סקר האם אתם בעד או נגד לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף גלעד שליט ( או אחרים ) - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר האם אתם בעד או נגד לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף גלעד שליט ( או אחרים )

עכביש בכביש

האם אנחנו יכולים לשלם את מחיר שיחרור החייל החטוף גלעד שליט ?  

1951 הצבעות

1. 1. האם אנחנו יכולים לשלם את מחיר שיחרור החייל החטוף גלעד שליט ?

• לשחרר מחבלים ולקבל את החייל
    • לא לשחרר מחבלים

Recommended Posts

אתה יכול להוריד את החמאס ע"י זה שתחזק את עצמך - השמאל מחליש את

OK נגיד ונפטרונו משמאלנים (לא יודע איך נגיד ושמנו אותם במחנות עבודה שיתרמו למדינה) מה עכשיו?

ממש כמו ההבכי הקולני בתקשורת לשחרור החייל רק מעלה את המחיר שלו .

אתה שוכח שמדובר באנשים ולאנשים יש רגשות (שזה דבר נורמלי לחלוטייייייייייין :xyxthumbs:)

ואני אינני מעוניין להבין את החמאס

אז איך אתה רוצה רוצה לנצח אותם? בוא תסביר לי איך תנצח אויב שאתה לא מבין אותו? שאתה לא מבין מה מניעה אותו? מה המטרות שלו? ואיך הוא מתכוון להשיג אותם? מי האימא והאבא שלו? למה הוא נוצר? ולשם מה? מה ההיסטוריה שלו? מאיפו הכוח שלו בא? כסף? וכו....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 314
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא צריך בכלל להיפטר מהשמאל - השמאל הוא חשוב ביותר לתיפקוד מלא של המדינה - צריך יותר לשלוט על כמות ואופי התגובות שלו , כלומר השמאל הוא דומיננטי יותר בתקשורת וזו הבעיה . הייתי מונע מאלמנטים כמו מחסום ווטצ' לעבוד ועוד אירגונים אנטי ישראלים בזמן של מילחמה , ( למרות שהם יכולים להיות עלה התאנה הנאור של - כך שאתה מבין שאני יותר בעד התחזקות הימין לצורך איזון השמאל ולאו דווקא החלשת ו / או ביטול השמאל , וכדי למנוע כל ספק אני חושב שצריך לחזק את הימין כדי ליצור תמונה תודעתית יותר מאוזנת אין לי דבר נגד השמאל יש לי הרבה בעד הימין )

גם לחרבן זה נורמלי - אבל לא אצלי בסלון .

אני לא רוצה לנצח את החמאס - אני רוצה לנצח את יצר ההרס העצמי המפעם בתוך העם היהודי וישראלי ( וככה אף אחד לא ירצה להתעסק איתנו - כמו שאם אתה מתאמן ומפתח את הגוף שלך ואת עצמך - פחות אנשים ירצו להתעסק איתך )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השמאל הוא חשוב ביותר לתיפקוד מלא של המדינה - צריך יותר לשלוט על כמות ואופי התגובות שלו

על מה שאתה שולט אתה מבטל אותו הנשלט מפסיק להתקיים

אני רוצה לנצח את יצר ההרס העצמי המפעם בתוך העם היהודי וישראלי

איזה יצר הרס עצמי? ומה זאות אומרת לנצח? איך?

וככה אף אחד לא ירצה להתעסק איתנו - כמו שאם אתה מתאמן ומפתח את הגוף שלך ואת עצמך - פחות אנשים ירצו להתעסק איתך

אני לא מסכים עם זה

ככל שאתה מפתח את עצמך כך גם הצד השני מפתח את עצמו כך שהיחס נשמר

"גם לחרבן זה נורמלי - אבל לא אצלי בסלון "

שמע יש לי גור של רועה גרמני שמחרבן לי בסלון אבל מצידי זה בסדר גמור כך אני יודע שהוא לא יחרבן לי בחדר שינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע יש לי גור של רועה גרמני שמחרבן לי בסלון אבל מצידי זה בסדר גמור כך אני יודע שהוא לא יחרבן לי בחדר שינה

פחחח החמאס יחרבן לך גם על הראש אם רק תיתןן לו

ובהיזדמנות חגיגית זאת הייתי ממליץ לכל חברי הפורום לא להגיע אלייך הביתה .

"התאוריות" ( התשובות ) שלך לא מבוססות בלשון המעטה לכן אין טעם לדון בהם בכלל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה היה סתם בדיחה......... : :lol: :lol: :lol: :lol:

"התאוריות" ( התשובות ) שלך לא מבוססות בלשון המעטה לכן אין טעם לדון בהם בכלל

גם אני יכול להגיד שזה לא מבוסס וזה לא אמיתי כי הרי להגיד ללא שום דבר שיוכיח זה קל

אז מה אני אמור לקבל שהדברים שלי לא מבוססים רק בגלל שאתה (או עוד אנשים) אמרו? בלי שום הוכחה?

אם הם כל כך לא מבוססים אז לא תיהיה לך בעיה להוכיח זה אפילו יהיה ממש קל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולנושא:

אני חושב שכדאי לשחרר שבויים כדי לקבל שבוי.

תלוי כמה.. אתה לא יכול למכור את המדינה שלך בשביל חייל אחד!

אתה תתן להם 1000 חיילים הם יחטפו עוד... אז מה כל שנה שחוטפים חייל צריך לתת חיילים? ואם הם יגבירו קצב ויתחילו לחטוף כל יום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי כמה.. אתה לא יכול למכור את המדינה שלך בשביל חייל אחד!

אתה תתן להם 1000 חיילים הם יחטפו עוד... אז מה כל שנה שחוטפים חייל צריך לתת חיילים? ואם הם יגבירו קצב ויתחילו לחטוף כל יום?

בדיוק , שיחרור כמות כזו של אסירים פלסטינים יגרום למשהוא בסגנון תגובת שרשרת גרעינית (לקריאה נוספת :http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%92%D7%95%D7%91%D7%AA_%D7%A9%D7%A8%D7%A9%D7%A8%D7%AA_%D7%92%D7%A8%D7%A2%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%AA).

וכולם פה לא מבינים את מה שאמרתי , שאמרתי שצריך לפרק את עזה לגרומים וליזרוק את הגורמים הפגומים אחוצה ולהחזיר את החלקים הפעילים היתכוונתי לפיתרון שלוכח זמן, משאבים ומביא לאבדות אבל הוא מביא לתוצאה אחת טובה והיא פירוק החמאס ב 100% .

זה הבעייה במדינה הזות (ובעצם בעולם של היום ) כולם רוצים פטרונות "instant" ולא מבינים שתהליכים לוכחים זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס, ניסית לחשוב שאולי לא רוצים (ובצדק) לפרק את החמאס?

תחשוב על זה ככה:

מי תשים במקומו? פת"ח שכבר הוכיח שהוא חלש ולא מסוגל לנהל את עזה? אירגון קיצוני עוד יותר?

מה גם שחמאס מאוד מזכיר את חיזבאללה - הוא הרבה יותר מארגון טרור. יש לא מעט פרשנויות שאומרים שלא רק שאסו רלפרק את החמאס, זה שישראל מתייחסת אליו כעל ארגון טרור ולא על משהו שהוא הרבה יותר גדול מזה, זו הטעות האסטרטגית הכי גדולה של .

תנסה לחשוב טיפה מחוץ לקופסה. כל הרקטות והפיגועים גורמים לאנשים לחשוב עם הלב ולא עם המוח. אני לגמרי מבין את זה, אבל הגיע הזמן להפעיל את המוח אני חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מציע (אולי קצת באיחור...) לנסח את השאלה קצת אחרת.

איפה עובר הגבול שבו תסכימו שאין לשחרר אסירים תמורת חטופים?

חייל נשלח לחזית כדי להגן על ביתו, ארצו ועמו, תוך כדי ידיעה שקיים סיכוי שהוא לא יחזור משם.

לדעתי, זה מטופש לשחרר חייל ועל ידי כך לסכן את האזרח, שכן, כל סבלו של החייל לכאורה היה מיותר (אם אתה מוכן לקחת את הפגיעה באזרחים בתמורה לחייל, אז בשביל מה שלחת אותו לחזית?!)

מצד שני, לצבא אסור להפקיר את החיל וחייב לנסות לשחרר אותו מבחינת צבאית (ע"י סיכון חיילים ולא אזרחים)

אני חושב שהבהרתי היכן עובר הגבול מבחינתי. (אם זה משנה למשהו, אני מתגייס בעוד כשבועיים ליחידה קרבית)

מי יתן "והמקום ירחם עליהם ויוציאם מצרה לרווחה ומאפלה לאורה ומשעבוד לגאולה השתא בעגלא ובזמן קריב"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עולה השאלה - למה החיים של גלעד שליט שווים יותר מחיים של חייל אחר?

במיוחד לאור העובדה שאפילו אם יודעים איפה הוא, סביר להניח שהוא מוחבא ככה שגם יהרגו כמה לוחמים בניסיון לשחרר אותו, וגם יהיה מספיק זמן לחסל את גלעד. אתה חושב שהאופציה הזאת לא נשקלה? אם היא הייתה ראלית גם היו אותה.

לסכן חייל כדי לשחרר חייל אחר זה לגיטימי. לשלוח אותו למשימת התאבדות זה לא.

מצד שני, אתה יכול לטעון שלשחרר מחבלים זו סכנה מאוד גדולה לאזרחים - אתה בהחלט צודק.

מצד שלישי, אומרים שלכל אחד יש תחליף, כלומר, אם אחד בכלא, כבר יהיה מישהו שיחליף אותו, ואם נשליך את זה על שחרור אסירים- במקרה של חלק מהטרוריסטים (ואולי חלקם הגדול), הסכנה לא ממשית.

עוד משהו, האבחנה בין אסיר עם ובלי דם על הידיים גם היא לא ממש רלוונטית, לעניות דעתי. זה שמישהו עוד לא רצח, לא אומר שזה לא בתוכניות שלו, ואולי הוא אפילו יותר מסוכן ממי שכבר רצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה בעצם אומר, אפילו שהתכוונת בדיוק הפוך, זה שצריך להתייחס לכל האסירים כאילו שהם עם דם על הידיים (ואפילו יותר, כי יכול להיות שאלה שעדיין לא רצחו הם אפילו מסוכנים יותר, לטענתך) - כלומר אסור לשחרר אף אחד, לפי אמות המידה והמוסר של רובו המוחץ של העם.

אני פשוט יודע שאצלך זה קצת שונה, ואתה בטח תומך בשחרור לוחמי החופש האלה גם בלי קשר לחייל החטוף, אבל מה לעשות.. מה שכתבת מתפרש בדיוק להיפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עולה השאלה - למה החיים של גלעד שליט שווים יותר מחיים של חייל אחר?

במיוחד לאור העובדה שאפילו אם יודעים איפה הוא, סביר להניח שהוא מוחבא ככה שגם יהרגו כמה לוחמים בניסיון לשחרר אותו, וגם יהיה מספיק זמן לחסל את גלעד. אתה חושב שהאופציה הזאת לא נשקלה? אם היא הייתה ראלית גם היו אותה.

לסכן חייל כדי לשחרר חייל אחר זה לגיטימי. לשלוח אותו למשימת התאבדות זה לא.

מצד שני, אתה יכול לטעון שלשחרר מחבלים זו סכנה מאוד גדולה לאזרחים - אתה בהחלט צודק.

מצד שלישי, אומרים שלכל אחד יש תחליף, כלומר, אם אחד בכלא, כבר יהיה מישהו שיחליף אותו, ואם נשליך את זה על שחרור אסירים- במקרה של חלק מהטרוריסטים (ואולי חלקם הגדול), הסכנה לא ממשית.

עוד משהו, האבחנה בין אסיר עם ובלי דם על הידיים גם היא לא ממש רלוונטית, לעניות דעתי. זה שמישהו עוד לא רצח, לא אומר שזה לא בתוכניות שלו, ואולי הוא אפילו יותר מסוכן ממי שכבר רצח.

הם לא.

מבטו של המחלץ, שמסכן את חייו בשביל חייל אחר, צריך להיות מתוך הכרה שאם הוא היה החטוף גם עליו לא היו מוותרים.

מדינה לא יכולה להשלים עם המצב שארגון מנסה לסחוט אותה, ולכן גם אם הסיכון גבוה ביותר עד כדי התאבדות, צריך לקטוע את הסחיטה.

סתם לדוג', המקרה של נחשון וקסמן, למרות שנחשון נהרג וכך גם אחד החיילים, אני חושב שהמבצע הביא גאווה וכבוד ולמדינה ולצהל. חיזק את החיילים, והוריד את המוטיבציה לחוטפים העתידיים.

"לכל אחד יש תחליף" - אז מה אתה מציע לעשות?

מאיפה אתה מביא את ההנחה שאין סכנה ממשית שרב ההמחבלים המשוחררים יחזרו לעסוק בטרור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אי אפשר בדיוק להכניס חיילים לעזה כדי לשחרר את שליט, כמו שיואב אמר זו משימת התאבדות, שכנראה ימותו מספר חיילים וכמה שזה עצוב גלעד (או כל אדם אחר) לא שווה שימותו חיילים אחרים בשבילו.

2. שחרור רוצחים? בעייתי כי הם יוכלו לחטוף/לרצוח חיילים/אזרחים אחרים.

-- מצד שני גם להשאיר אותם בכל זה בעייתי כי זה המון כסף ויש אלפי אסירים, עונש מוות גם לא פתרון טוב בגלל שגם הוא יעלה הרבה מאוד כסף. הפתרון הוא לתת אצבע קלה יותר על ההדק לחיילים ולהרוג רוצחים במקום במקום לאסור אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...