכרטיס זכרון זה ~700 גרם, עדשת טלה כמו טמרון 70-300 או פנטקס 55-300 ~500 גרם, תוסיף אפילו גריפ עם סוללות ~250 גרם, ו- 540FGZ עם סוללות ~450 גרם, והגענו ל- ~1.9 קילו.

השאלה היא מתי היא מפסיקה להיות יציבה, האם זה באמת ב- 2-2.5 קילו, או שמעל קילו וחצי היא כבר לא שימושית?

כי זאת יכולה להיות קנייה מושלמת מבחינתי - http://www.photogalnet.co.il/default.asp?catid={5B19F4E9-EB28-4776-83C2-28FBA2DD96DA}&details_type=1&itemid={B84DFBC9-4C9E-4B6C-B50C-12DFFB633990} - מחיר של B&H, קנייה ואחריות פיזית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקנה בלי לבדוק אותה קודם. כדי לקבל רושם מדוייק יותר גש לחנות ותשווה אותה מול חצובות יקרות יותר (למשל מנפרוטו מסדרה 055). אם אתה מרוצה ממה שאתה רואה, לך עליה, רק קח בחשבון שיהיו מצבים שבהם היא לא תהיה מספיק יציבה. גם אם תלך עליה סביר שהיא לא תהיה החצובה האחרונה שתקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא סומך על עצמי בחנות. מובן שאחרי שימוש רב אני כבר אוכל לדעת יותר מה אני רוצה, מה חסר לי וכו', אבל מבדיקה ראשונית אני לא אסיק הרבה. חוץ מזה, אם אקנה אותה, אז מובן מאליו שאבדוק אותה לפני הקנייה עצמה, ואם יהיה DEAL BREAKER אז יהיה. אם תוכל לפרט קצת יותר על חוסר היציבות, כי למעשה לא ענית על השאלה שלי (הרי יש לך אותה, סביר שתדע באילו מצבים ותחת איזה משקל +/- היא מזייפת). אם אני אשים עליה סה"כ גוף + טלה והיא לא תהיה יציבה והתמונות ייצאו מטושטשות - אני לא רואה טעם לשקול קנייה בכלל, בגלל זה אני שואל אותך קודם.

עריכה: אל תשכח שעדיין אין לי , גריפ ועדשת טלה. לכן מדידת משקל כזו בחנות תהיה בעייתית עבורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בד"כ הספרינט פרו היא חצובה מספיק יציבה, אבל נתקלתי במקרים שבהם התוצאות לא היו חדות מספיק. לא בודדתי אותם, כך שאני לא יכול להגיד האם הסיבה לכך היא משקל, המנוף שהפעילה העדשה, גמישות בראש המקורי (שמאז החלפתי בראש אחר), רוח או משהו אחר.

לצורך השוואה, עם החצובה הגדולה שלי (מתוצאת Giottos) מעולם לא נתקלתי בבעיות יציבות - גם לא עם עדשת 100-300/4.0 ששוקלת 1.5 ק"ג מחוברת לגוף מינולטה 7D ששוקל 800 גרם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...