סקר האם אתם בעד או נגד לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף גלעד שליט ( או אחרים ) - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר האם אתם בעד או נגד לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף גלעד שליט ( או אחרים )

עכביש בכביש

האם אנחנו יכולים לשלם את מחיר שיחרור החייל החטוף גלעד שליט ?  

1951 הצבעות

1. 1. האם אנחנו יכולים לשלם את מחיר שיחרור החייל החטוף גלעד שליט ?

• לשחרר מחבלים ולקבל את החייל
    • לא לשחרר מחבלים

Recommended Posts

• תגובות 314
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

פשוט גועל נפש

העם יש לו דעה :nixweiss:

אני מציע שהעם לא יצביע

ובשלב הבא נפסול גם שיחות סלון - פחחחח :screwy:

שאלות כמו השאלה כאן היא בהחלט שאלה שהעם צריך לענות עליה , כל אחד ואחד - כי התשובה לכך תשפיע על כל אחד ואחד :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע איך זה, מרחוק קל להיות גיבור, ברגע שידובר על משפחתם הם מהר מאוד ישנו מנגינה...

אתה יודע איך זה, מקרוב קל להיות אגואיסט, ברגע שהם יתחילו לחשוב על טובת אנשים אחרים חוץ מעצמם הם מהר מאוד ישנו מנגינה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב על הילדים שלך ושלי, שאני הלכתי לצבא אמרו לי שיש מדינה שלמה מאחורי ועם שלם, לא נראה ככה בכלל...

או שיש עקרונות או שאין, אם אין אז אני רוצה לדעת לפני שאני מגייס את הילדים שלי (או אותי אפילו), אתה וילדך, דמכם בראשכם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב הוא הרבה הרבה יותר פשוט ממה שאני מנסה להציג.

אופציה א':

1. שחרור מחבלים חיים

2. קבלת גופה

3. עידוד חטיפות עתידיות

4. רצח של אזרחים נוספים ע"י המחבלים מסעיף 1

אופציה ב':

1. לא שחרור מחבלים חיים

2. לא קבלת גופה

3. הבהרה לגופי הטרור שאין להם טעם לבצע חטיפות כי אנחנו לא מנהלים משא ומתן עם ארגוני טרור

4. מניעת רציחתם של האזרחים מסעיף 4 של אופציה א'

אז כן - אם זה היה הבן שלי הייתי אומר "שתזדיין המדינה" ונותן גם את תל אביב על כל תושביה כדי להחזיר אותו.

אבל כשאתה ראש ממשלה (או סתם אדם הגון) אתה צריך לפעול לטובת המדינה על כלל אזרחיה, לא להגיד "שיזדיינו כולם" רק בשביל להחזיר גופה אחת בלי להתחשב בתוצאות הרות האסון של הפעולה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אתה כל כך בטוח מה עלה בגורלו? אני דווקא חושב שהוא חיי, להבדיל מפעם קודמת פה הוא נחטף שלם ובריא,

אתה בהעדר מילה אחרת הרגת אותו כבר.

החיילים המסכנים שהיו בג'יפ היו פגועים קשה ואני לא צריך לספר לך איזה דוקטורים יש שם, זה היה עניין של זמן מבחינתם, אגב הוא

נחטף לפניהם ועוד יושב שם, בגלל אנשים שחושבים כמוך (בלי להעליב, ציינתי עובדה)...

קיצר אתה הולך לקיצוניות, אני בטוח שאבא ואמא של גילעד לא חשבו אפילו לרגע לתת את תל אביב על יושביה וזה גם ככה לא

מה שעומד על הפרק.

הרשה לי לשאול אותך בן כמה אתה ואם יש מאחוריך? משום מה אנשים פה מתביישים בגיל שלהם :nixweiss:

אם כן, אז שים את עצמך בנעלים שלו, יודע מה, שים את עצמך בנעלים שלך ואת הנעלים שים אצל החמס, איך אתה רוצה שאנחנו נתנהג?

כמה זמן אתה מוכן שנתמהמה? אתה מתחיל להבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

קיצר אתה הולך לקיצוניות, אני בטוח שאבא ואמא של גילעד לא חשבו אפילו לרגע לתת את תל אביב על יושביה וזה גם ככה לא

מה שעומד על הפרק.

אם כן, אז שים את עצמך בנעלים שלו, יודע מה, שים את עצמך בנעלים שלך ואת הנעלים שים אצל החמס, איך אתה רוצה שאנחנו נתנהג?

כמה זמן אתה מוכן שנתמהמה? אתה מתחיל להבין?

אני מניח שלשחרר אנשים שאחראים למותם של מאות עבור חייל אחד זו לא קיצוניות לשיטתך ?

נסה להפעיל את השכל ולא את הרגש. אם היו חוטפים אותי הייתי מקווה שישחררו אותי בכל מחיר. כולם רוצים לחיות (טוב, לפחות אנשים נורמלים). הנאצים ניצלו זאת היטב במחנות ההשמדה. אנשים מוכנים לעשות הכל בשביל עוד יום בחיים.

אתה באמת רוצה שמדינת תתנהג כאילו היא כולה נחטפה ע"י החמאס? (ת'כלס זה מה שקורה)

זה לא יפה לומר אבל האמת היא שגלעד שליט לא שווה כל מחיר שבעולם. גם אני לא שווה כל מחיר שבעולם - אולי רק למשפחתי.

החמאס לא צריך להרוויח דבר מחטיפתו של שליט. לא לשחרר אסירים כלל ולא להציע אפילו כסף ושום הטבה אחרת. שחטיפות יהיו חסרות תועלת הן יפסיקו. כל עוד אתה מתגמל אויב על חטיפה אתה מעודד את ההתנהגות הזו. צריך לנסות לשחרר את החייל בפעולה צבאית וצריך לגבות מהחוטפים מחיר - זה כן. אם לא ניתן להם דבר ורק נהרוג בהם כל פעם שהם חוטפים, אני מניח שירד להם האסימון מהר מאוד. אבל אנחנו עם עסקות השבויים האומללות שלנו בעבר ובעתיד, רק גוזרים על עצמינו לחיות במעגל הזה של חטיפות ועסקאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרשה לי לשאול אותך בן כמה אתה ואם יש מאחוריך? משום מה אנשים פה מתביישים בגיל שלהם :nixweiss:

25

3 שנים ביחידה קרבית, שירות מבצעי בג'נין, עזה, רמאללה, ועוד.

מילואים באלכסנדרוני, שירות מבצעי במלחמת לבנון השניה - http://www.gvura.org/?l=he&a=5173

מספיק טוב או שאתה רוצה עוד קצת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב הוא הרבה הרבה יותר פשוט ממה שאני מנסה להציג.

אופציה א':

1. שחרור מחבלים חיים

2. קבלת גופה

3. עידוד חטיפות עתידיות

4. רצח של אזרחים נוספים ע"י המחבלים מסעיף 1

אופציה ב':

1. לא שחרור מחבלים חיים

2. לא קבלת גופה

3. הבהרה לגופי הטרור שאין להם טעם לבצע חטיפות כי אנחנו לא מנהלים משא ומתן עם ארגוני טרור

4. מניעת רציחתם של האזרחים מסעיף 4 של אופציה א'

קצת אחרי שהוא נחטף חקרו את האירוע ומצאו שהוא נפצע קל בלבד והלך על הרגליים עם החוטפים(כמובן כשמכוונים אליו נשק).

למה אתה חושב שעד שחמאס מצליחים לחטוף חייל ישראלי חי הם יהרגו אותו?

אין שום ספק שהוא עבר חקירות ועינויים...אבל חמאס יודעים שמלהרוג אותו הם יכולים רק להפסיד.

כשהחילוף של הרוצחים תמורת גלעד מתבצע דרך גורם מתווך...אם יראו שמקבלים גופה הרוצחים יוחזרו לישראל/יחוסלו במקום, ובנוסף יכול מאוד להיות שיתחיל צבאי נוסף שכנראה בניגוד למבצע עופרת יצוקה גם באמת יהיו בו דברים משמעותיים ולא סתם לחימה של 3 שבועות והפסקה פתאומית קצת לפני שיש תוצאות לטווח הארוך.

מה שכן, אחרי שעושים את העסקה ומשחררים את הרוצחים צריך להתחיל צבאי לחיסול כמה שיותר מהרוצחים ששוחררו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי במקרה הספציפי הזה לא יקבלו גופה - יחד עם הסקפטיות המתבקשת ( עקב פעולות צה"ל בעופרת יצוקה - החמאס יכולים לטעון שאנחנו הרגנו אותו - הם כבר זרקו את זה באוויר ) וגם אם הוא לא גופה - אז בטח הם לא חקרו אותו , מה יש לחקור שיריונר טירון ???

עדיין אסור להתעלם מהעידוד של החטיפות ששיחרור מסיבי שכזה יגרום

עדיין אסור להתעלם מהרוח הגבית העצומה שמהלך כזה יגרום לחיזוק החמאס

עדיין אסור להתעלם משיחרור של מעל 1000 מרצחים אשר ישתתפו בפעולות טרור נוספות נגד

עדיין אסור להתעלם מהנזק שיגרם לישראל בצורה ישירה ועקיפה כלפי המבצע בעזה - מהלך כזה יבטל את כל ההשגים

עדיין אסור להתעלם מהזילזול במשטר החוק הישראלי אשר יבוזה ויעורער בעיקבות ביטול ומתן חנינה לרוצחים הללו

עדיין אסור להתעלם מהמאמץ אשר הושקע בהבאת המרצחים הללו למשפט

תמורת מה ? ערך ? - מיזמן איבדה את הערכים שלה ומוזר לי שהמגזר הכי ערכי קרי הדתיים הלאומיים , הם דווקא נגד החזרת החטוף / שבוי בכל מחיר , כך שזה לא ערך שאנחנו מדברים כאן , אלא פיצוי מצפוני או במילים אחרות הלקאה עצמית , גוואלד , מתי נפסיק להרגיש אשמים :nixweiss: השינאה העצמית של הישראלים אשר השמאל מעודד אותה :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שעד שחמאס מצליחים לחטוף חייל ישראלי חי הם יהרגו אותו?

אם הוא חי, איזה אינטרס יש להם לא לשחרר סימן חיים ממנו, שרק יעלה את המחיר שלו?

זה אלף-בית בחטיפות למטרת משא ומתן.

ובכל מקרה, גם אם נניח שהוא חי - זה לא משנה דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...